Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Microsorum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Microsorum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 15:05 Muž petr68 [27] - Rostliny
v akvarku je 10 dní, stále jsou na stejném místě, není zasazena v substrátu ani přichycená na kořenech...prostě je dána mezi kořeny tak aby nevyplavovala a neměnila pozici...černají jen ty z největších listu sem tam i nějaký střědně velký list...momentálně je na nich řasa a když jsem zkusil z jednoho lístku tu řasu sundat tak byl list jakoby skřivený s černohnědými flekami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:58 R Muž romant [27987] Re: petr68
Jak je v akváriu ta rostlina dlouho, je stále na stejným místě? je k něčemu přichycená? Černají starý, nebo mladý listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:55 Muž petr68 [27] - Rostliny
trochu mi černají listy microsoria co mám dělat ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:54 meleri Re: snehulda007
super mas teda tvrdou vodu a roste? tak to si troufnu taky.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:10 Muž snehulda007 [850] Re: meleri
Mě roste nádherně,vodu mám hodně tvrdou, kupoval jsem emerz u Hořánků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 14:05 meleri
ahoj jak vam roste ve tvrde vode?ma to vubec cenu to zkouset?je krasna... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 16:27 - Re: romant
No nevadí,trocha menší estetický dojem.Inak listy mám pekné,len ma to zaujmalo či to niekto pozoroval a prečo tomu tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2013 16:23 R Muž romant [27987] Re: prasan
Pokud Ti tam ta řasa nevadí, tak bych jí neřešil, neb hnědovky jsou akurátníci a jakmile je poposuneš, trochu změní stanoviště, tak jim zase nějakej čas trvá, než se dostanou do původní kondice, taky na kořenu s hnědovkou řasu pozoruju, prozměnu ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 16:17 - Re: romant
Mám na teba otázočku romant.Všetky rastlinky mám krásne zelené,listy hnedovky sú v super kondícii.Všetko rastie ok.Čo teda chcem?
Trápi ma sústavne sa tvoriaca riasa vždy len na koreňoch hnedoviek.Nikde inde sa mi zelená riasa netvorí.Kde môže byť problém?
Príde mi to ako cladophora,alebo žabiak.No len a len na koreňoch hnedoviek.Niečo jej chýba?Že má pravdepodobne oslabené korene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 16:14 Muž snehulda007 [850] Re: romant
OK.Díky za rady.. Tentokrát mám silnou mateční rostlinu,tak třeba bude i potomstvo životaschopnější... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 16:05 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
U hnědovek je důležitá fixace k podkladu, prostě když přiroste, tak je šance že poroste daleko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 16:02 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Mě se právě nikdy ty rostlinky nechytly..Zkoušel jsem je utrhnutout a přivázat, utrhnout a nechat plavat, počkal jsem až upadnou a přivázal jsem je a nebo je nechal plavat,ale nikdy se nechytly... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.02.2013 15:51 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Já ten list z něhož vyrůstají nechám v podstatě rozpadnout a ony se tak nějak samy oddělí(rozeberu je) a buď jsou do světa, nebo je k něčemu píchnu a hotovo. I malá rostlinka je po uchycení na novým místě narůst do úctyhodných rozměrů. Žádný jiný rozsazování s nima neprovádím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 15:48 Muž snehulda007 [850] – Dceřiné rostlinky
Ahoj,potřeboval bych poradit,jak velké by měli dceřiné rostlinky být,aby se po oddělení od matečního listu dobře ujmuly? A co s nima po oddělení? Musím je hned přichytit třeba ke kořenu,nebo je můžu zasadit do košíčku a nechat je v něm (pod vodou)než povyrostou? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2012 08:59 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Dess
stačí rozdělané kancelářské sponky vytvarované do U
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 01:38 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Dess
A co třeba nerez, když už přemýšlíš o kovu?? Případně se poohlídnout po něčem plastovým nebo dřevěným (párátka???)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:56 Dess – Připevněni kytek na k polistirenovemu pozadi
Hojky nevite čim by šli přidělat hnědatky k pozadí aniž bych měnil složeni vody mám toto pozadi
www.juwelakvarium.cz/… a to pozadi je relativne rovné. Když dám něco železného tak to bude reznout měd také nebude dobra tak vubec nevim :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   24.11.2012 11:26 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petr68
dovolim si citovat adama votavu:

