Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2024 09:00 Muž Lojza007 [1180] Re: vlka
Nejdřív je zdrojem tříslovin a následně si na něm krevetky pochutnají. Po pár týdnech vyhazuju akorát stopku, nic víc z toho listu neexistuje. Ale pro mě je to primárně zdroj tříslovin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2024 08:05 Muž lupara [21] Re: vlka
vlka napsal: List Vrcholáku měl být baštou pro šnečky a Krevetky, zřejmě je jeho primární účel dodání tříslovin, flavonoidy a možná i estetický dojem...

Určitě by byl baštou, jen tam musí zůstat déle. Krevety i šneci ho určitě spasou. U mě ho zlikvidovali do 2 měsíců i s těmi žilkami v listech. A i kdyby si ho nevšimnuli, list, nebo lépe více listů uvolňuje po celou dobu do vody prospěšné látky. V silném výluhu listů se lépe hojí drobná zranění, obsahuje antioxidanty a z vlastních zkušeností můžu říct, že i zklidňuje ryby a opravdu pomáhá jejich vybarvení a celkové náladě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2024 22:02 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: vlka
Ahoj, baštou by dříve nebo později byl....chce to vydržet. Je to prostor pro tvorbu biofilmu který tvoří přirozenou potravu krevetek. Plus má samozřejmě ostatní již zmiňované přínosy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 21:17 Muž vlka [3441] Re: lupara
List Vrcholáku měl být baštou pro šnečky a Krevetky, zřejmě je jeho primární účel dodání tříslovin, flavonoidy a možná i estetický dojem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 20:22 Muž lupara [21] Re: vlka
vlka napsal: Pět dní leží v akváriu a nikdo si ho ani nevšiml. Už je v koši...

