Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 19:46 Muž vlka [3444] – ...
Přeji hezký den, máte někdo prosím zkušenost se vzduchovacím motorkem značky BOYU ? Děkuji za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 11:30 Muž Petr28 [0] Re: Lojza007
Ahoj akvaristi. Dnes jsem kuchnul ten piezo z Ali (Sunsun 1.5W) a ten adaptetek dava normalnich 230V stridavych. Dostal jsem lehkou slehu, ale asi tam je jen nejake proudove omezeni, zrejme pres kondenzator. Kazdopadne taky jsem se nechal zlakat myslenkou ze bych ho pouzival treba pri prevozu v aute jako vzduchovani 12V. Na 12V DC ale nebezi. Piezo z principu potrebuje stridani a to v tom vzduchovaci bohuzel neni. Proto na tom zdrojiku neni stejnosmerny napeti uvedeny..
A co jsem zde cetl o zahrivani, tak mne se spis zahriva ten zdrojik nez kompresurek. Ale jen tak 35-40C. Min nez klasickej civkovej..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2023 18:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mk_mino
Musíš vědět kolik filtrů a s jakým průtokem vzduchu budeš mít třeba 50l/h x 20 akvárií budeš muset koupit něco co má 1200l/h www.higarden.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2023 10:48 mk_mino – vzduchovaci motorcek - vypocet
Ahojte, viete mi poradit ako vypocitat alebo prist na to aky vzduchovaci motorcek potrebujem, ked chcem napajat viac penovych filtrov naraz?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 18:15 Muž vlka [3444] Re: Lukáš87
Jaký typ vzduchovacího motorku máš ? Každý membránový motorek se zahřívá, některý míň, některý víc. Svůj, co jsem míval na stolečku jsem zavěsil na vrut ,,do vzduchu,, a je mírně teplej. Záleží na hloubce akvária, kamínku, poloze motorku aj. Osobně bych to neřešil, popř. bych se zeptal výrobce nebo prodejce. Při takovém dotazu pošlu tento ve skryté kopii třeba 6-8 prodejnám a pak se jeden nestačí divit rozporuplným odpovědím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 12:45 Muž Rybar [-29] Re: Pavel50
Ty piezo motorky se tu řešili a došlo se uzávěru ,že nemají velký výkon . Po tvém příspěvků mi to nedalo a šel jsem zkontroloval ten můj motorek. Je studený ,žádné přehřátí nehrozí . A to jede na půl síly . Jeden kámen plus 11 filtrů (enheim 400 ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2023 09:43 Muž Pavel50 [30] Re: Lukáš87
Já jsem přešel z klasického vzduchovacího motorku na piezo motorek, ten klasický dosti hřál (a to každý, který jsem měl), piezo motorek je naprosto tichý a nehřeje.
Docela mi vadily i ty ztráty - to teplo, které klasický motorek vydává, není zadarmo, je to za cenu elektrické energie a při běhu motorku nonstop je to škoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 07:46 Muž Rybar [-29] Re: Tojsouvěci
Jen bych doplnil ,že vduchovací kameny jsou v různé kvalitě . Některé skoro nefunkční tím způsobují velký odpor na membránu. A dle výrobců je lepší mít vzduchovací motorek nad úrovní akvaria .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2023 01:06 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Lukáš87
V každém motoru se vlivem tření vyvíjí teplo,pokud je vzduchovač teplý < cca 40-45°C,tak je to normální,vyšší teplotu může způsobit: zanešený vzduchovací kámen,snížení průtoku vzduchu přílišným zaškrcením,nebo zalomením vzduchovací hadičky,zanešený vstupní filtr vzduchu do vzduchovadla,zatuhlé membrány,nevhodné rozmezí nastavení kmitu kladívka proti kotvě, příliš vysoký sloupec vody pro daný model vzduchovacího čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 00:32 Lukáš87 – Vzduchovani
Ahoj, mám dotaz.
Zahřívá se mi nový vzduchovací motorek. Je to normální? Vadí to? Začínám , tak se radši zeptám..... Děkuji předem za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2023 09:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Starka
Pietro invital (18 l/m) a filtr QS-200A.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 09:09 Žena Starka [242] Re: Johan
Stojím si na vedení. O kterém motorku to píšeš? O tom mini piezo? A s kterým filtrem? :-D

