Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 22:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
POkud je někde poškozen, tak nejspíše na žábrech.To potom se snaží do sebe dostat častěji kyslík a více než zdravá ryba potřebuje.Zkrátka mu to skrze žábry nejde tak rychle do krve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 20:03 marsz
Žábry pohybuje, ale bohužel asi dvakrát rychleji než jeho kolega argh. coze Je tak malý a tak nemocný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 18:31 Muž Malapa [494] - Afrika
Sleduj, zda pohybuje žábry, pokud ne, je nemocnej a dusí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 17:26 marsz
No vypadá to jako normálka - chutná mu, lozí všude a tak. Chová se jako ten druhý, až na to nadechování. S kyslíkem by problém být neměl, ostatní rybky jsou v poklidu. Myslím, že první by u hladiny rejdily gupky. Asi to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:46 Muž Venca [25]
Mě to dělali ancíci taky když byly ty vedra v akva mě to stouplo až na 29°C - málo kyslíku tak jsem začal vzduchovat a vše se to vyřešilo teď mám 26°C a nevzduchuji a rybky v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:27 Vrubouš
Az tak normalni to neni.Je to nejspis z minima rozpusteneho kysliku ve vode,proto se nadechuje takhle.Zavedl bych vzduchovani a pozoroval bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:08 R Muž Mrakoplash [1776]
normalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:07 marsz – Ancistrus na hladině?
Jeden z ancistrusů polyká vzduch z hladiny. Buď se opičí po pancéřníčcích nebo je nemocný. Nevíte? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 03:48 Muž Malapa [494] - Afrika – odolnost
Já bych to s tou čerstvou vodou neviděl tak zle. Obden, nebo dva, měním potěru ancistrusů vodu a to všechnu, malou nádrž sleji přes síťku, napustím čistou odstátou vodu a vyklopím rybky zpět. Ve větším akva, odsaju vodu hadicí, klidně až rybky leží na dně a zas napustím vodu, tady už většinu rovnou z vodovodu. Ancistrusům to rozhodně nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:30 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku ja som čítal,že aj skok o viac ako 2 stupne C môže znamenať pre Ancistrusov problém. Inak ja osobne by som do novozaloženého akvária Ancistrusov hneď nedával. Po mojich skúsenostiach sa mi zdá,že im čerstvá voda moc dobre nerobí. Lepšie ich asi dať do aspoň mesiac fungujúceho akvária,kde sa ustalia hladiny PH,...atď. Toť môj názor. (Malí krpci sú náchylní)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 15:40 Žena sharon [126]
Pro velmi mladé krunýřovce znamená prudký teplotní skok o víc jak 4 °C destrukci trávení. Takže jestliže byli v akvaristice ve 27, jak je obvyklé, a tys je pustil do 22....mladé ryby je třeba zvykat postupně a raději jim vodu přihřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 12:13 Muž Malapa [494] - Afrika
22C je naprosto v pohodě. Ancistrusi si ale za leta v nádržích zvykli i na vyšší teploty, takže od 19C do 28C bych neviděl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 10:28 Mira
pri 22C i mene to chova spoustu lidi kolem me a je to vse v poho, tak nevim proc zrovna u me by v tom mel bejt problem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 09:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 08:45 Mira
Malí byli a teplotu vody mam kolem 22C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 22:55 Muž matrix069 [79]
No ja si tiež nemyslím,žeby zomreli kôli tomu že boli daný do nového akvária. Akvšak neboli ešte malí. A pozor aj na náhlu zmenu teploty pôvodnej vody a tej v akváriu. A k tým tabletkám,neviem čo sú zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:38 Žena sharon [126]
Já bych to tipla na nějaký akvaregulátor nebo jiný přípravek na úpravu čerstvé vody, pro mladé ancistrusky většinou smrtelně jedovatý a pro mečovky a spol neškodný. Anci většinou "syndrom nového akvárka" bez chemických přípravků normálně přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
nebo jedna klasika o zakládání nového akvária tady:
www.akvarijni.cz/…
a ještě něco o syndromu nového akvária:
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
je to tím, že je to takhle všechno špatně, trochu si tu pročti, jak správně založit akvárko :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:14 Mira
Nemuze to byt tim, ze jsem dal dodatecne granulovane hnojivo na kytky ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:11 Mira
mel jsem ho napustene 2dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 17:37 Muž hanz [27]
Jak dlouho si to akvarium mel napustene nez si vypustil rybky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 17:34 Mira – Ancistrus cirrhosus
Prave jsem si zalozil akvarko ,a dal jsem tam 3 Ancistruse.
