Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 17:08 Muž DonJuanKarlos [30]
Zase vy? :-D Jenom sem čekal, kdy se zase ozvete.
... mám tyto rybky zafixovány jako "vrtáky",... smich
Tak já je mám zatím jen 12 cm a kal opravdu zvedají,ale já jsem psal, že se jednotlivé částice/zrnka písku nezvedají kdoví jak vysoko, když to klasický akvarijní písek (zrnitost kolem 0,1 mm)+ dospělí thokarát= písečná bouře ;-)

Není tohle jedno z překonaných dogmat?
Co se Vám na tom zdá překonaným dogmatem? Na "ostrém" dně si vousky mohou poranit nebo si je v lepším případě budou obrušovat i tak to myslím, není pěkný pohled. Nebo znáte nějaké chrániče na vousky???
EDIT: dost často se na to zapomíná, já mám kamaráda, který má velkého kropenáče, ale jen s 2cm vousky, protože má ostrý štěrk a navíc velké zrnitosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 16:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
Filtrační písek obravdu nerozvíří ani kropenáč
:) Opravdu? Já mám tyto rybky zafixovány jako "vrtáky", co se rýpají ve dně, čímž rozviřují usazené nečistoty, což neprospívá kytkám. U mne jasný "zákaz vstupu" do rostlinného akviška.
Pozor na příliš ostrý štěrk, aby si pancérníčci neporanili vousky.
Není tohle jedno z překonaných dogmat? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 15:15 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Nafe
Filtrační písek obravdu nerozvíří ani kropenáč palec
Pozor na příliš ostrý štěrk, aby si pancérníčci neporanili vousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 15:04 Nafe – Re: DonJuanKarlos
O dnu mam docela predstavu presnou :-) . teda aspon doufam, Jelikoz 3D pozadi bude do tvaru L , tak bych chtel aby se dno od vnitrniho rohu pozadi svazovalo sikmo k protejsimu rohu akvaria, tzn Ze zadniho praveho k prednimu levemu. Svazovani by nemelo byt plynule, ale predstavoval jsem si ze z vetvi nebo korenu, vytvorim system teras. Vstup vody do fitru, je umisten primo v pozadi a mel by byt na strane s nejmensi vyskou dna. Puvodne jsem chtel na uplne dno dat nejaku substrat, napr. lignocel (nebude-li to zlobit), potom vrstvu stareho dna a na uplny vrch tmavsi sterk, pisek mi neprijde moc stastny kvyli rozvireni rybkami u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 14:53 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Nafe
Už máte nějakou bližší představu o dnu? Štěrk-písek nebo mix? Já bych doporučoval k větším rostlinám (do zadních částí) štěrk a dobředu hrubší písek, kde se bude dařit drobnějším rostlinám a pancéřníčci v něm budou rýt, takže zůstane stále čistý. Já používám fitrační písek (používá se v bazénových filtracích, zrnitost: 0,7-1mm) a nemůžu si ho vynachválit, nesléhá se a má pěknou barvu (krémově hnědou). Hodně informácí ohledně dna najdete tady: www.klub.akva.sk/…
a tady je moje nádrž, kde písek používám: rybicky.net/nadrze/4186
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:56 Nafe – Re: Snofrev
Aha tak to se omlouvam ,ale spatne jsem to napsal. Odhaduju to tak na 30 ks rostlin, to co jsem napsal jsou pouze druhy. Chtel bych aby to v konecnem stadiu akvarium zarostle, napr tak ze leva polovina budou huste vysoke rostliny, kde se naskutne rybam moznost schovani, v jine casti zas by mela byt dominatni nejake rostliny s velkymi listy. Na 3D pozadi jsem si pripravil nejake misky pro ozaseni rostlin v ruznych vyskach a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:52 Muž Snofrev [54] – Re: Nafe
z toho co jste napsal jsem pochopil, že tam chete mít 5 rostlinek
pochopil jsem to správně?
nebo se jedné jen o 4 druhy, ale od každého několik kusů (pak nechápu proč máte 2x Cabombu)

