Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2022 08:22 Muž 4Sima [1888] Re: Dastyán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 22:34 Dastyán – Voda pro závojnatky
Zdravím,chtěl bych se zeptat jakou minimální teplotu vody pro závojnatky?mohu je nechat přez zimu v hlubším jezírku? Případně mohu je dát ven brzy z jara?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2020 22:53 R Muž ctibum [6869] Re: Tomaš
Já to mám doma se ženou to samý... hmm
Do atlasu jsi koukal?
"Odchov - Samičky dospívají v třetím roce života a samečci ve druhém. Nejlépe se vyvolá tření tím, že např. během zimy snížíme teplotu na 18 - 20 stupňů a na jaře ji zvýšíme na 22 - 24 stupňů. Na samečcích by se měla objevit třecí vyrážka. Samička by měla být zaplněna jikrami, ryby by měly mít chuť se třít, samečci začínají pronásledovat samice, plavou podél nich a šťouchají jim do bříška..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2020 22:08 Tomaš – Radu
Dobrý den.bi som chcel nejakú múdru radu.preco samička so samcom niechce sa pariť samec ju dohania chce ale samička stále utika nemá záujem o pareni.viete mi to visvetlit alebo pomôct.mam len dve zavojnatky jedného samca a samičku akvarku.a akvarko ma 300L vopred dekuju za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2019 13:57 R Muž ctibum [6869] Re: Veverca
Na záchod zapomeň, tam se nesplachují ani mrtvé ryby. Až pojedeš do Hornbachu kouknout na ten kořen, tak se tam zeptej. Nebo tam, kdes ji koupila. Zadarmo si ji určitě někde vezmou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 12:23 Veverca
Dobrý den.
Mám v akváriu jednu závojnatku. Po zakoupení jsem se na netu dozvěděla, že mám na ni mooc malé akvárium.
(Vím, že to byla chyba. Ted si před zakoupením nějaké rybky prvně o ní něco přečtu.)
Zkoušela jsem na net dát inzerát, ale nikdo se neozval (a nikdo z mého okolí ji nechce).
Někde jsem četla, že ji spláchli do záchodu,což se mi moc nelíbí..Co mám dělat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 19:30 Franťáček Re: vaclav
Aha, tak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 19:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Franťáček
To bych rozhodně nedělal. Je to na ně malé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 19:22 Franťáček – Zavojnatka ve společenském akva
Dobrý den, mohu se zeptat jestli do společenského akva můžu dát třeba dvě až tři zavojnatky? (akva má 112l)
Pokud by to nešlo byla by jiná varianta chovu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2019 07:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavel1234
Ryba roste i s nádrží...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 23:28 pavel1234 Re: ctibum
Vím, jaké jsou variety závojnatek. Tyto tlusté jsou Ryukin. Pokud jsem napsal název špatně, tak se omlouvám. Ale jde hlavně i o jídlo. Někteří "týpci" mají závojnatku třeba 5 let, tedy cca polovinu jejího života a mají jí už takhle velikánskou. Takže o jídlo jde, né že ne. Ale je to jedno, už jste mi řekli to, co jsem potřeboval. Ještě jednou děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 22:44 R Muž ctibum [6869] Re: pavel1234
Řekl bych, že to nebude o žrádle, ale o vyšlechtěné varietě. Přečti si alespoň zdejší atlas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 22:00 pavel1234 Re: ctibum
Takže je tedy lepší mít nějaké normálně veliké a ne tak přežrané? Já jen, že většinou vidím závojnatky takhle tlusté a bál jsem se, že je nějak málo krmím nebo jim nedávám tolik, kolik by potřebovali. Takže mám normálně krmit zeleným, granulovým a ony mi prostě nějak vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 21:29 R Muž ctibum [6869] Re: pavel1234
Ty budou spíš na steroidech... Hnus velebnosti... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 20:56 pavel1234 – Malé a velké
Asi udělám tu přepážku, jak mi zde radil pan Vaclav. Radši jenom pro jistotu. Ale chtěl bych ještě jednu radu. Posílám odkaz, kde je video na závojnatky. Když se kouknete, jsou krásně tlusté, velikánské. www.youtube.com/…

Čím to je? Je sice určitě jasné, že výměnu dělá každý den, ale musí krmit něčím lepším. Koupil jsem přesně kuličky pro závojnatky, a dávám jim i kuličky pro akary, které mi akary nejedí. Ty pro akary jsou větší a plavou na hladině. Ty pro závojnatky jsou menší a padají ke dnu. Je možné, že mi neporostou tolik, když nemají ještě zelenou stravu? Napadá mě koupit i tabletky pro ancistruse. Jinak ty vallisnerie gigantea nedopadly. Celé je ožraly a akorát mi to hnilo ve vodě. Rovnou jsem vyměnil to dno za písek.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 10:55 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: pavel1234
