Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 13:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: poweron
On to může být sameček, jsou i krátkoploutvé varianty tzv. PK či HMPK ale jsou i další možný křížený varianty.
Jsou i samice co se chovají dominantně jako samci a jsou schopný ze samečků udělat skýny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:32 poweron Re: Piky
Dík moc kouknu na to, ale myslim ze tu tecku tam má. Jen sem si rikal kdyz je tak pestre zbarvena oproti tem ostatnim samicim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:47 Piky Re: poweron
Koukni "samici" na břicho pokud tam bude mít bílou tečku (bradavku)u ploutví, je to holka. A ty jsou někdy horší než samec, mám jednu takovou, je 2x větší než ostatní samičky a chová se jako samec taky, jen na samce neútočí, spíš mu konkuruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:02 poweron – Pohlaví?
Čau, mám takový problém. Měl jsem 100procentniho samce, koupil jsem k němu samičku. Aspon mi rikaly, ze je to samice. Ale po cca 14dnech na sebe zacaly vytacet žábra a čepířit se. Proto jsem dal samce do jiné nádrže. Myslel jsem si, že jse ze samice nakonec vyklubal samec, jelikoz i u zrcatka se čepíří a vytáčí žábra ale ploutve zatím nemá moc velké a zabarvení má takové azurovo fialové. Můžete mi pls někdo poradit zda se jedná o samici nebo samce? Dík moc za všechny reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 08:16 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Mě se v pohodě vytřel párek v 60l nádrži, ale samici jsem neměla kam dát, tak sem jí tam nechala, samec jí neskřivil ani ploutvičku. Ani jí nějak při tření nezmlátil a jikry nosily do hnízda spolu. Samice se pak se samcem střídsala u hnízda v hlídání jiker. Nevím, zdali to ale není ojedinělý párek bett. Samice byla starši a samec byl asi tak o 1 měsíc mladší.

U jiných bett jsem ale toto nespozorovala! Moji ostatní samci samice již 2x bezdůvodně zabili, tak pozor na to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 22:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: datura
Pokud jsou rybky mlade a samecek je nedospely, tak nekdy imituje samicku tak, ze i on ma tu bilou bradavku, ale neni tomu tak vzdy.
A davat jim zrcatko nema cenu, protoze i samicky se pred nem rady naparuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:25 Žena datura [104] Re: BAuSsHka
Na chování k samci nespoléhej. Jsou i samice, které dokáží samce zabít. Pohlaví si jednoduše ověříš podle přítomnosti urogenitální bradavky - bílého výstupku na břiše před řitní ploutví. Mají ji jen samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:22 BAuSsHka
Ahoj. Mám tady úplně stejný problém, prodali mi "samičku", ale potom co dělal mému druhému samečkovy, jsem si říkala že to nejspíš bude samec. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 22:26 Muž scryc [0] - CichlidyRe: milcia
Je to krásná samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:41 Žena Zdeňula [10] Re: milcia
Podle tvaru těla a ploutviček by to sedělo na samičku, ale zase tlamku má jako sameček... No, já bych to tipla na samičku, ale počkej si na další reakce :-) Kdyžtak koukni sem a porovnej si to ;-)
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:24 milcia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohli byste mi, prosím poradit, jestli je to na fotce samička nebo samec? Mám ji už dýl a domnívám se, že samička. Ale potom, co mi umlátila samečka, jsem trochu začala pochybovat. Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 19:39 Biky Re: Filip980
To, že samci jsou barevnější a mají delší ploutve není vždy pravda-laik od sebe nedokáže rozeznat samce PK a samici. V různých zverimexech nižší kvality je vodítko pro určení pohlaví právě toto a pak to dopadá, že vám jako samice prodaqjí mladší kusy samců nebo Pla-Katy. Samice se od samce odlišuje onou "bíloz tečkou". Není to bílá tečka, je to kladélko, nebo, chcete-li, urinogenitální papila. Najdete ji těšně před řitní ploutví. Vypadá prostě jako bílý drobek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 18:42 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Samci mají delší ploutve a jsou barevnější. ano Taky samci mezi sebou bojujou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:38 Joecz Re: Constantine3
Na fotce je samec.
ALE
Existují i dlouhoploutvé samice a u některých mladých samců (hlavně tmavších) je taky vidět na břiše bílý flíček (ale už se asi opakuju).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 11:22 Constantine3 Re: praclovicek
Samička se poznazná podle krátkých ploutví a hlavně má bílou tečku na bříšku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 10:45 Romiš Re: praclovicek
Samec jak "byk". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 09:35 Žena Imii [45] Re: praclovicek
Mladej samec. Samice nemívají takové velké ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 09:01 praclovicek – samec nebo samice
Fotka k příspěvku Ahoj,
můžete mi prosím pomoc s určením jestli máme samce nebo samičku? Myslíme si že máme samičku. Ale potřebovali bychom to potvrdit od někoho povolanějšího. Děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:06 Joecz Re: datura
Určitě souhlas. Možná v akva nad 300l by se snesli, ale v 80 těžko a až na ně přijde tření pobijou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:47 Žena datura [104] Re: boruberry
Hm, v 80 l ti asi moc dlouho nevydržej. Tohle je klid před bouří. Ono i sourozenci se začnou po čase bitkovat a musej se rozstrkat do sklenic. Jestli jsi už betty odchoval, víš, o čem mluvím. Aby to nedopadlo tak, že jednou přijdeš domů a slabší samec (popřípadě všichni) budou ležet mrtví na dně.
Jinak dorůstání ploutví vypadá úplně jinak. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Joecz
Prave ze otrhani nejsou, to jim narustaji delsi ploutve jsou jeste mladi. Teplota vody je 24°C. Akva je 80l a mam v nem 5 Bett. 1 samec, 2 samice a tito dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 10:24 Joecz Re: boruberry
Jsou to oba samci. A na bezproblémové soužití to nevypadá, jsou trochu otrhaní, ale zase nějak drsně zmlácení nejsou.