pokud si myslíte, že vám to bdue fungovat s 5 rostlinkama, tak to asi nebude a budete mít víc starostí, než radosti

na 240l jich potřebujete mnohem mnohem víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:31 Nafe – Re: DonJuanKarlos
Tu bojovnici opravdu radsi vypustim ze seznamu.
Dalo mi to chvilku zabrat "Pokud nechcete koberečky z riccie" :-) nez jsem prisel na to ze je to rostlina. Rostlinky jeste rozvrzene nemam, ale pomalu na tom pracuju.
Videl bych asi na:
Echinodorus argentinensis
Cabomba caroliniana
Cabomba caroliniana
Anubias hastifolia
Vallisneria asiatica

ale v rotlinach mam snad jeste vetsi nedostatky nez v rybkach :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 13:00 Muž DonJuanKarlos [30]
Jak už bylo zmíněno koupit na záčátku víc skalár. Mě se osvěčilo koupit 4 a sami se spárovaly. 1 pár by měl stačit, sklaráry dost vyrostou a při tření jsou agresivní. Bojovnice je docela pomalá, aby ji skaláry netrhaly ploutve. Čichavci by myslím byli lepší palec
Pokud nechcete koberečky z riccie, můžou být i ty thokaráti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 12:59 Nafe – Re: Mrakoplash
Dkuju za tip. urcite to zkusim. konkam na mapu ze to fakt neni tak daleko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 12:57 Nafe – Re: Onďa
ve sklorexu jsem si nechal lepit to akva na zakazku, byl jsem pro nej a musim rict, ze lepsi prodejnu jsem nevidel. Servis, ochota. Opravdu paradni prodejna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 12:30 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Nafe
kousek od HK je profiakvarium www.profi-aquarium.cz
tam mas ryb ze nebudes vedet co si odnyst :) a z Chrudimy to neni tak daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 12:07 Muž Onďa [32]
A je třeba si dát pozor na 2 věci: 1) kupovat jen zdravé rybky, 2) dát je do nově zařízeného akva až po 3-4 týdnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 12:01 Muž Onďa [32] – Nafe
Všechno sou to celkem nenáročné rybky, takže krmení nějaký vločky, granulky, občas živý (mražený) potvůrky a budou spokojený. Co takhle zkusit se podívat do Pardubic, ale s tamními akvaristikami nemám žádnou zkušenost. Ve sklorexu v Brně bys to pořídil vše najednou, ale je to daleko. Vivárium Mělník je taky celkem daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:54 Nafe – Re: Onďa
Jo, to by mohlo sklidit uspech a ja bych to mohl zvladnout. Jak je to utehle skladby s krmenim? je treba dat si pozor na neco extra?
A ted hlavne kde koupit kvalitni rybky, U nas v chrudimi v obou zverimexech je to nic moc.
Objednat prez net? to se mi zda nemozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:50 Muž Onďa [32]
Co takhle:
čichavec perleťový (1 pár)
skalára (1 pár)
neonky (25ks)
pancéřníčci kropenatí (2ks)
ancistrus (2ks)
parmička červenoploutvá (1ks)

těch skalár pro začátek asi víc, a později si nechat 1 nebo 2 páry a ostatní dat pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:50 Nafe – Re: Snofrev
prekoukul jsem to topitko, predpokladam ze by melo stacit 150W, ale u nas v byte je dost teplo, tak myslim ze budu spis resit odvetrani krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:46 Nafe
ty parmicky cervenoploutve, to je zalezitost u dna ?
kdyby jo, slo by to u dna Ancitrus, pancernicek a tahle parmicka?
Sice sem rikal ze to nechci preplacane, ale co pak se to da ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:44 Nafe
ten cichavec vypada hodne pekne. Muze ho zacatecnik jako ja zvladnout ? Kolik kusu? 4? 6?
Ty bojovnice ty jsem chtel pro vzhled, kvuli dceri. Ale ten cichavec je taky peknej.
Nikdy bych nerekl ze to bude takova hadanka. Poskladat ty rybky k sobe.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
Aby se parmičky červenoploutvé nepraly, musela by být v akvišku jen jedna. :)
Beztak tahle rybka občas prožene své spolubydlící. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:38 Muž Snofrev [54] – Re: Nafe
mně by se víc líbily parmičky červenoploutvé rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve
ale nesmělo by jich být moc aby se nepraly palec
ty červený ploutve vyniknou na černym podkladu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:32 Muž Onďa [32]
Chtělo by to ještě něco k hladině, třeba: rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
Nebo ty bojovnice, ale aby skaláry samečkovi neožraly závojové ploutve :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:26 Nafe
to nevypada spatne :-) , tak ze bych to upravil na skladbu

