Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 15:01 Muž lupara [22] Re: Nosound89
Hypostomus basilisko: www.planetcatfish.com/…

Jinak, pro dlouhé večery ... pokud to už neznáte :-)

Katalog L sumců s číslováním: www.planetcatfish.com/…

Katalog LDA sumců: www.planetcatfish.com/…

Katalog Corydoras: www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2023 12:08 Muž Nosound89 [3] Re: Saty
Tak teď se nejvíce přikláním k Hypostomus basilisko, vypadá, že to bude on.
Basilisko nemá žádné L označení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 07:52 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Nosound89
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před 5 roky stál obyčejnej bruno pleco ( hypostomus basilisko) pár stovek. Papik ho měl skladem stejně tak exportéři od Glasera jako Kudrna nebo Klepešta. Někteři ho maj skladem stále, jen trošku podražil. Hypostomus soniae L137 se cenou pohybuje kolem 1000,-. A sehnat v té době tu L137 byl problém. Taky si prodejci dost pohrávaj se jménama pod kterýma je prodávaj. Pro srovnání prvni fotka H. basilisko a na druhé H. Soniae. A ty modrý oči co jsem viděl osmiletou rybu měla furt modré, tenhle můj má 5 v době focení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2023 21:48 Muž Nosound89 [3] Re: lacewings
Olomouc, okey budu ho brát jako L137.
Děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2023 20:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nosound89
- ceny mám správně, současné v Německu,
- tohle bude ryba od chovatele z severu ČR (Most?),doba odpovídá,prodával je pod starým označením LDA 51
- ty modré oči postupně tmavnou, nejvýraznější je to do cca 18 měsíců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 20:19 Muž Nosound89 [3] Re: lacewings
Chovatel se v tom moc nevyznal, kupoval před skoro 5 lety a moc si nepamatoval. Každopádně oči nejsou ani trošku do modra. Takže otázka, existují i variety L137 bez modrých očí?

Ohledně cen je to spíše opačně, ne? Alespoň podle zdejších stránek. L310 cca 600czk, L137 cca 1-2000czk
rybicky.net/atlasryb/hypostomus_soniae
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_cervenavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2023 19:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nosound89
- no já bych to viděl na tu L 137
- podstatně rozšířenější forma, L 310 je v EU vzácná
- myslím, že chovatel neměl potřebu Vám zadat chybné označení
- L 137 cca 30€
- L 310 cca 70-80€ samci / 90-120€ samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 15:30 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Nosound89
L137 by měla mít světlé oči s nádechem do modra. Aspoň moje to tak měla, ale záleželo na úhlu focení. Tohle ona nebude, spíš ta 310, ale je to taky krásnej sumec. Velikost bych až tak neřešil, ten můj měl v 5 letech tak 23 cm a víc už nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2023 09:43 Muž Nosound89 [3] Re: janesik1xjakep
Fotka k příspěvku Ještě mám tuto od původního majitele.
Právě že ho prodával jako L137, ale ten by měl mít modré oči, takže tomu moc nevěřím.

Druhá věc, že i délkou mi to více sedí k L310, který má být v dospělosti 18-23cm, zatímco L137 20-30cm. Tzn. skoro 5 letá ryba by už okolo 25cm mít měla.