Napadlo mě to zkusit. Jen nevím, jak jako lajk poznám, že je filtrace nedostatečná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 09:00 Muž Rybar [-29] Re: Johan
Díky za informace nikdy jsem se s tímto produktem nesetkal měl jsem vždy menbránové . Z těch ruských vydržel snad jen jeden delší dobu . Pak na trhu byli Reny (Francie). Ty jely dlouho .Po letech čerpadel a venkovních filtru opět motorek s membránou momentálně mám enheim 400 ,tak uvidíme jak bude šlapat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 08:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Rybar
Mám ho na dvou filtrech zároveň a je to už moc (2* 60 l akvária). Každou chvíli jede jen jeden. Je určen pro vzduchování, ale mě u filtru bohatě stačí, ale samozřejmě záleží, jak je akvárium zatížené. Hadičku mám originální. Tj, 1m. Mám ho vždy připevněný na akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 07:50 Muž Rybar [-29] Re: Johan
Utáhne i dva bublifuky , když bude potřeba a na jakou vzdálenost (délka hadiček) . Mají nějaké omezení ? Tenhle ten tip jsem nikdy neměl . Porto mě to zajímá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 21:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lupara
lupara napsal:
V pohodě stihne utáhnout tento dvojramenný filtřík:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
....
Začal jsem taky s těmi bílými piezo od Invitalu, co máš ve svém dotazu dole, ale ty mají malý výkon. Na samostatné bublání OK, ale na pohon bublifuku nedostačující.

Já přesně takovou kombinaci používám a naprosto v pohodě stačí. Takže to je spíše věc nároků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2023 14:04 Muž lupara [22] Re: Starka
Ta Tetra, co jsem dal dole odkaz nebude mít s tímto bioakvacitem problém.
Možná bych akorát před spuštěním odstranil z konce hadičky, který je v té PVC trubce, vzduchovací kamínek - pokud ho tam stále dávají? Tyhle starší modely bublifuků tam kamínek mívali. Odstranil bych ho kvůli lepšímu tlaku vzduchu a nechal pouze samotnou hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2023 12:29 Žena Starka [242] Re: lupara
Děkuji. palec Tak tento motorek me úplně minul.

Edit: A tedy je to vhodné na tento filtr? Nebo byste mi poradili jiný?
Bude se jednat o akvarko 80x30x30 cm.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2023 07:35 Muž lupara [22] Re: Starka
Ahoj. Používám u několika menších 80l nádržích s krevetami a malými Razborkami tento tichý piezoelektrický motorek:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

V pohodě stihne utáhnout tento dvojramenný filtřík:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Motorek slyšet není, pouze bublinky ale ty podle toho, jak nízko k hladině nastavím "výfuk" filtru. Nádrže mám v ložnici v patrovém stojanu. Voda čistá.
Začal jsem taky s těmi bílými piezo od Invitalu, co máš ve svém dotazu dole, ale ty mají malý výkon. Na samostatné bublání OK, ale na pohon bublifuku nedostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 07:06 Žena Starka [242] Re: lhajek, Sha
Děkuji za odpovědi. A prosim tykejte mi. :-D

Sha: Ja bych asi musela ty motorky vzít domů a odzkoušet. V prodejně se motorek může zdát tichý, ovšem doma, kde je opravdu klid, může hucet. Ale i tak díky za tip. Ono celkově je problém najít tichý motorek. Dle recenci vždycky polovina lidí píše, že je hlučný a druhá napíše, že je opravdu tichý. Když jsem takhle kupovala Haileu 6600 na základě toho, ze prý je tichý, tak jsem ji musela nakonec dávat pryč, protože ten hluk šel slyšet i do druhé mistnosi. :-D Ale možná, že jsem citlivá na sluch.

