Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ryby dna

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krmení pro ryby dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:03 Muž Pítik [14] - Amerika – okurka a mrkev
zdravím, přivezl jsem panceřníčkům pandám kolečko okurky a kolečko mrkve. ale v knížce píšou že se to má spařit... co odborníci na to? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:46 R Muž romant [27987] Re: Annabell
No, já bych se tím nestresoval, oni žerou i když je zrovna nepozoruješ, jak se předpisově nacpávají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:44 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Říkám oni jsou moc pomalí ostatni ryby uz to žerou a oni se v tom rochní (rochní jsem myslela v tom smyslu ze tam jsou snazi se zrat ale nedostanou se k nemu)plus ještě krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:39 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Nerozumím, buď se v tom rochní, jak píšeš, nebo jim to ostatní sežerou, jak taky píšeš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:34 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Tema ted krmim ale ostatni jim to sežerou ale zkusím to tedy vecer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:28 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Tak potom je problém vyřešen. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:26 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: ludvik
No ja uz jedny tablety mám a taky se tak rozpadají a oni se v tom potom rochní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:25 Muž ludvik [1082] Re: Annabell
Krm je za tmy ... Ale zrovna tyhle tablety stihnou i ve dne - sice ji dokáže ukrást třeba císař, ale neudrží to (na rozdíl od různých tvrdých chipsů třeba od Hikari). Takže si s tím jen hraje, padá mu to ... klove do toho. A ten bordýlek jak se to rozpadá si vezmou s radostí pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:53 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: ludvik
No a ted porad co teda? :-D oni jsou strašně pomalí nez oni se rozhodnou to sníst tak uz je po tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:52 Muž ludvik [1082] Re: Annabell
Si nevybereš :-)
Annabell napsala: Potom bych dostala za to ze je prekrmuju :-D

Moji pandíci zbožňují Sera viformo. Takový tabletky. Ony dost zasviní vodu, docela se to rozpadá jak do toho šťouchají. Jenže jak se to válí v písku, tak vypadají vyloženě šťastně, když jsou zavrtaní pomalu po oči do písku a rejou a hledají.

Problém je, že to mají rády i ostatní ryby ... takže je lepší to tam hodit v noci. Jenže to zase není žádná zábava :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:46 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Zab01
Potom bych dostala za to ze je prekrmuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:44 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Tak jim toho dej víc, aby zbylo i na ně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:34 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj chci se zeptat jak nebo jestli existuje nejake krmitko pro pancerniky.Ja kdyz jim tom dam tabletu nebo granulky co hned padají k zemi tak to sežerou ryby nebo krevety.Kdyz spadne mrazene tak to taky snedi ostatni.Nevite jak na to??dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 08:23 R Muž Silent [5949] Re: Herald
Nejspíše jim nechutnají. To se mi u některých krmiv stává taky, ale není problém je nahradit jinou značkou, třeba Tetra Tabimin Sera viformo, JBL Novotab nebo Tropical SuperTabin B.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 08:12 Muž Herald [7] – Tablety
Jak to že mi pancéřníčci nežerou dajana tablets bottom? Máte s tím někdo zkušenost? Oni so tumu úplně vyhýbají coze Zato parmička si na tom ráda smlsne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 09:17 Muž Yirka [9126] Re: jake98
Fotka k příspěvku Názorně s pletací jehlicí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:15 Muž snehulda007 [850] Re: jake98
Stačí plastový kolíček na prádlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:54 Muž fido16 [631] Re: jake98
Aspoň mají nějakou šou když jim ta okurka tam plave :-). Hlad je nejlepší kuchař :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2012 16:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: jake98
Okurka plave? Ryby také...nedělejte si s tím vrásky. Ony nejsou zvyklé jíst z talíře stříbrnými příbory... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:47 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: jake98
