Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:08 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherryRe: prasan
tie hlisty su dlhe od 1cm do 3cm co som videl, v nadrziach kde mam raky s rybami tak je to v pohode lebo sem tam nieco tie raky s rybkami aj zjedia, ale v prazdnej nadrzi, kde nic nie je mi to vadi a aj sa toho obavam.

Neviem ci ist kupit nejaky pripravok a aplikovat ho do vsetkych nadrzi, aby som to zlikvidoval alebo nie. Nikdy predtym som tych cervov, ci hlisty nemal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 09:16 - Re: DaveLister
Nepozeral som,že je to čistá,len čerstvo založená nádrž.No i tak je to dobré spomenúť. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 07:44 Muž DaveLister [478] Re: prasan
Parazitující hlístice v akváriu bez zvířat? No leda nějací rostlinní parazité. Ale o tom, že by mu likvidovaly kytky nepíše nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 07:16 - Re: DaveLister
DaveLister napsal: Proč ti tam vlastně vadí?

Hlístic je niekoľko druhov,Bohu žiaľ aj parazitujúcich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 20:24 Muž DaveLister [478] Re: mrf
Ano je to možné. Hlístic jsou tisíce druhů. Některé se živí třeba jen bakteriemi a ty v akváriu vždy nějaké najdou. Proč ti tam vlastně vadí? To jsou nějaké přemnožené nebo se jedná o nějaké velké hlístice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 20:19 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherryRe: DaveLister
no dobre teda - su tam, ak nekrmim tak by mali zahynut nie?, takze je mozne ze som to preniesol aj ja na rukach ked som bol v inom akva ak som dobre porozumel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:32 Muž DaveLister [478] Re: mrf
Vajíčka některých hlístic jsou odolná, vyskytují se běžně v prostředí, půdě a mohou být roznášená i větrem atd. Tedy se mohou dostat v podstatě kamkoliv, pokud neudržuješ absolutní sterilitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:04 Muž mrf [0] - CPO, Neo. blue jelly, blue velvet, red cherry – hlisty
ahojte, chcem sa spytat ci nevie niekto ako sa mi to mohlo dostat do akvaria, nemal som a nemam tam nic ako rybky, slimaky, krevetky je prazdne len zopar rastliniek, vsetko in vitro, substrat je aktivny od dennerle, nepouzival som ziadne spolocne naradie z inych akvarii, nic, mam tam co2, nekrmim, ph je 6