Jaký byl primární účel vložení listů Catappa do nádrže? Pro koho měl být určen? Co jste od toho očekával? Proč skončil po 5 dnech v koši?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 19:51 Muž vlka [3441] Re: Passenger77
Jasně že spařil a o těch látkách také vím. Osm jsem jich rozdal a ještě zbývá jeden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 18:58 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vlka
Spařil jsi ho v horké vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2024 18:56 Muž Freedlo [208] Re: vlka
Tak mandlovnik se dava primarne kvuli prospesnym latkam, ktere vypousti do akvaria pokud se nepletu. Me ho krevetky obcas zerou, ale az tak po par tydnech kdy zmekne poradne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 18:24 Muž vlka [3441] – ...list Mandlovníku...
Fotka k příspěvku HD Pět dní leží v akváriu a nikdo si ho ani nevšiml. Už je v koši...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2024 14:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Tak nejlepší jsou tvrdé dřeviny a bříza do nich nepatří. Pokud jde o to sázení vrby tak to chce to černé odstřihnout a ona od země obrazí pokut to neuschlo celé. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2024 10:51 Muž Dawy [23] Re: Beastie
Ano, přesně tak. Jen se ze začátku nesmíte leknout toho slizkého povlaku co se na větvích utvoří. Časem sám zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 09:56 Žena Beastie [314]
Děkuji děkuji, ještě pár dotazů. Břízu doma mám, nějaký kus větve přesně s těmi tenkými, vysušenou, ale docela jsem se toho bála, je to suché jak papír.
A s vrbou to používáte čerstvou? Vloni jsem sázela vrbu, nechytla se mi, a během týdne z toho byl takový černý usušený cosi klacek, než mi ho pes rozžvýkal, to bych si asi do akva nedala. Prostě vezmete čerstvou vrbu a oloupete kůru, jako na pomlázku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 22:39 Muž NOEL [0] Re: Kawasaki
Používám kroucenou vrbu a super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2024 17:24 Žena tramtra [3202] Re: Beastie
A samozřejmě (kromě všech už zmíněných) můžeš použít buk, dub i větvičky ovocných stromů. Jen je potřeba počítat s tím, že se brzy rozpadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2024 16:52 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Beastie
Vrbové z kroucené vrby vypadají moc dobře. Taky se dají použít olšové a březové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2024 13:55 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Beastie
Hojně se používají vrbové větvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2024 21:37 Žena BBchory [851] Re: Beastie
Já tam hážu olšové větvičky, ale moje velkopěstírna řas není asi tím nejlepším ukazatelem, co je a co není vhodné do akva házet. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 17:16 Muž Lojza007 [1180] Re: Beastie
Révový kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 15:22 Žena Beastie [314]
Strašně se mi líbí když jsou v akva takové tenké větvičky, z jakého stromu je tohle nejlepší zkusit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 21:58 Muž vlka [3441] Re: Anys2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na první fotce jsou listy mandlovníku a na druhé spařuji list dubu...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 19:21 Muž fido16 [631] Re: Anys2
To na mandlovník nevypadfá. Ale je lepší je spařit vodou rychle klesnou ke dnu. A pokud jste chtěl a něco pro krevety tak je fajn listí z dubu teď je ho hodně, a sám si dělám výluhy do akvária a krevety si nestěžují ba naopak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 16:14 Žena Anys2 [0] – Identifikace listů do akvária
Fotka k příspěvku Dobrý den, na akvaburze jsem koupila ke krevetkám listy, doporučili mi je na úpravu vody, že se listy postupně rozpadnou a krevety je snědi. Bohužel si nepamatuji název těch listů, vybírali jsem mezi více druhy a dlouze o tom diskutovali, až si nakonec nejsem jistá ze všech těch odborných informací. Myslela jsem, že jde o mandlovník, ale dnes na netu pro ověření koukám, že podle fotek jsou ty listy, které mám, spíše špičaté. Také jsou velmi tuhé a ani kousek se nerozpadl ani po dvou měsících u krevet. Můžu poprosit o pomoc s identifikací podle fotky? Mám je pro změknutí spařit vodou? Na burze říkali, že ne, ale raději bych zdejší názor nebo zkušenosti. Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2024 14:58 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Jozozvrsku
www.akvaportal.cz/… Tady najdeš jak postupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2024 14:36 Muž Jozozvrsku [1] – Živé alebo mŕtve drevo
Dobrý deň, chcem sa spýtať či môžem dať do akvária čerstvé drevo. Nebude to škodiť rybám? Alebo mám dať do akva radšej už suché? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2023 23:58 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Jozozvrsku
Zdravím, doporučuji časopis e-akvarium č. 37.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2023 18:23 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Jozozvrsku
rybicky.net/forum/hledat/…
Suším si spadané listí z magnolie. Před vložením do akvária ho spařím horkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 17:55 Muž Jozozvrsku [1] – Co mam robiť
Dobrý deň, chcem sa spýtať ze co mam robiť, ak chcem dat nejaké listy do akva... Stačí nájsť nejaké dubové, bukové listy na stromoch a dat hneď do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2023 12:54 Muž skypi [248] Re: Beastie
Protogen je v pohodě, výborná to věc, co se další diverzity mikroflory týče, tak např. MicrobeLift Special Blend, případně to jejich "mangrove bahno", pokud, by uż nevadila koncentrace tříslovin.
Každopádně bych to v tak malè nádrži s množstvím mrtvého organického materiálu raději nepřeháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2023 11:06 Žena Beastie [314]
Úplně nevím, kam dotaz položit, tak začnu tady.
Chtěla bych zvýšit výskyt mikrofauny v akva. Jedná se o 25litrů, takže to nemůžu přehánět, ale mám tam cholla dřevo, pár listů moringy, pár listů guavy, 4 olšové šišky a hodně trubek z bambusu plus nějakou větvičku. Přemýšlím, co dokoupit na zvýšení biofilmu a existence případné mikrofauny, ale abych to úplně nepřehala s taniny.
Co mám ještě doma na výběr je: dubové listy, bukové listy, takový ten květ lotosu. Mám taky doma Protogen, přemýšlím, jestli prostě nezkusit kousek přihodit do akva, že by se rozmnožil nějak opatrně.
Jde mi o to, že jehlounci jsou připravení na tření a jestli budou mít potěr, ten potřebuje výskyt mikrofauny ve vodě a já si prostě nejsem jistá, že v té vodě něco je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2023 22:18 R Muž afc1886 [14655] Re: Melbymbo
Tady se dozvíš víc. rybicky.net/forum/6095-vrbove-vetve
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2023 20:24 Melbymbo – Kroucená vrba
Skúšali ste do akva kroucenou vrbu? Konáre z nej sú celkom zaujímavé. Ale o mám skôr skúsiť konáre z nejakej tvrdej dreviny z našich lesov pre čo najdlhšiu trvácnosť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2023 21:43 Muž Krepec [46] Re: Anthrax
Souhlas, mám v akva taky vinnou révu. 2 měsíce máčení a jsou super. Možná trochu víc barví vodu,ale po dvou letech pod vodou a už to není tak hrozný :-) a navíc chutná šnekům, kteří je ozobávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 15:30 Muž RAP [1549] Re: Anthrax
Ta slabé rychle hnijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 14:55 R Muž Anthrax [4739] Re: RAP
Jestli jsem to dobře pochopil, tak to chce do toho akvárka v prezentaci (41 l vody). Moc si tam silnější větev představit neumím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 09:43 Muž RAP [1549] Re: KarásekLut
Použí můžeš silnější větvě za předpokladu, že je pořádně vylouhuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2023 09:17 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Jak je dřevo čerstvé? A taky záleží kolik toho je a na jak velkou nádrž.