Bral jsem od něho velkého Panaka a tohle Lko jsem vzal pouze do počtu, chtěl bych ale vědět o co se jedná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 08:32 Muž janesik1xjakep [63] Re: Nosound89
Těžko hodnotit takhle z neúplné fotky, ale taky bych přemýšlel L310 anebo ještě zkus mrknout na L137
Myslim si, že si jsou hodně blízké a podobné, ale stejný druh by to být neměl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2023 19:13 Muž Nosound89 [3] – Určení druhu, L310 ano/ne?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dokážete mi někdo pomoci? Tentokrát si nejsem jist. 4.5 letá ryba, 18cm. Předpokládám L310, co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2022 21:49 Muž Plecos [322] – L14
Fotka k příspěvku Když už jsem tady, tak přikládám foto L14 Scobinancistrus aureatus, ve velikosti necelé 3 cm. Vlastní odchov, ale k chlubení to není, bo je jen jedna...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2022 21:43 Muž Plecos [322] Re: puca
Před lety jsem tyto ryby, nebo podobné - L52, choval a co si pamatuji, tak kromě typických znaků, jako u ostatních krunýřovců, které ale nejlépe bývají patrné až v plné dospělosti, mají tyto ryby ještě jeden pomocný znak. Břišní ploutve jsou u samců směrem k ocasu jakoby lehce protažené, kdežto u samic jsou pěkně do oblouku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2022 16:40 Muž puca [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nepoznáte prosím jestli se jedná o sumce nebo"sumice"?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 21:26 Muž vlka [3453] Re: Hanka 84
Nebude, říční písek nemá ostré hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 21:05 Hanka 84 – Dno
Prosím o radu zkušených ;-) mám 600l v něm l sumce,pancíky,atabu,lorky....mám tam bílý(už zelený) písek z hornbachu :-O chtěla bych ho nahradit říčním 2-4 mm .Mám hodně kořenu a otázka jestli ta hrubost nebude vadit sumcům?Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 21:31 S Muž invalida [3881] Re: NHKG
Nespěchám jen se pomalu zase zarybňuju po rekonstrukci naší haciendy hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 19:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: invalida
Pokud nespěcháš, tak si vyber z ryb na objednávku. Tam mají velký výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 17:53 S Muž invalida [3881] – Druhy
Ahj jen se zeptám jestli někdo nebyl v Mělníku ve viváriu poslední dobou. Koukal sem na stránky a sumců na výběr moc nemaj. Tak jestli na krámě je to jiný. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 08:03 Muž spirki [10] Re: NHKG
Kurňa, pozerám že tie potvorky to väčšinou rady chladené, do 25°. Ja mávam medzi 25-26 a dúfam, že v lete to nebude teplejšie, izba je na severnej strane ... No nič, vďaka za rady, uvidím čo nakoniec najbližšia burza ponúkne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 20:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: spirki
Pokud to je jak to popisuješ, tak to Chaetostomám stačit bude. Ale počítej s tím, že v případě problémů s obsahem kyslíku nebo kvalitou vody o tyhle ryby přijdeš a přitom na ostatních rybách ani nemusíš pozorovat problém. A je potřeba se vyvarovat vysokých teplot, i když krátkodobě je zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 19:33 Muž spirki [10] Re: NHKG
Je to škoda, že tie čo žerú riasy a veľa nešpinia sú také škaredé, na Lorikárie som už dávnejšie pozeral ale nikdy sa mi tie dlhé ihlicovité chvosty nepáčili ...
Ešte by ma zaujímalo, čo znamená dosť kyslíku a prúdiacu vodu pre Chaetostomi? Podľa kvapkového testu je nasýtenie nad 8mg/l, čo je s ohľadom na teplotu asi maximum, prúdenie je v celej nádrži dosť silné, filter ide na polovicu prietoku, nebol by problém pridať, len potom sumatranky keď v noci oddychujú tak krúžia po celom akváriu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2020 14:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: spirki
Sehnat jde spousta eL sumců. Co se týče výkalů, tak to záleží na druhu, ale vyhni se rodu Panaque. Žerou dřevo a po pár dnech budeš mít dno plné pilin (L204 je rod Panaqolus a ten není v tomto tak strašný). Parmičku černopruhou bych nedával. Dost plave a řasy žere jen když je mladá. Chaetostomy bych taky nedával, chtějí dost kyslíku a rychle proudící vodu.
Ono to tvé akvárium je malé i pro ty mřenky/sekavky nádherné, chtělo by to menší druh (třeba pákistánské).

