Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:57 Šámes Re: 12Mattiew12
100% samice..nevim co ti na ní připadá jako sameček..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:50 kuba Re: 12Mattiew12
Rekl bych na 95 procent,ze se jedna o samici,samci v takové velkosti mají delší ploutve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 19:37 12Mattiew12
Fotka k příspěvku Može mi niekto určiť pohlavie tejto bojovnice? predavač mi povedal ze to je samica ale mne sa nezda myslim si ze je to mlady samček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 20:55 Muž Nik [191] Re: filipsi
Lesbická příprava na rozmnožování? :-) Mně to taky dělají :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 20:00 Muž filipsi [1295] Re: Nik
Me jeste samoce delaji jednu vec, krom toho, ze se klasicky zastrasuji. Plavou treba pet minut bok po boku, ale hlava jedne k ocasu druhe, a jsou prohnute jako do S, ohnuty ocas smeruje stale k hlave te druhe, drzi pozici jen prsnimi ploutvemi. Take varianta zastrasovani?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 19:56 Muž Nik [191] Re: Lucianetta
Samice se mezi sebou naprosto normálně zastrašují taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 11:09 petak Re: Lucianetta
Ahojky nu může to být samice dominantnější to bývá pokud by to byl samec měl by delší ploutve chce to foto pak můžem víc pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 10:37 Žena Lucianetta [43] – jak rozeznám samičku od mladého samečka?
Ahojte, koupila jsem si včera 3 betky - 1 samečka a 2 samičky. Nicméně mám pocit, že jedna z údajných samiček je kluk jako buk - když se před tou jednou samičkou nenaparuje a nenahání ji sameček, dělá to tahle "holka". Roztahuje ploutve a vysouvá i skřele (nebo co to mají) jako sameček. Je to jenom dominantní samička, nebo se jedná o mladýho klučinu? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2008 11:26 petak Re: Winks
Je to samec jak vyšitý. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2008 11:25 Winks – samec nebo samička?
Fotka k příspěvku Dobrý den, darem sem dostal tuto rybicku a nevím jestli je to samička nebo sameček..poradíte mi? foto přidávám:
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 22:09 Šámes Re: Naďa
Je to samice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 22:00 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Mám od včerejška ve třech různých karanténách betty. 1 samec a 1 samice jsou jasní, ale ta druhá samicetu první strašně honila (když byly spolu) a teď vypadá před samcem, který je mnohokrát větší velmi bojovně. Chci se ujistit, zda je to opravdu samice. Ten bílý puntík pod ploutvemi má. Líp vyfotit nejde, nehne se od samce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2007 18:15 athaya Re: Iviik
Myslim ze samicky mavaju take pruhy po tele. Ked su starsie, maju kratsie plutvicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Nik
palec Btw nepoznal sem samecka ani po 4 mesicich, pac mel hodne okousany ploutve. Bylo mi to divny proc po nem furt jdou. hmm Kdyz postavil hnizdo bylo jasno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:01 Muž Nik [191] Re: Mrakoplash
To je dost zavádějící informace. Ta malá bílá tečka se tam objeví ve chvíli, kdy je samička pohlavně dospělá a naplněná jikrama.
A ať si lámu hlavu jak si lámu hlavu, tak moc na způsob, jak poznat hodně mladé kusy nepřicházím. :-O Proto jsem zde nic dalšího nenapsal. Vždyť i v akvaristikách ti mnohdy prodají samečka s tím, že je to samička. To se pak jeden diví, proč jsou ty mladé samičky na tvého starce tak agresivní.
tak snad jen citace odtud: www.betta.wz.cz
Při dobré péči mohou být již v polovině druhého měsíce života rozlišena pohlaví. Při velikosti přibližně 1,5 cm se začínají rybky vybarvovat a samcům narůstají delší, do špičky protažené, ploutve. Touto dobou je přemístíme do nádrže o objemu alespoň 80l (záleží na počtu ryb) s velkou plochou vodní hladiny a nízkým sloupcem vody. Protože jednotlivé rybky rostou značně nestejnoměrně, je třeba je časem třídit podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 18:11 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Iviik
Samicka ma u prednich ploutvicek na brisku takovou bilou tecku, nevim jak se to spravne jmenuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 17:59 Iviik – Bojovnice - jak se pozná sameček?
Ahoj všem,
poradíte mi, jak se pozná mladý sameček bojovnice pestré od samičky?
Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 17:49 Tenebras Re: Barča
Tři jsou ideální počet, já sám tři samice a jednoho samce, honí se za nima jak blbej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 10:05 Žena Mája [40] Re: Barča
Více samic určitě. Bude lepší než jedna. ano Tu by pak mohl uhnat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 09:54 Barča
A jak to vidíte s počtem? Jedno je jasné, sameček jeden. Můžu i 3 samičky? Mám 120litrové akva a v něm ještě 2 čichavce modré a 2 čichavce perleťové. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 09:30 neo Re: Barča
Samička má rozhodně mnoho barevných variant, můžeš mrknout do mé nádrže ''vytíračka'' a tam nějakou samičku oběvíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 21:50 Žena yama [25] Re: Barča
V literature mozna ne, ale zkus to na internetu: images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 21:26 Barča – samice betty
Jak vypadá,nikde,v literatůře jsem nenašla,jak vypadá samička betty a hlavně jak je zbarvená.Má taky tolik barevných variant jako sameček?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383-betta-splendens--pohlavi?od=480