Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2015 16:08 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: visek
- zkus strouhanku a bude smrdet jen "grindalove" ;-)
- samozrejme jednou za cas je to potreba vyprat a misku umyt...pak je to zase "vonave" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 14:48 Muž visek [75] - Tetry
ze zacatku to vypadalo ze to bude dobry ale kdyz zacne byt trochu teplo tak to neroste a smrdi to.a to mam granule fajnove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2015 12:19 Muž NASREDDIN [1383] Re: visek
visek napsal: zkousel jsem krmit grindal granulema,psi i kocici.smrad a nerostli.
To je zajímavé.

visek napsal: grindal- kocici granule parada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 11:23 Muž visek [75] - Tetry
zkousel jsem krmit grindal granulema,psi i kocici.smrad a nerostli.granule sak mi nezraly vubec.ovesne vlocky nic moc ale piskoty zerou jak das.mam jich ted tolik ze je i rozdavam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 14:01 Muž visek [75] - Tetry
vydrzi.hlavne aby neuschnul molitan.me vydrzeli 9 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 12:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: roy
Mě se teď v těchto letních teplotách na piškotách množí jako o život. Dávám tak čtvrtku piškoty každý den. Uvidím co s nimi udělá skoro týdenní hladovka a neúdržba když jedu pryč .... doufám že aspoň něco přežije ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 12:49 Muž visek [75] - Tetry
kdyz jsem kupoval nasadu tak me upozornovaly abych pouzival piskoty -opavia.zatim nemam problemy ani plisni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 12:28 Muž roy [18]
Mne sa praveze aj male kusky piskotu rychlo kazili posledny mesiac. progres grindalu sa zastavil. Ale jak som im dal ovsene vlocky, tak kolonia sa neskutocne rychlo zase rozrastla a hlavne vlocky sa mi vobec nekazia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 10:46 Muž visek [75] - TetryRe: Kulisek
ja skusil psi a zacaly plesnivet.necham je na piskotech.mnozi se dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 09:40 Kulisek Re: roy
Já používám kočičí granule a je to super, nic se nekazí palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:58 Muž visek [75] - Tetry
ja kupuji v lidlu mini piskoty.jsou tak akorat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2015 17:25 Muž roy [18]
Grindal som bol zvyknuty krmit piskotmi, ale v tomto teplom obdobi tie piskoty sa rychlejsie kazili nez ich stihali zjest, tak som si spomenul na ovsene vlocky. Nekazia sa a grindal sa nejak viac rozrastol :-D urcite ovsene vlocky odporucam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 14:28 Muž visek [75] - Tetry
zlatej grindal aspon nemusim chodit v tomhle pocasi na krmeni.ryby jsou ted nadherne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 10:59 Muž visek [75] - Tetry
grindal- kocici granule parada

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 21:12 Muž visek [75] - Tetry
zkusim 1 nasadu krmit kocicima granulema

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 12:59 Muž visek [75] - Tetry
vydrzi.ten sprej se jmenuje frontline ale je drahej.tak radeji zkuz tu vodu
Edit: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2015 10:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: seic
Já je neřeším. Pokud má grindal dobré podmínky, roztoče prakticky vytlačí. Pokud nemá, tak se začne rozmáhat roztoč.
Ze začástku jsem to řešil neustálým zakládáním nových násad z pročištěných grindalů (promýval jsem je ve vodě, dokud zbyl jen grindal bez roztoče), ale za čas jsem zjistil, že i v miskách, kde se objevil roztoč, se dal utlačit až asi vymizel.
Ale já ho mám jen na přikrmení, takže občas, když vím, že ho nepotřebuju, ho nechám i pár týdnů hladovět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 10:40 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: visek
- diky za tip, tu 1 hodiny predpokladam grindal "da" bez problemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2015 10:18 Muž visek [75] - Tetry
1-sprej proti blecham nebo ponorit pod vodu na 1 hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 08:45 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – roztoc v nasade grindalu
- jake mate prosim zkusenosti se zde popsanymi zpusoby likvidace roztocu?
- tedy opalovani ohnem, pouziti biolitu..
- prozatim je "splachuji" s grindalem do aq :-)
diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 23:49 - Re: Ivoš
Skúsil som to ako tak načrtnúť v téme rupice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 14:25 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: prasan
Jde mi o vyhmátnutí podstaty protože tvrzení Nekrmte ryby grindalem přikrmovaným kočičími granulemi mi přijde stejné jako třeba tvrzení: Nekrmte kočky myšmi, které jste přikrmovali psími granulemi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 13:01 - Re: Ivoš
Rozpísal si sa veľmô,ale také krmivo pre mačký obsahuje i zvýšený podiel medi a fosforu napríklad, preto je určené pre mačky a nie pre psa.
Otázka: Vždy 24hod pred skrmovaním nechávaš červíky hladovať? Asi nie.
O genóme sa vyjadrovať nebudem,utekám do práce.Myslené to bolo inak ako si to pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 12:10 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
U nás doma vždy niečo poletuje ;-) Raz mušky, inokedy dcéry, najnovšie už aj nápadníci X-)

