Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ičin
aha..no bohužel mně se to zřejmě rozlejzá i na ostatní rostliky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Těžko říct. Taky jsem s tím nějakou dobu bojoval. Pak sem na to rezignoval a najednou tam po čase nic nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ičin
já už to mám v akva měsíc a nezdá se,že by to ustupovalo samo..

jak dlouhou dobu máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:44 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a jinak to časem zmizí samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2013 08:49 Muž radovanovo [9]
Tak po týdnu až 14 dnech zkušeností s povlakem na novém dřevu (větve) : drobnější a pozvolnější práci odvádějí šneci! (doporučuji)
Já jsem pak nasadil 5 ancistrusů (těch nějobyčejnějších) a ti definitivně zatočili jak s povlakem, tak se "šlemem" a hnědo-zelenými řasami!
Dokonce tam, kde se jako na posledním místě objevoval povlak, bylo pořád obsazeno, takže jim to viditelně i chutnalo. Ohoblovali z větve tu měkkou svrchní část a dostali se na tu tvrdší část dřeva, objevila se kresba dřeva, takže to vypadá i líp než na začátku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2013 19:34 Žena sivon [1694] - PlžiRe: radovanovo
To je přece jasné :-D šnečci jsou lék na vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:04 Muž radovanovo [9]
Já to odstraňuju každý den kartáčekem přímo v akvariu a vyměním část vody (když nestíhám, tak obden). To dělám asi týden a povlak mizí, zůstává jen na místech, kam se s kartáčem nedostanu. A myslím, že s tím pomáhají šneci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danio
myslíš?Jsou celkem drahý..spíš bych zkusil nějakou rybku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:22 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Burik
Nešmákly by si na tom spíš japoniky? :-) Otíci nevím nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:09 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku nebo myslíte,že když koupím Otíky,tak to spasou? nevypadá to moc dobře..každý druhý den to odsávám a za pár hodin je to tam zase
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 22:33 Muž Burik [727] - AquascapingRe: radovanovo
já mám ten povlak skoro 2 týdny..jen to odsávám hadičkou..snad to zmizí:-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:55 Muž radovanovo [9] Re: radim
Ok, díky za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:24 radim
měl jsem to samé s tim povlakem u dubové větve... 1x jsem ten sliz obral a na podtuhe uz tam byly paví oka, které ho s chutí požírali, ale spíš to zmizlo samo při výměnách vody ;-) nebál bych se toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:16 Muž radovanovo [9] – slizový povlak na větvi z přírody
..Tak jsem tu opět s dotazem. Brslen jsem tedy zamítl, počkám několik let a třeba bude jednou do nějakého jiného akvárka.
Použil jsem do akvária suchou jabloňovou větev. Bohužel byla tak dlouhá, že nešla v žádné nádobě ani pařáku vyvařit, takže jsem ji jen cca 7-10x políval ve vaně vařící vodou z rychlovarné konvice.
Nicméně, teď když je v akváriu, místy se na ní dělá "slizový povlak" nebo i povlak řas a nevypadá to rozhodně moc hezky (zatím je akvárium napuštěné jen 3 dny, povlak odstraňuju, měním denně vodu, ryby tam zatím nejsou).