vdaka za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 18:10 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Ano akva je nové.Díky za názory!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2016 17:36 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Petan26
s největší pravděpodobností neparazitická hlístice, většinou se objeví v nově založených akvárkách a časem zmizí, ryby je požerou atp. ale nevím, jak závojnatky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2016 17:21 Muž DaveLister [478] Re: Petan26
Hlístic je moc a vypadaji vsechny velmi velmi podobne. Takze bez mikroskopu a expertnich znalosti nepoznas. Ale neprijde mi pravdepodobne, ze by si paraziticka hlístice takhle plavala akvariem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 15:30 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: afc1886
Jo děkuju tenhle článek sem si četl už podruhé, naposledy včera ale jak poznám že jde o parazita, nemůže to být potomek Hlistice střevní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 14:21 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
m.youtube.com/… zdravím, jde o parazita nebo neskodneho zivocicha? A o co vůbec jde? Hlistice? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2016 21:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: blegon
Já dávám 3g/100l,výborně ho natáhnou patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:18 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Potřebuji odčervit ryby.
Po veterináři jsem chtěl Flubenol,ale bohužel je k sehnání jen pasta.
Veterinář mi nabídl Levamizol nevíte někdo jak je to u něho s dávkováním?
Je ho možné také nasáknout do krmení?
Díky za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 01:22 alimir – Pastička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 21:45 R Muž romant [27987] Re: Kyd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:35 Muž Kyd [43] Re: Marcelina
Mám stejný problém vyskytují se mi vždy po přidání nějakého kamenu ze skaly který jsem nedesinfikoval marně se dopátrávám co že to je za prevíta plave to způsobem že se to mrská
a dokonce to dorůstá odhadem 1,3cm!.Po odstávce filtrace na pár minut a opětovném zapnutí z ústí filtru jich vylítá hafo.Krevetkám to očividně nevadí a ryby se neodvažuju do nádrže přidat.
Mikroskop nemám ale kdyby mi někdo pomohl z identifikací rád pošlu vzorek poštou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 23:25 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku V akváriu u Axolotlů se mi objevily takové malé cca 2-3mm dlouhé pohyblivé nitky na skle.
Pod mikroskopem se pak objevil takový jakoby vak,který se pohybuje.Postupně jak na sklíčku odumíral,ty kuličky,co jsou původně v něm,se začaly pohybovat okolo něj vně.
Neví někdo co to je?Mohla by to být hlístice?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 12:50 R Muž romant [27987] Re: markiz
Hladová molla bude jistější, ta omladina ancáků je prozatím spíš na zelenou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 12:10 Žena markiz [33] Re: romant
no ja si jich vsimla az dnes v malym akva, kde mam jen prtavy anciky (par kusu kolem 3cm, zbytek tak 1-1,5cm) tak se jen ptam zda to polknou, nebo tam mam nasunout mollynu - ta sezere vsechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2013 12:01 R Muž romant [27987] Re: markiz
Hlad je dobrej spojenec při redukci hlístic rybí osádkou, ancáky nevyjímaje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 11:58 Žena markiz [33] – Hlistice
otazka je jednoducha: sezere to ancistrus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 12:15 Muž Yirka [9126] Re: Atika
Tak týden nekrm.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:20 Žena Atika [134]
Zkusím poposunout, plata na ně pořád kašle, ale červíci teď lezou jen po zhasnutí a když večer nečekaně rozsvítím, plata okolo nich jezdí a nic. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 09:17 Žena Atika [134]
Zdravím, v malém akvu jsem včera objevila cca 5 mm dlouhé a 1 mm široké bílé červíky, Po přečtení tohoto tématu bych řekla, že jsou to hlístice (nezdá se mi, že by měli širší hlavičku jako ploštěnky). Lezou po skle, zavrtávají se do substrátu. Lezou i při světle - (nejvíc se podobají těm na fotce od Elean na str. 2). Viděla jsem je tam poprvé, ale už delší čas pozoruji v akvárku prázdné ulity od okružáků a levatek a docela vymizeli, dřív se tam dost množily. Z rybek jsou momentálně v akvárku jen tři otíci - ti si s nimi asi neporadí že? Zkusila jsem k nim přihodit jednu větší platu z druhého akvárka, párkrát do červíků ďobla, ale nesežrala (ale není moc hladová, zkusím ji tam nechat pár dní a nekrmit). Jenže ty potvory co tam brázdí plata tak skoro nevylézají ze substrátu. Dá se jich zbavit i třeba častějším hloubkovějším odkalováním? Když akvárko nebudu nějaký čas krmit (otíci by měli čas vydržet jen na řasách)pochcípají? A mohly by hlístice způsobit smrt těm šnekům? Díky za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 15:21 Marcelina – je to hlistice?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je toto hlístice (fotila jsem mikroskopem, zvětšení 10x) a zda je pro bettu, šneka a 2 přeživší krevetky neškodná? Hlístic bylo v akvárku dost, mrskají se ve volné vodě, vodu jsem vyměnila, ale nezmizly, jen se abundance snížila... Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:07 Jan – parazit
Ahoj všichni.Potřebuji radu.V akvárku 55L se mi objevil mezi kaménky jakési tečky které vylézají za tvy.Je to strašně malinké a pohybuje se to jak po skle tak vodou.Je jich tam snad milion.Jsou velké asi jako když uděláte perem tečku za větou.Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:56 TomasK Re: ivaha