Je to ryba od ryby, měl jsem samici co žrala mladé, co se jí vešlo do tlamy to sežrala, sežrala 4 cm rybku, vlastní mládě, nechápu jak jí dokazala ztrávit, chvíli po ulovení z ní začaly lítat šupinky a bylo. Zbytek ryb je spíš zvědavý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 20:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Předěl akvárium aby na sebe ryby viděly a po čase přepážku odstraň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 19:37 pavel1234 Re: vaclav
Takže dokud nedorostou malé závojnatky velikosti těch velkých, nemám je dávat radši k sobě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 17:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
To co se jim vejde do huby sežerou, to ale platí o všech rybách pokud to nejsou nějací specilisté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 16:14 pavel1234 – Malé k velkým
Dobrý den,
je tu nějaký odchovatel závojnatek? Mám dvě závojnatky v 25 litrovce a už to není ono. Málo prostoru. Chci se zeptat, zda by velká závojnatka, která má pusu stejně velkou jako ta malá závojnatka, snědla tu malou. Mám dvě závojnatky, které jsou malé a v 250 litrovce by jim bylo fajn. Chci je tam dát, až vyměním štěrk za písek, tedy tento víkend. Ale nepřipadají mi, jakoby snědli své menší kamarády.

Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:53 pavel1234 Re: vaclav
Nějak v tom nevidím rozdíl. Ale vím jednu věc. V atlase se píše: Substrát - písek a já jsem kupoval z webu štěrk 4-8 mm, takže by to tam růst nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
14 dní ještě žádnou rybu nezabilo v přírodě taky nemají pořád přísun. Ujasni si čemu se říká štěrk a čemu písek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:29 pavel1234 Re: vaclav
14 dní? Jste si jist? Já jen, aby mi neumřely nebo něco. Je to dost dlouhá doba. Nerad bych dokupoval další, tyhle kousky jsou hezky velké, ale když to radíte, tak proč ne. Třeba jim to fakt pomůže. Ono se v atlase píše, že Vallisnerie gigantea potřebuje písek a ne štěrk. Že prý ve štěrku neroste. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:27 pavel1234 Re: silviebaris
Víte jistě, že byla nemocná? Mohla být klidně přejezená a proto ležela na dně a pak toho krunýřovec využil. Opět jsme jen u hádání. Jedině já mohu vědět, co těm rybám je. Žádám Vás o to, abyste zbytečně nehádali. Můžete klidně někdy přijet a podívat se, ale takhle na dálku se hádá lehce. Mohu též hádat, jakou si dáte zítra snídani, ale nemohu to vědět jistě. Opravdu nemám náladu a čas se hádat o tom, že se lehce hádá, co je s rybou, anichž by člověk rybu pozoroval na vlastní kůži. Chápete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
14 dní je nekrm a uvidíš co to s nimi udělá. Rozhodně jim to prospěje. Giganta by ti tam měla růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 22:42 Silviebaris Re: pavel1234
Ancistrus ji ožral,protože je nemocna slabý jedinec..přiroda X-) Dej si už konecně říct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 22:30 pavel1234 Re: vaclav
Fotka k příspěvku No to je právě to divné. Od doby, co jsem tady psal, se tam toho hodně stalo. Jedna oranžová byly okousána krunýřovcem pardálí. Hned jsem tyto ryby dal pryč, ale to je má vina, říkali jste mi, že ancistrus a závojnatka spolu ne ne. Já neposlechl, takže se tímto omlouvám té závojnatce. A ta jedna, co furt leží na zádech, má to stále dokola. Jde k hladině, nadechne se, poplave si po nádrži, pak si lehne na břicho, někdy i na ty záda, pak si poplave, k hladině a takhle dokola. Jediné, co mi zde nesedí, jsou ty látky. Když by v tom akváriu bylo moc těch špatných látek, byly by všechny tak divné, že by ležely na zádech, ne? Proč ostatní plavou úplně v pohodě, jen někdy si lehnout na břicho, jen tak si odpočinou a pak jdou zase dál. Takže ta nádrž je pouze jen pro závojnatky. Ancistrusi jsou pryč, dánia jsou pryč. Dokoupím rostliny na dno, kterých si vůbec nevšímají, přidám pár pothosů a přemýšlel jsem i o Vallisnerii gigantee. Musel bych ji ale částečně zakrýt aspoň makrolonem, aby ji nevyhrabaly. Myslíte, že Vallsinerie poroste v 4-8mm štěrku? To těžko, že? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 17:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tyhle ryby se dokáží přežrat tak že je to buď nadnáší nebo tlačí ke dnu podle použitého krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2019 22:18 R Muž ctibum [6869] Re: pavel1234
Lidi se ti tu snaží radit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale tobě se ty rady nelíbí a ptáš se tedy jinde, kde ti poradí tak, abys byl spokojený. To je tvoje volba, ale nemusí to nutně znamenat, že je tento web špatný....