Ale máte pravdu, grindal je vzduchotesne uzatvorený a vetrám ho pri (skoro) každodennom kŕmení. Asi pred mesiacom sa mi v jednej násade namnožili mušky, ale sprej proti psím blchám (teraz neviem ako sa to volá) to vyriešil bez výraznej ujmy na grindale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.05.2015 11:24 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: prasan
Tak já to ještě upřesním a ještě budu coby původní profesí zootechnik polemizovat.
Grindal krmím denně: 6x v týdnu piškotem, 1x v týdnu granulemi,
Grindalem krmím rostoucí potěr, takže případný vyšší obsah bílkovin nemůže být na škodu.

A teď ta polemika: Prase je všežravec. Pokud bych prase vykrmoval výhradně rostlinnou stravou (pominu fakt, že by pořádně nevyrostlo a mělo by zdravotní problémy), tak v rámci tvého parafrázovaného tvrzení mohu pak tvrdit, že jsem vlastně vegetarián: Co dávám praseti, to pak dávám sobě (prase hodlám po zabijačce sníst.)

Je jasné, že toto tvrzení, je velmi zjednodušující, zcela totiž ignoruje skutečnost, že přijatá potrava se trávením štěpí na jednodušší látky (např. bílkoviny na aminokyseliny) a z těch si organismus pak zpětně syntetizuje bílkoviny vlastní.

Nejvíc mě v tvém komentáři zarazila tato věta: Ryby síce rastú rýchlo ale na úkor vývoja genómu.

To je dle toho, co o genetice vím, naprostý nesmysl protože genom jedince se vytváří splynutím spermie a vajíčka, takže vykulený plůdek má již genom hotový a dále neměnný (pokud se do genomu nebude uměle zasahovat). Nevhodnou stravou genom změnit nelze, lze pouze ovlivnit jeho projev. (Například lze špatnou výživou dosáhnout křivice páteře ale nijak jsme nezměnili genom a tento jedinec, pokud se bude dále množit, nebude předávat geny pro křivou páteř.)

Vrátím zpět ke grindalu a jeho krmení tímto příkladem:
V jedné misce krmím grindal výhradě kočičími granulemi, ve druhé výhradně piškotem. V případě, že rybám podávám grindal vylačněný (hádám, že 24 hod. hladovky by mělo stačit na to aby červíci strávili a vyloučili vše, co měli ve svém zažívacím traktu), tak jim v obou případech podávám krmení se shodným obsahem tuků, bílkovin a cukrů.

Dále jsi uvedl: Mačacie krmivo je pre mačky. Já bych doplnil otázkou: A piškoty jsou snad dle jejich výrobce určené pro grindal?
Odpovím si sám: Nejsou, je to lidská potrava.

Složení piškotu:
Pšeničná mouka, cukr, vejce, kukuřičný škrob

Nutriční hodnoty:
bílkoviny 11%, cukry 74%, tuky 4% (zbytek asi budou popeloviny)

Je dle výše uvedeného složení piškot vhodný pro přímé zkrmování rybám?

