Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 10:46 Muž filipsi [1295] – Re: bevaro
Nebude to tim, ze jsou to "nocni tvorove", kteri vylezaji v noci, a pres den, pokud mohou a nic je netrapi, jsou nejradeji zalezli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 10:26 Muž bevaro [0] – Může se krunýřovec bát ostatních ryb???
hmm Myslíte,že se 3-4 cm velký hypancistrus L-340 může bát ostatních rybiček, i když jsou to jen pancéřníčci skvrnitý
4-5cm, platy 4-5cm a moly 4-6cm. Pořád leží schovanej pod listama, celý den nevyleze,ani na kořen, nebo pod kořen,ale aspoň,že dýchá. hmm Díííííííííííky za radu!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 15:16 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Jestli je to z té várky, co si myslím, tak je to Pseudohemiodon apithanos, někdy mu ještě říkají var. marbled, ale moje jindy normálně zbarvené ryby, taky někdy takhle ztmavnou. "Neměnná" barva je snad pouze u ryb černých a s hnědým pruhem... ale to jsou spíš zajímavosti, klasika je podle mě stejně nejhezčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 22:24 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: xx
maximalne vi pod jakym nazvem ji koupil :-D to je asi stejne jedno, za ty penize si ji jen tak nekdo neporidi a kdo si ji poridi ten o ni nejspis bude i neco vedet :-)
orientacne to je Pseudohemiodon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 22:14 xx – Re: Mrakoplash
Tak to je potom jiná, ten chovatel nebude tápat, co přesně za druh má doma. Ví pod jakým jménem si ji koupil, zná rybu jak vypadá ze spodu-tlamku a břiško, ví jak mění zbarvení ve stresu a v klidu, a zná lokalitu jejího odchytu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 22:05 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: xx
vychazim z toho co mi o nich rekl clovek ktery je vystavoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 22:03 xx – Re: Killer
No vidíš, že to jde! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 22:01 Muž Killer [133] - Sumci – Re: xx
:-D jaj,tys měl začít psát dřív:-) teď už mam skoro všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:52 xx – Re: Killer
Lidi jsou většinou moc líní cokoliv hledat nebo psát.

Udělej příspěvek "kdo mi ofotí brožuru z letošního Rychnova dostane panáka" nebo tak něco a uvidíš, že se někdo najde, kdo to sem nalinkuje a nemusíš tipovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:47 Muž Killer [133] - Sumci – Re: xx
protože mě to nenapadlo..kromě toho kdyby někdo koukal na fora na tipovací soutěž co je to za rybu a zároveň měl brožurku,tak by to mohl sám napsat co to je ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:37 xx – re: Killer
Proč si neřekneš někomu kdo byl v Rychnově o bružurku se seznamem ryb, co tam vystavovali? Pak budeš znát druh ryby přesně. Na co tady dělat tipovací soutěž "co je na fotce za rybu"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:31 xx – Re: Mrakoplash
Já za to ruku do ohně nedám.

Předpokládám, že vycházíš z fotek, co jsou na planetcatfish. Ta barevná variabilita je ale u nich tak velká, že to podle jedné fotky určit nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:28 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Mrakoplash
takle sem to taky určil,ale podle toho že Drbolíto a Johan maj na fotkách jen apithose,tak je to asi jasný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:26 R Muž Mrakoplash [1776]
Pseudohemiodon aphitanos pripadne pseudohemiodon sp.Marble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:17 xx – Re: Killer
Asi nějaký Pseudohemiodon. Druh nejde z fotky určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:06 Muž Killer [133] - Sumci – co je to za druh
Fotka k příspěvku co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 11:01 robot007 – Re: lampicka
Dej si je k nejakym rybkam.Vazne to funguje proste jestli je mas v AQ. samotny tak k nim soupni treba neonky tak to mam ja,je u nich jeden ancik. a roste jako z vody :) hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 08:36 Punisher
V te okurce je rozdil v tom jestli je vypěstovaná doma nebo je z obchodu.. Ve velkovyrobě se okurky hnoji a šřikaji proti plisnim... Pokud mate možnost si to vypěstovat sami jako ja hop tak do toho. Krmim s tim i maly potěr hned po rozplavani a neni problem ani jeden mi s toho nepošel.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:24 Muž Killer [133] - SumciRe: Hellen
importy za velkoobchodku nejspíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:48 Hellen Re: Killer
A měl si tu nabídku ma L-340 za 170,- od chovatele nebo velkoobchodu ? Já jí mám z velkoob. a tím že se tam nedostanu a budou mi rybky posílat, tak nevím v jakých podmínkách je chovají, jestli žerou atd. Takže bych si raději připlatila a pro rybky si zajela k někomu kdo je má doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 23:03 Muž Killer [133] - SumciRe: Plecos
hele nevim kde sem to zjistil,ale teď to nemůžu najít,takže to až budu mít čas přejmenuju podle oficiálních názvů na pekoltii krátkoocasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 22:50 Muž Killer [133] - SumciRe: Hellen
to je dobrá cena..chvíli sem nad nima taky uvažoval za nabídnutou cenu 170/ ks, ale pak přišla šance pořídit L183, tak sem je nevzal..možná někdy časem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 21:55 Muž Plecos [322] Re: Killer
Zdar,
prosímTě, ten "krunýřovec chameleon" je opravdu oficiální české pojmenováni tohoto druhu?