Ale celkem by mě zajímalo, proč si tedy Závojnatka lehne na tři dny na záda. Můžeš prosím napsat, co ti na to řekli jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 17:23 pavel1234 Re: afc1886
Ne. Opět se mýlíte, ale jen kvůli tomu, že tu nejste a nevidíte to, říkáte něco, co pravda není a jen hádáte... Pokud se podíváte na druhou, čtvrtou a pátou fotku, je tam závojnatka, kterou jsem vzal od tety, z velmi špatných podmínek, už asi 3 roky zpátky. Byly tam se skaláry a pangasy v 200 litrovce a já vzal aspoň některé. Vzal jsem i tu závojnatku na třetí fotce. Takže je jasné, že mají za sebou velmi špatnou minulost. Ta, co je na 2. 4. a 5. fotce, tak u té jsem nic ještě nezjistil. Na té třetí fotce, tak ta mění barvu + má špatné ploutve. To je má blbost, že tam mám ancistruse. Ancistruse dávám všechny pryč, ze všech akvárií. Nemám na chov přesné podmínky, které by měli mít. Takže použiju nějaké léčivo, které pomůže s dorůstem ploutví.

Ostatní jsou v pořádku, ale to vědět nemůžete a pak mne takhle obviňujete. Je to 250 litrů a nejsou ve špatných podmínkách. Opravdu nejsou. Kdyby byly, už bych tam neměl 5 dánií, které tam čekají, než se najde někdo, kdo si je vezme, jelikož už nemám místo. A když vypadají dánia dobře (a to jsou ryby, které toho nesnesou tolik, jako závojnatky, tak ta voda je v pohodě a chovem to být nemůže). Řeknu Vám jednu věc. Lidé mi psaly, pořiď si testy a podle toho se uvidí. Nyní mi píšete, že jsou ve špatném prostředí... Je toto normální? Vše je s vodou v pohodě, jenom ty závojnatky už byly dávno divné. Toto mě opravdu štve. Já vím, co jim bylo a nikdo jiný to neví, ale když mi nevěříte, nemá cenu už na tento web plný těchto lidí psát... Už jsem vyhledal odpověď na otázku, jestli polehávají normálně, takže mi tento web je ukradený absolutně. Jen jsem myslel, že zrovna lidi zde to pochopí a poradí. Zmýlil jsem se. Děkuji za odsouzení pouhým hádáním od očka. Dejte to klíďo na off topic nebo to smažte, stejně už chodím někam jinam, kde dokáží poradit, ne jak tady, kde se jen hádá od vokečka. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2019 14:40 R Muž afc1886 [14655] Re: pavel1234
Za mě jsou ty zavojnatky nemocné. Máš jich moc v malém objemu, ale to ty nechceš slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 09:07 pavel1234 – Polehávání na dně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
je tu někdo, kdo už má za sebou pár let chovu závojnatek? Potřebuji vědět, jestli tak moc často závojnatky tráví. Mé závojnatky se hýbou, jsou v pohodě, ale někdy si prostě lehnou a leží. Je to normální? Například jedna moje závojnatka, kterou už mám cca 3 roky, mi furt polehává. Fakt jako absolutně furt a jen málokdy ji vidím pěkně plavat. Poslední 3 dny ležela dokonce i vzhůru nohama. Ale dneska jsem ji ještě takhle ležet neviděl a normálně plave. V tuhle chvíli musí být zalezlá v lodi. Ale opět tu mám jednu, která zrovna dneska začíná ležet a neplave. Co jsem si ale všiml, je černá skvrna na těle. Jakoby se začala měnit do jiné barvy. Takže má otázka zní: Je polehávání u závojnatek přirozené, normální? Nebo by měly furt plavat? Nechybí jim něco? Děkuji. Přidávám i fotky, kdybyste chtěli náhodou některé vidět. Mám tam i větší závojnatky, které též polehávají. Dneska snad všechny, jakoby neměly náladu nebo co. Znuděně plavou. Přitom testy vody dopadly skvěle. Btw, mám 2 závojnatky, které jsem odchoval. Já mám ale v primární nádrži pouze závojnatky, které mají na konci ten trojocas nebo jak bych to nazval. Prostě ocasní ploutev nemají rovnou, ale roztrojenou, jako každá závojnatka. Co se mi ale stalo, je to, že se mi narodila závojnatka s rovnou ocasní ploutví v zádu a druhá s trojocáskem. Proč je ale ta s rovným ocáskem tlustá a ta s trojocáskem ne? Mohou být závojnatky i štíhlé? Není to nějaká nemoc? Díky.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 19:40 Silviebaris Re: Sofie
To ale není živorodka,a do tvého akvária nepatří..Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). A co ti terčovci,to máš všechno v jedný nádrži.. X-) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 19:35 Žena Sofie [0] – zlaté rybky závojnatky
