Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 15:01 Muž snehulda007 [850] Re: Burik
Já to udělal tak,že jsem vyndal kousek microsoria z akv. a položil jsem ho na substrát v květináči,který mám ve skleníčku s emerzama (cca2cm vody).Žádný přechod jsem nedělal,jen denně rosím.Rostlinky se krásně chytly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 14:49 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím,asi mám hloupý dotaz,ale zkusím to.

Mám MICROSORUM PTEROPUS "MINI NARROW" a rád bych ho umístil do košíčku ve kterém se prodávají rosltiny,aby rostl nad vodou,je to možné?
Košík s kořeny by byl normálně ve vodě a listy nad hladinou.

Je potřeba nějakého postupného přechodu?

Děkuju za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Oggy
Vezměte květináč, dejte na dno písek s jílem (víc písku), nad něj písek s hlínou a do toho zasaďte ostříhaný eleocharis. Tento květináč dejte do misky od masa a stejnou miskou jí zakryjte. Vody může klidně až těsně pod substrát.
Nebo můžete dát místo substrátu minerální vatu. Ale v tom případě je nutné rostliny hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:45 Muž acik [416] Re: Oggy
pravda pravda,taky jsem ji videl na burze,kde ji měli emerzne a zaujalo me to tez... :)
Oggy napsal: Zdravím,
v botanické zahradě jsem viděl že pěstovali normálně venku Eleocharis acicularis velmi mě to zaujalo a potřeboval bych radu jak postupovat při emerzním pěstování Eleocharis parvula :))

děkuju

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Oggy
V Hornbachu jsme s pritelkyni nasli pytle se substratem pro vodni rostliny. Tak uz mame pytel doma :) . Jak to udelat Ti asi neporadim, pac ja s Echinodory dopadl jak sedlaci u Chlumce, ale mohu Ti rict, co jsem udelal spatne.

Jednak jsem rostliny vysadil a nicim neprikryl, coz byla chyba, foliovnik aspon pro zacatek nad sebou nejspis chtely, takhle na ne bylo moc sucho a listi desne rychle oschlo. A to horsi, vysadil jsem je na balkone v dobe, kdy teploty stihaly v noci klesat i na 4°C, to taky nebylo to prave :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:31 Muž Oggy [17] – Eleocharis parvula
Zdravím,
v botanické zahradě jsem viděl že pěstovali normálně venku Eleocharis acicularis velmi mě to zaujalo a potřeboval bych radu jak postupovat při emerzním pěstování Eleocharis parvula :))

děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2013 21:41 Muž Kryštof [314] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak uz se mi to začíná rozrůstat, mokřanka trojkvetá a Šípatkovec, co na to říkáte? Něco co by se dalo zlepšit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 16:39 - Re: Celiny
Mala by začať púšťať emerzné,aspoň u mňa to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 15:37 Muž Celiny [293] - Rostliny – Ludwigia repens
Zdravím, v akváriu mám ludwigiu repens, které se neskutečně daří a začíná vyrůstat nad hladinu. Problém spočívá v tom, že začíná osychat. Můj dotaz zní, mám to nechat tak? Stane se z té rostliny nad vodou emerzní forma, nebo bude osychat i nadále? O zářivky se nespálí, mám tam reflektory a ona roste celkem bokem, nad hladinou je cca 20cm místa, pak je teprve kryt akvária. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Ja vybral Echinodous python a zdravy byl asi tak, ze mel v prodejne nejaky cas ponorene emerzni listy, ktere uz nemohly fungovat, kdyz na suchu tak rychle odesly. V te zime potom se tomu Echinodoru taky nedelo nic 3x dobreho a stejne mu leze novy list, tedy zatim jednomu ze 3, ale i tak. Treba jeste nad tim celym zaplacu, ale jak se zda, kdyz to neni vylozene chudinka (jako ze muj kousek vypadal pri nakupu docela k svetu), ono si to nakonec nejspis nejak poradi. Calamondino (takova kysela mandarinka) hned vedle ty zmeny teplot sneslo taky, je treba to otuzovat :) .

