Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - Praha

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - Praha
Setkání akvaristů, vždy od 18:00, restaurace Na Tetíně, Nuselská 1423/61, 14000 Praha 4 – Nusle

25.04.2024 https://rybicky.net/akce/3066
23.05.2024 https://rybicky.net/akce/3067
20.06.2024 https://rybicky.net/akce/3068
25.07.2024 https://rybicky.net/akce/3069
29.08.2024 https://rybicky.net/akce/3070
26.09.2024 https://rybicky.net/akce/3071
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:30 R Muž ctibum [6920] Re: Bella
My si vzali šestiměsíční plaché koťátko z útulku. Měsíc byla za sporákem. Pak šla na očkování a pak rovnou na ultrazvuk, zjistilo se, že je těhotná. Porodila ještě ten večer, asi předčasně. Pod komodou pod televizí. Se soklem. Musel jsem tam dát zadem videokameru, zapnout noční vidění a připojit na televizi. Pak jsem koukali asi měsíc na koťátka v televizi, dokud je nevyvedla. Všechny tři byly mazlivý po mamince, syčely ještě jako slepý... Dvě jsme si nechali. Ta první, Hugo, se nechala pohladit až po třech (slovy třech) letech, od mojí ženy, když ji, jako těhotnou, uznala sobě rovnou a hodnou kontaktu...
Dneska, po třinácti letech, se už hladit nechá běžně, ale jen na gauči na přesně vyznačené pozici. Občas i v kuchyni, když to zavání šunkou... Máša a Matylda jsou na tom tak nějak podobně. Jak říká moje žena, geny nevysereš... :) V náruči je mívám jen u veterináře, když hrůza z ordinace předčí hrůzu z kontaktu s páníčkem... :)
Takže by mě ten experiment ty vs. naše mazlivky celkem zajímal... smich
Ale už jsme tu asi OT... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2018 15:04 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: ctibum
Bella napsala: 2. Vezměte kočku do náručí
Ctibum napsal: A tady bys skončila ty... smich


Mno, clovece... Mam nejaky divny vliv na zvirata (kupodivu i pres to, ze jsem stresak a nervak - a to pry ty zvirata citi)... Jak andulak, tak kobyla, tak obe kocky (a i nespocet stajovych) si odemne nechvaly/nechavaji libit veci, ze se nekdy divim, ze jsem neskoncila zaslapnuta, pokopana, pokousana, poskrabana... se zviretem v trapu. A to i v dost kritickych situacich (np. kobyla si ve cvalu zamotala obe zadni nohy do dratu, ktery na lesni stezce zapomneli lesaci). Navic jak andulak, tak kocky se mi do zivota tak nejak pripletly, vedela jsem o nich kulovy... Takze co se tyka np odcervovani - tak takovy ty vtipy - viz nize - jsem si precetla nejakou dobu pote co jsem je v klidu odcervila :-)

Jak dat kocce prasek:
1) Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: "Hodná čičinka!" Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
2) Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
3) Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
4) Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)
5) Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte - na tom však nezáleží.
6) Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
7) Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
8) Seberte se. Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: "Tak kdo tady poroučí?!?" Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a... zatraceně!
9) Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
10) Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
11) Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.
12) Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje.
13) Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
14) Zabalte kočku do osušky. Spěchejte - čas a tabletka na nikoho nečeká.
15) Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky "zaječí hubičky".
16) Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
17) Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní).
18) Vezměte si dva aspiríny a lehněte si.

Si pamatuju, jak byly navstevy paf, kdyz me videly strihat kockam drapky (mely skrabadla, ale stejne to nestacilo, obcas to holt bylo potreba zkratit). Zavolala jsem kocku. Pribehla (jo, vazne). Strcila jsem ji do plece, az se prekulila na bok. Rekla jsem: lezis - a lezela. Ostrihala jsem drapky na jedny strane, popadla jsem ji za tlapky, prekulila na druhou stranu - ostrihala drapky na druhy. Dokud jsem nerekla - muzes - kocka lezela. To samy cisteni usi. Rozkaz byl jasny - drz. A do odvolani - muzes - kocka drzela.