Fotka k příspěvku Pořídila jsem si zlaté rybky, říkám jim moje tlusťošky, jsou neuvěřitelně čiperné a stále při chuti. Prej, že moc vylučují, ale je tu na dně stále čisto. Asi to nějak recyklují. Vývod filtru používají jako vířivku, pravidelně se tam chodí natřásat. Jsem zvědavá jak obstojí rostliny. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 16:09 pavel1234 Re: vaclav
Jako asi to jde, ale nejsem zrovna takový, že bych dával pryč ryby, které jsou nějak zvláštní. Má to zahojené. Je možné, že to má už od narození? Nebo k tomu muselo dojít těsně po? Doufám, že se to nějak nevrátí a nebude mít nakažené i to druhé očko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 16:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Pokud jí můžeš vrátit tak bych to udělal, je dost neseriozní prodávat takové ryby ale klidně s tím bude žít dál pokud je to už zahojené a není to něco čerstvého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 15:28 pavel1234 – Nemá oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejde to vůbec vidět. Je černá a furt se hýbe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 15:22 pavel1234 – Nemá oko
Ahoj,
dneska jsem kupoval závojnatky. Dvě malé černé. Bohužel jsem si nevšiml, že nějaká ryba nemůže mít oko. Takže jsem koukal jen po nemocech jako třeba krupičku a takový ty různý věci, jestli není vyhublá a tak dále... Měli tam 3 černé. Vybral jsem si tedy tyto 2. Až teď zjišťuji, že jedna nemá oko. Jedno má, ale druhé nemá a má tam ďúlek. Nějaká rada? Mám ji vrátit nebo to bylo třeba od narození a mohu si ji nechat? Zachvíli sem dám fotku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:36 pavel1234 – Ryby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
moc nejsem expert na nemoce ale potřeboval bych pomoc. Mám jednu závojnatku (asi 3 roky) a má na hlavě na obou stranách červené fleky. Nejsou úplně červené ale jde to trošičku do červena a bojím se, že to je nějaká vyrážka nebo něco. Stalo se Vám něco podobného? U další vidím rozpad ploutví. Není to nic vážného ale asi to začíná rozpadat ale třeba i ne - foto 1 (konce ocasu). A toť vše. Jsou všechny čilé, úplně v pohodě. Jedna mi teď mění barvu z černé na bílou. Co bude dál, až zbělá? Změní se zase na jinou barvu nebo zůstane na bílé?
Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:31 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Plůdky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jen pro názornost. Třídenní jikry ve fázi "líhnutí" - (teď nevím přesné názvosloví) a zbylé fotky čtyřdenní plůdky 5 mm cestující po akváriu. Toho zhniláče si nevšímejte, klasická "zanedbaná" údržba :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 10:37 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Overlord
Jak píše Kuba, naprosto souhlasím, 200litrovka pro pár akorát ještě j tomu třeba jedeš kus, pak se dá docílit jakžtakž stability ale trvá to, čili méně za mě také ne, samozřejmě Zavojnatky a dal nic. Maximálně šneky kteří budou pozirat jejich trus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 10:21 Muž Kubaa [718] Re: Overlord
Já bych závojnatky do ničeho menšího než 200 litrů nedával. Samozřejmě, mláďata mohou být dočasně i v menší nádrži, ale to dočasně velmi rychle pomine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 22:48 Overlord – Prosil bych radu
Dobrý den, mohl bych se poradit?
Jak velké by mělo být akvárium pro max 3 pár měsíční závojnatky? ... někteří říkají že by mělo být nad 100l, někteří zase že stačí 40l a někteří zase udávají že je to jedno. Vím že to jedno není a tak bych se teda chtěl poradit, každý říká něco jiného, tak jsem navštívil tuto stránku. Děkuji za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Když to nebyly nebehledky, byly to teleskopky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 15:51 Muž Vladik [16] Re: TRULY
Ani tady sis žádnou nevybral?
www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:24 Muž TRULY [164]
ahojte.
