Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavka thajská - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přísavka thajská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 22:07 Žena @ lenulik [0] - Amerika – černání ploutví
ahoj mam 2 přísavky, té jedné začli černat ploutve, nevite proč?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:07 Muž @ Zabacek [2]
No nevim jak jinde, ale ja mam 4ks dve jsou takovy vetsi 5-7 cm a dve jsou takove mensi 4-6cm a nemam jediny problem nevsimaji si ani 6 krunyrovcu 2ks kolem 7cm a 4sk kolem 4-5cm a skalary cichavce taky ignorujou maly ryby ani neuvadim je fakt ze jsem jim udelal dost mist na schovavani maj tam dutej kamen asi s 5 dirama a pak dva kusy korenu jeden velikej je oprenej o roh akvaria a druhej malej lezi pod nim a je podhrabanej. Ale vetsinou jen tak klidne polehavaj na listech rostlin a nebo na korenech jednou jsem ji dokonce povazoval za mrtvou, ale pak zase zacala dejchat tak je ted uz ani nekontroluju. Jinak stalo se mi i to ze kdyz jsem cistil akvarko tak mi zena tu jednu prisavku zapomela vyklepat stoho dutyho kamenu a chudinka byla asi 1,5 hod jen po bricho v kyblu ve vode a taky to prezila. :-) ale jako agrasivni bych je nenazval obcas se mezi sebou honej, ale to mi pripadne jako nic proti tomu jak se mezi sebou obcas poperou skalary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:23 R Žena @ Danila [4431] - Sumci
Přísavky jsou bestie, mně se osvědčilo mít ji v akváriu s rybami, které ji zřežou -a pak je pokoj.U nás to byli parachromis friedrichstahlii, ti jí ubrali na agresivitě:-)Ale u běžných ryb dělala vždycky neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 20:04 Žena @ bluedream [238]
Mě se potvůrka chytala na skaláry. A to měla úkrytů taky dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:26 Alligator – Re: Voloďka
No ono úkrytů má docela dost, to akvárko už zase vypadá malinko jinak a rostliny se mi už zase trošku rozrostly, tak je doplním :-) Jen nemám čím to nafotit, tak někdy časem :-(
Ale díky, nějak to ještě překopu a uvidím jestli to pak bude lepší... Ale ne že by byla agresivní, ale sem tam se prostě snaží na čichavce chytnout...
A někdo mi psal do komentářů nádrže: "Přísavka se snažila přisát na čichvce, měli od ní krvavé zranění na bocích a jak je přísavka začala honit, vždycky splašeně plavali po akváriu. Nakonec jsem musel přísavku dát známému k menším rybám, kde už neplechu nedělala."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:33 Žena @ Voloďka [56] - Tetry – Re: Alligator
Když se kouknu na Tvé akva, spíš by ta přísavka potřebovala více úkrytu a rostlin. Ta moje měla hafo kamenů, rostlin a pár kořenů a nikdy po žádné rybě nezaútočila (měla tak 8cm). Sice se píše, že jsou agresivní, ale jsou agresivní většinou z důvodu, že se buď nemaj kam schovat a nebo útočí na své druhy, pač jsou teritoriální, takže pak stejnak zůstane jedna. Pár nádrží jsem tu sice viděla kde maj třeba dvě tři přísavky, ale každá měla místa dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:09 Alligator - Tetry – Re: Jirka
Teď koukám do akvária a něco na tom bude ;-)
Mám cca 7cm velkou přísavku a koukám že v akváriu nejsou ani vajíčka a jen minimum malých šneků, skoro všichni dospělí... Přísavku mám asi 4 měsíce, tak by to tomu odpovídalo...
Dříve jsem tam měl tisíce šneků a množili se pomalu geometrickou řadou... :)
Tak to zkus ;-) Ale mě se sem tam začíná přisávat i na čichavce, tak jí asi do budoucna budu muset dát pryč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 07:32 Muž @ Zabacek [2]
No nevim jak je to stemy vajicky, ale je fakt ze na dne se se sneky (mam levatky) nesetkavam, sneci se drzej jen tu a tam na plovoucich rostinach. Takze je klidne mozny ze dno a zemni rostliny si ty vajicka pohlidaji prisavky ale na plovouci kytky kaslou a nebo je to takova dzungle ze to nestihnou zkontrolovat :-). Ale odlov sneku delam tak 1ks za 14 dni a to se ta levatka musi hodne promenadovat abych ji videl, takze tato vec je klidne mozna do doby nez jsem si prisavky poridil jsem odlovoval sneky vyzname casteji a predevsim v bliskosti dna ted uz je jen zbiram na plovoucich rostlinach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2009 07:03 Muž @ prisavnik [50] - Rostliny – Re: Jirka
Raz som hu mal. Podla mna je to pravda. Velke slimaky neznici, ale jej aktivitou by som tomu veril, ze dokaze zlikvidovat vajicka. V kuse nieco obcucavala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 00:58 Jirka - Rostliny – Přísavka thajská - zlatá
Zdravím všechny, nemáte někdo skušenosti s touto přísavkou a šneky v akváriu?? Myslím tím, jestli někomu nepomohla k vyhlazení šneků z akvária požíráním jejich vajíček... Bylo mi to doporučeno, ale zdá se mi jako nesmysl.. ne Poradí a pomůže někdo?? coze Díky ahoj
Reklama

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 1176x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11225-prisavka-thajska-chov