Podívej se co seženeš. Spousta lidí elka odchovává a prodává přes inzeráty. Lepší akvaristiky je buď mají skladem nebo na objednání a bývají k dostání i na burze. Z běžnějších krunýřovců jsou do běžných akvárií asi nejvhodnější tito: rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
Mírumilovní, žerou řasy, akvárium nezaneřádí a mají celkem solidní barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 14:03 Muž spirki [10] – Výber vhodného L-ka
Zdravím, podarilo sa mi podarovať Ancistrusov z mojej nádrže, lebo devastácia rastlín a množstvo výkalov boli neúnosné. Tým pádom sa ale uvoľnilo tabuľkové miesto pre riasožrúta, ktoré chcem naplniť.
Ako prvý variant som uvažoval skupinku Otocinclusov, ale obávam sa ako budú nažívať s Macracanthami, lebo tie sú úplným pánom dna a sú to podliaci (majú vlastné pravidlá,bijú sa, kradnú menším rybkám desiaty a tak ...)
Druhý, asi prijateľnejší variant, by boli SAE (parmička čenopruhá) a keďže mi priateľka nechce odpustiť, že som sa zbavil ancistrusov, tak aj jeden prísavník. A tu sa dostávam k problému, že aký? Ideálny by bol do veľkosti 10-12cm, ktorý nedevastuje rastlinky. Najskôr som uvažoval o niečom mäsožravom, napríklad Zebra, ale neviem či sa pri macracanthách k nejakej mäsitej potrave vôbec dostane.
Ďalšie možnosti by boli nejaká Chaetostoma (L445), alebo Panaque (L002, 204), neviem ale aká je ich dostupnosť v naších končinách. Uvítal by som teda ďalšie návrhy a nápady lebo databáza na planetcatfish je síce obrovská a vyčerpávajúca, ale rozhodnúť sa mi nepomohla.
A ešte by ma vo všeobecnosti zaujímalo, či také "čuňata" ohľadom výkalov sú len ancistrusy, alebo to platí pre všetky L-sumce približne rovnako ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 15:05 Muž fido16 [631] Re: KaGaOri
nejlepší je krmit v noci kdy světla třeba 2 hoďky už nesvítí. Jinak já chovám hypouše sólo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 21:59 Žena KaGaOri [89] Re: Gesh
Krmím večer před zhasnutím poté co se spolubydlící (aktuálně neonky) už nažraly. Ono je teda žrádlo spadlé na dno všeobecně až tak nezajímá. Spíš jim na tom pytlačí šneci. A ty zebry taky nejsou až tak plaché, aby se dívaly jak jim večeři u nosu žerou jiní. Jak tam to žrádlo spadne jsou připravené odstartovat z úkrytu jen co se zhasne a někdy ani na zhasnutí nečekají. Ještě jsem se ze začátku snažila krmit i ráno, ale to se jim nikdy ven nechtělo a dali si to celé okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 13:03 Gesh
Ještě by mě zajímalo, jak je krmíte? Nesežerou jim ostatní ryby potravu dřív, než se odváží vylézt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 20:47 Muž fido16 [631] Re: KaGaOri
Čauko, ta pasta je super uvidíš jak ti pak porostou :-). Pokud bys chtěla kontakt kde ji sehnat napiš SZ. To vzduchování máš v pohodě nějakou rozstřikovací rampu bych vůbec neřešil. Stačí ten pískovec + motorek. A pokud máš akva 100x50 jak píšeš nebál bych se klidně 10ks a do budoucna budeš mít rezervu :-). Důležité je jim pak vymezit teritoria třeba rozdělit kamenem kořenem nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 15:50 Žena KaGaOri [89] Re: fido16
Díky za koment a hlavně tipy na žrádlo. Nenapadlo mě, že se artemie prodávají i jako pasta, ale teď se po ní podívám a jestli bude v okolí k sehnání, tak jim přilepším. Mám sice mraženou celou, ale to jsem si zatím netroufla. Teplotu mají u mě 29°C, těch 26°C je spíš tak aby ještě přežili. Zatím mám jako vzduchování Eheim air 100 s pískovcovým kamenem + rozstřikovací rampu nastavenou aby dělala vlnky, do budoucna uvidím jestli ještě něco přidám. Akvárko má dno 100x50 a 6 ks mi tam přišlo už dost. Snad se mi časem trochu osmělí i v pětici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 13:50 Žena A.K. [17] Re: Gesh