Kdybych si ale koupil primo z pestirny emerzni kousek (coz je bezne to co se dodava) a dal ho do foliovniku, bylo by to asi cele mnohem jednodussi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 14:52 - Re: Kryštof
Rastliny na prechod treba vyberať tie najzdravšie a čo možno najsilnejšie.Potom je to jednoduchšie.Treba pri prvotnom zakrytí dať pozor v lete na prehrievanie a po začatí rašenia emerzu pomaličky vetrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 11:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Zrovna se o to snazim taky. Hodil jsem na balkon (balkon je ale zaskleny) truhlik, nasypal do nej vyprany Keramzit a zalil to vodou, plus pridal kompletni PMDD. On ten Keramzit plave, takze vodou zalit jen tak akorat, at jeste nemuze plavat (hladina je tesne pod vrchem toho Keramzitu). No a do toho jsem soupnul 3ks Echinodoru, koupenych primo za tim ucelem. Ackoli mely emerzni listi, to listi v tom suchem vzduchu na balkone velmi rychle uschlo (zvadle bylo za par hodin) a zustaly jen zelene pahyly. Je to asi 14 dni, jeden uz vystrkuje list, ostatni cekam co udelaji. Vim ze by mely mit vlhci vzduch, ale tak uvidime co to udela takhle, foliovnik z par lajsek a igelitu nad to muzu pridat vzdycky a o nic nejde, je to jen pokus... Co je zajimave, na tom balkone moho byt v nedavnych dnech pres noc klidne i pod 10°C a pres to leze novy list, tedy minimalne jeden prezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 06:24 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: prasan
Kdyz jsem hledal v googlu, tak jsem našel fotoreportáž z roku 2000, různé poradny jaky je rozdíl mezi emerzní. A submerzní, ale abych našel článek který by ukazoval jak přesně připravit kytku na přechod :( to nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 04:33 - Re: Kryštof
Článkov je kopec,stačí si zadať do google.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: prasan
Díky moc, a neznáte nejaky článek nebo návod, nikde nic jsem nenašel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2013 21:11 - Re: Kryštof
Echináčom nemusíš vôbec.Najstaršie odchádzajú postupne.Ak však chceš podporiť emerzné listy,odporučil by som zostrihať všetko až na najmladšie dva.Rastlinka takto sústredí všetko do vyháňania nových emerz listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Johan
Při čem? Nechápu, ale chci ho vytáhnout z akva, kde překáží a chci z něho udělat emerzní rostlinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:05 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Zoidik
Ja ho chci ale ted zasadit do květináče a dat ho do akva bez vody a přikrýt fólii :) a ptám se jak zastihnout listy :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 21:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kryštof
Zasadil jsem ho, rostl krásně pod vodou a pak, z ničeho nic, vyhnal jeden list ven, druhej list ven... pátej mi vylezl včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 20:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Zoidik
Tleskám potlesk i s listama? Ja potřebuju poradit jak ho zastihnout ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 20:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kryštof
Mě vyrostl sám nad hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 20:52 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím mám echinodorus a chci začít s emerzem, jen nevím jak zastihnout listy, poraďte ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 20:19 - Re: petr68
Bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.05.2013 18:05 Muž MomoPB [33]
Fotka k příspěvku detail na kvety :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.05.2013 18:05 Muž MomoPB [33]
Fotka k příspěvku Takto mi rastu odrezky na juznom okne :)
Bacopa monnieri, Micranthemum umbrosum, Ludwigia repens, Cryptocoryne

