Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 20:03 Muž Stenly [44] Re: Bára
Já to dělal v sobotu. Kvůli místu jen do 1,5l PETky. Menší hrnek na kafe cukru a kávovou lžičku sušených kvasnic a 1l vlažné vody. Nástup byl pomalý ale stabilně mi to bublá 1bublinka/2sec. Což mi vyhovuje a nemám ani žádnou regulaci. Fotky z výroby mám v prezenraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 19:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
aha, tak to netuším mám lahev od sirupu průměr asik 7cm a dávám tak 3cm cukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 19:28 Žena Bára [2] Re: matlala
a jak je ten hrnek asi velký? já bych to chtěla dát do lahve od biokvasu od rataje. Myslím že je kvalitnější. nebo je zbytčné to kvůli tomu kupovat? bojím se aby mi to nebouchlo nebo tak něco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 18:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bára
no já dávám na svoje 50l akva asik 650ml vody, 1ml sušených kvasnic a asik půl hrnku cukru a bublá to i měsíc. Ale mám tam jehlový ventily, takže to jede skoro konstantě a lahev je natlakovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 18:00 Žena Bára [2] Re: matlala
jo tak to udělám radi s nima a ten první dotaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bára
sušené kvasnice totiž vydrží bublat dlouho, klasické droždí si brzy sedne, osobně mi to s nima nevydrželo víc jak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:52 Žena Bára [2]
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat když budu mít x litrovou flašku, tam dám x ml vody, x g cukru, x kvasnic tak to můžu dát do 100l akva stejně jako třeba do 30l? A ještě bych se chtěla zeptat kolik asi bych měla dát do 750ml vody a 100g cukru droždí? Všude jsem viděla návod jenom s sušenýma kvasnicema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2011 16:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: dvorak
Teplota roztoku má vliv na intenzitu dýchání kvasnic, takže při teplotě 19 st.C k útlumu produkce CO2 dochází. Jinak byste ale mě být rád, že tomu tak je - CO2 není v noci tolik potřeba. Docenit byste měl i to, že ušetříte za elektromagnetický ventil. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:31 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: dvorak
Ono by podla mňa stačilo aby tá teplota bola stála. Inak nedávno som náhodou zistil že plastovka toho znesie pomerne dosť a odvtedy cez noc CO2 nepúšťam preč, ale flašu len priškrtím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:42 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: GP
netěsnosti to nebylo, celou flasku sem ponořil pod vodu a nic neuchazelo. Podle mě to nemělo šťávu. Aby to fungovalo, tak je asi důležité, aby byla flaška teplá. Ale jak ji mám udržet teplou- když topíme krbem a přes noc teplota v pokoji klesne na cca 19 °C?
Děkuji za tipy!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 14:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: GP
taky moznost, ale to se da celkem snadno otestovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 13:45 GP – Re: dvorak
pokud to prestalo bublat uplne, tak bych spis hledal netesnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 13:44 Muž Stenly [44] – Re: dvorak
Mám flašku u externího filtru ve kterým je voda 25st. Doma topím na 22st takže u toho filtru bude o trochu víc. Bublá mi to tak akorát podle mých potřeb tj cca 1bublinka/2sec. Jinak jsem namíchal hrnek cukru a kávovou lžičku sušených kvasnic do 1l vody. Reakce nasoupila pomalu a je stabilní celou dobu.
A taky je docela široký pojem že to nevydrželo dlouho.. zkus to dopřesnit (kolik dní) a jakou dávku jsi míchal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 13:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: dvorak
1) mam to u topeni
2) mam zasobnik co2
3) pridavam zivnou sul
jinak faktory ovlivnujici kvasny proces se tu huz probiraly v nekolika vlaknech....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 13:12 Muž dvorak [94] - Rostliny
Zdravím, kdysi jsem CO2 z kvasnic aplikoval, ale ne dlouho - nevím proč to nevydrželo.
Nyní plánuju (do případného Nano Cube 20 l) zase CO2 aplikovat. Poměry směsy mám naštudováno ze zdejších článků, ale nikde jsem se nedočetl, co je zapotřebí, aby to fungovalo. Abych byl konkrétnější, jde mi o teplotu směsi. Co si pamatuju, dokud jsem měl láhev se směsí teplou (vlažnou) tak bublalo, ale jak přes noc vychladla, řestala bublat. Když se zmáčkla flaška, tak bublalo, ale samo od sebe ne. Z toho usuzuji, že láhev se směsí, zkrátka neměla "šťávu" aby CO2 vypouštěla do akva. Jak tedy máte vyřešeno to, aby vše fungovalo? Díky za odpověď!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Leicu
mam vodni sloupec cca 25cm, zkousel jsem rozpoustet pomoci cigaretoveho filtru umisteneho pod sanim cerpaci hlavy, nestacilo se to rozpoustet, tedka mam vedle cerpaci hlavy zvon z PETky a je to podstatne lepsi (pH kleslo z nejakych 7,8 na cca 7-7,2, alkalita je stejna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:17 Leicu
Mám taky jeden upřesňující dotaz.. Momentálně experimentuji s kvasnicemi a chci se zeptat, jestli máte nějaký tip na to, kam umístit vzduchovací kamínek nebo difuzér, aby CO2 pokrylo co možná nejvíc nádrž? Možná je to nesmysl, ale napadlo mě, že např. u interního filtru může proudit voda moc rychle na to, aby se CO2 stihlo dostat do vody..? Nebo je to naopak, že proud CO2 "rozpustí a vezme" s sebou? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:00 Marty4ever
URCITE INSTANTNÍ DROŽDÍ (práškové kvasnice v sáčku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:15 králas
Lucky005 napsal: dik za radu jako bych nepsal to same, s tim davkovanim :) palec
Pokud ti to teda bublá jak píšeš(1b za 3v) a máš to dobře utěsněné, tak vidím chybu ve kvasnicích. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:09 Muž Lucky005 [197] – Re: králas
dik za radu jako bych nepsal to same, s tim davkovanim :) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:59 králas – Re: Lucky005
Fotka k příspěvku Já tam mám ventil, ale otevírám ho od oka.
A když jsem tam měl tu odsávačku a otevřel ventil naplno, bublalo to asi 5 bublin za vteřinu.Ja mám kanistr 3l.Jestli máš 2l petku dej 200g cukru a 2ml kvasnic.Na tom poměru dost záleží.Né hrnek cukru a čtvrt sáčku kvasnic jako to někdo dělá.Jo a bublám přes pískovcovej valoun, ale chci zkusit lipové dřívko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 17:20 Muž Lucky005 [197] – Re: králas
jj ta modra, tak ta netesnila uz ze startu, pretahl jsem to tavnou pistoli, melo by to byt ok.