ja ju napichnem na nerezovú ihlicu na špízy a šup tam s ňou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:43 jake98 – okurka
zdravím pár lidí mi doporučilo krmit ryby dna okurkou ale ona plave jak jí mám "ukotvit" :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 10:46 Žena Katha85 [74]
Ahoj,

zkoušela jsem Sevily krmit dle Vašich rad, protože jinak Betky všechno sežerou - zhasnu, 20 minut počkám a hodím tabletu, jenže betty očividně nespaly a vrhly se na tabletu stejnak, bylo to cca v půl jedenácté večer, žádné rušivé elementy okolo :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 08:00 Muž Yirka [9126] Re: MatroneK
Podle deklarace ano, ale neznám to. Za podobné peníze (okolo 70-80 CZK) koupíš zaručené velmi kvalitní krmivo HIKARI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 23:03 MatroneK
Dobrý den, mám dotaz zda-li je toto krmivo vhodné pro Ancíky a Pancéřníčky
www.mimibazar.cz/… ? Cena 80 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 22:47 Žena Rebbie [71] Re: Yirka
Moji čichavci i skaláři se proplejtají i porostem kryptošky affinis aby vyžrali ty dobroty pro rybky na dně... Po zhasnutí zas ale neuvidim jak papajííí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 22:22 Muž Yirka [9126] Re: Rebbie
Nemám s tím problém, dávám těsně před zhasnutím a nádrž je náležitě zarostlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 22:10 Žena Rebbie [71]
K tématu mam zas trochu jinou otázku - jak to děláte že na ryby dna nějaký to žrádlo vůbec zbyde? Já dam na hladinu žrádlo co plave (vločky, sušený dafnie apod.) a k tomu hodim pár takovjch těch chipsů na dno jako pro pancíky a otíky. Ale všechny mrchy rybí, co maj bejt u hladiny, se vrhaj po těch tabletkách a chipsech tone Na ty nebohý pandíky nezbyde nic :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:59 ondra08 Re: jaa
Skus vločky Sera flora,Easyfish Spirulina,Sera vipan,tetramin.Dále z mraženého Patentky,artemie.....nebo živé artemie.určitě jim to bude chutnat já krmím chovné sturisomky a panceřníčky .Sturisomy:vločky-Sera flora,Sera vipan,Easy fish Spirulina,Easy fish artemia,živá artemia,prášková spirulina.Panceřníčci-živé nítěnky,patentky,spařený cyklop,daphnia,artemia mražené-patentky,cyklop,daphnie,artemia, sušené-sera vipan,tetramin,easyfish-spirulina
PS:pokud ti vločky plavou tak jich i s rukou namoč pod vodu do akva tak na 10-20 sekund a nebo jich filtr rozmočí sám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:45 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: jaa
Tak boilis je v podstate moučný těsto.A chutná jim to protoze se do toho cpou rybi moucky,umele dochucovadla,barviva a ja newim co jeste.Nedivte se ze to v rybniku zerou kdyz se tam toho vali metraky.Zvlaste na tech prerybnenych.Takove ryby dokazou pozrit snad vsechno,jen to pleskne o hladinu. Ty granule se muzou vyzkouset,zvlaste kočičí obsahují více"masa". V psich je hode soji,šrotů apod. Davkovat stridme páč z toho bude nejspis hodne čurbesu. A nakonec nejlepsi krmeni pro rybu je stejne ryba :) Pak napište jakou to melo odezvu,zajima me to. Good luck X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 10:14 Muž jaa [5] Re: DrSova
no mna to boilis napadlho hlavne preto ze je to vlasne urcene pre ryby a napriklad na sukromnych lovnych rybnikoch "chyt a pust" toho ryby zedia urcite nie male mnozstvo a problemi to nerobi, dokonca to tym rybam chuti, tak ma napadlo ze preco nie...........no a ked tu vydim ze sa skusali psie granule, tak to asi skusim, snad mi od toho ryby nepokapu.........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 00:04 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: boruberry
To je sice pravda,ale jak jsme tady diskutovali o krmení zeleninou,vcelku jsme se shodli,že pak žerou i rostliny.Nejvíc jim prý jedou Echinodory... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 23:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Romy
A co spařena zelenina pro bylozrave? Okurka, zeli, spenat ... tou nepohrdnou ani ancistrusove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 23:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jaa
Koukal jsem se na tvé ryby.Panceřníčkům a Ancistrusům je jedno co jim podáš,jsou to všežravci.Jediné býložravé máš panamensky,těm bych dával rostlinné tablety,hlavně se Spirulinou,nebo Chlorellou.Výborné krmení jsou tablety od Hikari.Těch 40 g mi vystačí na 3 měsíce a cena asi nebude závratná ani u vás.Samozřejmě pokud nepřekrmuješ.