Asi těžko ale jeho použití pro krmení grindalu nikdo nezpochybňuje ;-)






 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 23:22 - Re: Ivoš
Ivoš napsal: Jaký by to mělo dělat problém? Já ty kočičí granule pro přikrmování grindalu používám už 5.měsíc, ten grindal pak zkrmuju skalářímu potěru od cca 14-ti dní stáří a nic negativního nepozoruju.

Ako tu bolo napísané,čo dávaš grindálu dávaš vlastne rybám.Mačasie granule pre vysoký nutričný obsah nie sú najvhodnejšie.Ryby síce rastú rýchlo ale na úkor vývoja genómu.Masnejú a neskôr tieto odchované jedince neraz mávajú problém s vlastnou reprodukciou.
Edit: Vo všeobecnosti sa časté skrmovanie takto chovaného grindálu či rupíc nedoporučuje.Mačacie krmivo je pre mačky.Často sa môžeme stretnúť zo skrmovaním mačacích granúl rybám.No to je zas len výmysel chovateľov aby získali lacné krmivo.V skutočnosti takto produkujú síce veľké a rýchlo vypasené ryby,ale....
V extrémnom prípade môže u rýb dochádzať k telesným deformáciám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: slavko
A poletujú pri tých kvetoch malé mušky? Asi záleží aj na tom, aké sú to kvety, či v akom stave. Alebo je grindal fakt dobre uzavretý / utesnený, čo väčšina z nás asi nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Priest
Raz sa mi ich podarilo vyťahať a násadu zachrániť :-) To som len tak skúšal svoju trpezlivosť a apetít Tetier čiernych (pochutili si). Ale bežne sa tým ani neunúvam, je to prplačka - kvôli tomu mám 3 násady (ak nejaká vypadne, namnožím z ostatných) a držíme ich pri živote minimálne od začiatku storočia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2015 20:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: visek
To sa mi teda nezdá s tými rastlinami. Ja mám grindal už asi dva roky v miestnosti, ktorú manželka využíva na svoju botanickú záhradu (tzn. kvetov kopa) a grindal veselo žije. Chyba bude celkom určite inde, ibaže by to boli mäsožravé Adély!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:25 Muž Priest [325] - CichlidyRe: zervan
Ty ti násadu zlikvidují spolehlivě,ani je nebudeš stačit vytahovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: visek
V kvetináčoch žijú malé mušky, tie vyčmuchajú grindal a nakladú tam vajíčka, z ktorých sa vyliahnu väčšie tlsté červy a tie likvidujú grindal (pokiaľ ich ručne nevyťahujeme, rybky si pochutia aj na nich).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 17:16 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Tak ne vždy to otevřeš každý den. Někdy zapomeneš, někdy se na to vyloženě vykašleš. Pak se také může stát, že se ti to zapaří, což taky nebude nic moc pro jejich zdraví. Je to také regulace toho převlhčení, což se může stát možná spíš, než vysušení. Takže lepší díra do víka, než ...
A že by se mi to chtělo testovat, to tedy ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 16:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Mel jsem grindal v krabickach na svaciny, jsou tesne, a mel jsem je uzavrene. Jednou za den je stacilo otevrit a zavrit, nekdy jsem i zapomel, a slo to. On ten grindal zas toho vzduchu tolik nepotrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 15:39 Muž visek [75] - Tetry
nevim proc to zaslo ,zkousel jsem to na filcu,molitanu,houbickach.a slo to,najednou uplne zmizel pak se ukazalo par zizalek a nemnozilo se to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 15:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: visek
No nevím, nikdy jsem žádné problémy, které by se daly svést na kytky, neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 15:25 Muž ludvik [1082] Re: visek
Já žádné kytky nemám ... nejsem ženská :-) Ale dlouhodobý pokus s emerzními echinodory a hygrophilami vliv nemá.