www.tirolerwels.at/… aktuálně je nemá k prodeji ale nakupovala jsem u něj a má úžasné kousky ve skvělém stavu, je ochotný poradit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 12:52 Gesh Re: KaGaOri
Mockrát děkuju. Tohle jsou přesně ty informace, které potřebuju. Největší obavu mám právě z teploty vody. Topíme na 22°C a při světlé výšce místnosti 3,2 m je znát každé vyvětrání. Jsem schopen udržet stabilně 26°C, ale všichni zkušení chovatelé uvádějí ideální teplotu 28°C. Otázkou je, jestli stejné požadavky budou mít i ryby odchované někým, kdo má tvrdší vodu a nižší teplotu vody (pokud někdo takový existuje). Do nádrže tak jako tak pořídím proudové čerpadlo. Z těchto důvodů mi přijde jako lepší volba právě ta L471 s nižšími nároky na teplotu vody a menším vzrůstem. Jediným strašákem, co mě odrazuje od jejich koupě u GigaExotic, je možná chyba identifikace jihoamerických importérů. Nerad bych koupil skupinu L471 a po pár letech zjistil, že mi v nádrži plavou L201 dvojnásobné velikosti. Přeci jen mláďata tečkovaných elek vypadají dost podobně a uváděná velikost dodávaných ryb 5-7 cm (při maximální délce 6 cm) nevypadá taky zrovna věrohodně. Stejná situace nastává třeba u rodu Panaqol hmm us, kdy různí "chovatelé" nabízejí ryby z různých řek (různých velikostí, dokonce s různou kresbou)pod stejným označením často se slovy: vždyť vypadají skoro stejně. Kdo ví, jestli to není i z důvodu lepšího odbytu při označení za "lukrativnější" elko. Možná je to paranoia, ale rád bych ryby od někoho, kdo zná původ a požadavky svých ryb. Čili uvítám jakékoliv reference. Radši zaplatím vyšší tisíce za něco jako "ryby s papírem", než 2000 za překvapení v následujících letech. V tomhle jsou právě zebry volba jistoty i od méně osvědčených zdrojů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2019 10:43 Muž fido16 [631] Re: KaGaOri
Dobrý den, vždy je lepší mít skupinku 6 a více nebudou se tak schovávat a uvidíte je i přes den. 3 kusy určitě nekupovat aspoň těch 6. S velikostí akvária to že napíšete že stačí akvárium o rozměru dna 80x40 je možná teď když jsou malé. Do budoucna bude potřeba akvárium zvětšit kvůli teritoriu. řekl bych spíše velikost 100x50. Pokud teď odmítly ukrýty jako jsou trubky a dutiny je to normální hledají něco tesnějšího. Až porostou tak právě tyto schovávačky budou vyhledávat a bránit si je. S teplotou bych taky oponoval tyto ryby mají rády vyšší teploty něco kolem 28-29° to že při vyšších teplotách kyslíku ubývá je pravda. Tohle se dá vyřešit klasickým bublifukem. V kombinaci to mám řešeno tak že mám kostku + hlavu a do toho další filtr typ bublifuk kostka 10x10x14 vzduchu je až až. Jak píšete jsou to masožravci pokud máte větší patentku nebo artemii což je běžné, můžou se udusit protože je na ně dost velká. Dobrou zkušenost mám s krmivy SAK 55 velikosti od 0-4. ty jsou právě určeny pro málé rybky. Poté dávám energy ale to až jsou tak 4cm větší. Jinak kdo by chtěl krmit artemkou doporučuji artemii ve formě pasty je to s vyšší cenovou, ale vyplatí se. Jinak tyto ryby se dají sehnat za cenu 1200-2500 kč podle velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 00:53 Žena KaGaOri [89] Re: Gesh