Tak jsem tak z 80% procent přečetl diskuzi a možná, že to bude ono. I podle nějakých fotek jsem koukal, že to vypadá podobně a májí na nich zůžený zadek. někdo psal, že měl taky bíle a taky jen 5 mm dlouhé. No Planarii jsem pro jistotu objednal po telefonu snad z jediného e-shopu, který to nabízí. Mluvil jsme s paní byla velmi ochotná i manžel kterýho měla po ruce a No Planarii sám používá. Jde jen o to zda je to skutečně ono. Pokud to zabere tak je ale pokud ne, jsou to zbytečně vyhozené peníze a zátěž pro akvárium i když je to přírodní extrakt. Jen nevím zda se má vypnout při léčbě filtr. Nebo vše v četně CO2 nechat jak je a jen to aplikovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 09:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomasK
Já to nejlíp identifikovala až z fotky (fotila jsem jí v loužičce vody na makro). Likvidace - je to v tý diskusi. Používám přípravek No planaria, pro kretevky je bezpečnej. Momentálně ještě zvažuju, že zkusím na veterině získat Flubenol nebo Panacur (jsou na předpis). Vše je v té odkazované diskusi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 08:56 TomasK Re: ivaha
Koukám, že tady ta hlava taky není až tak vystouplá... Ale tohle očividně pološtěnka je. To moje zatím nevím, ale asi by taky mohla. Těžko říct okem a pod lupo ty mrchy vypadají všichni stejně. A mikroskop si kvůli tomu pořizovat asi nebudu. Kde se tam vzali těžo říct. Mám nově založenou nádrž takže s čímkoliv. Každopádně jsem je poprvé uviděl včera a to si toho akvária všímám několikrát za den. A hned v takovém počtu. Nejřív nic a pak snad desítky.
Přečtu si tamtu diskuzi, ale ejště se zeptám. Dá se to nějak s
zlikvidovat aby to krevetkám neublížilo? Nebo co s tím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 08:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomasK
Já si nemůžu pomoct, ale opravdu mi to připadá jako ploštěnka. Na fotce přikládám první ploštěnku, kterou jsem našla u sebe, byla tmavá: rybicky.net/nadrz/14631/d75069.jpg
Nejdřív jsem si myslela, že to je nějaká pijavice či co. Ale v těch potvorách se moc nevyznám. Pak jsem si na detailnějších fotkách všimla, že má tu tvarovanou hlavičku. Jinak tvar těla má podle toho, jak se zrovna natáhne.
Teď jsem našla pro změnu zase ty bílý. Ploštěnky se živí dravě, krevetky napadají a zabíjí. Pokud jich tam máš víc, tak asi není neobvyklý, že vylezou i za světla.
Podívej se kdyžtak na tu diskusi (Ploštěnky vs. krevetky), kousek níž máš na ní odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:57 TomasK Re: TomasK
jen doplňuji, že za ve tmě jich je více na skle, ale za světla jich tam je taky pár. Kdežto u ploštěnky se píše, že světlo nesnáší.... Včera jsem to seškráb honem houbičkou aby se to nemnožilo. Odpoledne jich tam bylo pak pár a teď ráno zase houf jako včera. Uvidím ještě dnes odpoledne. Příjde mi to vzhledem jak ta mrcha na stránce číslo 1 v této diskuzi, u ktré někdo psal, že to vypadá jak pijavice. Jen to není tak velký a široky. Rozhodně to ale má zužený ocásek. To ploštenka taky nemá ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:52 TomasK Re: ivaha
Luštil jsem to včera asi půl hodiny pod lupou. Chvílema mi přišlo, že jo když se skrčila. Ale zřetelná jako an fotce rozhodně není a nebo né lidským okem. Další pozorování je, že asi reagují na světlo těď po noci jsem se díval a zase jich tam bylo hafo, ale zase všechny u sebe. Přišlo mi, že lezou po skle a jako by něco požírají na tom skle.
V čem jsou nebezpečný krevetkám pokud to jsou opravdu ploštěnky?
Pak mě napadá ještě nějaký velký druhy nálevníka. Jenže ty velký jedinci mají těch 5 mm. Je jich tam taky spousta malých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomasK
Mě to právěže připadá podle tý fotky, že tu trojúhelníkovou hlavu mají :-O Nevím, naživo je vidíš Ty, tak si to líp porovnáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 20:11 TomasK Re: romant
To velké stabilizuji. Vyměním vodu a začnu aplikvoat CO2. Mám ho tam minimum. Začal jsem ho používat asi před dvěma týdny a protože jsem mezi tím léčil musel jsem ho dle návodu vysazovat což si myslím také moc nepřidalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 20:09 TomasK Re: romant
Tohle je zase druhé akvárium :-D nějak se mi to sešlo :-D Tamto je 240 l s rybama. Ale tohle má jen 20l celkem takže tak 14 l vody. A jsou tam jen krevetky a dva otíci. Zatím ničím neléčeno. Založeno asi před 2-3 týdny. Jiný problém jsem neměl a to ani nálevníky. Akvárko jinak prosperuje. Na to, že je docela brzo založené tak nemá jiné problémy.
Jinak jsem krmil pouze kopřivovými granulkami. Prostě sušená kopřiva nic jiného. V neděli jsem tam doplnil ještě jednu kytku. Tak možná to bude zdroj. Včera jsem tam šoupnul ještě jednu krevetku s vajíčkama. Snačím se zachránit populaci tohoto druhu z velkého akva.Ale chytil jsem jí síťkou takže bez vody. Jeslti něco měla tak pochybuju, že by se to namnožilo přes noc do takového mnžství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 19:57 R Muž romant [27987] Re: TomasK
Týden nikoho a ničím nekrm a uvidíš jak jejich stavy budou řídnout. Jsou to podle mě hlístice. Abych předešel dotazu, zda-li to rybky vydrží, tak odpovídám že ano, ale Tvůj případ je ještě trošku jiný a to tím, že je teď nutný to akvárko trošku stabilizovat po tom použití toho bactopuru, takže s tou hladovkou opatrněji, krmit můžeš obden a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 19:49 TomasK Re: ivaha
Čím jsou nebezpečný a jak se tohjo zbavit...
Jinak já si myslím, jestli to nejsou spíše ty hlístice. Nemá to rozšířenou trojúhelníkovou hlavu spíše užší. A hlavně si to štráduje po skle i dkyž na to svítím. Všude o ploštěnkách píšou, že nesnáší světlo... A tyhle mrchy jsou na skle celej den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomasK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:13 TomasK – Hlístice ???
Fotka k příspěvku Ahoj včera jsem tady pročetl náhodou tohle téma protože bádám. Zda moje rybky nemají parazitické hlistice. Tady jsem se dočetl o těhlech a říkal jsem si, že stím naštěstí zkušenost nemám.

