Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:09 radim Re: LiborSprysl
u mě zbytky kůry z dubových větviček oloupali panaci jak pomeranč
šmakovala jim moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
Kytka napsala: Matsy napsal: Chtěl bych si dát to akvárka kus kůry z listnatého stromu asi z dubu.Jak jí mám upravit?
Jde to vůbec?

Nezkoušela jsem to, ale můj odhad je, že ne. Přeci jen je to relativně měkké, takže se bude pod vodou drolit a rozpadat.
Jedině jako krátkodobá dekorace třeba na výstavu.

Dub pod vodou velmi často dovede docela zkamenět, záleží na vlastnostech vody...ale také na obsádce, někteří krunýřovci ji klidně sežerou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 16:29 Žena Kytka [2146] Re: Matsy
Matsy napsal: Chtěl bych si dát to akvárka kus kůry z listnatého stromu asi z dubu.Jak jí mám upravit?
Jde to vůbec?

Nezkoušela jsem to, ale můj odhad je, že ne. Přeci jen je to relativně měkké, takže se bude pod vodou drolit a rozpadat.
Jedině jako krátkodobá dekorace třeba na výstavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 16:05 Žena Kytka [2146] Re: Celiny
Celiny napsal: Zaskocila jsi me:-D Nejak mam zazite, ze do akvaria cerstvy (zivy) koren nepatri..
No, popravdě, já jsem do akva nikdy úplně čerstvý nedávala, ale nemyslím si, že by to po správném ošetření byl problém - oloupat kůru a vyvařit nebo přelít horkou vodou. Neměl by pouštět mízu, té jediné bych se v akva bála.
Jediný strom, který mi v tomhle přijde komplikovaný, je právě ona vrba. Mám pocit, že pustí kořínky, i když potká byť jedinou kapku vody, zažila jsem to mockrát u různých pokojových dekorací z větviček.
To sušení v troubě mi přijde kontraproduktivní, dřevo se zbytečně vysuší, možná i rozpraská a pak se zase máčí a většinou v počátcích i plave, tak proč mu v tom ještě napomáhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 13:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Daniel
Ale veď si ho chcel namoriť, či? Preto som napísal, že je to zbytočné, že farbu i tak zmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 19:18 Matsy
Chtěl bych si dát to akvárka kus kůry z listnatého stromu asi z dubu.Jak jí mám upravit?
Jde to vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2014 22:17 S Muž invalida [3881]
taková bílá vatička smich Plíseň bělostná, nebo sklerotiniová hniloba? Nebo jsou na příčině vlnatí červci? Houbové vlákno snad se mu říká hyfa by pomohlo objasnit druh ale zmizí to samo uhynutím nebo skonzumováním..ta bílá vatička stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:11 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Kytka
Zaskocila jsi me:-D Nejak mam zazite, ze do akvaria cerstvy (zivy) koren nepatri..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:08 Žena Kytka [2146] Re: Celiny
Celiny napsal: Tak mi neslo ani tak o desinfekci jako spise o rychlo suseni...