a tie ktore este nevidiet :-D
Heteranthera zosterifolia, Pogostemon helferi, Proserpinaca palustris
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 17:01 Muž petr68 [27] - Rostliny
zdravim, máte někdo zkušenosti s emerzním pěstovaním Anubias barteri var. nana ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jiri_99
Víc už tam stejně o mnoho nebude. Nedá se říct co snesou. Záleží to na vodním režimu a živinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jiri_99
Asi bych to přestěhoval někam, kde slunko tolik nesvítí, aby se kytky neuvařily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:02 Muž Jiri_99 [425]
Mám emerzátko na jižním okně. Kolem pravého poledne mi teplota už teď vyskakuje až k 35 stupínkům. Jsou tam kryptošky a echináče.
Máte někdo zkušenost, kolik tyhle kýtí vydrží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 19:08 Muž kortezhugo [983] Re: martin386
Ako pise Pepan...
Samolus ma dobry korenovy system.Ja som to asi ani nezkryval,alebo ak? -tak mozno tyzden.Uz presne neviem (je to asi 17rokov dozadu) - bol to moj prvy emers.Najprv som to mal polozene na telke - potom na okne.
Ako substrat som pouzival pre izbove rastliny + piesok alebo jemny strk.A ako pise Johan je to fakt nenrocne - takze to porastie v kadecom co nakopes. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 18:40 Muž Kryštof [314] - Amerika
Mohl bych začít t emerznim pěstování s H.difformis v květináči? A je nejaký dobry článek kde bych si o tom mohl přečíst ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 18:25 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Pepan
Co takhle velká sklenice (5l nebo menší akvárium)
A dát na dno štěrk a zalít jen kořeny vodou ?
Nebo normálně do květináče a zalívat denně ?
Jo a substrát jaký? Štěrk ? Či hlína ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: martin386
Pokud ji chcete zkusit pěstovat emerzně, tak nasadit do květináče a nic netříhat. Máte totiž rostlinu, která byla s největší pravdépodobností pěstována emerzně. Možná bych ji ze začátku zabalil do sáčku a postupně otužoval, protože ve skleníku, kde rostla, byla určitě vyšší vzdušná vlhkost než máte v bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 15:24 Muž martin386 [17] - Živorodky
Dnes jsem si ji koupil v akvaristice ..
Chtěl bych si ji rozmnožit.
Takže je potřeba ušmiknout všechny listy ? Nebo je můžu tam nechat normálně to dát do substrátu, do toho akvária? A musím jim svítit nebo normálně na okno ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: martin386
Na suchu se dá běžně pěstovat. Není náročná. Jen pozor při pěstování s více rostlinami v okolí. Ráda se plevelí. Jinak není jí nutnost pěstovat na suchu jen kvůli rozmnožování. Relativně dobře chutná. :)
Semeny se rozmnožuje velice efektivně. Ale dá se rozmnožovat i pod vodou. Jednak vytváří nové odnože nových růžič a také pod vodou kvete. V tom případě se pak vytvářejí dceřiné rostliny na bázi listenů podpírajících květy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:27 Muž kortezhugo [983] Re: martin386
Samolus mozes mat kludne aj na okne ako izbove rastliny.Emersne to rastie rychlo ma strasne vela kvietkov a hruuuuzu semien.
Kam ju zasadit? -je na tebe ale emersne sa pestuje ovela lahsie ako pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 13:28 Muž martin386 [17] - Živorodky
rybicky.net/atlasrostlin/samolus_valerandi…

Máte někdo zkušenosti s emerzním ? Dnes jsem si ji koupil a chtěl bych ji rozmnožit, stačí to normálně do avkária, tam napustit cca 3 cm vody dát ji tam v květináči (děrovaném ze spodní části aby tam šla voda) a normálně přikrýt fólii ?
Nebo ji mám dát do akvária a počkat až vykvete a potom semínka ? Nemám s touto rostlinkou žádné zkušenosti, prodejce mi řekl ať ji vyzkouším :-D
Takže nevím jestli ji mám dát do avkária, nebo někam ji prvně zasadit ? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Johan
ještě lepší, bolbitis už na kmeni mám, takže to bude vypadat pěkně přirozeně, měl jsem z té teploty strach, navíc už budu zkoušet i výbojky, takže tam bude docela solidní smažák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Jinak stejně tak vysoko už je i list bolbitisu a i jiných rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:23 Muž grunda [1781] - Cichlidy
supr, tak je rozhodnuto potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Mě roste list anubiasu 5 cm od 70W výbojky.. On se respirací dokáže ochladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: grunda
Anubias barteri var. nana pestujem v akvárku, je pomerne vysoko, pretože rastie na vrchole skál, a tak vyháňa listy (i kvety) aj mierne nad hladinu, rovno pod krycie sklo a svetlo, takže rastie ako v skleníku…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Johan
ty dvě kytky mě taky napadly, jen mám strach jak budou snášet tu vysokou teplotu. Každopádně díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Tak to bych neřešil. Už sem se lekl, co s nimi chceš dělat za experimenty. Koukni se na různé rostlinné nádrže, kde čouhají rostliny z vody a podle toho si vyber.
Anubias barteri a Bolbitis jsou v tomhle ohledu vděčné rostliny.
Dále by určitě šla zkusit Hygrophila corymbosa (její různé variety). Nebo různé pokojovky jako např. zelenec. Ostatní rostliny co mě napadají by asi nebyly dekorativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 18:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Johan
chci ji přivázat na kmen co mám v akva, tak aby rostla ven z akva. Teplota je pod zářivkama - vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 18:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Jako teplotu vody 40°C? Hm... Spíš bys měl napsat kam že jí to vlastně chceš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:50 Muž grunda [1781] - Cichlidy
neznáte někdo nějakou kytky, která by rostla jen přivázaná na kořenu - kořeny ve vodě, listy nad vodou. A měla by snášet teplotu přes 40°C. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2013 14:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 13:50 Muž snehulda007 [850] Re: prasan
S jakou vatou? Můžeš sem hodit třeba odkaz prosím? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 12:10 - Re: vaaclav
Zabudol som napísať.Ja mám niektoré s vatou,ostatné sú len čisto v košíčkoch.Substrát nepoužívam.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=889