Dnes ráno se mi rozsvítilo mé krevetkárium ( asi 2-3 týdny založené) a co nepozoruji :-D Přesně nějaké mrchy jaké se tady popisují. Viz obrázek.

Nikdy jsem to neviděl a jen co si to přečtu tak to mám akvárku :-D Barva bílá. Je to asi 5 mm velké (ty největší) a 1-2 mm široké. Houfuje se to. V podstatě to je jen na předním skle v oblasti 15x15 cm. Nikde jine to zatím nevidím.Leze to jako had, ale všemi směry. Příjde mi, že to je rovné bez výstupků a jestli to leze popředu tak bych řekl, že má na hlavě jako by přísavku. Jako by to lezlo a požíralo něco na skle. Ještě jsem si všiml, že u zadní části má nejčastěji 2 bílé kuličky a od tohoto místa se zužuje tak 1-2 mm. Zbytek těla je spíše mezi bílou a šedivou barvou.

Může mi někdo říct co to je a jestli to je nebezpečný.... ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 21:00 Jox – Foto
Fotka k příspěvku Nedávno jsem je objevil taky. Tak přidávám makro foto a video ;-)

picasaweb.google.com/…

picasaweb.google.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 16:44 Žena kacka142 [5] Re: Moucha
:-( to se mi právě nechce no :-( proto se ptám jestli třeba neexistuje nějaká jiná léčba = levnější než je uvedeno v článku :( ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kacka142
mozna me ukamenujes, ale vyplati se ti ta lecba? nebylo by jednodussi utratit je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:53 Žena kacka142 [5] – hlísnice
Mám dvě paví očka nakažené hlísnicí asi to bude Vlasovec střevní - parazit. Nevíte někdo jak to vyléčit mimo léčby co je v článku o nich? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 19:55 Muž larix [1420] Re: termixnator
Ono je tých bielych červíkov viac - hlístovce (Nematoda) resp. aj iné okrúhlovce (Nemathelminthes), naidky (Naididae), olejnušky (Aeolosoma),...
Bez fotky a popisu nie je možné ani približné určenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 19:52 termixnator
Podle obrazku bych rekl ze je to ta hlistice snad je to ta neskodna a neco ji sezere :) dik za odkaz a sorry za moji blbou otazku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 19:44 termixnator
mi nekam zdrhnul smejd :-D vypadal jak mini pijavice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517-hlistice?od=143