Narrow je opravdu to pravé úzkolisté microsorum co mají Japonci v akváriích(listy šířky cca 1cm). Semi-Narrow je varieta s užšími listy (cca max 3cm), kterou nabízí třeba Tropica jako Narrow. A Mini Narrow je kříženec těchto dvou variet, délka listů nepřesahuje 15cm a šířka 1,5cm.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 11:02 Muž petr68 [27] - Rostliny
nevíte jaký rozdíl je mezi Microsorum pteropus "narrow" a Microsorum pteropus "semi narrow"?
hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 22:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
No, tak to já se nebudu při měření trápit s měřením fosforu.... stejně už dávno měřím nulu. Vysvětluju si to tím, že fosfor ve vodě je, ale ne čistý, nýbrž v nějaké sloučenině, kterou rostliny zpracovávají, ale test na fosfor ji neregistruje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 22:40 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: Pokud se daří všem rostlinám včetně hnědovek, nejspíš bude všeho dostatek. Tedy i fosforu.
S tým sa dá len súhlasiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 22:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
Pokud se daří všem rostlinám včetně hnědovek, nejspíš bude všeho dostatek. Tedy i fosforu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 22:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
A platí to i naopak? Pokud se daří všem rostlinám včetně hnědovek, je v akva fosforu dostatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2012 22:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: slavko
Připomenu, co jsem před časem v souvislosti "hnědovka-fosfor" Romantovi napsal:
Když jsem vám napsal, že tahle kytka má ráda dostatek fosforu, neznamená to, že když se jí nedaří, že je to jen vinou nedostatku fosforu...
Na deficit fosforu se dá u neprosperující hnědovky usuzovat tam, kde jiné běžné kytky fungují dobře.

Jinými slovy: pokud se "všemu" v akva daří, jen hnědovkám ne, začal bych zjišťovat, jak je na tom akva s fosforem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 21:49 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: romant
romant napsal: takže třeba ten fosfor jim opravdu mohl scházet
Nerobil som vedecký výskum požiadaviek microsoria, ale pri popise metódy hnojenia MCI autor menuje anubiasy a microsoria ako žrúty fosforu, vyslovene píše, že dokážu spotrebovať všetok fosfor.