Jinak L340 (nebo aspoň to, co se k nám vozí pod tím označením) patří mezi levnější eLka a v případě začátečníka v chovu hypanů je to dobrá volba.
O tom, že je třeba stabilní nádrž s pravidelnou výměnou vody se snad nemusím rozepisovat :-)
Ovšem doporučuji mít po ruce nějaké antibakteriální přípravky firmy Sera (Baktopur direct a Bakto tabs)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 20:15 Hellen Re: Killer
Za 180,- ;-) je to hodně nebo málo ? koukala jsem že cena je běžně kolem 300-350,-. velikost rybek 5-6cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 15:39 Muž Killer [133] - SumciRe: Hellen
za kolik u tebe znamená výhodně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:41 Hellen Re: Killer
Já mám právě možnost koupit L-340 velmi výhodně.. ;-) ale ten chameleon vypadá taky velmi pěkně. mrknu jestli ho mají ve Vivárium a vyzkouším, díky za tipy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:25 Muž Killer [133] - SumciRe: Helen
nebo si vyzkoušej nějaký levnější L-sumce nejdřív;-).. Např krunýřovec klaun ( rybicky.net/obr/ryby/max/1590.jpg ) nebo krunýřovec chameleon ( rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_chameleon ) to sou takový levnější rybky celkem. S tim klaunem mam akorát špatnou zkušenost s jeho vztahem k rostlinám, jinak spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 09:25 Helen Re: Killer
Děkuji za dopovědi. Jdus e tedy pozeptat majitelů z atlasů. Snad se rybkám umě bude dařit a nepomřou mi. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 23:20 Muž Killer [133] - SumciRe: Hellen
Re: Hellen Hypany se ještě nezkoušel,ale když si projdeš kdo má druhy hypanů z atlasu, tak se můžeš poptat přímo jich..jinak ty hypani kromě tzoho že podobně vypadaj,tak maj i podobný nároky..nic spešl oprotoi jinym krunýřovcum nepotřebujou..jen počítej s nějakym dokrmovánim
Jinak k tomu můžeš dát prakticky cokoliv, co má stejný nároky na vodu a důležitý je aby na ně neútočili, takže s agresivnějšíáma druhama cichlid bych to taky asi nedal, protože sice si nenechaj ublížit,ale asi je neuvidíš
Re: DoctorT Ancíkové jak jim řikáš, to je jen rod ancistrus z čeledi loricaridae.. rybicky.net/rady/krunyrovci-loricariidae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 18:51 DoctorT Re: Hellen
Já mám zkušenost s ancíky takovou, že kromě ostrého štěrku 0,5 a více mm, kde si potrhaly bříška se jim dařilo všude. Do nádrže se hodí nějaký ten větší kámen, kus dřeva a je taky dobré jednou, dvakrát týdně napíchnout na špejli okurku, mrkev, salát,.... a spetřit jim jídelníček. U mě má každý rád něco jiného, ale na to časem přijdete sama. Taky bycha na to kdy je do akva dáte, já je jednou dal do cca 8 dní založeného a do rána byly všichni kaput s nafouklými bříšky, jsou totiž opravdu dost náchylní na N-látky a je dobré je do nádrže umístit mezi piosledními po cca 3 týdnech od založení.
Krásné "macky" mají v obřím akváriu v HK, ale ti mají přes 30cm.