Neonky (20-30ks)
Skalary (2 pary)
Pancernicek kropenaty ( ?? 4 ks)
Ancitrus (2ks)

mam tam zachovat ty bojovnice ?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:22 Muž Onďa [32] – Nafe
Co takhle thorakáta? rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
A jako dominantu párek skalár? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:16 Nafe
Dekuju za rady, co se tyka osvetleni, mam to pripravene na 4 zarizvky jestli je osadim nebo ne uvidime. Vsude ctu svitit svitit at to roste tak jsem to nachystal na 4, ale chtel bych to kombinovat nejak jako: 12 hodin 2 zarivky deni svetlo, 1x mesicni :-) hodinku rano a vecer. nebo slabsi zarivky aby se to rozsvecovalo postupne a ryby nemely sok.

Co se osazeni rybek tyka, tam fakt nevim, chci vybrat druhy ktere se budou libit detsky ocim, protoze potrebuju spis naprat zkusenosti nez hned chovat neco extra.

Muzu vypostit mrekny, ale co k tem ancitrusum na dno, aby se to detem libilo ;-)

Ja jsem chtel i vypustit ty tetry a dat tam 2 pary skalar, ale nevim jak by sly s neonkama, nekdo rika jo nekdo ne :-)

Zkuste navrhnou neco detskym ocim libiveho, ale pro me jako zacatecnika chovuschopneho.
Pokud tam budu mit neonky a jeste jine hejno, chybi mi tam nejaka dominata vetsi rykby

Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:06 Muž Snofrev [54] – Re: Nafe
u rybek by neměl být problém

jen bych si dal pozor na osvětlení + CO2
toho světla je opravdu dost, tak pozor na řasu, bude to chtít dost rostlinek a nějakýho toho šneka, kterej případně něco sežere
neonky taky toho světla moc nemusí, takže se nejspíš budou schovávat, alespoň ze začátku (záleží odkud budou a kolik jim kdo svítil)

u techniky nevidím topítko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 11:00 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Nafe
ty mřenky bych si asi rozmyslel kvuli velikosti rybicky.net/atlasryb/mrenka_nadherna
mno a nevim jak kongotetry vs betty
jinak to vypada slusne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 10:53 Nafe – Obsazeni noveho akvaria
Zdravim vsechny, zakladam nove akvarium, ale mam velmi mizive zkusenosti. Chtel bych od Vas okouknou zda je moje kombinace v poradku, hodne mi zalezi na tom aby to slapalo jak ma.

Akva 240l,
filter tera tec ex700,
CO2 souprava (ne PETka),
Osvetleni 4x zarivka max 54W (skladbu jeste nemam navrzenou)
3D pozadi vlastni vyroby (zadni celo + jeden bok)
do pozadi jsem vyustil sani i vytok z filtru
dno bude tmave.

Casem bych se chtel propracovat nekam k tercovcum :-), ale moje dosavadni zkusennosti jou hodne mizive. Rozhodl jsem pro tuto skladbu:

Neonky asi (20 - 30 ks)
Tetra konzska (10 ks)
Mrekna nadherna (6ks)
Ancitrus (2ks)
Bojovnice pestra (1 samec a 2 samice)

a pak bych chtel i nejakeho pancernicka, ale myslim ze to by u dna mohlo byt uz prerybneno. Nechci aby to bylo preplacene.

Jako nedilnou soucasti dekorace bude vrak lodi . Bohuzel jsem se branil co jen to slo, ale moje dcera je trvdohlava :-).