Nejsem žádný L-kový odborník, ale od 1.10. mám 5 ks Hypancistrusů zebra (L046) tak si dovolím pár postřehů. Neřekla bych, že jsou nějak nároční a myslím, že 80 x 40 by 3 ks mohlo stačit. Co je ale potřeba zvážit, je teplota (min. 26°C, lépe více), zajištění dostatku kyslíku ve vodě i při vyšší teplotě a vhodná společnost (žádné extra žravé a akční ryby, které by jim konkurovaly sběrem potravy ze dna a plašily je). Ti moji jsou zatím 3 cm prckové a klidí se z cesty i neonce. Přes den se dost schovávají, což by mělo být lepší jak porostou. Mimochodem, odmítli jako úkryt jak dutiny v kořeni, tak keramické trubky pro sumce. Místo toho tři zabydleli dragon stone, jeden miniskulinu mezi dvěma dalšími kameny a jeden bydlí pod "skalním převisem" na 3D pozadí. Kdybych pro ně chystala akvárko příště, na kořen kašlu a navrším jim doprostřed hromadu placáků hmm . Jinak jsou to převážně masožrouti, takže je potřeba podle toho volit krmivo a současně až do velikosti 4 cm + nedávat patentky apod. - mohou se tím údajně udávit, tak raději neriskuji. Krmím je Carnivore Sinking pellets od Hikari, granulkami pro terčovce a Hikari sinking wafers, které mi ale přijde, že nechávají šnekům a čekají na další maso. Nádrž nijak zvlášť nezabordelí, akorát ze začátku jsem si ji dost bordelila já, než jsem zjistila kolik sežerou (žerou hlavně po zhasnutí). Jinak to chce dobře zakořeněné kytky - u mě úspěšně vyrývají ze dna stonkovky a vallisnerie - skoro každý den něco lovím. Rostliny ale nežerou a mimo hrabání v písku nijak nepoškozují. No a pak je tu hlavní negativum a to cena. Sehnat pod 1500,- za kus je prakticky nemožné, spíš se cena pohybuje okolo 2000,- a více. Občas se objeví v inzercích, ale poté, co mi byli opakovaně vyfouknuti rychlejším zájemcem jsem nakonec koupila od Gigaexoticu (www.gigaexotic.eu/…). Trochu jsem se obávala, ale dorazili (respektive mi byli dovezeni osobně majitelem) v pořádku a musím zaklepat, že s nimi za ty tři měsíce nebyl jediný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:19 Gesh Re: NHKG
Abych to uvedl na pravou míru - s myšlenkou přidání krunýřovců jsem si začal hrát, když jsem narazil v obchodě na L471, který by měl dorůstat délky 6 cm. Dále jsem vyrozumněl, že taky pár dalších variant jako L046, L104, L129, L236, L26O, otocinclus cocama a další dorůstají menší velikosti. Otázka je, jestli by mohla stačit plocha dna 80x50 cm velmi malé skupině. Třeba L046 se mi opravdu velmi líbí a přemýšlím, že bych pořídil 1+2, ale rád bych se před jakoukoliv koupí dověděl praktický typy a postřehy pro tyhle konkrétní menší typy L-sumců, jako například že mi ryby rodu Panaqolus jsou rybí prasátka, neúnoosně zaneřádí nádrž a prakticky nemají potřebu opustit dřevěný úkryt za jakékoliv situace. :-D Takže pokud má někdo informace, proč určité ryby vynechat nebo přidat na seznam potenciálních adeptů na chov, budu velmi vděčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 11:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Gesh
V atlase je pokročilé vyhledávání, doporučuji vyzkoušet, jde tam zadat i čeleď (nebo rod) a velikost (třeba do 6cm).
Z běžně dostupný sumců asi nejvhodnější budou buď sumci rodu Otocinclus nebo menší druhy rodu Corydoras (třeba Corydoras pygmaeus a Corydoras hastatus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 11:07 R Muž afc1886 [14685] Re: Gesh
Díval ses tady, co by se ti líbilo?
rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 10:53 Muž fido16 [631] Re: Gesh
Záleží jaké zbarvení si představuješ. Menší Lka jsou třeba L104. Ale jsou to panaci potřebují dřevo. Menších druhů je celkem dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 11:04 Gesh – Malé druhy L-sumců
Zdravím, mám tu nádrž o objemu 160 l zatím s Paracheirodon simulans a apistograma agassizii. K nim hledám vhodnou co NEJMENŠÍ formu sumců ideálně Loricariidae. Za jakékoliv informace vedoucí k dopadení menší skupinky ryb s dolním postavením úst pro moji stošedesátku nebo jakékoliv tipy a rady budu velice vděčný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 09:18 Soriko – Malý přehled

