Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby vydávající zvuky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Ryby vydávající zvuky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2023 07:35 Žena Starka [242] Re: Melbymbo
Ahoj,
dej si to na 20 vteřinu a budeš vědět :)
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 01:10 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Melbymbo
Zkus na YouTube zadat latinský název vrčivky. Určitě tam nějaké video se záznamem jejích zvukových projevů bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 23:17 Melbymbo – detska klapacka
ahojte , vedel by mi niekto blizsie popisat, pre predstavu, aky hlasny je klapavy zvuk ktory vydava Vrčivka pruhovaná ? vygooglil som si co je detska klapacka ale zial nemal som v zivote prilezitost ju pocut :-D :-D pripadne skusim stastie niekde v hrackarstve :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Si nějak začínám vzpomínat, že někdo se potápěl na lomu, a bylo z toho překvapení, že když přestal bublat, tak ticho nenastalo, a byly tam naše trofejní ryby mnoha druhů...no jo...Ale první co mne napadlo byli ti peřovci... :-D ty fakt řvou jak žáby... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2013 16:16 Muž rudolf [4681] Re: amrtin
Ono by to chtělo nejdřív si něco přečíst o biologii ryb a pak se pouštět do filozofování ;-) Vydávání zvuků, a to o frekvencích v rozmezí slyšitelném lidským uchem (tedy nikoli infrazvuků či ultrazvuků), bylo dnes prokázáno u různých zástupců už více než 50 čeledí paryb a ryb, čili nejde o nic zvlášť výjimečného. A zdaleka nejde jen o ryby s vyvinutým mechanismem přídatného dýchání atmosférického kyslíku.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Propust sice SW vyresis, ale kdyz ji udelas HW, nemusis mit tak vysokou samplovaci frekvenci, kdyz vis, ze ty vysoke frekvence v tom nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 14:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Pokud by se zašlo do extrémů, tak potom si vzít ispiraci z odposlechové techniky. Nad nádrž umístit nějakou plachtu a laserem snímat chvění. I když by taková sranda přišla na spousty peněz s výsledkem, který v podstatě o ničem nevypovídá. Pravděpodobně by se jednalo jen o nějaké bručení. Propusť by se dala řešit asi až softwarově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 14:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Hluboke zvuky chteji rozmerove vetsi snimac. Poradny subwoofer by se asi jako snimac pouzit dal, proste pouzit velky reprak opacne, jako mikrofon. A pasmova propust by se k tomu hodila. Ovsem jestli je to dobry napad nevim, nezkousel jsem, aby to zesileni nebylo nutne az takove, ze v tom bude vsechno mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 14:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Jistě, mohlo by to být zajímavé zkusit nahrát něco jiného než jen filtr, ale nevím jaké zařízení na to použít. Klasické elektretové mikrofony nevím jestli by to vzali. Pokud se teda nemyslí, jak psal Libor zvuky, které ryby vydávají třeba při krmení. Takové to šplouchání o hladinu. Každopádně politiku sem určitě ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 14:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: cartimandua
Cemu to ublizi, kdyz si pres den poridim nahravku zvuku z akvaria? To je jako rikat, ze foceni ryb je skodlive (specialne bez blesku, pac ten v tomhle pripade vic pokazi nez zlepsi). Harpunar je mi sympaticky, ale to mi nebrani dat -3, stejne jako dat +3 nekomu, koho moc nemusim a ma pravdu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 00:52 amrtin Re: klaudiee
Že ryby(pardon-vodní savci-velryby a delfíni)vydávají zvuky je všeobecně známé.Ale že by taková maličká rybka jako je beta...?Pokud by to byla pravda,o infrazvuk nejspíš nepůjde(nemaj ho z principu kde vyrobit),ultrazvuk by to teoreticky být mohl(ale hoooodně slaboučký),ale to asi fakt ještě nikdo neprokázal,třeba by to bylo na nobelovku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.11.2013 16:01 cartimandua Re: klaudiee
Tak to si raději vyber chameleona a názorně předveď, jak se dokáže svým zbarvením přizpůsobit okolí. Ne každý to měl možnost vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 14:26 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Pokusy s bojovnicí pestrou
Dobrý den,
Potřebovala bych poradit s nějakým pokusem, který nějak souvisí s bettou. Na anglické stránce jsem našla jeden, ale nebyl tam moc rozepsaný a nechci nic zkazit. Souvisí to s tím, že betty vydávají nízkofrekvenční zvuky, které jsou pro člověka neslyšitelné. Ale dají se zesílit. A pak můžeme poslouchat jaké zvuky vydávají v různých situacích (setkání s jinou bettou, před zrcadlem.....). Nevím ale jak postupovat. Neznáte někdo tenhle pokus? Nebo i jiný?
