Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie - chovná miska

NápovědaFórum » Krmení » Názory a rady ohledně krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Artemie - chovná miska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 20:25 Žena @ tramtra [576] Re: Martin Karviná
OT :-) Jo to jsem si zamíchala mockrát. Jednou mi miska vyklouzla z ruky a celou jsem jí vylila na akvárko, kuchyňskou linku a zem. Byla už dolíhnutá a skrmená, ale toho bince všude.
Zkoušela jsem jednou líhnout Artemii míchanou se solí od Sery, chyba byla, že jsem to promíchala s vodou a teprve potom nalila do misky. Nic se ani po dvou dnech nevylíhlo. Možná, kdybych to jen nasypala na hladinu, něco by z toho bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:56 Muž @ Martin Karviná [17] Re: tramtra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můj první pokus. Nalil jsem do misky rozmíchanou vodu a sůl se sodou pak jsem to přenesl (1 Chyba) do obýváku a položil k akva. Tak že se mi to zamíchalo, ale po 24h už tam něco plavalo. Ted jsem si to namíchal nalil a postavil na místo, pak teprve nasypal vajíčka a zakryl a čekám. Tak snad to bude lepší. Ale myslím si že jsem dal málo soli. Něco určitě bude no. Ještě to vychytat. A mám tuhle viz foto. Ahoj Martin

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:20 Žena @ tramtra [576] Re: Martin Karviná
palec Četla jsem to už několikrát (zapomínám). Je tam hodně užitečných informací, podle mě jeden z nejlepších článků o Artemii. Taky líhnu v misce. Používám Hobby vajíčka bez soli. Nachystám trochu míň vody bez soli, nasypu vajíčka a nechám odklopené na světle a postavené na krytu akvária, je tam tepleji. Po asi hodině doplním slanou vodou do požadované výšky hladiny (nalévám do středu, aby vajíčka po obvodu zůstala na hladině) a přiklopím krytem. Po 16-17 hodinách se začínají Artemie líhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 19:10 Muž @ Martin Karviná [17] Re: tramtra
Tak dočteno. Parádní dozvěděl jsem se mnohem víc než jsem čekal. Děkuji budu číst dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 18:35 Muž @ Martin Karviná [17] Re: Andaska
Ahoj. Pro mě to je celkem široký pojem špička nože. Zkusil jsem na konec lžičky tak uvidím kolik toho bude. Ale děkuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 18:33 Muž @ Martin Karviná [17] Re: tramtra
Ahoj určitě přečtu. Jinak je odzkoušeno 24g na misku. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 14:51 Žena @ Andaska [129] Re: Martin Karviná
Já dávám na 1l vody 3 kávové lžíčky soli (ani zarovnané, ani přeplněné) a jedlou sodu na špičku nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2019 14:36 Žena @ tramtra [576] Re: Martin Karviná
Ahoj Martine. Já dávám čajovou lžičku s malým kopečkem, sodu nedávám. Přečti si skvělý článek Artemie pro pokročilé v 36. dílu e-akvarium...velice poučný. palec
e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 12:08 Muž @ Martin Karviná [17] – Líhnutí v misce.
Ahoj všem.
Chtěl bych se zeptat kolik dáváte soli do misky cca 650ml vody.
A kolik té sody. Děkuji Martin.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 09:47 Muž @ Provpe [8] - RostlinyRe: ctibum
Díky :) vypadá pěkně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 09:44 Muž @ Provpe [8] - RostlinyRe: Andaska
jo to jsem dělal taky ale vždy mě toho hodně zustalo v kapesníku. A celkově je to neforemné :) z nouze jsem to filtroval přes filtr na kávu ale to je to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 09:25 Žena @ Andaska [129] Re: Provpe
Já je cedím přes ten kapesník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 08:50 Muž @ dandyddt [5]
já mám toto www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2019 07:50 Muž @ dudak [1548] Re: Provpe
jo tohle sítko je asi nejlepší, maj ho třeba i v profiplants, někdy se dá koupit i jemné čajové sítko přes které artemie neprojde, nebo jde udělat pokud máš odpovídající tkaninu nebo nerezovou mřížku. V nouzi se dá použít nějaká látka, třeba kapesník. Samotné sítko od Hobby jde taky koupit, většinou ho mívají v Hornbachu stejně jako vajíčka. Stojí myslím 99,-Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 07:28 R Muž @ ctibum [3970] - Snažím se to nezahubit...Re: Provpe
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 07:24 Muž @ Provpe [8] - Rostliny – Separace
Ahoj pročetl jsem hodně vláken občas jsem našel nějaké papírové filtry na filtrování artemie. Přes co separujete?? Ideální je asi ta líheň od hobby která ma tu sítku ale nechce se mě utrácet 450korun když má líheň funguje.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:17 Muž @ Kubaa [711] Re: Pepan
Já ho našel, jmenuje se miska :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:15 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Kubaa
Obvykle je nějaké řešení, jenom chtít. Když jsem nechtěl, aby dětem v pokoji vrčel motorek, umístil jsem ho v předsíni do skříně a k nim šla jenom hadička se vzduchem. Jak říkám, je třeba hledat řešení a neříkat jenom že to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:05 Muž @ Kubaa [711] Re: Pepan
To v zaměstnání nejde. A doma si na záchodě čtu a chci mít klid smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:04 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Kubaa
Mám to na záchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:02 Muž @ Kubaa [711] Re: Pepan
Ale dělá to bugr. To člověk nemůže mít ani v kanceláři ani v ložnici nebo v obýváku. Do pěstírny ok. A pokud má někdo v miníčku hejno razborek nebo pár vrčivek tak je to overkill. Tu misku (zvláště tu komerční pěknou) může mít člověk na stole i v kanceláři, kde si furt někdo na něco stěžuje, a nikdo neřekne ani popel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2017 12:00 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Kubaa
Používám tři plastové flašky od mléka. Jeden den napustím vodu a dám sůl s trochu jedlé sody. Druhý den tam sypnu vajíčka a dám bublat, vytáhnu flašku, která bublala dva dny a stáhnu korýšky, kterými nakrmím. Flašku vymyju od slizu a dám do ní vodu, sůl a jedlou sodu. Efektivita fantastická, stahování korýšů z průhledné lahve taky a náklady pod dvě stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2017 11:55 Muž @ zervan [1083] - RostlinyRe: MarloCZ
Túto misku mám tiež a je to ohromná vec. Dovtedy som žiabronôžku dával klasicky po starom do starej fľaše od mlieka, korková zátka s dierkami, v jednej trubička so vzduchom, atď. Komplikované kŕmenie mi bránilo častejšie dávať liahnuť - bolo treba odstaviť vzduch, nechať odstáť, potom hadičkou alebo striekačkou odsávať žiabronôžku... V tejto miske stačí vybrať sitko, ponoriť do akvária a dať späť, úplná paráda. Spočiatku som tomu neveril - že veď keď tam nebuble vzduch, ako to môže fungovať.