Proč sušit, když to pak přijde do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 21:47 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Kytka
Tak mi neslo ani tak o desinfekci jako spise o rychlo suseni...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2014 18:52 Žena Kytka [2146] Re: Daniel
Řasy neřeš, akvárií mám v současnosti jedenáct a i když si myslím, že se ke všem chovám stejně, někde řasy jsou, jinde ne, někde jenom někdy.... ví jen akvaristickej bůh, čím se to řídí hmm i když se to snažíme všichni pochopit :-D
Počítej jen s tím, že na tý větvi, i kdybys jí zaříkával, se ti pravděpodobně vytvoří během pár dní taková bílá vatička, ale po přidání šneků, ryb či krevet to zase zmizí. Netřeba panikařit, po založení nádrže se můžou dít různý věci, ale jak správně podotýká romant, ono si to časem sedne ;-) a mnohé se vyřeší samo jen použitím akvaristické trpělivosti. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2014 18:42 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Přestaň řešit řasy na kořenech, jejich výskyt právě zde je velmi pravděpodobný a ničím tomu nezabráníš, ani když budeš provádět krkolomný brekule a kejkle. Je jenom otázka kolik jich je a jakou míru akceptace akvarista má, ale to přichází tzv. s věkem, to se poddá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 18:26 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Kytka
no už som ho upiekol :-D ale zas som ho dal do vody a prevarím ho pred tým ako ho šupnem do akvária tak som sa rozhodol, lebo som už zmetený ale Ďakujem za radu :)
Ale mám spoločné to že obaja máme vetvu zo záhrady... neplesnivie ti ?? nemáš na ňom riasy ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2014 18:23 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Větev
Já jsem teda čerstvou větev z vrby akorát oloupala, asi měsíc jsem ji máčela v sudu na dešťovou vodu a pak šla do akva. Zatím vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 18:19 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: 0
Ďakujem, to si ma aspoň trocha potešil. Tak budem dúfať že neobrastie ...a čo keby obrástol, treba do vybrať ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 18:17 Žena Kytka [2146] Re: Daniel
To pečení považuju fakt za zbytečný. Dávala jsem do akva větvě z kroucené vrby ze zahrádky (prošly obdobím sušení na gauči než jsem se k tomu založení akvárka dostala) a bez problémů. Stačilo oloupat kůru. Pokud chce mít dušinka pokoj, tak bych to maximálně šoupla na chvíli do horký vody. Jen bude možná potřeba to zatížit nebo chytit přísavkama, aby seděla na místě, než dostatečně nasákne a klesne sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:57 R Muž romant [27987] Re: 0
A vůbec nejlepší jsou z rašeliniště, tedy alespoň pro mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2014 17:53 Muž 0 [1718] - Obecné. – větev
Fotka k příspěvku
Nejlepší jsou dlouhodobě "odmočené", co byly rok a víc pod hladinou. Nemusí zákonitě obrůstat řasou - viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:34 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: cezarmilan
ale veď to nie je dobré že chytí riasu :-( ...ostatné dreviny - korene, konáre čo sa predávajú nechytia riasu ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 13:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Daniel
Stmavne, zhnedne, chytí riasu a pod. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 23:41 Muž Celiny [293] - Rostliny – peceni dreva
To je prave to, jak jsem psal nize, pred vlozenim do trouby jsem vetve namocil do vody, pri prvnim pokusu jsem to neudelal a vetve byly jakoby opalene (zmenily barvu), jinak byly podminky stejne (sirka vetvi, teplota a doba "grilovacky")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:42 Muž 3CK [49] Re: Daniel
Dřevo vzplane zhruba při 180 °C. To je nejnižší hranice. Platí to navíc jen pro suché dřevo a jen některé druhy, ostatní mají tudle hranici výš (jak je na tom konkrétně vrba nevím, ale pod 180 °C to nebude).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:34 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: cezarmilan
ako že nezostane, také aké je ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:33 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Celiny
nezačalo ti pri takej teplote horieť to drevo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:22 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Daniel
ja osobne jsem daval do akvarka vetve z kroucene vrby, kterou jsem oloupal od kury, namocil do vody a nasledne pekl asi pul hodiny na 100°C v troube...vetve sice v akvarku chytly plisen (coz je podle me normalni), ale dle testu co mam k dispozici se s chemismem vody nic nestalo, zakal taky nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Daniel
Ak je ošúpaná vyschne na počkanie a potom močiť (myslím konár :) ), moriť ho nemusíš, ten určite nezostane taký aký je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:05 Muž Yirka [9126] Re: Daniel
Osobně bych šel tou cestou jak popisuješ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:44 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Yirka
Je čerstvo odrezaná. Mám ju nechať vyschnúť?? Topenie v izbe mám ešte zapnuté X-)
A potom keď bude suchá, tak prevariť ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:17 Muž Yirka [9126] Re: Daniel
Namořit? Myslíš mořidlem? Tak to bych tedy nedoporučil.