Neviete mi niekto poradiť o aký druh karasa resp. závojnatky ide.
V akva predajni mali také male farebne klasicke zavojnatky. Ja viem že je to ťažko ked som to neodfotil ale neboli to klasicke karasi aj ked to na skle písalo. BOla to nejaká taka mala forma ktorá mala vypukle oči. Teda nie nebohladka ale maličký tučný závojnaty s vypukle oči. SKušal som aj atlas a google ale nejak si neviem pomôcť.
Určite ide o nejaký slachtený typ ale neviem či je to nejaký extra názov alebo.. vdaka vopred
goo.gl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 19:03 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku Když se mírně vrátím na svůj akvaristický začátek, tak právě teď jsem roční akvarista. Mám 200 litrové akva doma v obýváku. V lednu 2016 sme se ujali 4. leté Lví hlavy (sameček, nyní 21 cm), k němu sme záhy pořídily dva Ruikyny (sameček a samice), dle prodejce 5 měsíců, jenže už o prázdninách se ryby poprvé vytřely, čili samici bylo kolem roku. Vůbec sem netušil, že se ryby vytřely, to když tak čučím do akva tak vidím uvnitř něco malého plavat, odchytil sem to a říkám si sakra co je to za parazita, mrknu na web a hle to je rybí potěr, nachytal sem asi 12 kusů, které sem odchoval v 50 tce a později udal zadarmo do zverimexu. Po měsíci se vytřely ryby znova, ten den naháněli samci samici a to už sem sledoval a po výtěru odsál jikry do kbelíku, přidal vzduchování, asi po 4 dnech plavalo v kbelíku 150 rybek, ty jsem tam nechal asi týden s obměnou vody z akva, protože z kohoutku mi teče močka. První mláďata sem dal do 200 litrovky a potěr předal do 50tky. Ze 150 jich mám nyní 30 kusů cca 4 cm. a mám je ve 100 litrovce než půjdou do světa (viz foto) Je potřeba určité zkušenosti, ony totiž rostou jednotlivci aspoň mě různým tempem, a ti velcí pak požírají ty nejmenší, taky jich hodně skončilo ve filtru, hodně jich uhynulo, nevím proč, zůstalo tvrdé jádro, které taky rozdám. Jsou to kříženci (lví hlava+ruikyn)v různých variantách, některé mají velký růstový náskok, jiné jsou pozadu, některé si plánuju nechat mají abnormálně dlouhé závoje. Největší a vlastně jediný můj zabiják potěru a odrostlých rybek je samice, jinak jikry po vytření žerou všichni, zjistil jsem, že pokud člověk nestihne výtěr, po kterém hned odsaje jikry je důležité mít správné místo pro vytření, kde se samci a samice těsně před výtěrem instinktivně shromáždí, tím místem je nejhustší porost rostlin,tady samice vypudí jikry a určité množství jiker zapadá mezi rostliny tak, že ryby na ně nemohou a ty se pak dál vyvíjí.
U mě se literatura spletla ve věku dospělosti (cca 1 rok) a tření proběhlo cca 24 °C pokojovka, stabilní. Ať děláš co děláš, určité procento uhyne tak jako tak.
Jinak časem je taky v plánu jezírko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 17:18 Muž motýlek [275] Re: Petan26
Fotka k příspěvku to máš původně z jezírka? ... já mám pět kousků z jezírka v chajdě v akvarku - a chci to na jaře vytřít ... a pokud se podaří, tak to pak rozdat ... při jaké teplotě to tření probíhá? - dle literatury 21°C - ale tipnu si, že i méně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:03 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku Odchovnicka :-) Behem pracovních 24 hodin se ryby opět vytrely, po třech dnech jsem náhodou nalovil tento zbytek co přeŽil a i když jsem se zařekl, že už to dělat nebudu, opět jsem je zachránil. Ještě nevím kam s nimi, vše je doma obsazené. Jedná se o cca 3 denní poter. To jen tak pro pobavení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2016 22:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Emily
Prv by si mala vedieť, že karasy je vhodné chovať v akváriu o obsahu minimálne 200L vody.
Ak ťa zaujímajú ikry tak z ikier pri zhode šťastia s okolnosťami sa vyklbú mladé rybky a pre tie by bolo vhodné mať pripravené ďaľšie zabehnuté akvárium od 300- 500L s kvalitnou filtráciou. Stačí takto? Ak ti tvrdili v obchode niečo iné, tak to preto, aby mali tržbu a nie preto, aby sa tvoje rybky mali dobre ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov