Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Acquario Cayman 80

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Acquario Cayman 80
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 13:16 R Muž Silent [5949] Re: Jenik3
Ferplast vyrábí špičkové a dobře vybavené komplety, takže bych do toho klidně šel. Kvalita je perfektní a i filtrace a osvětlení (T5) je relativně dostatečné. U nás se dá také koupit, namátkou pet-food.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 10:11 Jenik3
Vážení,
dovoluji si navázat na téma.

Uvažuji o pořízení nového akvária a nejvíc se mi zamlouvá Cayman 80.
(i) viděl jsem ho na vlastní oči a osahal
(ii) splňuje požadavky na rozměry a objem
(iii) má velmi dobře řešený kryt

Bohužel se v ČR nedá sehnat (nebo nevím, kde). Rád si nechám poradit.
Alternativou je amazon.de, kde stojí €259. Belgie €303, Francie €330.
www.amazon.de/…

Za 7.000Kč mi to přijde jako dobrá cena za hodně muziky. Konkrétně,
skla mají tloušťku 6mm
spodní kryt – estetická záležitost
horní kryt – zde je nejvíc bodů za komplexní řešení
filtr – vypadá veliký a snad i filtruje. Moc o tom nevím.
osvětlení – klasické dvě zářivky. Má cenu pídit se po LED?

Kdybych to měl skládat jednotlivě, tak se pravděpodobně dostanu na nižší cenu. Nádrž není problém. Filtr lze také koupit samostatně, ale to víko akvária neseženu.

Díky za komentáře a náměty. H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:09 Muž ČUPR [204] - Tetry
Diky za vše názory. Já byl vždycky zásadně proti setům. Jak správně píšete, jsou to zbytečně předražené nádrže a ne vždy se lze správně strefit do představy zákazníka. Já jsem se nakonec paradoxně rozhodl, že do toho půjdu a k tomu mmne inspirovalo hlavně to, že jsem měl možnost si osobně prohlédnout a osahat kvalitu skla, jeho zabroušení a kvalitu lepených spojů. Bombastický je také kryt se zabudovanou elektronikou a tím tedy i přívod pouze jedním kabelem. Když někdy vidím ty nádrže (pouze nádrže - né sety) jakým způsobem je to slepené a tu kavlitu, chce se mi vždy nahlas řvát. Pochopitelně to neplatí pro všechny. Já tentokrát vsadil na kvalitu a popravdě přivřel nad cenou obě oči...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:47 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČUPR
Nic proti, ale 10000Kč je hodně :X Já plánuju 240l a za 10000Kč bych to mohl mít skoro 2x :X
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:27 Muž Yirka [9118] Re: ČUPR
Je to tvoje rozhodnutí tak jako je můj komentář. Myslel jsem to dobře, za menší peníze kvalitnější výsledek. Nebudu vypočítávat dopodrobna, ale začnu-li nádrží (koupenou, ne vlastnoručně lepenou) 1500,-, osvětlení -rampa 1000,-(ta kombinace barev je dobrá akorát na cenu), spínač 200,-, topítko s termostatem 250,-, filtr 1500,-(a bude o hodně lepší než setový) tak tam bude ještě rezerva na to na co jsem zapoměl.
Vše zakoupeno se zárukou v obchodě přinejmenší ve stejné profesionální kvalitě jako setové.
Ale jak už jsem psal na úvod je to tvé rozhodnutí a píšu to spíš pro ty kdo váhají mezi setem a sestavenou nádrží. Ať ti slouží ke spokojenosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 10:16 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Yirka
Yirka napsal: Set 120 l za skoro 10000 CZK - to bych nedal ani náhodou.
www.vltava2000.cz/…

No sice odpověď trochu mimo můj dotaz, ale i já Ti odpovím. Spočítej si náklady na materiál, resp. na kvalitu skla, vybavení, práce a KDE máš záruku na kvalitní slepení? Když jsem lepil akvária na kšeft, pohybovala se cena tak cca 10 Kč/litr. Tak si spočítej:
kvalitní sklo včetně zabroušení, které jsem u žádné nádrže doposud neviděl
speciální silikonové lepidlo
plastový kryt s osvětlením a reflektorem
2x zářivka - speciální kombinace pro teplotu barev
zabudovaný časový spínač
topení s termostatem
čerpadlo + filtr
spínač čerpadla, ohřívače - dost složitá elektroinstalace, přívod pouze jedním kabelem
práce a starosti KDE a JAK to dokonale slepit
....
když se dostaneš na částku pod 7 000 Kč se stejnou kvalitou seš dobrej. Ale záruku si neseš sám na svoji zodpovědnost. Ty necelé 3 0000 Kč za kvalitní sklo, práci a záruku dám velice rád. Jak píšu nahoře - akvária jsem dřív lepil na kšeft a tak vím, jaké sklo se dá a za kolik sehnat a jaká je s tím práce. Děkuji pěkně, to si radši zaplatím za professionální kvalitu.

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:04 Muž Yirka [9118] Re: ČUPR
Set 120 l za skoro 10000 CZK - to bych nedal ani náhodou.
www.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:18 Muž DavidDizzer [26] Re: ČUPR
toš to je taková divná otázka :).. pokud je to cena ani ne vysoká ani ne nízká za všechno to vybavení tak by to mělo být snad dobré ne?, hlavně musí AQ být lepené silikonem(je to nejlepší) a osvětlení dostatečné, nebo by si musel ještě přikoupit... To se zeptejte někoho jiného, kdo navšetěvuje tu stránku, obchod, .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 19:33 Muž ČUPR [204] - Tetry – Acquario Cayman 80
Máte prosím někdo zkušenosti s akvarijní nádrží "Acquario Cayman 80 " resp. s jeho výbavou:
vnitřní filtr Bluwave
čerpadlo Blupower
topení Bluclima 100W
časový spínač osvětlení,
spínač čerpadla a ohřívače
Děkuji za vaše užitečné informace! ;-)
www.biosalon.ru/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 890x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10335