Tak nevím, jestli se toho zbavím nebo jesli nakonec nebudu muset větev vyhodit. Zase na druhou stranu, až se tam na větvi budou prohánět ancistrusové, tak by se to tak tvořit nemělo. Zatím čekám a nechávám zaběhnout akvárium ... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.02.2013 22:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: radovanovo
Já bych dogmaticky netrval na jednom kořeni. Raději bych se prošel někde kolem rybníka a našel si něco vylouhovaného. Je to jistější než riskovat vyhynutí celého akvárka, případně svoje zdravotní problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 21:57 Muž kofejn [963] Re: predator3313
Když jsem četl, že otráví i truhláře, měl bych strach. Ale je to rostlinný jed a třeba to funguje jen na savce jako capsaicin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ičin
Tak lépe na par kusech než si vybít cele akvarko že :-D , ale já bych mel strach že se to projeví časem..jako raději bych tam hodil jine a ověřené dřevo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 16:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Minimálně zkusit někde bokem...dát do kýble (nebo něčeho), tam to máchat, měnit vodu a po čase nějak otestovat. Jen těžko říct jak, ať mě tady nekamenujete, že bych to zkoušel na rybách O:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: radovanovo
No já bych měl teda strach :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:14 Muž radovanovo [9] Re: Johan
Brslen rostl ve staré rozpadlé zídce, která se měla opravovat. Stejně jako další nálety byl seříznut, natřen Roundupem (bohužel), aby úplně odumřel. Zídka dodnes opravená není, ale je to asi tak rok, kdy kořen odumřel a nyní jsem ho vykopal. Úplně tedy určitě nevyschl, nikde se nemáchal. Část kořenů byla nad zemí, část pod zemí....Asi to bude chtít čas a nechat ho řádně vylouhovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: radovanovo
Co to znamená mrtvé? Někde ležely v suchu a nebo se někde rok máchaly? Pokud jsou jen rok suché, tak bych je nepoužil a hodil je někam do kbelíku, kde bych občas vyměnil vodu. Začas bych se toho pak nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:15 Muž radovanovo [9] – Kořenu brslenu evropského do akvária
Předem se omlouvám, pokud někomu příjde můj dotaz hloupý a nemístný :
Je možné použít do akvária kořeny brslenu evropského?
Jak všichni víme, brslen je jedovatý (celá rostlina), obsahuje mimo jiné jedovatý glykosid evonymin. Otravy jsou známy u lidí, zvěře či koní.
Důvod, proč se vůbec ptám je ten, že mám několik zajímavých kořenů brslenu, jehož dřevo je dost tvrdé a těžké (takže z tohoto hlediska dobré do akvaria), ale nevím jak je to s toxicitou pro ryby. Kořeny jsou asi 1 rok mrtvé, tak je otázka, jestli ještě mohou být toxické.
Je jasné, že byly vhodnější kořeny čehokoliv listnatého, ale třeba je tu mezi námi nějaký chemik či lékař a může poradit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:01 spider30 Re: Buschman
Z coho je ten koren? Vyzera zaujimavo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 16:06 Muž bushman1982 [2] – Kořen
Fotka k příspěvku táák sem si dneska dotáhnul suprovej kořen od rybníka..přidávám foto.. :-P :-P potlesk kdo umí ten umí...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 20:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Taky mi to nepřipadá jako levatka...:-D ale blátivku...nebo co to má být, tak to teda neznám.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 20:22 Muž kofejn [963] Re: Zoidik
To levatka nebude, ulita je na pravoboku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan
Blátivka? Já měl za to, že levatka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
To na listu je blátivka - velmi odolná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 17:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Fotka k příspěvku Možná mě odstřelíte, ale chuj s tím. Mám ještě jedno akvárečko, 8 litrů, nějaký tne písek na dně, sem tam rostlinka... je to bez topení, bez světla, bez filtru a nějaká ta levatka a okružák. Tak mi to nedalo a jeden list tabáku jsme tam šoupnul. No a světe div se.... viz foto.... Zatím tam je dva dny, jenom pořád plave, zatím se nepotopil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 16:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tomas Enderson
Jóó, tak jestli byly fermentovaný, tak to chceš po mě moc. Ty listy maj minimálně 15 let a já je nekupoval. Prostě se mi objevily dnes na stole jak jsem přišel z práce. Tak asi raději ubalím. Nechceš se stavit? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 16:08 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Zoidik