Liahlo sa mi takmer 100%, ale to mám parádne vajíčka kúpené rovno z Taiwanu. Už ich mám roky, teraz sa liahne už menej - musím to minúť, ešte ich mám veľa, sa pomaličky míňa a nejaký ten deciliter je u mňa nadlho. Inak dávam normálnu kuchynskú soľ a nebadám problém. Kúpil som kedysi dávno síce aj morskú akvaristickú, no keď som zistil, že s kuchynskou všetko funguje, tak používam tú. Má to nejaké skryté úskalia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:51 Muž @ Kubaa [711] Re: Pepan
Tuhle misku nemám, používám obyčejnou od vlašáku s dodělanou přepážkou. A líhnivost je zcela normální. Nesmí těch vajíček být ale moc. Kdo ale potřebuje artémie jen trochu pro pár menších ryb, tak si myslím že víření a bublání je zcela zbytečné (a v kanclu, kde jsem měl akvárium, by mi to třeba ani neprošlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:47 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: MarloCZ
Podle mě, pokud ta vajíčka nevíří ve vodě, je tam hodně velká úmrtnost. Proto radši používám doma na koleně udělanou líheň, která funguje bez problémů a stála ani ne polovinu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:39 MarloCZ - RostlinyRe: Pepan
Tak to bohužel zatím nevím, uvidím až tak za dva dny až to budu vylévat kolik mi tam zůstane nevylíhlých vajíček - tedy doufám že to nějak odhadnu protože s tím nemám zatím zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:12 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: MarloCZ
A jaká je líhnivost v procentech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 10:43 MarloCZ - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak včera zakoupena tato miska:
www.akvaristik.eu/…
V 15:00 nalita voda z kohoutku po tu vyznačenou rysku cca 650ml vody + vrchovata čajova lzicka hrubozrne soli bez jodu a do toho jedna odmerka vajicek Hobby :
www.akvaristik.eu/…
Polozeno na kryci sklo od akvaria tesne pod led pasky.
Prvni dve hodiny bez toho vrchniho krytu na primem svetle, pote zadeklovano.
pres noc cca od pulnoci jsem nesvitil vubec a dnes rano v 9 hodin k memu prekvapeni se to tam uz hezky hemží :) tedy už po 18 hodinach.
Tak to jen tak pro info pro pripadne zajemce ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 07:52 Muž @ sachlj [0] - amazonie
díky, zkusím to..včera jsem koupil z číny set sladkovodních i se žrádlem...tak uvidím, ty slanovodní mám roky z několika zdrojů v původních obalech..nechám to na přírodě, když se vylíhnou tak dobře a když ne tak to na podzim vyliju a bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 19:49 JoKa - amazonieRe: sachlj
Čínské jsem také zkoušel. Líhnivost poloviční oproti třeba Sanderskám...

Na čínské dávám 30g na 4l vody, ale reefové soli, ta má vyšší salinitu. Kuchyňské 45g na stejné množství vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 17:33 Muž @ motýlek [272] Re: sachlj
je to velmi pravděpodobné, ale i vajíčka artemek mají určité cykly líhnutí ... takže náhoda je většinou blbec, ale někdy se i povede ;-) ... já líhnul osm i více let staré vajíčka - ale měl jsem je dobře zavřené v ledničce ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 16:03 Muž @ rriki [816] - CichlidyRe: sachlj
Tak jestli se Ti nelíhne teď, tak jaře se nevylíhne tuplem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 15:48 Muž @ sachlj [0] - amazonie
máte někde přepočet na litry vody kolik kuchyňské soli? mám doma několik balení vajíček z číny, nikdy se mi z nich nic nevylíhlo ale zkusím dát na jaře na balkon kýbl od primalexu se slanou vodou a všechno to tam nasypat..snad se něco vyklube...potřebuji do akvárka velké..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 08:49 Muž @ motýlek [272] Re: madomaja
já to tím krmil jen proto, že to používám pro většinu rybek ... myslím si, že je zcela jedno co těm artemkám dáš ... rybkám dávám SAK přelitý vařící vodou - lépe to berou a třeba neonky nemají ty problémy, kdy se do zažívacího traktu dostane s krmivem i vzduch a pak "poskakují" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:58 Muž @ rriki [816] - CichlidyRe: madomaja
Vodu neměníš,celý je to postavený přefiltrování vody artemií,před lety jsme tu blbli se s sladkovodní žábronožkou.Já mám asi 4 tis l plast nádrž a tam si sní hraju 5 let každoročne mi tam plave několik tisíc ks,ale nestarám se o ní a nemám jí pěknou je bílá , můj kamarád Olda jí krmí spirulinou a má jí úžasnou tady je na jeho video odkaz.
Když to vidím tak letos jí budu věnovat péči