Jde mi o to jen kouknou na co jsem zapomel, poripade zda ty ryby jsou dohromady.

Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 14:38 Žena Eliška [38] – Re: Dj_Moky
Čichavci jsou pěkné ryby, ale jsou také docela velké, tak spíš jenom těch 6 + hejnečko pancéřníčků na dno.
A prosím piš normálně, je to pro ostatní nepřehledné a nečitelné. Slovenšina je pěkná taková, jaká je, nemusíš ji hyzdit cizími výrazy (ještě navíc gramaticky špatnými) a w tam, kde jsou naprosto zbytečná a hloupá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 13:46 Dj_Moky
Dneska som si cital o GURAMACH a to je goood napad nejakych 6-8 striedawo modre,perletowe a zlate co nato powiete???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 13:01 RAP
hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:07 robot007 – Re: Dj_Moky
Než si něco koupíš tak si otom něco přečti :)
Jestli prahneš po skalárách tak to bylo zbytečné kupovat toto AQ :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:37 Muž Lukysek [8]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:36 Dj_Moky
TaQ ked nie skalary taQ akary hnede aspon 6 kusou moze bit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:34 Muž Lukysek [8]
skalři potřebuji aspon sloupec vody 50 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:32 Zbyna – Re: Dj_Moky
taky se mi to zdá tedy nízké....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:30 Dj_Moky
Preco myslis??? to je pohodeeee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:28 weru – Re: Dj_Moky
sice se ve skalarach moc nevyznam ale myslim ze 35cm NENI MOC DOBREJ NAPAD :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:27 Dj_Moky – Akwa
no dnes som kupil 98L akwa s wyskou 35cm cem tam chowat cisto skalare je to goood napadik??? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 19:34 Muž Diego [72] – Re: Alena.sv
Já vím,ale moc hejn tam mít nechci,proto se ptám na dominantní rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:41 Žena Alena.sv [89]
Já bych si tam dala hejníčko teter koňžských.Jsou překrásné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 16:22 Muž Diego [72] – Re: blja
Já je mám ze Sklorexu (Brno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 16:00 blja – Re:Prikpa
Máš pravdu většina akar je možná trošku nesnášenlivá k menším rybkám, právě proto jsem si vybral akary hnědé, které jsou vyjímka potvrzující pravidlo a jsou fakt mírumilovné. Po SAE se taky sháním, ale zatím jsem na ně nenarazil - pokud víš, kde by se daly sehnat dej vědět. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:17 Muž Diego [72] – Re: blja
Mě by se taky akary líbili,ale prej jsou agresivní.Místo parmičky červenoploutvé,tak budu mít SAE.A víc podobných rybek pohromadě jsou nevýrazné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:14 Muž Diego [72] – Re: dado
Bojovnice je dobrá nabídka (popřemýšlím),rájovce mi ve sklorexu k neonkám zakázali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:47 dado
A co bojovnica alebo rajovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:39 Muž Diego [72] – Re: dado
V atlase píšou,že přehrabuje dno a já když budu mít napůl rostliné akva by to bylo špatny,ale díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:23 dado – Ostriezik purpurovy
Ja som mal s neonkami parik ostriezika purpuroveho a boli v pohode.Ja by som dal ostriezika ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:19 blja – re:Míša
Já mám v akvárku akary hnědé (vlastně po nenádálém úmrtí teď jen jednu) a neonky a je to naprosto v pohodě. Jinak pokud chceš zajímavou a dominantní rybku, tak doporučuji Parmičku červenoploutvou. Je to rybka teritoriální, takže se doporučuje jen jedna v menším akvárku, ale pokud budeš mít 300l a dostatek úkrytů tak bych risknul i 2 kousky. Navíc docela dobře mi v akvarku likviduje řasu, občas prohání všechny rybky v akvárku (akorát na akary si netroufne), ale není to za účelem potravy - spíš si jen hraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:10 Muž Diego [72] – Re: Míša
Já mám čichavce perletové s neonkama a oni jsou většinou na horní části akva a také podle mě nejsou dominantní ryby.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=1553