Proč ti to odešlo? Breberky z kytek? Na to by podle mě mělo pomoci právě to zablokování přístupu tkaninou. Nebo díky nějakému postřiku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 15:20 Muž visek [75] - TetryRe: ludvik
muzes si delat co chces ale nesmis mit v pokoji kytku.zkousel jsem grindal pestovat.slo to v pohode dokud jsem nedal do pokoje 2 kytky.do 14 dni sem mel konec s chovem.schanim novou nasadu.bohuzel ji nikdo v litvinove nema a nechci platit 200 kc za krabicku.tak prachatej nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 15:07 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: prasan
Jaký by to mělo dělat problém? Já ty kočičí granule pro přikrmování grindalu používám už 5.měsíc, ten grindal pak zkrmuju skalářímu potěru od cca 14-ti dní stáří a nic negativního nepozoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 12:43 - Re: Ivoš
Nechcem tu poburovať ale je to to isté ako použiť pre ryby v akvárku krmivo pre generačné pstruhy.Znalý vedia o čom rozprávam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 12:41 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Já krmím grindal (krom jiného) i granulema pro kočky a rozhodně jsem si nevšiml, že by pak ryby měli lesklejší srst, jak udává výrobce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.05.2015 12:14 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Jestli ono nejde spíš o to, že z toho mléka nikdo grindal nevypere. Takže se dostane do ryb vlastně v čisté (resp. zkažené) formě.
O kvalitách trávení červů asi také nelze mít nějaké valné mínění. Tedy se to většinou zjednoduší na to, že co grindalu dáme sežrat, to sežerou ryby. Kromě molitanu, skla a umělé hmoty ...

Jinak o chovu toho tady už bylo asi dost:
a) ne moc teplo (přestává se množit, vysychá)
b) ne moc zima (přestává se množit)
c) ne moc sucho (umře)
d) ne moc mokro (uteče, následně uschne)
e) ne moc světlo (zavrtá se do molitanu, přestane mít co žrát, umře)
f) tma je vhodná (to píšu jenom proto, aby zde nebyly jen samé zákazy)

g) pravidelně čistit molitan. Dobré je mít ho na dvě půlky (horizontálně :-) ) a tu spodní prát důkladněji a častěji. Alespoň týdně. Vrchní pak stačí co dva tři týdny - a ne moc důkladně, stačí propláchnout v chladné vodě (ne všechny se vyplaví, takže se rozmnoží za pár dnů na původní množství, já pro jistotu nechávám i jejich krmnou dávku na skle).
h) nenechat krmivo víc jak řekněme dva dny. Pokud tam vydrží déle, je ho moc a bude nejspíš plesnivět nebo kysnout. Výsledek je mrtvá násada. Kolegovi vydržela násada týden bez obsluhy a krmení. Až jsem se divil ... Kdežto zkyslá piškota to zabije skoro jak kyanid.

i) krmení je asi skoro jedno co to bude. Ale za mě nedoporučuji sladké piškoty, kazí se strašně rychle. Asi neuškodí to občas proložit třeba granulí od rybího krmení, občas kápnout trochu rostlinného (nebo rybího) oleje.

j) mít alespoň dvě násady, v samostatných krabičkách. Ono se občas stane, že o to člověk přijde ... i když třeba roztoči asi zlikvidují obě naráz. Ale ostatní problémy to vyřeší s rozumnou úspěšností.
k) krycí sklo na molitanu je vhodnější tlustší. Na chov to asi moc vliv nemá, ale podstatně lépe se tím potom krmí - červíci jsou na skle ve větším množství. Zároveň není úplně vhodné zakrýt molitan komplet, přes volné kraje to alespoň trochu dýchá. Plus občasné otevření a provětrání také neškodí (to řeší pravidelné zkrmování). Krabička by měla větrat trochu sama od sebe, lepší jsou díry ve víčku (zalepené nějakou jemnou tkaninou, kvůli omezení přístupu různých breberek).

Vypadá to složitě, ale jak to člověk dostane do ruky, je to v pohodě. A rybičky mají pravidelně alespoň něco živého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 11:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Tohle ja tezko rozresim, znalosti chybi. Byl to jen nazor o kterem i to pod tim rika sve, branit ho nebudu ani do prvni kapky krve z nosu, na to proste nemam :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2015 10:30 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Designer napsal: Problem ovsem je, ze mlecne vyrobky obsahuji zivocisne tuky s vyssi teplotou tani, ty to takhle dostanes do krmiva, a chudak ryba ma teplotu tela jako okolni voda (s drobnymi vyjimkami), tedy takove krmeni je ve vysledku pro ryby dost nevhodne.

Ale treba mi to nekdo vyvrati.


