Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík Vieja breidohri - Vieja breidohri

 

Atlasy » Ryby » Česky » K » Kančík Vieja breidohri 

Vivarium
Vivarium
Česky   Kančík Vieja breidohri
Latinsky   Vieja breidohri
Slovensky   Cichlazoma Vieja breidohri

VelikostTeplotapHTvrdostCena
1824710150
cm°C|dGH
2228818250

Čeleď: Cichlidae (vrubozubcovití)
Latinská synonyma: Paratheraps breidohri
Anglicky: Angostura cichlid
Biotop: Střední Amerika
Věd.popsáno: Werner & Stawikowski, 1987.
Původ: Střední Amerika: Mexiko.
Chov: Poměrně obtížný
Lokalizace: Střední a dolní část nádrže
Délka života: Cca 15 let.
Dop.počet ryb: Chovat jeden pár. V mládí je vhodné mít skupinu cca 10 kusů, ve které dojde k vytvoření páru, ostatní ryby je nutné odlovit.
Min.vel.n.: 350 litrů.
Krmení: Všežravec: granule, kousky rybího filé, rybky, hrášek, salát, červy, žížaly, sezonní hmyz, hovězí srdce, plži. U tohoto druhu by však velká část jídelníčku měla tvořit rostlinná potrava.
Pohlaví: Samci mají atraktivnější zbarvení než samice a jsou větší. Samci mají od hlavy nazelenalý nádech a růžovou či narůžověle červenou barvu, která pokračuje do poloviny těla ryby. Boky jsou většinou šedé a skvrnité černými nebo zlatými skvrnami. Ploutve mají oranžový a červený nádech. Samice mají podobné zbarvení ovšem jejich převládající barvou je šedá a černá.
Odchov: Samice klade jikry na pevný podklad, většinou kameny a kořeny. Jikry se líhnou do 3 dnů a po dalších 3 dnech se plůdek rozplave. O plůdek pečují oba rodiče. Plůdek přijímá drobnou živou potravu a přijímají dokonce i drcenou suchou potravu jako vločky a tabletované krmivo.
Snášenlivost: V zásadě je to mírná cichlida, ovšem v době tření je značně agresivní. Chov není nijak velmi obtížný, nejlépe je chovejte v páru. Mezi sebou jsou značně agresivní. Nejlepší je si pro začátek pořídit skupinu několika kusů (min. 6 - 8 ks) a nechat si později vytvořený pár. Párová pouta jsou u těchto ryb trvající po dlouhou dobu.
Charakteristika: Tato vytrvalá ryba potřebuje velký prostor k plavání. Akvárium o minimální délce 180 cm je pro tuto cichlidu nejlepší. Pohybuje se hlavně u dna a ve střední vrstvě nádrže. Akvárium by mělo být zařízené s mnoha úkryty s kamenů a kořenů. Rostliny v zásadě požírají, ovšem tuholisté rostliny, které by nijak zvlášť nezasahovaly do jejího teritoria by nemusela poničit. U této ryby je nezbytné pravidelné měnění vody a výkonná filtrace.
Plave v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Jen z kraje:
Zakoupeno:
Biolib.cz: odkaz

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru
Kančík - rozmnožování, odchovKančík zelenooký - pohlavíKančík příčnopruhý - pohlaví
Kančík - chov

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/kancik_vieja_breidohri