Lhajek: Díky, to vypadá dobře. Jasně, že bych to dávala do elektřiny, nikoli powerbanky. Spíš mě zajímá ta hlučnost. U toho piezo slyším jen bubliny, motorek ne. A kdyby se mi povedlo sehnat něco takového, budu fakt šťastná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 21:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Starka
Já jsem si pořídil toto:
www.aliexpress.com/…
Nejdřív jeden a pak další 2.
Nemá chybu, je tichý a na to, aby utáhl bublifuk stačí bohatě. Určitě bych ho ale nedával na ty dvě větve jak je v odkazu - to je tak na vzduchování, ale ne na 2 filtry. Je dělaný na provoz i z powerbanky, pokud ho budete používat jen ze sítě (nějaká USB nabíječka) tak se na vrcholu pod gumovým obalem (dá se sundat) skrývá rezistor, který dělá většinu spotřeby, aby powerbanka poznala, že je z ní něco vůbec odebíráno. Jinak se dá ten rezistor odštípnout a provozovat i bez něj se zanedbatelnou spotřebou elektriky.
Já tím tahám jeden bublifuk a pak honí vodu přes půdní filtr v malé kostce se substrátem viz. moje krevetárko nyní v záběhu - tam by to mohlo být ještě trochu silnější, ale zatím si myslím že to stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 20:46 Muž Sha [500] Re: Starka
Jako vzduchování budou dostačující. Na rozproudění bublifuku určitě nedostačující.
Edit: Kvůli určení vámi přijatelné hlučnosti navštivte nějakou akvaprodejnu. Tam poradí i s výkonem motorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2023 20:26 Žena Starka [242]
Zdravím. ahoj
Jaký je rozdíl mezi danými motorky?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Jediný rozdíl vidím v tom, že jeden má příkon 1 W a druhý 1,8 W. Ale znamená to, že ten Easyfish je silnější?

Proč to řeším? Uvažuji nad filtrem bublifuk do 6o litrového akvária. Ovšem mám strach, že ten 1 W motorek bude slabý (ten mám totiž doma). Bohužel na Invitalu nejsou schopni odpovědět, protože v dotazech jednou odpovídají, že do 54 l to bude slabe, podruhé napíší, že to může být. Tak se ptám zde.

A dívám se po piezo, protože jsou opravdu tiché. Takže mě to láká. Případně kdyby to šlo použít na filtr, jste schopni mi poradit, jaky přesně pořídit? Jestli klasickou molitanovou kostku, nebo jít do něčeho menšího?

Díky díky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2023 12:44 Muž Sha [500] Re: _Rob_
Mám starší typ Eheim 200, má dva výstupy a oba regulovatelné. Je tichý, baští 3,5W. Jen nový ale koštuje osm stovek. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 11:44 Muž _Rob_ [80] Re: Yirka
Dík ;-) tak nebudu vymýšlet kraviny a koupím jen jeden palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2023 11:42 Muž Yirka [9126] Re: _Rob_
Mám 35 let starý motorek, teď mi běží nonstop 8 let a žádný problém, přehřívat by se neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 11:25 Muž Rybar [-29] Re: KarásekLut
Fotka k příspěvku Ten plast od enheim je dobrý , ale zbytečně drahý koupil bych obyčejný kámen, nekupuj od Maríny teď se mi nové rozpadly . A motorek udává 540l/h na dvě akva dost silné . Kup něco slabšího menší výkon.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 11:01 Muž KarásekLut [93] – Dotaz na Eheim
Dal by se použít tento motorek a vzduchovací kamínek jako bublifuk "místo" filtru do malého akvária? Aby z něj rostlinky dostávali kyslík? Případně bych z něj bubliny přivedl i do mého většího akvárka kde by byl i filtr. Dalo by se to nebo je to blbost?