Můžu se zeptat, jak je velké akva a kolik je v něm samic a jaká je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 23:20 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danila
Fotka k příspěvku Druhej kousek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:44 Žena Danila [4489] - SumciRe: boruberry
Prodali ti je jako samice.Z houfu samic. Ty jsi to jako mistr labyrintkář vyhodnotil, že jsou to samci a doporučuješ chovat samce Betty společně.
Doporučuju použít mozek. X-) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.01.2009 20:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: pancernicek
V prodejne je meli mezi samickama a tak mi je prodali jako samice. :-D Od te doby co jsem je koupil uz pekne vyrostli. A zda se mi, ze to jsou s vetsi pravdepodobnosti samci. Jsou to jeste mladici a velky samec je nechava a vsichni jsou kamaradi. :)

Takze vam oznamuju ze Betta Splendens se muzou chovat spolecne i samci, jen na sebe musi byt zvykli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:19 pancernicek Re: boruberry
Na fotce je jasný samec. A přidáš i tu druhou fotku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:56 R Muž Mrakoplash [1776] Re: boruberry
No to na fotce bude zřejmě samec, už podle těch ploutviček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:53 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Betta splendens samice nebo samec?
Fotka k příspěvku Caute. Mam dotaz doufám, že uz na nej nekdo odpoví správně a bude si 100% jist. Mam celkem 5x Betta Splendens. 1 je 100% samec a 2 jsou 100% samice, ale se zbylymi dvěma kousky si nejsem jist a spousta ostatnich take ne :/

Jestli nekdo z vas zná pohlaví, budu mu vdecny. Vsech 5 bett spolu zije v jednom akva a ikdyby to byli 3 samci celkem, maji se radi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 11:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: lipli
Tahle samice je samice. Močopodní bradavka - bo jak se to jmenuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:54 lipli – krátkoploutvý samec
Fotka k příspěvku Jak se pozná tento samec. Z nějakého důvodu mi uhynul dlouhoploutvý samec a nevím proč ale mám pocit že tato samice je samec. Jsou nějaké znaky dle kterých se dá poznat pohlaví u betty?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 21:41 Žena datura [104] Re: JUMP
JUMP napsal:Zde v atlasu je jeden příspěvek, který píše o jakési močopohlavní bradavce, je toto spolehlivý způsob rozlišení?

To je téměř 100%, pokud to není úplně mladá samička. Každá pohlavně dospělá samička ji má zřetelně vidět, v období tření se ještě zvětší. A i jinak se prostě betty od sebe poznají, mají úplně jiný kukuč;-) I praporcová samička má menší ploutve, než krátkoploutvý samec a celkově není tak "udělaná", tlamku má menší a celistvější. Vypadá prostě jinak, to se rychle nakouká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 14:50 Joecz Re: Mato00
Na tohle bych moc nespoléhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 12:05 Sandpiper Re: Mato00
Pravda, samecci maji hubicky trochu jak pitbull! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 10:40 Mato00 Re: JUMP
Da sa to este podla ust. Samci ich maju zaspicatene a dlksie (pomaha im to pri stavani hniezda).Samice ich maju kratsie a tupsie! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 08:34 JUMP Re: Mrakoplash
Díky palec , ale třeba hned u toho první odkazu. U určení pohlaví je fotka, kde bych podle ploutví myslel, že je to sameček ( rozhodně nemá na koncích zakulacené ploutve ) a přitom je to samička podle močopohlavní bradavky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 07:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: JUMP
Mrkni betta.wz.cz/…
Jinak se urcite vic o Bettach doctes na splendenspower.cz