Rybky k nim můžete dát v podstatě jakékoli ( tetry, parmičky, živorodky, labyrintky,..), ancík si někam stejně zaleze a bude si "luxovat".
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 11:33 Hellen – Hypancitsrus L-340 - co k němu za rybky ?
Ahoj, po letech jsme si opět zařídila akvárium a narazila jsem na nové hypancistruse. Dříve jsem měla klasické ancistrusi sp. a tito mi učarovali. Takže pro ně zakládám nové akva. Jaké rybky k nim můžu dát ? Co na dno ?
Mají nějaké speciální nároky ? mám toho o nich dost načteno, ale zkušenost je zkušenost

díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 15:16 Žena pavliina [50]
Tak moji otíci žerou i tabletku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:34 Nobody – Re: redmaus
Jemná artémka určitě ne.Tu bere i potěr neonky červené a ten je menší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:53 Ivulik1 – krunýřovec jednopruhý
Ja jsem ty nase nikdy nevidela zrat. Z cehoz usuzuji, ze se zivi jenom rasama. Ale kdo vi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 19:16 foxchosen – okurky
tak otíci žerou i okurku, teď na jednoho koukám, jak ji nadšeně luxuje ano nemít mamku na dovče s foťákem, vyfotil bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 22:10 redmaus
Tak artémka taky stačí? Není pro potěr příliš velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 18:51 Nobody – Re: redmaus
Myslím,že klasická artémka,ať už živá nebo odskořápkovaná a pak jako doplněk nějaké zelené,mražené nebo i umělé.Až trochu povyrostou,tak více"masa" a zeleného-kombinovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:55 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: redmaus
Ano, a pravidelně měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:53 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Malapa
Fotka k příspěvku proto sem se na chov už vykašlal..spíš teď čekam až pohlavně dospějou ancistrus haplogenys L059, abych se je pokusil rozmnožit na prodej..sou poměrně atraktivní vzhledově,takže si myslim že se na tom vydělat něco dá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:44 redmaus
Tak stačí drtit vločkové nebo granule a je nakrmeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:26 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Killer
Obávávám se,že dnes na tom moc nevidělá nikdo. Rybičky jsou v obchodech tak levné, že než vyrostou, tak sežerou víc, než za ně chovatel dostane. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 14:50 Muž Killer [133] - Sumci
Malapa napsal: Samozřejmě je možný extenzivní způsob odchovu, kdy v zarostlé nádrži sem tam nějaký ancistrus přežije. Běžně se však praktikuje opačný postup..
Jasně,ale s pavíma okama přežije většina..ten druhý způsob se hodí pro lidi, kteří na tom chtějí vydělávat a kteří se o to mají neustále čas starat;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 13:15 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: redmaus
Samozřejmě je možný extenzivní způsob odchovu, kdy v zarostlé nádrži sem tam nějaký ancistrus přežije. Běžně se však praktikuje opačný postup, potěr se nechá rozplavat v holé nádrži, kde se intenzivně krmí a denně se mu mění voda. Při krmení několikrát denně kvalitním sušeným krmením, mraženým cyklopem, strouhanými mraženými patenkami, dokáže dorůst do prodejní velikosti 3,5cm za 3-4 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 12:35 Muž Killer [133] - Sumci – Re: redmaus
tjn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:56 redmaus
To je dobrý nápad, přehazím pár kytek a nechám to osudu. Od pátku mám zase jikry a odhaduji to na takových 60-70 ks. Byla by to škoda aby to pochcípalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:49 Muž Killer [133] - Sumci – Re: redmaus
Je to možné, já třeba potěr nedokrmuji,ale odchovy mám v zarostlých společenských akvariích..nicméně běně krunýřovce dokrmuju spařenými listy kopřiv hluchavek a pampelišek..docela rychle to zmizí vždycky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:44 redmaus
Spařené listy jsem měnil každý den nebo si myslíte otrava nejakými N latkami z toho salátu.
Stačí pro první 2-3 týdny pouze řasa pro potěr A?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:37 Muž Killer [133] - Sumci – Re: redmaus
potěr je citlivý na změny ve vodě, což možná způsobil ten salát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:31 redmaus – Úhyn potěru
Dobrý den, již se mi po dlouhé době podařilo vytřít Ancíky. Po 7 až 10 dnech od vykulení mi postupně mládata začla umírat.Akvárium bez dekorace 60 l, odkaluji 1 za 3 dny. Akvarko je na okně tak je plne malých řas přikrmoval jsem domácím salatem.Rodiče zustali v pořadku. Mládata neměla propadlá břicha ani na nich nebyl vidět jiný ''defekt''. Teplota stálá 26 °C. poraďte mi kde dělám chybu u odchovu plůdku. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 10:14 Muž Killer [133] - Sumci – Re: cenega
podle mě jen nemá co žrát..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=1995