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 21:05 Muž hunti [4] – L213
Zdravím,

Nevíte kde by se dal na jižní moravě sehnat L213 ? Potřebuji jen dva kousky, malé do akvárka, ale v Brně ani ve vzdálenějším okolí nemohu žádného prodejce najít. Nebo někdo kdo je posílá poštou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 21:44 Muž Longer01 [21] – lorikárie kopinatá - úhyn
Zdravím, mám problém s úhynem Lorikarie kopinaté. Bohužel jen jednou jsem našel rybku - kostřičku. Dnes večer spatřeny pouze dva kus (z 5ks) , ostatní ne, tudíž s největší pravděpodobností uhynuly a o "úklid" se postarali šneci. Akva založené březen 2018, první lorikárie dány červen 2018, další doplněny listopad 2018. Osazenstvo: neonka modrá, živorodka wingeova, pancéřníček panda, kravetka red a dva ráčci CPO. Pravidelná týdenní údržba (výměna vody, odkalení). Zatím žádná nemoc, voda dle měření OK. Má/měl nekdo podobnou zkušenost s větším úhynem toho to druhu? Na co se přípdaně zaměřit?

Edit: nikdo nic? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 20:25 Muž fido16 [631] Re: bobikcz
Ano jak řikáš z vysoka jsem se na něj vys.... A sehnal jsem chovnou skupinu L333 za pakatel :-) 2,5 let staré ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 17:07 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: fido16
Když prodejce není schopen uvést ani kontakt na sebe. Aspoň Jméno, příjmení a město tak bych se na něj z vysoka .... a šel nakupovat jinam. hmm Jelikož konkurence je malá tak pak přidej případnou zkušenost, třeba je pán šikovnej chovatel a pouze špatný obchodník :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 16:34 Soriko – Malý přehled

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 10:05 Muž fido16 [631]
Čauko chci se zeptat zda nemá někdo zkušenost s tímto prodejcem? www.l-sumci-krunirovci.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2018 16:31 Muž Jarry [1437] Re: Wanderer
Taky mám v živé paměti řádění ancistrusů a hlavně nekonečné snahy o jejich odlovení. S Lorikáriemi mám naopak výbornou zkušenost, nic mi neničí, nekopou, většinu času tráví na kořeni a dají se chytit do ruky. Takže já je mohu jednoznačně doporučit - mám obyčejné rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s Lorikarií. Případně doporučení druhu. Ožírá rostliny? Uvažuji, že bych nějaké pořídil do své nádrže, ale stále mám v živé paměti, jak řádili ancistrusi. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 17:17 - Re: NHKG
Celá zadná stena biomolitan plus vlastná DI filtrácia s odstraňovaním dusíkatých látok.Kyslíku je nonstop a určite dosť.Parametre čo dokážem doma zmerať sú v norme.Šak ich už dáku dobu doma mám, aj sa mi rozmnožovali.Vodu mali menenú 2x týždenne.Kŕmil som striedmo a doteraz som problém nemal.
Pôvodne som kupoval len samca a dve samice.Takže 13ks čo som tam mal boli už z môjho odchovu.Pri tak silnom vzduchovaní a častej výmene vody sa mi nechce veriť už ani na amoniak.
Raz som už mal problém pri artemii v oleji od Discusfood a teraz akoby náhodou zase pri krmive rovnakej značky je problém.
Už sa tým ani nemusím zapodievať,lebo tých 15ks bolo všetko čo som tam mal.Ostalo holé akva. :-|
Môžem sa už len kochať na videu čo som tu dával 2 mesiace dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Prašan
To je velká škoda. Jakou máš filtraci?
Vzduchu mají dost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:26 -
No super.Nie dosť,že lietam po doktoroch lebo mám lakeť v háji.Včera ryby v pohode a dnes kompletka L052 - 15ks dole.Nemám test ale podozrievam večer po kŕmení náhly nárast dusíkatých alebo amoniaku.Kŕmil som ich opatrne,len začínam mať čoraz väčšiu zlosť na krmivá Discusfood. :-| :-|

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-l-sumci