Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodka Wingeova (Endlerova) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Živorodka Wingeova (Endlerova) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kahua
U nás teda SAE - jsou největšími škůdci na jikrách skalár , ale že by okusovaly živé rybky se mi taky nezdá , skus kouknout lupou na ty ploutve , třeba bude líp něco vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:22 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: vaaclav
Já si nevšimla nikoho, kdo by okusoval, ale někdo jim to dělat musí, páč to nejsou rozpadlé ploutve, ale "pěkně" okousané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:06 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kahua
Nikdy jsem si nevšiml že by SAE okusovaly ploutve jiných ryb a to jsem měl větší než těch tvých 10cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:12 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: vaaclav
Václave, nemoc ploutví? Ty mě určo nějak zkoušíš coze :) Maj to opravdu okousané, páč to je pravidelné, jeden sameček chudáček to má okousané celkem dost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:08 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kahua
Já bych si tipl na nemoc ploutví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:05 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: kahua
Budou to určo parmičky, endlerky se navzájem neokusují.Jen si občas vyjasní,kdo je pánem - jak psala Turbínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:01 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Turbínka
Díky moc, plánovali jsme je dát už pryč, že jsou obr :-D Tak aspoň už nastal ten správný čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 18:56 Žena Turbínka [2558] Re: kahua
Já bych podezřívala parmičky. Když mám endlerky (jen kluky) v odchovně nejsou k sobě agresivní a nejsou takoví jako samci pavích oček, nekoušou se mezi sebou jen si občas vyjasní kdo je pán :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 18:52 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, nevím,zda to sem patří,ale nic jiného jsem vhodnějšího nenašla. Máme ve 120l akvárku endlerky var. tiger. Je jich tam teď cca 15, převaha samců jak už to tak bývá. Poslední dobou jsem si všimla, že samečci mají okousané zadní ploutvičky (ocásky). Dělají si to navzájem? Dalšimi obyvateli jsou pancéřníčci, 3 parmičky černopruhé (vel 10cm), 2 ancíci. Nepřijde mi, že by mezi nimi byli nějací agresoři. Díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 13:35 meleri Re: jamajcan
dekuji. cetla jsem, ze tetra diamantova potrebuje velmi mekkou vodu a nizke pH. v obchode je ale maji ve zdejsi tvrde vode i vysokym pH. tak nevim.
kvuli zdejsi vode uvazuju opravdu jen nad zivorodkami. ale kdysi jsem mela i razborky a neonky a v pohode jen se mi nemnozily ale zily dobre a dlouho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 06:13 jamajcan Re: meleri
Každá žije v jiném prostředí,tzn.mají jiné nároky na chov a hodnoty vody.Když to zobecním,tak Characidy mají rády vodu měkčí,mírně kyselou a s nízkým obsahem dusíkatých látek.Naproti tomu živorodky,vodu tvrdší,neutrální až zásaditou.Nehledě na to,jsou velkými producenty výkalú,potažmo N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:59 meleri Re: jamajcan
pav oka jsou ale stejne velke tak proc? ze jsou to zivorodky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:06 jamajcan Re: meleri
To není kompromis.Tyhle ryby se k sobě prostě nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:13 meleri Re: jamajcan
dekuji, tak bude kompromis, misto endlerek dam pavi oka, ty jsou velke a snad jim tetry neublizi ale mam i krevetky co se da delat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:05 jamajcan Re: meleri
meleri napsala: Proc se k sobe nehodi? Přečti si o nich v atlase ryb. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova rybicky.net/atlasryb/tetra_diamantova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:59 meleri Re: jamajcan
jejda opravdu? to me velmi mrzi!

zrovna jsem koukala asi na pet videi s touto ohromnou tetrou a je to snad nejkrasnejsi ryba co je!

ale endlerky jsou taky nadherne.

Proc se k sobe nehodi?

mam akva sto cm dlouhe a na vysku ctyricet sirka tricet, cca 120l.

chtela jsem tyto tetry (nebo tetry cerne, ty ale nejsou tak hezke) a k tomu nejake zivorodky plus na dno otocynkly.

cca maximum dvacet sest ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:56 jamajcan Re: meleri
T.diamantová není agresivní ryba,když se chová ve vhodných podmínkách a hejnu.Každopádně jako společník pro Endlerky,to rozhodně není nejlepší nápad.Je to Je to nevhodná kombinace.Buď si vyber k End. adekvátní spolubydlící,nebo naopak,se zameř na ty characidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:32 meleri Re: jamajcan
tak to je naprd.