Ořech jsem nezkoušel ale mám zkušenost s vinnou révou. Ta je IMHO zajímavější než ořech, tím že se víc kroutí, má zajímavější barvu a není tak masivní... Kořeny a větve jsem prostě jen hodil na měsíc do sudu s dešťovkou, aby uhnilo to nejméně odolné, vyplavily se různé látky a kleslo to ke dnu. Pak jsem to vapkou a kartáčem odstranil to měkké co na dřevu ještě zůstalo a dal jsem to do akva. Vydrželo to 4 roky, než začaly odcházet i původně tvrdé části, tak musely větve a kořeny z akva ven.

Dnes bych ale volil spíš dřevo, které již bylo před sběrem déle pod vodou. Vydrží pak v akváriu opravdu dlouho, protože z něj uhnilo vše co mohlo a zbylo jen to skutečně nejodolnější. To jsem ani nijak moc neošetřoval. Prostě jen důkladný oplach a šlo do to akva. :-)

Edit: Pozitivní na máčení oněch révových kořenů byl opravdu brzký výskyt komářích larev v sudu díky odeznívající kůře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 08:41 Muž KarásekLut [89] – Kvocne stromy ci oresak
Chci se zeptat. Mame na zahrade pokaceny oresak, tak zda jdou do akvaria dat jeho vetve ci vetve ovocnych stromu a jak je pred instalaci do akvaria "osetrit? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 15:02 Muž ajajak [228] Re: zervajs
Za mne bukové. Používám už léta se šiškami z Olše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 11:46 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
U mě normální stav.
Bukové je prostě trvanlivější,je více "celulózové", takže i bakteriím déle trvá než to rozruší pro další osazenstvo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 11:16 Žena Beastie [314]
Mám dotaz na listy buk vs dub. Oboje jsem sbírala na podzim a pečlivě sušila, ale dubové jsou šneky vyhledávané, mizí a rozpadají se a bukové moc vyhledávané nejsou, drží stejný tvar a nemizí ani po pár týdnech. Máte stejnou zkušenost s rozpadem a popularitou buk vs dub nebo mám nějakou divnou várku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 15:05 Muž Krepec [46] – Pařez ořechu
Zase mám dotaz na dřevo z přírody :-) Dali byste do akvária dřevo z ořechu? Pařez je na větru dešti cca 2 roky, to už by mohlo být mrtvé,ne?
Ale mám strach, že ořech není úplně ideální,ale ten kus dřeva se mi líbí :)

Dík za radu či zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 20:56 Žena Pavla28 [210] Re: afc1886
Ty jo, ten by ale stál za námahu.
Edit: Já teď budu do potoků nakládat bukové kořeny, které mám po kácení živého plotu, to bude taky paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 19:49 R Muž afc1886 [14655]
Fotka k příspěvku Takový krasavec a tak daleko od chaty, že by člověk až brečel.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2021 15:20 Muž vlka [3441] Re: Katy
Nebál bych se toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 15:16 Žena Katy [11] – Kořen
Fotka k příspěvku Ahoj, mám kus dřeva z lesa. Nejspíš tvrdé. Dávno mrtvé. Měsíc jsem ho měla v sudu. Teď jsem důkladně vzala vapkou. Starost mi dělají černé části. Není to ztrouchnivělé. Myslíte, že můžu použít do akvária. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 22:36 Muž GeXeS [67] Re: Krepec
Levatky to asi trochu redukují, ale nezvládají vše. Pozítří si jedu ke kolegovi pro krevetky, a ještě bych rád zkusil Otocincly, pokud někde seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 22:11 Muž Krepec [46] Re: GeXeS
Nějaký řasožrout nepomohl? Šneci, krunýřovec,...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 19:05 Muž GeXeS [67] Re: Krepec
Já bych řekl, že ano.
(Ale je fakt, že s řasami teď začínám mít po půl roce problém. Nenapadlo mě, že by to mohlo být klackem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 09:03 Muž Krepec [46] Re: GeXeS
takže když je to 2 měsíce pod vodou, kterou jednou týdně měním, by to mohlo být v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 09:01 Muž Krepec [46] Re: Anthrax
4 roky je dobrá doba :-) já mám v plánu tam dát hlavu a kousek kmínku, z kořene, tam nepůjde nic.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34297x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria