Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chaka Chaka - Chaca chaca

 

Atlasy » Ryby » Česky » C » Chaka Chaka 

Vivarium
Vivarium
Chaca chaca  | © Mrakoplash

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Chaka Chaka
Latinsky   Chaca chaca
Slovensky   Chaka Chaka

VelikostTeplotapHTvrdostCena
18226.55250
cm°C|dGH
24248.525400

Čeleď: Chacidae (chakovití)
Anglicky: Squarehead catfish, Frogmouth Catfish
Biotop: Asie
Věd.popsáno: Hamilton, 1822
Původ: Asie: Indie, Bangladéš, Malajsie, Borneo, Indonésie, Nepál.
Chov: Obtížný
Lokalizace: Dolní část nádrže
Délka života: Dlouhověká.
Dop.počet ryb: 1 kus, ve velké nádrži pár.
Min.vel.n.: 250 litrů.
Krmení: Masožravec - v mládí různé larvy hmyzu, korýše. V dospělosti pak loví ryby. Nitěnky, patentky, červy, žížaly. Umělou stravu mohou odmítat. Kořist láká výrůstky na spodní čelisti.
Pohlaví: Chaca chaca má na spodní čelisti drobné výrůstky a celkově je zbarvena čokoládově hnědě. Vyskytuje se u nich pohlavní dimorfismus - samci jsou větší a delší než samice, které jsou spíše kratší a silnější.
Odchov: Vytírají se v trubce o délce cca 20 cm. Po vytření jikry hlídá samec. Počet mláďat se pohybuje mezi 300-600 kusy. Potěr se líhne asi za 3 dny. Po 10 dnech od vylíhnutí se potěr rozplaval. Jako první potravu přijímá jemnou živou potravu.
Snášenlivost: Klidné samotářské ryby, které je lépe chovat v jednodruhové nádrži. Nejsou citlivé na výkyvy pH. Většinu dne je téměř celá zahrabaná v písku. Je to ale velmi neúprosný dravec a velmi žravý. Uloví vše, co se přiblíží do její blízkosti a je ve velikosti až poloviny její vlastní délky. Nedoporučuje se ani chov s rybami většími než je sama chaka, jelikož by plašily potravu nebo jí ji sežraly. Hladová chaka je pak velmi agresivní.
Charakteristika: V akváriu se chovají velmi vzácně. Mají obrovskou tlamu s velmi krátkými vousky po stranách, shora zploštělou tlamu, kterou dokáží spolknout i ryby, které měří téměř polovinu délky jejich těla. Hlava je široká a také zploštělá. Oči jsou malé. Tuková ploutvička plynule navazuje na ocasní ploutev, která má pádlovitý tvar. Vyžadují prostorné akvárium s velmi jemným pískem na dně, kam se rády částečně zahrabou. Z rostlin jsou vhodné nižší druhy. Pokud je akvárium slabě osvětleno, nejsou pro ně nutné žádné další úkryty. Pokud je chaka v nebezpečí, nasaje velké množství vody do tlamy a přes žábry vytlačí ven proud vody, který ji vystřelí dopředu a tím z dosahu nepřítele. Druh Chaca chaca vydává po vytažení z vody charakteristický zvuk: „chaka chaka chaka“, který jí dal jméno.
Plave v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Jen z kraje:
Zakoupeno:
Biolib.cz: odkaz
Chaca chaca  | © Mrakoplash

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru

Nebyla nalezena žádná související témata

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/chaca_chaca