www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2023 10:48 Muž Sha [500] Re: _Rob_
Řekl bych, že je to zbytečná kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 10:35 Muž _Rob_ [80]
Ahoj, myslíte, že je dobrý nápad pro provoz nonstop bublifuku pořídit dva motorky a přes spínací hodiny je třeba po 8h střídat? Aby jeden vždy stihl vychladnout a odpočinout si :)
Edit: A nemá někdo typ na kvalitní motorek? Koukal jsem, že Sera dělá i náhradní díly. Když už pojede 24/7, tak aby něco vydržel :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2023 17:43 Muž Jozef [311] Re: doda
Podľa mňa to bude lepšie. Máš tam o moc väčší výber a bez zbytočných komplikácii.
Hlavne s prihliadnutím na to, že tie DC sú primárne určené na krátkodobú prevádzku - hlučnosť, výdrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 16:49 Muž doda [134] Re: vaclav
V mém případě je . Elektroniku vůbec nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 15:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: doda
To je problém z 24v udělat 12v :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 15:47 Muž Lojza007 [1203] Re: doda
Nebo vyměň Sinkory za Twinstar B a můžeš mít i vzduchovací motorek na 12V. ;-)

EDIT: Teď se dívám, že to máš na led pásku, nešlo by ten led pásek předělat na 12V?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 15:41 Muž doda [134] Re: Jozef
Ty co zmiňuješ sem taky našel . Tak to dám na časovač . Škoda , zase jedna obsazená zásuvka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 14:14 Muž Jozef [311] Re: Tomienovic
Na 3V resp. batériové sú. www.invitalshop.sk/…
Sú aj s adaptérom na 12V pre autozapaľovač (pre rybárov na nástrahové rybky) www.muziker.sk/…
Ale na 24V bude asi hľadať ťažko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 14:02 Muž Tomienovic [9] - CichlidyRe: doda
Urcite existuje, ja mam na 3V ale je hlučný neodporúčam do domu. Okysličujem tým len vonku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2023 13:04 Muž doda [134] Re: Lojza007
Díky za odpověď . Zkusím ještě pátrat ale mám obavu že nakonec to skončí u toho časovače .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2023 21:15 Muž Lojza007 [1203] Re: doda
To možná bude problém. Většina motorků je normálně do elektriky. Externí zdroj mají ty piezo, ale nikde jsem nenašel, na kolik V ten adaptér je. Osobně tipuju 12V. Můžeš zkusit koupit na Aliexpressu, je to to samý, jako nabízí Invital nebo Easyfish, ale stojí míň, tak by tak nebolelo přestřihnout kabel a změřit volty. Jenom nevím, jestli to bude fungovat z TC420, zkoušel jsem takto připojit větrák a choval se divně, napojil jsem ho nakonec přímo na zdroj. Každopádně by šel použít stepdown měnič, ale nevím, jestli by pak nebylo levnější použít normální časovač do zásuvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 19:02 Muž doda [134] – vzduchovací motorek na 24V
Zdravím , nevíte někdo jestli se dělá vzduchovací motorek na 24 V ? Chci ho připojit přes TC 420 a trafo mám právě 24V. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 13:46 Žena Beastie [318] Re: zervajs
No právě to tak vlastě myslím, protože optimálního okysličení dosáhnu jen čeřením hladiny, a to s atmanem podle mě nedám, protože bude ve spodnější části akva, žádná výpusť nad hladinu a tak. Buď tedy zkusím přivzdušnit skrz něj, jen kvůli bublinkám co rozbíjí hladinu, nebo vlastně stačí jakýkoliv motorek, co už mám doma, nemusím řešit tu litráž.
Navíc jsem teda bublinky nikdy neměla a vlastně se mi to docela líbí :)
Ale uvidíme, stejně to nebudu měřit, nejsem si ani jistá, jestli to atman utáhne a docílí toho "proudu co chci" nebo jestli budu časem měnit filtr.
Už se ale blížím, nový stojan objednán, akva přivezeno včera a pomalu kompletuji co se mi kde válí, abych na tom mohla začít příští týden pracovat
Takže budu mít určitě ještě dost otázek.
Třeba jak se jmenuje česky a v obchodě taková plastová mřížka, co hodně na youtube dávájí pod kameny do akva, a říkají tomu egg crate. Já zatím doma zkouším najít plastové desky, co jsme tu někde určitě měli, jestli to nebude stačit :) Po minulé návštěve hornbachu, najít něco, co nevíte jak se jmenuje, není tak snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2022 12:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: psáno vyšší okysličení. Podle mě to filtrem a čeřením hladiny nedám, takže bych právě přivzdušnila.
Možná jen nechápu (nebo nechci pochopit), právě tu souvislost.
V akváriu nebude více kyslíku nad rovnovážný stav, (bez rostlin,a dostatku světla a tepla) ani tím přivzdušněním ani tím čeřením...
To okysličení (vyšší) souvisí s teplotou, a proudem vody...nikoli s samotným O2.
Pokud si porozumíme v tom, že kyslíku do akvária těmito způsoby nedostaneme více (ale způsobíme doplnění do rovnovážného stavu), porozumime i tomu proč jsem 'postnul'ten článek Jirky Š. (Je to podobné z CO2)