Člověče, tohle je asi blbost.
Vždyť i grindal, mikry atd. sám o sobě obsahuje živočišné tuky :-D
A co se týče jogurtů, tak ty obsahují nejčastěji 1,5%tuku, takže v zažívacím traktu červů je původního mléčného tuku stěží stopové množství, zvláště když si uvědomíš, že ten se zde rozkládá na mastné kyseliny, z kterých si červík tvoří svůj vlastní tuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 21:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: weder
Já grindal krmím levným krmením pro ryby a grindalem ryby.. Chovám na molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 16:09 weder Re: victorio
ahoj skusil sem ty granule ale splesniveli..a g..rindal chcip.
jinak dal sem misku s grindalem na kryt akvaria-sklo- a prilepsil sem si i led lampou která na to svítí, mam na misce 2 papiry, aby se v misce drzela tma a bylo tam asi 27 stupnu a vlhko...ale nevim cim krmit-co je lepsi esli piskot kterym krmim nebo neco jineho...
ale grindal se nejak malo mnozi, cervici sou mali a vetsich je malo.. ne
chovam v molitanu -ne prilis uspesne..
prosim vi ten kokonut-kokosove vlakno mate i s piskem- popr muzete mi napsat odborný navod jak chovat grindal?? a postup zalozeni chovu na molitanu-druh molitanu popr kokosovem vlakne apod??
zde je muj email..

dami@atlas.cz

dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 12:37 Muž Aquasky [35]
Nejlepší substrát pro mikru je obyčejné střídlo z chleba...je to levné, dostupné, neobsahuje nic špatného a pokud přidáte trochu živého droždí už od začátku mají mikry co baštit, a co je nejdůležitější...nesmrdí to! takže mám doma 8-10 kelímků mikry přímo v kuchyni na lednici a nikdy jsme je necítili :) násada je produktivní cca 3 týdny pak produkce ustane ale mikry žijí v substrátu klidně dva měsíce, ale když zařizuji nové násady tak jsem si nevšiml že by to bylo nějak časově náročné. A asi máš pravdu rybám se doporučuje dodávat hlavně rybí nebo řepkový tuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Stonebull
Problem ovsem je, ze mlecne vyrobky obsahuji zivocisne tuky s vyssi teplotou tani, ty to takhle dostanes do krmiva, a chudak ryba ma teplotu tela jako okolni voda (s drobnymi vyjimkami), tedy takove krmeni je ve vysledku pro ryby dost nevhodne.

Ale treba mi to nekdo vyvrati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 11:00 Muž Stonebull [7]
ahojte nejaky čas chovám mikry a zistil som, že netreba menit násadu kazde dva tyzdne, ako kazdy odporúča, ja mam v kelimku jednu násadu aj dva mesiace a vsetko v pohode... ja ich mam vo vločkach s lyzickou jogurtu... pekne sa množia a ked vidim, ze uz sa tak neprodukuju, tak pridam vločky a jogurt a na druhy den, ich je plno, ako keby to bolo čerstve.. mám ich v pol litrovom kýbliku a asi do pol kybliku je násada.. raz som sa uz vykaslal nato a pár tyzdnov som to nechal bez údržby a nakonec som si to rozmyslel a v kelímku bolo zopar mikier, tak som urobil výter, novú nasadu a mám ich opäť... to co ludia vravia o plesnich a hrudkach a neviem co, tak ja som sa stym nestretol

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 23:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: grupyk
Ja som kúpil Frontline v spreji, nie koncentrovaný. Mierne som nastriekal na povrch molitanu a zavrel. Už na druhý deň nebolo vidno nič a grindal prežil. Potom som molitan normálne vypláchol, ako pri bežnej údržbe. Bolo to asi pred rokom a z tej generácie mám potomkov podnes. Skúšal som najprv aj nariediť ten koncentrovaný, ale to nejako nefungovalo, buď som to zle prerátal alebo som robil niečo iné zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2015 21:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grupyk
U mě jsou roztoči jen když se grindalu příliš nedaří, ale jakmile se mu zase začne dařit, poctivě krmím, mám teplo atd., tak zase ustoupěj.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744-mikry-a-grindal?od=332