Jinak, pokud se jednalo o suchou větvičku, tak bych ji klidně dal do nádrže. Pokud je uříznutá čerstvá, tak bych se toho vyvaroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:14 Muž Daniel [2] - Labyrintky – Drevo z jakloňe
Fotka k příspěvku Ahoj/Dobrý deň,
na internete som čítal že sa dá do akvária použiť drevo z ovocných drevín a aj z jablone. Len neviem či mysleli koreň alebo konár. Ja som odrezal kus konára a očistil som ho od kôry a namočil do vody ako bolo písané. (Odporúčali ho nechať vo vode týždeň.) Voda cez noc zožltla a tak som ju vymenil. Už prešlo viac než 24 hod. a voda je stále priezračná. Ešte ho nechám pár dni vo vode pre istotu.

A tak ma napadlo či treba konár nechať vyschnúť a namoriť? Alebo stačí keď ho prevarím a vložím do akvária ??
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2014 17:22 R Muž romant [27987]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 12:47 Muž Dejmon [64] Re: Marcel G
Já jsem ještě ze staré školy, který prošel vandrem, bydlel v rodinném domku, a sám si vše udělal, a hlavně se učil od druhých. I teď se učím, ale mám hlavu posazenou na správném místě............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2014 12:32 Marcel G Re: Dejmon
Dejmon napsal: lidi tu řeší opravdu strašné kraviny ...No, hlavně si na to pak vzpomeň, až si dáš někdy do akvárka nějaký čerstvý kořen "z přírody", a on ti obroste řasami, kterých se pak nebudeš moct zbavit! Ano, někdy to může vyjít a kořen nebude dělat žádné problémy ... ale někdy taky ne. Pokud kořen obsahuje mízu a ta se bude uvolňovat do vody, tak si užiješ hodně srandy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2014 12:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Alesz
liapor risk není.
Mě by bylo líto něco testovat na živých tvorech ...
Na druhou stranu - člověk se nejvíc naučí, když ne všechno funguje tak jak má, tak hodně štěstí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 12:20 Alesz Re: zvedavka
I když je akvárium veliké (samozřejmě relativně) tak bude osázeno malými rybkami (k nelibosti mé manželky. Nařezal jsem si ho schválně tak, aby zabíral poměrně dost místa ať mám místo k osázení microsoriem, anubiasem, ale hlavně bolbitisem a různými mechy. Do substrátu zasadím kryptokoriny. Kořen má mnoho dírek a průplavů, kde se může schovat potěr živorodek a krevetek Palmata. Prostě takové dílo "Život v každém kousku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 11:52 zvedavka Re: Alesz
Je nádherný,jen mě tak napadlo, že až to bude osázené rostlinkami, tak tam rybky moc prostoru mít nebudou. :-D Ale tím neshazuji fakt, že ten kořen je krásný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 11:46 Alesz Re: KarlosS
No vyjít to nemusí, ale pár krevet a pavích oček to ozkouší a uvidíme. Na dno půjde Liapor, to je taky risk, přeci jen to není určeno do akvária. Ale kdybychom se pořád báli, neslezeme ze stromu. Když vidím jisté prodejce na burzách, jak nabízejí lidem litry chemie a plastové či keramické hrady, které jsou namalovány v Číně kdo ví čím, tak se kousku přírody nebojím. Samozřejmě s hnilobou se počítá, ale ona přejde. Samozřejmě ne za týden, nebo za dva, ale příroda si poradí. Mám filt Tetratec 1200, takže to tomu taky pomůže. A pokud ne, dá se to vždycky vytáhnout a přejít na Amano větve. Ale mým cílem je mít něco jiného.
Samozřejmě jsem přemýšlel nad tím vyvařováním, ale s takovým klackem (přeci jen to má 120cm) bych musel jít asi do školní kuchyně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 11:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Alesz
jak myslíš. Může to vyjít, ale taky nemusí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 10:19 Muž Dejmon [64] Re: Alesz
Naprostý souhlas, lidi tu řeší opravdu strašné kraviny, jako by neměli svoji hlavu ano ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2014 09:11 Alesz – Můj kořen
Fotka k příspěvku Čtu tady diskuse o kořenech a větvích z přírody, proto se podělím o svou zkušenost. Měl jsem kořeny z přírody už i v předchozím akváriu a teď když (už dlouho) zakládám větší akvárium, našel jsem si krásný jabloňový kořen, po ořezání akorát do mé nádrže 120x40x50. Je čerstvý, vytažený ze země v prosinci, těžký, omytý pořádně wapkou. Jsou na něm zbytky kůry, ty snad ještě odstraním později. Proti plavání ho zajistím přišroubovaným závažím, to se tam ztratí.