Tdy ti muze poradit treba Joecz > rybicky.net/autor.php…
urcite je tu vic lidi .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 07:36 JUMP – Betta - pohlaví
Dá se spolehlivě poznat pohlaví u Bett podle nějakého znaku? Nemyslím krásného samce, kterého pozná i na půl slepý laik. Mám na mysli třeba krátkoploutvé formy, u kterých to podle délky ploutví není dost dobře možné.
Zde v atlasu je jeden příspěvek, který píše o jakési močopohlavní bradavce, je toto spolehlivý způsob rozlišení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 21:23 Joecz Re: markéta
Tak je to slabej samec pokud si nedokáže sjednat pořádek a nebo nadprůměrně agresivní samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 18:00 markéta Re: Alena.sv
Díky! ale co ted s tim? napřed je naháněl a ted když mu je tam dám, schová se a je zalezlej...přitom mi bylo v akvaristice řečeno, že do 20l si můžu pořídit celý hejno...no nic :-) díky za pomoc a hurá pro větší akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:14 Žena Alena.sv [89] Re: markéta
přidávám se,100% holky ;-)
A k druhýmu dotazu,asi to tak bude 20l je pro dvě holky a kluka opravdu málo,nemají se kam schovat tak bojují. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:53 Muž michal9 [0] Re: markéta
100% sou to holky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:10 markéta – poradíte prosím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,jsem akvarista amatér a od Vánoc mám betáka Jacka, nadávno jsem mu pořídila dvě samičky, ale byly dost mladé, paní však tvrdila, že samičky bezpečně pozná,jenže já mám ted pocit, že z nich rostou samci...dala jsem je bokem, chovají se dost dravě, z některých úhlů jsou dost vybarvené a mám dojem,že mi Jacka okusovali, má nějaký pošramocený ploutve...ale jak řikám, poznám prd rybicky.net/obr/s/13.gif Můžete na ně někdo mrknout a říct mi, co mi to z nich roste? díky moc! rybicky.net/obr/s/01.gif
Edit: A jak jsem tak pročítala dotazy, napadlo mě, kdyby to byly přece jen holky, je možný, že jsou agresivní protože 20l akvárko je jim malý? díky díky díky moc za odpověd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 21:37 Muž filipsi [1295] Re: Joecz
Mel jsem samicku nemlich stejnou. Zaroven jsem ale videl samecka nemlich stejneho (jee, toho bych chtel, kratkoploutvi "prirodni", jen vybarvenejsi, samci se mi libi).
Kdyz tolik lidi jednoznacne urcilo samicku, dlouho, dlouho jsem to zkoumal a rikal si "seucit, seucit, seucit". Podle ceho to vidite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Joecz
Podle břišních ploutví bych si taky nebyl tak docela jistý... hmm
Chtělo by to vidět močopohlavní papilu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:34 Joecz Re: Danila
Nevím, kde berete takovou jistotu, že je to samička. Já bojovnice chovám, ale netoufl bych si to tvrdit. A pokud se řídíte tím, že krátké ploutve = samička, tak radši mlčte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 01:35 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tonys
Opravdu krásná a holkáá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:23 Žena Alena.sv [89] Re: Tonys
Chtělo by to,lepší foto-z jiného úhlu,nebo se mrkni zespodu na bříško.Mezi břišní a řitní ploutví má samička "bílou tečku"(kladélko).
Takhle to vypadá na holčinu. ;-)
www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:16 Muž poltergeist [3] Re: Tonys
Samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:25 Muž Tonys [16] – Co to je?
Fotka k příspěvku Zdravím. Mám uplný dilema prosím pomožte mi už si fakt nevím rady. Na té fotce je betta splendens jo ale sameček nebo samička? mě to prodali před rokem jako samičku a teď fakt nevím jestli to samička je. Co myslíte? Samec enbo samice?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 12:42 lipli Re: Jitka
Ahojky zkus se podívat do adresáře stránek co je tady umístěn a vyber si samičku přímo od chovatele. Ale pořiď minimálně dvě samičky jinak ji samec uhoní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383-betta-splendens-samice-nebo-samec?od=426