a prosim prosim, tu tetru diamantovou, tu jsi nemel? jestli neni moc agresivni? je to nadherna ryba, uz roky ji chci, ale koukal jsem na video kde dost drsne prohanela nejake zivorodky tak nevim nevim, ono se rika ze kdyz je ryb vic tak je to v pohode ale nevim, nemela jsem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:19 jamajcan Re: meleri
Kříží se spolu běžně./Wing.a Ret./
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:14 meleri
ahoj, chci poridit endlerky a k nim hejno deseti teter.
bud tetra cerna nebo tetra diamantova. Libi se mi moc obe dve ale chtela bych jen jednu z nich.
je ta tetra diamantova moc temperamentni k tem endlerkam?
bylo by lepsi vybrat tu tetru cernou? nebo je to stejne?
a jeste dotaz, kdyz poridim endlerky a pavi ocka k nim tak se budou krizit? nebo se to moc nestava?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.03.2013 13:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dezidor
Křížit se nebudou, ale snášet také ne. Pro Heterandrii je optimální jednodruhové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 12:59 Dezidor – Dotaz
Hrozí nežádoucí křížení s Heterandrií trpasličí? Pokud ne, jak se spolu snášejí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 13:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
a co tak tam dát víc kytek abys neměl řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 12:24 JagerMaister
ešte mám dotaz v akváriu pre gupky mám riasu a chcel by som tam dať SAE aby s ňou zatočili - SAE sú veľké asi 5cm a mňa zaujíma či SAE nebudú žrať malé gupky (novorodený poter) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
No přece "nic není nemožné" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 07:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jak souvisí Limia a metalica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 06:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Víš že existují kříženci mezi Limia nigrofasciata a P.reticulata? Pravda nejsou plodní...ale tvrdit, že se oko nekříží....No to bych si netroufl... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 18:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JagerMaister
nekříží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 17:48 JagerMaister
ahojte, chcem sa spýtať krížia sa endlerky alebo gupky so živorodkou lesklou?
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_leskla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:38 Žena bluedream [245] Re: paia
Jak velké, tak malinkaté krmím mraženým cyklopem, nalepovací tablety na sklo jim také chutnají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:11 Muž VVV111KKK [61] Re: paia
Já mám výborný zkušenosti s mladšími stádii grindalu. Po tom se můžou utlouct. Daj si i rozetřený mražený plankton. Ale ten grindal je u mě stálice. Pro malý , velký, jen se prostě vybere správná velikost. Navíc je to stále po ruce, nesmrdí to, je to jednoduché na údržbu. Doporučuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:58 Muž paia [3]
Tak hlásím přírůstek asi 15 malých endlerek! hop Teď jen přijít na to, co jim prostřít, ale zatím to vypadá, že si v akva něco najdou, občas něco sezobnou ze dna, do vloček se jim moc nechce, i když jsem je rozdrtil mezi prsty na prach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:49 Radeq Re:
Ja je tam chci nechat nez trochu povyrostou(v porodnicce uz se mackali) protoze tam kam je chci dat by je sezrali ted jak sou mali :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:02 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Bak
Padají z toho i pěkné rybky.Mněli u nás na burze pěkné červené dvojmečíky nebo skarlety.Nádherný ryby ale udržet z toho čistý chov to je práce na dlouhý běh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 09:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: lama
počka x wingy není mišmaš ale kvalitní hezký dvojmeč a další geniální varianty, proste se dají geny na pochod, jenže ty nové jedince udržet nebude tak jednoduché....ale mazec to pak je potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 09:22 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Radeq
Nepožerou,oboje jsou jsou p.očka.Jedny jsou Poecilia reticulata a druhé Poecilia wingei.Kříží se mezi sebou a je to ukrutnej miš maš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2010 06:30 Muž motýlek [275] Re: Radeq
no ... nesežerou, ale ten zmatek v genetice - to bych nedělal no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:59 Radeq
čus mam taky dotaz jestli muzu dat poter gupky cca 1,4cm k endlerkam aby je nesezraly ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 23:32 Muž paia [3] Re: SAA
Tak jsem dneska koupil mražené dafnie a nitěnky, na dafnie se vrhly jako by týden nejedly, nitěnky vyzkouším o víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:41 Muž SAA [9] Re: paia