Mám ještě pejska a chameleona, ale s pejskem do školy asi nemůžu s chameleonem jsem nic nenašla :-( . Bojovnic mám doma spoustu, připadají mi zajímavý a nikdo s nimi pokus nedělá. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2010 10:22 Muž O.Tom [439] Re: Marekkt
Na suchu piska, knoura mnoho ryb, hlavne teda sumci. Ale nevim, proc takovou rybu shanis.. to ji chces vytahovat z vody a poslouchat jak knuci ? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 02:16 Žena Danila [4489] - SumciRe: Marekkt
Také bych tipovala rybicky.net/atlasryb/perovec_skvrnity, umějí pískat či vrčet docela nahlas.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:59 provokater Re: aughostino
umí to i peřovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:45 aughostino Re: Marekkt
Nie piskajuce ale "rozpravajuce" (talking catfish) a tymi su napriklad Agamyxis Pectinifrons alebo Platydoras armatulus (v akvapredajniach mylne nazyvany Platydoras costatus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:44 Muž Horác [3942] Re: Tomas4343
Jojo :o) ... www.horacovoakvarium.cz/… ... akorát bych neřekl, že píská, spíš kváká :o) ... a "prísavníkovi" se taky moc nepodobá, proto jsem se chtěl ujistit :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:42 Tomas4343 Re: Horác
Trnovec bělopruhý? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:37 Muž Horác [3942] Re: Marekkt
Nemá náhodou na bocích žluté, podélné pruhy? :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:29 Marekkt
mam taky problem .. kamarat ma piskajucu rybu a kupil ju dost daleko od mojho bydliska .. ked budem mat cestu tak ju kupim. no cem zistit ako sa vola co to je za celad a druh .. co zere a tak nemam ziadne info len ze sa podoba na prisavnika .. prosim pomoc xD :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 21:13 Muž . : Hunter : . [17] Re: wayn
pry sa dobre mnozia tak to asi budu nejake zivorodky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2009 21:07 Muž wayn [79] Re: Sarka
Vrčivé zvyky dovedou vydávat i čichavci zakrslí, už jsem je opakovaně takto pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 21:05 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Sarka
terčouni výborně mlaskaj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 18:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sarka
Podle toho bych na synodontise ani botie netipoval.
Asi ta vrčivka by seděla
imagesa.ciao.com/…
media.photobucket.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:29 marsz Re: Kristian
Jo ty mřenky by to mohly být - Botia. Mlaskavé nebo práskavé zvuky? Mě zas celou noc mlaská u hladiny samička pancéřníčka - prasátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:28 Žena Imii [45] Re: kristian
Myslím, že se zde jedná o zvuk který dělá sama rybička ... viz. vrčení vrčivek. Házení kamínků o sklo ? To dělá hodně rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:15 Muž kristian [80] Re: Danila
Nebo taky mrenky nadherne, kdyz v noci prehazujou dno. A hazou kaminkama o sklo :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 13:51 Žena Danila [4489] - SumciRe: Sarka
Docela slušně vrčej peřovci ano
Když se perou tak, že je to přes sklo slyšet ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:37 Muž filipsi [1295] Re: Sarka
A co za hluk delaji? Ty moje hrozne rvou, kdyz jim nedam nazrat. A nahlas se zlomyslne smejou, kdyz se jim predvadim pred akva.

Treba neco takoveho? rybicky.net/atlasryb/vrcivka_pruhovana
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 13:37 Žena Imii [45] Re: Sarka
Co vím, tak hlučné jsou Vrčivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:31 Sarka – Hlucne rybicky
Po x let jsem v kontaktu se znamou, ktera tvrdi, ze ma hlucne rybicky. Jsou pry mensiho vzrustu, dobre se mnozi a nemaji absolutne naroky na kvalitu vody.
Po otazce, jaky to je druh mi odpovedela, ze od pismena B, Brawsnovy, Brewsnovy - nedala to dohromady.
Vedel by nekdo o jaky druh ryb by asi slo?
Diky za odpovedi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1167x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11181-hlucne-rybicky