zajima me pokud nemas nekde nejaky redukcni ventil (treba ze zapalovace), ale vse co flaska vyprodukuje tak jde do akva pres cigaretovy filtr, kolik ti to dokaze delat bublin? Prave ze me to dela jen za 3s/1bublinu v te pocitacce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 12:29 králas
Sid napsal: ...Frantíci holt uměj...
Frantíci? Já v té fabrice potkávám spíš Hanáky. :-D

Tak Hanáci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 12:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: králas
a uz jsi zkousel profouknout kaminek na dne akvarka??? ja delam pocitadla bublin z 0,25L lahvicek od dobry vody, sice ta lahvicka stoji cca 10kc, ale porad je to levnejsi varianta nez ta decka odsavacka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 12:17 králas
Lucky005 napsal: Dotaz na zkusenejsi bublače, kolik bublin za minutu je v pocitacce bublin (dětska odsavacka) mozne dosahnout?

Davkovani 1,5l vody, 2g susenych kvasnic dr. Oetker a 200g cukru to vse ve 2l lahvi

Momentalne mam 20bublin/min => 1bublina za 3s?

Dávkování:1 bublina za 1-2 vteřiny.
A ta odsavačka ti začne propouštět, protože je třeba přez ní vyvynout velkej tlak, teda jestli myslíš tu s modrým víčkem.Měl jsem jí taky.Teď dávkuju od oka za čas to odhadneš.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: králas
...Frantíci holt uměj...
Frantíci? Já v té fabrice potkávám spíš Hanáky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:34 Muž DavidDizzer [26] – Re: králas
Ano, s týmto sušeným droždím mám jen dobré zkušenosti. Míchám jenom s týtmo droždím. Vždy dvoulitrová pet láhev, jeden hrnek cukru, 2 ml těchto sušených kvasnic a do 3/4 flašky vlažnou vodu. Jsem opravdu moc spokojen. :-) (proto tyto sušené kvasnice jen doporučuji) - jeden sáček sice možná stojí více jak 2 nebo 3 Kč, ale vydrží dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2010 20:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
...kdybych na hadičku napojil rozdvojku a CO2 přiváděl pomocí vzduch. kamínků...
Plyn si vždy najde cestu menšího odporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:23 Muž Lucky005 [197] – Re: Lucky005
tohle by me taky zajimalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 19:43 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 19:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dixon
Přiměřeně alkalitě, pH, rybí a rostlinné osádce a dalším souvislostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:46 Muž Lucky005 [197]
Dotaz na zkusenejsi bublače, kolik bublin za minutu je v pocitacce bublin (dětska odsavacka) mozne dosahnout?

Davkovani 1,5l vody, 2g susenych kvasnic dr. Oetker a 200g cukru to vse ve 2l lahvi

Momentalne mam 20bublin/min => 1bublina za 3s?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:41 Muž kmara [10] - Cichlidy
Takže už mi to buble, chyba byla asi opravdu v těsnění. Udělal jsem celou sestavu znovu a pohoda. Akorát bych se chtěl zeptat. Mám jednu 2L pet a kdybych na hadičku napojil rozdvojku a CO2 přiváděl pomocí vzduch. kamínků na každé straně akva.