www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 23:19 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: boruberry
Jako doplnek proc ne.Taky sem o tom kdesi cetl.Ale nekrmil bych JEN tim.Jinak sem taky pro vyzkouset co jim chutna.Cim pestrejsi strava tim lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 23:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: jaa
Nechci te navadet, ale zkousel jsem rybky na psi granule a hle ono chutna :) nekde jsem to cetl, tak jsem to zkusil. Levné to je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 22:59 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: jaa
Do takovych experimentu bych se nepoustel.Mimoto boilis je nastraha a ne krmivo!! Je nevhodneho slozeni.Pokud mas strach o to ze by trpeli hlady udelej misto na dne kde budes krmit pravidelne.Tam bych dal misku a do te smeroval drobnejsi krmivo. Ja mam ancika pres 12 cm a nema problem vybrat z normalniho sterku granulky velikosti 2mm. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 22:54 Muž jaa [5] Re: suchysvatonovice
no hej, viem ze vyzbieraju vsetko, len ked uz maju tak 15cm tak im omrvinky zo dna nestacia...........hlavne by ma teda zajimalo ci uz niekto skusal krmit boilismi alebo peletami, ci to nespôsoby nejake problemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 22:47 suchysvatonovice Re: jaa
Alespoň u mne vysbírají cokoli co nasypu do akva včetně patentek.Jsou to všežravci a nijak zvlášť si nevybírají(mám hejno ancíků a párek pancéřníčků kropenatých).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 21:48 Muž jaa [5] – krmenie ancikov,sumcov,panciernickov,krunirovcov a inych dnovych ryb
zdravim!mam rad ked sa to na dne hmiri peknymi a vecimi rybami. No narazil som na mensi problem pri starostlivosti o nich. Cim ich krmit??? v obchodoch su sice tablety, ktore im chutia, no ked som si dnes pital tablety pre vecie dnove ryby a predavac mi povedal ze stoja vyse 5stoviek a ked som si pozrel krabicku tak mi bolo jasne ze by to vydrzalo mozno mesiac, tak som si povedal ze musi byt preca aj lacnejsie riesenie.
Poznate teda niekto nejaky lacny spôsob krmenia dnovich ryb(nahradu tabliet)? nieco co mate aj vyskusane.... Alebo nemate nejaky recept ako si spravit nieco podobne doma?
Mna napadlo zatial len jedno riesenie. Ako vasniveho rybara kaprara ma napadlo ci by neslo krmit alebo prikrmovat potapavimi boilismi? je to predsa urcene pre ryba, podobne tabletam, su to vlasne same bielkoviny, vecinov na prirodnych bazach. Nesksusali ste to niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:35 slada
mám 3 kropenáče(12-13cm)a sežerou co se dá..vločky,tetra wafermix,granule pro cichlidy,dafnie,nitěnky,hmyz,...a když nedostanou najíst tak plivou vodu z akvária tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 22:19 suchysvatonovice Re: jirkacichlid
Jsou to pažravci,slupnou cokoliv co spadne do akva a jezdí jak neohrožení tanci(však mají už asi 10 cm)prostě neohrožení thorakáti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 22:01 Žena Danila [4489] - SumciRe: jirkacichlid
moji thorakáti jedí všechno, pro vločky jedou k hladině a nechávají si sypat do otevřených dršek:-), pro patentky by zbourali akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 21:50 Muž Johns [30] - CichlidyRe: jirkacichlid
mí thorakáti sežerou vše však je to vidět na nich jak jsou velký jedou i k hladině mezi terčovci a jí snima po jídle jdou na dno a celý ho prošmejdí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 21:47 jirkacichlid
Všechno co se jim vejde do tlamky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 21:51 Muž filipsi [1295] Re: Onďa
Slava. A ja uz myslel, ze ty svoje trapim hlady, kdyz si pro vlocky i cerviky jezdi k hladine s ostatnimi. Jsou normalni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 21:46 Muž Onďa [32] Re: Miki
Můj pancéřníček taky normálně žere s ostatními vločky z hladiny, vždycky je u toho první. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 20:29 Muž Miky [14] Re: bucliik
Ahoj mě ve starým akva papali vločkové krmení si pro něj jezdili i k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 09:11 bucliik
mě krásně papkaj tabletky nalepovací na sklo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 22:14 Muž Sprachys [48] Re: stavik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 22:12 stavik Re: Horác
Dík, nenapadlo mě, že to jsou thorakáty... hop A schovaný pořád nejsou, ale krmení se nezůčastňujou. Nevíš latinský název?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2645x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9595-krmeni-pro-ryby-dna-?od=25