Sám fosforom hnojím a darí sa im, ale či to súvisí, ťažko povedať…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:38 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak tohle jsem teda nečekal. Já nikde tu hnědou řasu nemám, jen tyhle kořeny jsou hnědé. Jinak máte pravdu, jsou to takové mini vlásečnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Losky
Zkuste udělat detailnější a hlavně - čitelné foto.
Hnědovky podle podmínek v akva mohou na kořenech vytvářet jemné vlášení, které může připomínat řasu. Tím ale netvrdím, že ve vašem případě o řasu nejde! :-)
EDIT: Tak jsem dočetl do konce vlákna a vidím, že jsem jen zopakoval, co už napsali pánové přede mnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Jak píše romant. Ty kořeny jsou obaleny tenkými kořínky... a tvoje hnědovky jsou opravdu pěkné... krásné jemné kořeny, hezky zelené listy, žádné díry ani hnědé skvrny... prostě jsi jen nevěděl, že právě takto mají kořeny hnědovky vypadat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:09 R Muž romant [27987] Re: Losky
Já mám tu zkušenot, že když mají hnědovky takto chlupatý kořeny, tak se jim právě daří, ale třeba mě někdo vyvede z omylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:08 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
je tam zelená řasa. Asi velká intenzita světla. Čím blíže světlu, tím ji je víc, ale nijak tragické. Ty kořeny byly jen nitky a teď jsou celé hnědé a řekl bych, že něčím obalené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Losky
Na té první fotce je vidět, že ty listy hnědovky jsou nějaké "chlupaté", (řasa).
Ale není to nic tragického! A ty kořeny se mi odsud zdají O.K.; asi bych to neřešil. (A hnojením už vůbec ne - aby nebylo hůř...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 15:49 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
světlo určitě přidávat nechci, maximálně když nepůjdou, nechám jen Valisnerie. Jen mě zajímá, jestli nějaké hnojivo by třeba pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 13:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Losky
Na tu dálku vypadají kořeny "v normě", což se ale nedá říct o listech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 12:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku tady foto druhé kytky:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 12:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj, v čem je tady problém? Kořeny obrostly hnědou řasou a rostlina stagnuje:( Svítím led diodama, 20ks á 3W, viz prezentace Amerika. Pomohlo by nějaké hnojivo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:09 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
kdepak, kytky uz mam dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Aha... Děkuji za vysvětlení.... Možná je to i jeden z důvodů, proč mně hnědovky celkem jdou - krmím v zimě i v létě suchými krmivy, která míchám od několika výrobců. Tetramin a Dajana jsou vždy mezi nimi, a krmím k tomu ještě mraženým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:50 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
To jak jsem reagoval na předchozí dotaz, tak odpověď na to si jistě současný tazatel přečetl. ;-) Teď k tomu Tetraminu. Ona tomu předcházela ještě naše soukromá korespondence se Sidem a toto byl vlastně takový její dovětek. Já krmím přes léto pouze živou a to jmenovitě dafniema a komáříma larvama a když jsem opět přes zimu začal krmit Tetraminem, tak se vitalita hnědovek opět vylepšila, takže třeba ten fosfor jim opravdu mohl scházet, složení suchejch krmiv tady někde koluje, ale hledat se mě to opravdu nechce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Níž jsem se dočetl o tvé radě někomu jinému, že to může být nedostatkem fosforu. Tehdy se do tebe pustil Sid, že nedostatek fosforu je to tehdy, když tohle dělá hnědovka, ale ostatním kytkám se daří. Řekl bych, že by tohle mohl být ten případ, co myslíš? Přiznám se na rovinu, že nejsem kytkař a že microsoriím se u mně vždy dařilo... a snad i bude do budoucna, ale vím, že jsou lidé, kteří s nimi mají problém. Minule jsi psal něco o krmení tetraminem, než ti do toho Sid skočil, ale nepochopil jsem souvislosti a Sid se s vysvětlováním ani tentokrát moc nenamáhal. Mohl bys nám tady teď to kouzlo s nedostatkem fosforu a krmením tetraminem objasnit? Třeba by to pomohlo spoustě lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 08:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: bali
Mozny si prave zohnal emerznu Hn., ona sa prisposobi a bude to OK. Aj u mna to malo rovnaky priebeh a coskoro sa mi zavdacila a pekne rozrastla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:13 R Muž romant [27987] Re: bali
Mě se obdobně zachovala když jsem vylepšoval osvětlení. Schodila všechny listy a nový už narostly normálně adaptovaný na nový podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
s nicim jsem nehybal. a asi vsechny bez rozdilu. ale jak jsem psal, je to postupny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:23 R Muž romant [27987] Re: bali
Hnědnou takhle všechny i mladý listy, nedělal jsi nějakou změnu stanoviště v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:16 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – odchazi - hnednou listy
hnedovky vyzadujou neco specialniho? jak windelow tak narrow mi postupne odchazi, list po listu, zacina to hnedyma skvrnama az je cely list uplne hnedy. ostatni kytky jsou vice mene bez problemu. (btw micham si pmdd ale kno3 samostatne)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 18:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Já měl ve hnědovce také nějaký sajrajt, vypadalo to jak vata, rostlina ale prosperovala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:30 Žena petulinakk [2016]
Po upozornění jednoho zdejšího uživatele jsem našla toto

rybicky.net/forum/3020…

"rakovina"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:26 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Tak to bych asi zkusil strčit do nějaké desinsekce jako je rozředěné savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 17:22 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Vytáhla jsem celý trs, a zjistila jsem že jsou "napadené" už skoro všechny listy. Dělá se to i na řapících, i na hodně mladých listech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:52 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Něco se jí u vás nelíbí ač je to docela hodně odolná rostlina. Já bych ten proud z filtru nasměroval asi jinam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:41 Žena petulinakk [2016] Re: usine
usine napsal: Cituji :
Jediné co při pěstování musíme dodržet je nesázet jí do substrátu, ale pouze na dekoraci a je vhodné, aby voda v nádrži cirkulovala a nebyla stará, jinak se mohou na listech objevovat černé fleky. Na starých listech, obzvláště emersních rostlin, které jsme přesunuli do akvária, se také velmi často černé fleky objevují.


V substrátu není, voda cirkuluje, dokonce je ten trs na místě kde je docela proud z filtru, stará voda není, měním pravidelně co týden třetinu. Tvoří se to i na nových mladých listech. Přiznávám že nepoznám, zda rostlina byla emerzní nebo submerzní když jsem jí koupila, ale kdyby byla emerzní, po téměř 4 měsících by její přeměna ještě nebyla ukončená?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 11869x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9992-microsorum-pestovani-problem?od=325