prvni me zemrel 2 den ...druhej 3den bez nejakej priznaku.Jinak tam mam 1 parek Mecovek a 6 Neonek a tem se vede skvele .Poradte prosim cim by to mohlo bejt ..vcem je problem nebo co jsem udelel spatne..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 22:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – FMC nee
Tak to je zrovna pro krunýřovce úplně nevhodné! Podívej se na www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 22:32 iCube
právě jsem zjistil že samička od gavůnka má i divnou tlamu pls co nejrychleji co mám dělat??? zatím jsem dal dezinfekci FMC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:27 Muž Jammes [72] - Afrika
krunýřovci se taky perou, pokud si samec hájí svůj revír, takže to klidně může bejt i od souboje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:20 iCube
dík moc za radu pls a jak tomu co nejryrychleji předejíát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:08 Anuk
Tohle od souboje nebude, krunýřovci jsou mírumilovné rybky, spíš to vidím na ty bakterie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 14:55 Muž Jammes [72] - Afrika
pokud jich máš víc tak to může být po souboji, zranění pak napadne infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 12:01 xx
bakteriální infekce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 11:49 iCube – krunýřovec
Fotka k příspěvku Myslel jsem že v mým akvariu panuje mír. Krunýřovce moc často nevídám je pořád někde zalezlej ale nedávno jsem ho objevil v tomhle stavu.(viz foto) Nevíte pls jak se mu to mohlo stát popřípadě kdo to mohl zapříčinit????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 22:47 Muž georged [44] - Živorodky
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 19:49 pavelonder
ancistrus už není včera sem ho našel na dně ale pokračuji v léčbě krupičky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 19:19 pavelonder
Zatím to snášejí všechny u neonek se navíc obevila krupicka takze budu takhle léčit všechny najednou . Zvedl sem vzduchování zároven s teplotou takže kyslíku by tam mělo být dost všechny ryby se chovají normálně až na toho ancistruse ten je pořád na topném tělísku těsně pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 22:06 Muž georged [44] - Živorodky
K tomu zvyšování teploty, je to možný léčebný postup, ale záleží i na ostatních rybách !!! Né všechny takovou teplotu snesou a u přerybněných akva by jsi mohla ryby udusit.(S vyšší teplotou vody je ve vodě méně vzduchu).Zkus ho odlovit do karanténního akva a tam zbýšit teplotu a přidat sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 09:52 Žena petrys [107]
ahoj, na té fotkce toho moc nevidím, mají to i ostatní ryby nebo jen on? léčiva bych nepoužívala, protože jsou na ně krunýřovci a jiní sumci citliví, zvyš teplotu na 30-31stupňů a přidej trochu soli, asi 1polévk.lžíci na 30l vody, tím nic neskazíš, nech to tak několik dní-týden až 14dní a uvidíš jak se to bude vyvíjet, teplotu zvedej postupně, třeba o stupen za den, pak ji zase po skončení léčby postupně sniž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 19:08 pavelonder – Ancistrus vystouplé puntíky
Fotka k příspěvku Ancistrus má po těle vystouplé puntíky asi týden druhý mi uhynul dneska v noci prosím o pomoc přikládám foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 22:07 athaya
ahoj ked uz je tu tento prispevok a spravani, teraz som si vsimla, ze moje 2 gupky sa dost divne spravaju! plalavu/alebo skor surfuju po prude vody od filtra. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 14:43 Anonym
ale to tak asi je. Jen jsem chtěla říct, že moji Ancitrusi žijí i v kompletně vyměněné vodě, dospělí mívají mladé - takže v tom asi takový problém nebude a uklízím většinou jednou za 3 týdny někdy i za 2. Já zas moc nerozumím akvaristice.
Akvárko s rybičkami mám 25 l jen chvíli. Nalila jsem tam nějou vodu z želvária a zbytek dolila kohoutkovou a rostlinky se mi už po třech týdnech zběsile množí a rybičky si taky nestěžují...Není to akvaristika na vysoké úrovni, ale až nastane problém, tak budu nechávat vodu odstát atp.
Hl. problémem želv je, že vodu zakalí hodně rychle, i když máte super filtr, velké akvárium a nevím co ještě. prostě uklízet se musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 13:36 V.Malawi
Želvám sice nerozumím,ale jedno vím jistě ,akváriu jako celku celková výměna vody škodí ....Veškerá bioflora akvária se změní,všechno co dělá akvárium akváriem musí začít znovu.Když měnit vodu max. 1/3objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2007 14:45 Martina
hm, já teda nevím, ale těm mým Ancitrusům se nelíbilo v původní vodě v menším akvárku a ve velkém akvárku s úplně kompletně vyměněnou vodou z kohoutku si vůbec nestěžují. nevylézají, neumírají - prostě žijí a rostou.
A vodu měním vždycky komplet, protože v želváriu to ani jinak nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 15:46 Žena darley [12]
Tak to som nevedela. Ďakujem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 11:50 V.Malawi
Ta výměna vody je ten problém,po předělání interiéru se tam mělo vrátit ca.70% staré vody původního akv. a doplnit čerstvou,teď nezbývá než čekat až se to vrátí do normálu...Nikdy se nemění veškerá voda to je chyba!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 09:50 Žena darley [12]
Akva sa prerábalo 30. 06. 07 a bolo všetko v poriadku. za čali s tým až teraz. A vodu sme dali: 100 l destilovaná a 100 l artézka. ostatné rybičky sú úplne v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 18:33 Pavel
Výměna celého akva to je asi ten problém. Pravděpodobně se správně nezaběhlo po té výměně. Zkusil bych vyměnit část vody jak ti tady radí. Problém bude asi s dusičnany a dusitany. Chtělo by to pravidelné měření a rekonstrukci celého akva zvlášť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 12:34 Martina
Ahoj,
mně se to taky stalo. Mám 2 týdny mladé Ancitrusy je jich 94. Narodili se v želváriu a při úklidu jsem je přendala do samostatného akvárka a po pár hodinách se mi taky sešikovali u hladiny jeden vedle druhého. Vodu jsem jim tam přitom dala úplně stejnou -z želvária. Tak jsem je vrátila zase zpět k želvákům a je všechno v pohodě. Dlabají okurky a sem tam je želvy prohánějí a rostou jak z vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 10:11 Žena darley [12]
Myslím to tak, že sme menili dno, takže sme celé akva museli vyprázdniť a začať odznovu. A pridali sme nové rastlinky , bridlice a viac vecí sme odtiaľ povyberali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:22 V.Malawi
To asi zle čtu -celé akvárium,to nemyslíš vážně že ne......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 18:11 Žena darley [12]
Celé akvárium sme menili 30. 06. 2007. Chceli sme iné dno. Ale bolo všetko ok. Až teraz po tých teplách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 14:30 V.Malawi
Kdy se tam měnila voda?Něco se jim nelíbí....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=878