Jednou se mi povedlo stajovou kocku strihnout do krve, kdyz jsem ji chudince odstranovala dredy kolem krku... To je tak, kdyz nekdo vyhodi bytovou kocku s polodlouhou srsti u staje, ze bude chytat mysi... Chytat chytala, akorat se ji o nektery mista toho polodlouhyho kozichu blbe staralo. Mrzelo me to strasne moc. Nekousla, neskrabla, neutekla (nijak jsem ji nedrzela), jen pronikave vycitave mnoukla. No, a jelikoz nebyla dostrihana... Tak jsem se ji zeptala jestli to dodelame. Dodelaly. Bez drzeni. Sama jsem to nechapala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:47 R Muž ctibum [6920] Re: Bella
Bella napsala: 2. Vezměte kočku do náručíA tady bys skončila ty... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:46 R Muž ctibum [6920] Re: Pepan
Pepan napsal: Kočku namydlitU našich mazlů by ses nedostal ani za bod jedna... V podstatě ani na dohled bodu jedna... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:40 Muž Me2d [0] – Piskořky
Jelikož jsem řekl ještě jednou vykoupou travnik a dost ... nabizim k odberu moje piskořky. Nejsem si jistej počtem ale minilmálně 6 jich mám. Velikost okolo 1-2cm. Potřeba si přinést vlastní nádobu :-D

PS: ten travník k nim není, ten se pokusim opět zasázet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:40 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Pepan
Si byl rychlejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2018 13:39 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: ctibum
Jak vykoupat kočku (návod)
1. Otevřete víko WC a nalijte dovnitř asi 1/2 šálku speciálního šamponu pro zvířata
2. Vezměte kočku do náručí a hlaďte ji, zatímco se opatrně pohybujete směrem k WC.
3. V příhodném okamžiku vhoďte kočku do záchodové mísy a okamžitě přiklopte víko. Možná by bylo lepší si na víko hned stoupnout.
4. Kočka nyní začne samostatně s čištěním, přičemž bude produkovat velké množství pěny. Hlasitými zvuky z WC se nenechte mýlit, vaše kočka si to opravdu užívá.
5.Nyní použijte několikrát splachovadlo, kvůli „Power-wash“, a abyste dokonale spláchli nečistoty.
6. Zůstaňte stát na víku WC a poproste někoho, aby otevřel domovní dveře. Ujistěte se, zda se mezi WC a domovními dveřmi nenachází žádná osoba.
6. Potom s dostatečným odstupem a co možná nejrychleji odklopte víko WC. Kožich kočky bude na základě její značné rychlosti proudem vzduchu vyfenován do sucha.
Záchod i kočka jsou tímto opět zářivě čistí.
S srdečným pozdravem
Váš pes

(mela jsem dve kocky, jsem kockomil, nikdy jsem je nemusela samponovat, a nezodpovidam za urazy na lidech ci zviratech zpusobene aplikovanim tohoto navodu :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:37 Muž Me2d [0] Re: Jája
Je bacopa by se mi libila. ma pevnejsi stonek vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Určitě ne, ale můžeš na mytí šampónem použít pomůcku. Kočku namydlit, vložit do WC, přiklopit víko a spláchnout. Podle zvuků pak můžeš usoudit, zda si to kočka užívá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:18 R Muž ctibum [6920] Re: Makky
Je v ceně šampónu pro kočky i úrazové, případně životní pojištění...? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:01 Žena Makky [101]
Fotka k příspěvku Kdo by měl zájem nabízím kvalitní řadu šampónů od značky Frontline na psy a kočky.
Mám k dispozici i kapky do uší, mast na packy a bezoplachové šapóny. Cena za ks / 120,-
Cena na internetu kolem 200,- podle druhu a obchodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:54 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vaaclav
Děkuju za nabidku, ale raději bych chtěla "obyčejnou macrandru" - moc se mi líbí a už jsem ji měla, jenže ve vinohradské vodě mi nerostla. Teď mám jinou vodu, jiné AQ i jiné osvětlení, tak věřím, že se jí bude u mě líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 10:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jája
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 10:14 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Ve čtvrtek přinesu, pokud byste si někdo chtěl zamluvit:

rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia

A kdybyste někdo měl náhodou rybicky.net/atlasrostlin/rotala_macrandra , byla bych moc ráda. Stačí 1-2 stonky. stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 09:38 Žena tramtra [3202] Re: HarvyM
Ahoj, vezmu si na zkoušku trochu Salvinie. Dík T
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 07:28 slavoslavo – Rostliny -koupim
Zdravim,
Koupim rostliny do noveho akva: Cryptocoryne sp., Microsorium... Preferuji azijskou provenienci.
Nabidnete prosim na slavomellen@hotmail.com.vyzvednuti ve ctvrtek.
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 06:21 Muž HarvyM [66] – Pistia stratiotes a Salvinia minima
Fotka k příspěvku Ahoj, kdyby někdo chtěl Pistia stratiotes rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes tak mi dejte vědět. Dále mohu nabídnout Salvinia minima rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima . Něco vezmu sebou na sraz, třeba si je někdo vezme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 13:37 Muž Kubaa [718]
Neměl by někdo plovoucí Utricularii nebo nějakou kyselomilnou kryptokorynu (cordata apod)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 13:30 Muž Jar-oslaw [680] – Pepa,Pepa, Jozef
Všem dnešním oslavencum na zdraví!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 22:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ctibum
Toho by asi byla škoda ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 21:16 R Muž ctibum [6920] Re: PaDa
Fotka k příspěvku Mazlik. Asi 7 cm. Ale žere mi Staurogynus. Jiný kytky nechává bejt...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 20:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – 2. připomínka
Je neděle večer a jen sedm přihlášených? Doufám, že ještě někdo přibyde. ;-)
Pište se tak do úterního odpoledne nejpozději , pak upřesníme počet míst u stolu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 19:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Mitroz
Nemaj, to je jak piskořka zhruba, pohoda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 19:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ctibum
Nevím co to je, ale předpokládám něco velkýho. To bych jim musel naporcovat a to raději udělám s kusem filé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 19:14 Muž Mitroz [160] Re: PaDa
A nemaj pro tebe ty Helenky moc tvrdou ulitu na chroupání? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 19:04 R Muž ctibum [6920] Re: PaDa
Bereš i Faunuse... ? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 18:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Mitroz
Vzal by si někdo Helenky (Clea Helena) abych se s nima netahal zbytečně?
Mně je jedno, jaký šneky kdo donese. Beru všechno a čím víc, tím líp :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 16:05 Žena tramtra [3202] Re: vaaclav
Jojo, brala bych tu polyspermu, tenhle plevel mi zrovna skomírá. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 15:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Chce někdo Hygrophila polysperma, Ludwigia repens a podobný plevel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 11:12 Muž Mitroz [160] Re: půlpy
Nebál bych se toho, že by za měsíc nebyly ;-) Pořád lovím, rozdávám na všechny strany a jen se otočím od akvárka hned jsou tam další coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 10:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku -někomu jsem přislíbil ty velké krákorky cca 20cm
-tak se přihlaste ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 22:03 Muž půlpy [2131] Re: Mitroz
a nechceš je donést až za měsíc? snad konečně po třičtvrtě roce dorazím, bral bych je všemi dvaceti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 19:18 Muž Mitroz [160] – Helenky
Ahoj. Vzal by si někdo Helenky (Clea Helena) abych se s nima netahal zbytečně? Mám jich nekonečno. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 19:50 Muž Kočičák [13] - Nízkonákladová akvaristika a experimentální vybavení akváriíRe: invalida
...copak Gibbouš :-D Ale ta hřbetní ploutev bude něco podobnýho, jako v těch končinách otevřít deštník smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 09:06 S Muž invalida [3881] Re: Kočičák
Chudák gibouš. smich Kočičák napsal: Ale to ještě kámo nevíš, že já si ho vezmu jenom proto, abych ti ho obratem strčil do jisté tělesné dutiny, přístupné ze zadní strany těla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 23:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – 1. připomenutí
Koukám, že hospoda je již za týden, tak se pomalu začněte psát do kalendáře akcí, kdo se chystáte... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 14:58 Žena Sucu [12] – krevetky
Zdravím. Po dvou dlouhých letech jsem si konečně pořídila RO a minerály pro krevetky a tak jsem se chtěla zeptat, jestli nemá někdo nějaké vyřazené caridiny z chovu. Nechci kupovat na začátek nějaké drahé když nevím, jak mi to přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 01:53 Muž Kočičák [13] - Nízkonákladová akvaristika a experimentální vybavení akváriíRe: MartinH
Fotka k příspěvku Ale to ještě kámo nevíš, že já si ho vezmu jenom proto, abych ti ho obratem strčil do jisté tělesné dutiny, přístupné ze zadní strany těla smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 23:53 Muž MartinH [142] - L144 závoj – Kočičákův gibouš
A to ještě náš kocourek asi neví, že aby tomu prvnímu giboušovi nebylo smutno, tak dostane ještě kamaráda. Aspoň v Bráníku to někdo v pátek říkal. To víte když to nazvete v Hornbachu jako Ancistrus skvrnitý což mimochodem existuje, ale je to menší ryba, tak se i někdo méně zkušený nechytá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 13:36 Muž HarvyM [66] – Pistia stratiotes
Ahoj, kdyby někdo chtěl Pistia stratiotes tak mi dejte vědět. Jako vždy ji mám hodně. Osobní odběr kousek od metra Pankrác (6 - 15 hod.) nebo pak na srazu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:18 Žena Sucu [12] – vetve
Zdravím. Nemá někdo nějaké pěkné silné větve - kořeny na doplnění kleckárka ? Mohu za to nabídnout ancíky nebo potěr skalár či neonky. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2018 13:51 S Muž invalida [3881]
Nevim kam s tím takže aspoň tady.