Po tom wapkování trošku hnije ale to se ztrati, projde hnilobou a bude to OK :) Nemyslím, že bude působit nějaké problémy. Měl jsem to tak i předtím a parametry vody byly v pořádku. A když jsem se ji při odsávání napil, nebyla nijak divná. Rybky prospívaly, krevety se množily, nebyl problém. Takže nebojte se toho.
Navíc je to zadarmo :)
Přikládám foto pro ilustraci, no řekněte, není krásný?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 23:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DREDRA
Tak s tímto tvrzením bych byl opatrný. Občas totiž musím vysvětlovat lidem kolem rybníka, že růžkatec není sinice apod. Či např. výrobky z brusinek jsou opravdu z brusinek? ;-) Samozřejmé věci prostě samozřejmé bývají jenom pro někoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:38 amrtin Re: zvedavka DREDRA
Jasně,to já jen pro upřesnění,aby nedocházelo náhodou k záměně-stát se to může ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:27 zvedavka Re: amrtin
Hm, z akátu je velmi sladký a velmi tekutý med, nekrystalizuje, taková šťávička. A z černého bezu je výborný sirup a taky limonáda z květů, řízky z nich znám taky. A z plodů bezu je celkem zajímavé víno.. Ale to jsme od rybiček už hodně daleko. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:17 DREDRA Re: amrtin
tak myslím,že všichni víme co je akát hmm a květy jsou opravdu krásně sladké..bezinka je bezinka :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:48 amrtin Re: cezarmilan
Akát je toto: www.lidovky.cz/… ,to co se jí(dělá se z toho čaj,nebo i řízky) je bezinka: www.prirodnienergie.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jája
Neviem či myslíme ten istý, ale kvety agátu sú jedlé a chutia sladučko. Som tu zatiaľ a živý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:42 Muž dudak [1885] Re: Jája
květy právě jediné jedovaté nejsou. mám v akva jen jednu malou větvičku a nedělalo to žádný problém. navíc se louhovala nějakou dobu v sudu a pak ještě několik měsíců v akvárku bez ryb. Buď se ty jedovaté látky uvolňují tak pomalu, že to nehraje roli - vzhledem k výměnám vody, nebo se už uvolnily všechny a další tam nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dudak
I akát? Ten je jedovatý od kořenů až po květy, to bych se bála. Ale fungujete to, tak zřejmě to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:35 Muž dudak [1885] Re: george
myslím, že úplně stačí ji trochu omejt vodou a šup s ní do akvárka. Zatížit pokud plave. Ale na druhou stranu musím říct - i když je to samozřejmě můj subjektivní pohled, že se mi ta větev moc nelíbí, přijde mi, že na každý procházce lesem najdu hezčí a taky si nejsem jistej tím bezem, jestli je to ideální dřevo. Tvrdé bude dost, takže ve vodě asi vydrží dlouho, ale co ta "duše" (teď nevím jak se jí říká odborně - takovej ten polystyren uprostřed větví), kromě toho, že ta odejde zřejmě hodně rychle tak určitě než odejde bude držet vzduch a větev se nepotopí. ;-)

jinak já mám v akvárkách hlavně habr a trochu dub a akát, všechno jen přejeté vapkou, případně když byl čas se to chvíli máčelo v sudu aby klesly. Ze začátku se na tom dělala plíseň a takovej sliz, ale po měsíci pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2014 22:41 Muž jmalyska [167] Re: Aforte
Já mám v 63litrech 3 kořeny (ne větve) co se tam tak tak vlezly a bez problému. Kromě hnědé vody, která ale vypadá konečně přirozeně, žádné změny. Ancíci jsou jak v ráji, rostliny mají živiny a živorodky rodí jak na běžícím pásu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=507