Fungovalo by to a nebo by plyn šel jen jednou hadičkou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 13:42 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,kolko cukru a kvasnic by ste dali na 180L akvarium? :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 07:18 králas – malá nádoba
hergis napsal: Hezký den,mám dotaz,jak prodloužít kvašeni????přidaním cukru????davám na 1.5l vody 250g cukru a 3g sušených kvasnic a bublam přesně od neděle 12 dní do pátku,potřeboval bych to jelikož jsem pracující člověk prodloužit o dva dny-)))čeho tedy přidat?????
Větší nádoba 3l a více.Dávkování jsem tu psal o příspěvek níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2010 07:02 králas – Re: kmara
Fotka k příspěvku Ještě lepší než oetker je tohle droždí.Zkoušel jsem všechny možný,ale toto je 100%.
www.lesaffre.cz/…
Frantíci holt uměj ano
Dávkuju 3ml na 3lvody a 400g cukru(kanystr od destil.vody) a za 6 hod bublám cca 3 týdny.
Doporučuju promíchat ve vlažný, až teplejší vodě rychleji to pracuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
Počkejte do zítřka - některým kvasnicím může trvat déle, než se dostatečně pomnoží, aby byly schopny vyprodukovat CO2 potřebný k protlačení kamínku nebo jiného difuzéru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:18 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Sid
Kvasnic jsem dal půlku 7g balíčku. Že byly nefunkční je zřejmě možné. Dřív jsem měl Dr. Oetker a teď mám nějakou jinou značku.

Jinak je mi jasné, že musím počkat až tlak vytlačí vodu, ale voda je pořád ve stejném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2010 22:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
...Těsní to dobře, z hadičky to jde v pohodě, ale přes kamínek ne...
Buď jste dal málo kvasnic a pokud stejně, jako obvykle, pak buďto byly "nefunkční", (což je málo pravděpodobné, ale nikoli nemožné), nebo - jak jsem napsal - někde došlo k netěsnosti.
Že plyn uchází z otevřené hadičky a neprotlačí kamínek, je normální. (Zkuste ústy profouknout hadičku a pak to zkuste znovu s nasazeným kamínkem - rozdílu si jistě všimnete. :))
To, že se po ponoření hadičky hlouběji pod hladinu z ní přestanou uvolňovat bublinky, je normální - musíte počkat, až se plyn natlakuje, aby překonal odpor vody. Pokud se tak nestane, uchází někde cestou nejmenšího odporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:05 Muž grizly [145] – Re: kmara
Všechno zřejmě stejné nebude. Třeba kvasinky nekvasí tak jak by kvasit měly a vždycky kvasily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:57 Muž kmara [10] - Cichlidy
Ale jaktože malý tlak ? Vše dělám jako dřív a náplň je stará den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:52 Muž grizly [145] – Re: kmara
Malý tlak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:34 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: kmara
Já to nechápu. Nechám hadičku zhruba 1 cm pod hladinou a buble to krásně, ale jakmile to dám ke dnu hadička se naplní zhruba 15 cm vodou a konec :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 21:23 Muž grizly [145]
sand0kan napsal: Vyrobil jsem si klasický pet-lahvový kvasničák a pro přívod CO2 použil obyč. vduch. kamínek. Na fóu jsem zahlédl (ale nikde to nebylo příliš rozvedeno), že je možné kvasničák přímo napojit na vnitřní filtr (místo hadičky s přívodem vzduchu napojit hadičkou kvasničák) a nemusel bych používat kamínek. Je to možné a doporučuje to ?
Není to dobrý nápad. V lahvi se ti vytvoří podtlak, splaskne se a vysaješ obsah lahve do akvarka.
Možná by na to šla použít skleněná lahev, s tou jsem to ale nezkoušel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:53 Muž kmara [10] - Cichlidy
To ne, zkoušel jsem to i přes ten co je v bublifuku a taky nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:51 R Muž Silent [5949] – Re: kmara
Není kamínek už příliš "zarostlý"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:49 Muž kmara [10] - Cichlidy
Těsní to dobře, z hadičky to jde v pohodě, ale přes kamínek ne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2010 20:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
Sestava přestala těsnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:14 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, mám problém. Půl roku jsem úspěšně bublal burčákem, ale včera když jsem namíchal nový "náboj" jako vždy, tak se nic neděje, resp. bublá to jen z hadičky, ale když nakonec napojím vzduch. kamínek tak ani bublinka.

Nevíte co s tím může být, když mi to vždy šlo výborně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:36 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Vyrobil jsem si klasický pet-lahvový kvasničák a pro přívod CO2 použil obyč. vduch. kamínek. Na fóu jsem zahlédl (ale nikde to nebylo příliš rozvedeno), že je možné kvasničák přímo napojit na vnitřní filtr (místo hadičky s přívodem vzduchu napojit hadičkou kvasničák) a nemusel bych používat kamínek. Je to možné a doporučuje to ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=2157