ceskycichlidklub.eu/…

youtu.be/…

rybicky.net/forum/15714…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 19:52 madomaja - CichlidyRe: motýlek
Koukala jsem na to krmení SAK55, ale je tolik druhů a já nevím, kterej by byl pro ty artemky nejlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 19:10 Muž @ motýlek [272] Re: madomaja
já už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že jsem vodu občas vyměnil ... jen jsem to přelél přes cedník od čaje ... ale těch dospělců tam bylo jen pár - možná dvacet/třicet? ... ona ta slaná voda se asi moc nekazí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 18:24 madomaja Re: motýlek
už jsem si ty informace našla v jiné diskuzi, jen mi ještě řekněte, když jste to měl postavený na okně tak dlouho, nekazila se voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:42 Muž @ rriki [816] - CichlidyRe: madomaja
ano rozpustit a nakapat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:32 madomaja - CichlidyRe: rriki
máš na mysli klasické pangaminové tablety? a ty nadrobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:26 madomaja - CichlidyRe: motýlek
nechci je dál rozmnožovat, jen bych chtěla, aby byly větší pro větší ryby :-) a mám jim vzduchovat?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:08 Muž @ rriki [816] - CichlidyRe: madomaja
Začni přikrmovat pangaminem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:10 Muž @ motýlek [272] Re: madomaja
možná už jsem to někdy dříve psal - dal jsem je do misky od masa, mírně slanou vodu (asi tak desetinu oproti líhnutí) a přidal jávský mech a krmil SAKem ;-) ... asi za měsíc se u některých (samiček?) objevily na konci ocasu vajíčka a pak se vylíhly další nauplie ... ale prakticky je to k ničemu - jen jako pozorování ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:45 madomaja – Růst doma vylíhlé žábronožky
Ahoj, může mi někdo poradit, jak dosáhnout toho, aby mi žábronožky vyrostly? Koupila jsem pro ně krmivo Liquizell, ale ani po třech dnech nevidím, že by se zvětšily. Líhnu v obyčejné kuchyňské soli. Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 09:47 Muž @ TRULY [161] Re: Deepinpeat
tak teraz to riesim cez vzduchovanie ale dnes asi skusim aj ten odporucany druhy sposob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:24 Muž @ Deepinpeat [660] Re: TRULY
No to sítko by myslím nebylo nic moc. Každá várka artemií může mít jinou velikost vajíček a nejde to z toho dost dobře vypláchnout. Kdyby tenhle způsob fungoval, tak by to používali profesionální farmy. Ovšem ne, používají bud dekapsulaci, nebo magnetickou separaci. V malém množství, což je náš případ, stačí použít kvalitní vajíčka a líhnutí bez vzduchování v kombinaci se světlem. Když se líhne ve flašce, vždycky tam něco zbude, ale ta separace jak jsem jí popsal, je pak většinou dostatečná a hlavně se udělá uplně sama, asi tak za 5 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:18 Muž @ TRULY [161]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-)
Baterka :)
nehovorim ze zle pises ake to sitko by boko rychlejsie a menej pracne :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 20:56 Muž @ Deepinpeat [660] Re: TRULY
Dej tu odsátou artemku do ploché misky od masa nebo zmrzliny, natočené užší stranou k oknu a za pár minut si s trochou šikovností nasaješ do stříkačky nebo pipety téměř čistou artemku. Taky pomáhá, když se to nechává stát před stažením, to ještě přisolit, ta vajíčka líp vyplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 20:52 Muž @ TRULY [161]
Viete mi poradiť veľkosť sitka aby som vedel vytriediť vajíčka od artemky?
Momentalne mam 120tku a to stačí a nejde mi to odstať bez toho aby som neodsal aj vajička. Musim to prerobiť ale chcel by som to spraviť tak že by som prelial vodu, zachytil prazdne škrupiny a nasledne prefiltroval čistu artemku. Dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 22:04 Muž @ DavFM [953] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Kazda artemka je jinak velka, ale nemel by byt zaden problem. Nejlepsi je mit 2 flasky a menit to kazdy den vecer a napozitri rano mas hotovo na cely den.
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 3538x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10479-artemie-chovna-miska