Artemie,patentky - vezmou jen samice, samci pouze jemnou, cyklop, nitěnky, je lepší je nasekat, artemie odskořápkovaná - vynikající pro všechny velikosti endlerek. Na krevetky vám půjdou, ať je navyknete na artemii či ne, jsou to prostě paví očka - likvidátoři všeho živého. Pokud chcete uchránit alespoň nějaké mladé krevetky, doporučuju hodně hustý a hodně velký trs jávského mechu. Jinak krevetky vybsbírají do poslední, já s nimi měl simoni a nemám jediné mládě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:39 Muž VVV111KKK [61] Re: paia
Já jim dávám z živého grindal. Ten je dobrý v tom, že v akva vydrží živí i dva dny. Navíc když mám plůdek, tak si na něm pochutná i ten. Samozřejmně na nalinkém pidi grindalu. Mají rády i z mraženého patentky, komáří larvy bílé i černé, plankton. U larev a patentek ale krmím velmi pomalu a střídmě. Většinu toho sní samice. Na samečky je to už poměrně velké. A ze suchých krmiv jim dávám Micro Baby od DajanaPet. Jo a koupil jsem na zkoušku odskořápkované mextra jemné artemie, ale ty budu teprve zkoušet. Počítal jsem doma druhy krmení a mám jich 14. Podle mě je hlavní rozmanitost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:45 Muž motýlek [275] Re: paia
běžně krmím SAK55 ... když mi zbydou artemie, klidně jim přileji ... vezmou cokoliv ... nitěnky ... hlavně samičky jsou velcí jedlíci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:33 Muž paia [3]
další dotázek, čím krmíte? zkoušeli jste i nějakou živou, třeba artémii nebo patentky? mám vločky Tetra Min, ale nějak jim nejedou, vyberou si z toho jen pár kousků a zbytek nechají na dně, kde se o to naštěstí postaraj krevetky a šneci. u té artémie mám trošku strach, aby si na ni nezvykli a až se mi vylíhnout krevetky, aby si je nespletli právě s artémií...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:46 Muž motýlek [275] Re: paia
mám Endlerky asi dva roky (dostal jsem je od Lucianetty) a chovají se velmi variabilně - neřešil bych to po pár dnech ... až se Ti namnoží, budou naprosto pohodové a nezničitelné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 10:32 kreten Re: paia
No pokud nevykazují jiné podivnosti, tak si s tím hlavu nelámal. Pokud nejsou ryby v absolutní tmě, chovají se docela jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 10:14 Muž paia [3]
jeden dotázek k Endlerkám, včera jsem zabydlel 5 kousků, když se svítilo (mám časovač a prudlužuju den), tak rybky byly ve všech patrech nádrže, dokonce i přijímaly potravu, jakmile se zhaslo, tak se rybky přestěhovaly těsně pod hladinu a zůstaly tam až do rána. je to normální chování jako reakce na neznámé prostředí? na wikipedii jsem četl, že přespávat by měly u dna a pouze v případě větších rybek u dna by se přestěhovaly pod hladinu. v akva jsou už pak jen 3 otíci a několik prťavých šnečků. kyslíku by tam mělo být dost, filtr má vývod těsně nad hladinu, takže čeří vodu a pro jistotu jsem teď ráno trošku zvýšil průtok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:52 Žena Lucianetta [43] Re: rolandmynar
díky všem :o) v práci jsem jim trochu zatemnila tu nádobu a byly klidnější. Doma po vpuštění do akvárka byly chvilku rybky zmatené, ale překvapivě rychle se "zabydlely" - začaly po akva shánět různé drobky (nevím, čeho :-D ) na zub a začaly pošťuchovat šneky ano asi po 2hodinách jsem jim dala trochu vločkového krmiva a vrhly se na něj jako divé :o) jsou nádherné ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 15:26 rolandmynar Re: Lucianetta
Já bych tu nádobu zatemnil. Ony se uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 15:24 Sidonius Re: Lucianetta
myslíte, že by si daly aspoň nějaké ovoce - jablko, nebo třeba kousek salátu
Hlavně to, prosím, nezkoušejte! hmm
Nejvíc jim prospějete šetrným přendáním do té nádrže, kterou máte připravenou doma. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 12:52 Žena Lucianetta [43]
Tak jsem si dneska ráno po cestě do práce jela pro rybičky - 4 endlerky :o) jsou krásné - 2samečci a 2samičky. Jsou to prcci, mají tak 1,5cm, ale samečci už jsou krásně zbarvení. Aby nemuseli být v práci celou dobu v pytlíku s vodou, dala jsem je do plastové nádobky o objemu 1litr. Zatím jsem jim nekoupila krmivo, to koupím, až pojedu z práce. Jen jsem se chtěla zeptat na 2 věci: 1) chování rybiček - chvilku nehybně stojí a najednou se jedna pohne a začne "lítat" po celé té nádobě a ostatní s ní. Chovají se tak normálně, nebo je to tím, že jsou vystresované z cesty a nového prostředí? a za 2) - přijde mi, že se v prázdné nádobě s vodou možná nudí, chybí jim úkryt a možná by něco sluply... myslíte, že by si daly aspoň nějaké ovoce - jablko, nebo třeba kousek salátu, i když to není jejich potrava?
Edit: nádoba má plochu dna 17x13cm a vysoká je 5cm (pro ty, které mohlo napadnout, že jsou ve vysoké úzké nádobě)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3944x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/974-poecilia-sp-endleri-co-k-nim?od=36