Holky, slečny, ženský, baby,
já vám gratuluju tady
k tomu svátku co dnes máte
Ať se dobře postaráte
o ty naše ranní stavy
když vás zapíjíme všady.
My vás máme v oblibě pusu příště při pivě stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2018 16:44 S Muž invalida [3881] Re: Pepan
Ty mluvíš jak poslanec..říkáš pro dobro lidu a myslíš na svý bankovní konto smich Pepan napsal: Další "punťa". Já myslel Ásii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 14:47 Muž Kubaa [718] Re: invalida
invalida napsal: Indie je světadíl?

Původně ano. Po srážce s Ásií se říká subkontinent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 14:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
Další "punťa". Já myslel Ásii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 14:35 S Muž invalida [3881] Re: Pepan
Indie je světadíl? stydim Pepan napsal: lacewings napsal: -tam ta lokalizace je poměrně široká ,ale spíše jsem myslel na specifickou oblast s výskytem obou druhů ,levhart mandžuský a tygr mandžuský ;-)
Nebuď takový "punťa". Já jsem rád že jsem se trefil do světadílu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2018 13:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lacewings
lacewings napsal: -tam ta lokalizace je poměrně široká ,ale spíše jsem myslel na specifickou oblast s výskytem obou druhů ,levhart mandžuský a tygr mandžuský ;-)
Nebuď takový "punťa". Já jsem rád že jsem se trefil do světadílu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 13:22 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Kubaa
Ha, tak tohle jsem nevedela

Pekna tabulka en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2018 13:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pepan
-tam ta lokalizace je poměrně široká ,ale spíše jsem myslel na specifickou oblast s výskytem obou druhů ,levhart mandžuský a tygr mandžuský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 13:10 Muž Kubaa [718] Re: Bella
Indové dokonce mají slovo pro spontánní křížence tygrů a levhartů, dogla.
Setkání akvaristů, vždy od 18:00, restaurace Na Tetíně, Nuselská 1423/61, 14000 Praha 4 – Nusle

25.04.2024 https://rybicky.net/akce/3066
23.05.2024 https://rybicky.net/akce/3067
20.06.2024 https://rybicky.net/akce/3068
25.07.2024 https://rybicky.net/akce/3069
29.08.2024 https://rybicky.net/akce/3070
26.09.2024 https://rybicky.net/akce/3071

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 348 349

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 352634x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha-?od=3001