Záleží jestli prošli již fermentací, ale já osobně bych je tam nedával ani jen sušené. Díky, ale aby ryby byli zhulený víc než já, to není dobrej nápad. :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2012 16:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Dovolím si jednu otázku sem. Na stole mi přistály tabákové listy. "Sušená surovina k dalšímu zpracování" aspoň takto je to napsané na obalu. Složení 3:1 (virginia:burley) neznámého data výroby. Já vím, že lepší by bylo si je ubalit, vykouřit a zavázat nohavice smich ale co by se stalo, kdybych dostal blbej nápad a dal je do akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 12:55 Muž fido16 [631] Re: Johan
Jasně je mi to jasné mrknu i u rybníků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 12:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fido16
Né, že bych nepoužíval i dřevo z lesa, ale teď na podzim, v době výlovů rybníků, jsou mnohem lepší místa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:53 Muž fido16 [631] Re: Johan
Jasně o tom starém (mrtvém) dřevu právě přemýšlím. Dobrá tedy některý den vletím do lesa. Dík za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 11:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fido16
Já to dělám tak, že si zajdu někam do přírodu, najdu mrtvé staré dřevo, to odrbu a dám do akvária. Někam moc to neprožívám. Rozkládat se bude vždy. Je to organický materiál a tak nevydrží věčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:22 Muž fido16 [631] Re: Johan
Toď vše? Nemusí schnout? Aby nehnil. Jinak teď je dřevo jakš takš vyschlé tak se chystám vletět do lesa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 11:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fido16
Odrbat kartáčem ve sprše a dát do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:09 Muž fido16 [631] – vykopání kořenu
Čauky chci se zeptat jak mám postupovat když si chci do akvária dát kořen z přírody? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 05:52 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Drahoš .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 00:13 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku nevíte někdo o prodejně kde mají pěkné velké kořeny potřeboval bych do 250 litr. akva. jsem z Ostravy přikládám obrázek takový podobný kořen sháním
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 11:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Myslím, že dalo... Zaujalo mne "větvičky moruše", protože několik moruší mám na zahradě... a jak jsem myslel, Ikea :-D Lžou, i když nemusí. Prodávají větvičky vrby kroucené :-) Na 99%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 10:23 Žena petulinakk [2016]
V Ikea prodávají větvičky moruše, myslíte že by se to dalo dát do akvárka?
(no je mi jasné že do akvárka se dá dát leccos, ale ted myslím bez nepříjemných následků :-D )

www.ikea.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:58 jake98
já mám za chalupou potok a tak jsem tam jednou vlezl a našel si kus dřeva pak jsem ho párkrát povařil a je v pohodě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:17 R Muž romant [27982] Re: radim
Mrkni na tenhle článek www.akvarko.cz/… a tohle vlákno rybicky.net/forum/9252 se kterým prosím správce o sloučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:23 radim – dubová větev
zdravím,
máte někdo zkušenost s dubou větví v akváriu? myslím tím jestli nezačne hnít, jak moc to ovlivní vodu atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.05.2012 15:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hr
Vy co tápete běžte také do přírody ale nic s ní do svých nádrží nestrkejte a kupte si raději po čem toužíte ve specializovaných prodejnách. S tímto prostě souhlasit nemohu. Písky v obchodě jsou velmi často mnohem horší než v přírodě. Během páry minut se dá v okolí řeky najít úplně stejný kořen jako v obchodě, takže pokud člověk použije rozum, ani "amatér" se nemusí bát kořene z přírody a to se dá aplikovat asi na vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 12:51 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hr
děkuju za chválu stydim
jojo,já nemám nic proti reakci na Stanislavovo akva,jen jsem chtěla zareagovat na to téma.Setkala jsem se právě s reakcemi,že bych měla okamžitě vyndat ten kořen,hlavně jestli je z borovice,či jiného jehličnanu,že mi to bude dělat neplechu a že se tam prostě z tohoto dřeva kořen dávat nemá.Proto jsem jen chtěla napsat,že mám zatím dobré zkušenosti.Třeba se mýlím a za půl roku půjde kořen pryč,ale já si to chci vyzkoušet na vlastní akva... ano holt jsem beran,no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 12:49 Rakvista Re: hr
600l se mu bude udržovat o něco líp smich já začínal nedávno a s ošizenou 54kou.A pak se někde dočetl že to není moc vhodný objem pro začátečníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 12:02 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hr
já má teda v akvu kus kořene myslím z nějakého jehličnanu,nebyl čerstvý a ještě jsem ho měla rok ve sklepě.Nenamáčela jsem,ani nečistila a nemůžu si na něj nikterak stěžovat,takže u mě zatím dobrý ano Když bude dělat neplechu,půjde ven ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34297x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=595