Návrh Václava je tudíž "okej".
Nebo koupit proudové čerpadlo,nebo dát to vzduchovaní...u něj jde o co nejmenší bublinky, aby se zvětšila ( jakoby) plocha ...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2022 11:14 Žena Beastie [318] Re: zervajs
Normálně bych to tay neřešila, ale jak říkám, bude tam hodně málo kytek a u těch ryb je specificky psáno vyšší okysličení. Podle mě to filtrem a čeřením hladiny nedám, takže bych právě přivzdušnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 10:16 Muž Pavel50 [30] Re: vaclav
To není úplně pravda, přisávání vzduchu do filtru mám, ale před časem se nějak stalo, že filtr neměl průtok (možná se nějak bloknul motorek???) a tak filtr nejel a přes noc nastala kalamita - ryby u hladiny, krevetky u hladiny, úhyn asi 5 ryb a dvě nádherné obrovské krevetky caridina japonica...
Takže od té doby mám přidán vzduchovací motorek, koupil jsem on Invitalu ten piezo, je naprosto tichý, příkon 1 W a krásně jemně vzduchuje!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2022 10:16 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Jedna neplacená "reklama" ;-)
dennikn.sk/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2022 09:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Dej na ten filtr přisávání a nemusíš řešit vzduchovací motorek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 23:25 Muž vlka [3444] Re: Beastie
Není, nejlepší okysličení je co nejmenšíma bublinkama, ono to taky dobře vypadá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 21:18 Žena Beastie [318]
Nikdy jsem samotné vzduchovani neměla tak se radši zeptám.
Akva bude 200l hrubého plus hodně šutrů takže 100-150l čistého. Bude tam atman 201 s velkým bioakvacitem. Bude tam málo kytek a ryby co chci mají rády 'okyslicenou' vodu. Chtěla jsem vedle z druhé strany hodit čerpadlo s kamínkem nebo vzduchovaci oponou. Jak se řeší litráž u pouze vzduchovaciho kamínků, předpokládám že neplatí stejně pravidlo jako u filtru. Ale je ta litráž důležitá ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2022 12:36 Muž Uwe.T [34] Re: Starka
Ještě bys mohla ušetřit místo instalací vnějšího závěsného filtru, ale jak už bylo zmíněno bublifuk je bzproblémové a fungující zařízení. Já vzduchuji nikoli proto že je to zapotřebí, ale prostě se mi to líbí. Každopádně v malinké nádrži se může předvším v horkých dnech projevit kyslíkový deficit a ačkoli je to občas komentováno s jistou dávkou despektu, vzduchováním rozhodně nic nepokazíš. Uhlík je sice základní stavební kámen pro rostliny, ale bez kyslíku to prostě nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 17:36 Silviebaris Re: Starka
Já třeba už asi 3 rok používám tohle,výhoda že se to postaví na dno a dá se to krásně třeba pěkným šutrem zamaskovat.. www.rostlinna-akvaria.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970-vzduchovani-a-motorky