Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík loisellei - Parachromis loisellei

 

Atlasy » Ryby » Česky » K » Kančík loisellei 

Vivarium
Vivarium
Parachromis loisellei  | © RAP

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Kančík loisellei
Latinsky   Parachromis loisellei
Slovensky   Cichlazoma loisellei

VelikostTeplotapHTvrdostCena
252471080
cm°C|dGH
3030820150

Čeleď: Cichlidae (vrubozubcovití)
Anglicky: Loiselle's Cichlid, Yellow-Jacket cichlid
Biotop: Střední Amerika
Věd.popsáno: Bussing, 1989.
Původ: Střední Amerika: řeka Ulua v Hondurasu, řeka Cricamola v Panamě, řeka Tamarindo v Nikaragui.
Chov: Poměrně obtížný
Lokalizace: Celá nádrž
Délka života: Cca 15 let.
Dop.počet ryb: Nejlépe chvat 1 pár. Ideální je zakoupit hejno 6-10 mladých jedinců a nechat je spárovat a dále chovat jen jeden dospělý pár.
Min.vel.n.: 300 litrů.
Krmení: Preferují živou potravu. Obecně všežravec: granule, kousky rybího filé, rybky, hrášek, salát, červy, žížaly, sezonní hmyz, hovězí srdce, plži.
Pohlaví: Samci bývají výrazně větší než samice a mají intenzivnější vybarvení. Ploutve samců mohou být špičatější než u samice. Ryby z rodu Parachromis jsou si často velmi podobné, je proto možná záměna s jiným druhem.
Odchov: Odchov je poměrně jednoduchý. Nejprve je ale třeba sestavit chovný pár. Ideální je chovat 6-10 mladých jedinců pohromadě (nejlépe z více zdrojů, aby to nebyli sourozenci) a v této komunitě se pár vytvoří. Ostatní je poté třeba odlovit. Jikry kladou na hladký, očištěný povrch (kámen, kořen). Nakladené jikry (1000-2000 ks) se vykulí při teplotě cca 26-27 °C po 3-4 dnech. Rozplavávají se po dalších 5-6 dnech. Potěr krmíme zpočátku čerstvě vylíhlou artémií. Rodiče jikry i potěr velmi agresivně hlídají a často potěr přemísťují do vyhrabaných jam v substrátu.
Snášenlivost: Velmi agresivní a teritoriální ryba. Lze ji chovat jen s podobnými, velkými rybami. Malé ryby postupně v nádrži sežere.
Charakteristika: Je to dravec, velmi teritoriální, při péči o potěr nekompromisně agresivní. Během tření mění zbarvení. Potřebuje v akváriu místo, pro vytvoření svého teritoria. Je to vytrvalá ryba, která není příliš choulostivá na parametry vody. Jako u většiny cichlid je však dobré udržovat akvárium v čistotě a zajistit dobrou filtraci vody. Proudění vody jen mírné, vzduchování není potřeba. Rostliny volíme raději tuholisté a dobře zakořeněné a upevněné, jinak je mohou ze substrátu vyhrabat. Dno by mělo být písčité nebo velmi drobný štěrk, který nesmí být ostrý. Nejčastěji bývá zaměňován s druhem Parachromis friedrichsthalii, na rozdíl od něj však Parachromis loisellei nemá svislé černé pruhy nebo jen nevýrazné.
Plave v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Jen z kraje:
Zakoupeno:
Biolib.cz: odkaz
Parachromis loisellei  | © RAP

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru
Kančík - rozmnožování, odchovKančík zelenooký - pohlavíKančík příčnopruhý - pohlaví
Kančík - chov

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/kancik_loisellei