Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:33 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Re: Deathbull
OK, budu sledovat jak se to vyvrbí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Feferonek
Tak to snad zůstane jen u té jedné parmy...pokud je starší tak to může být všelicos. Je dobře že jsou ostatní zatím ok, přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:21 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Re: Deathbull
Živé nítěnky už neměli hodně dlouho. Každý den si říkám, když ji ten její druh věčně prohání, tak by z toho stresu přeci měla zemřít. Ale ono nic. A je jedinou rybkou, která tuhle bulku má. Dříve jsem se ve svém akva s tímto problémem u žádné ryby nesetkal. Jediná nemoc, která se u mě objevila byla krupička. Jinak pravidelně čistím, vše filtruji. Čistím jako blázen. coze Parametry vody jsou také v pořádku. Nevím, zatím to vidím u jedné. Doufám, že to nechytnou i další obyvatelé. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: JJaanca
Tak jasně že se mohu plést, a nejspíš i pletu...protože jsem si nevšiml že ta parma žere. Což by tedy neměla, mě na měchýř přivedlo to špatné plavání a poléhávání u dna. Taky jsem to v akva kdysi měl a nedopadlo to dobře. A ještě jedna věc, nekrmíte oba živejma nitěnkama? Já krmil ... :( Teď už ani nahodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 18:05 Žena JJaanca [67] – Re: Feferonek
Mám tu samou nemoc, když jsem si pročetla ten odkaz od Deathbulla tak teda fakt nevím. Má to býr způsobené nedostatečnou údržbou, ale mě trápí řasa, a proto odkaluji a částečně měním vodu 2x týdně. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 15:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Feferonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 12:56 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Copak ji trápí ?
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat copak jé této Parmičce. Před třemi dny jsem zpozoroval, že má u zadní ploutve menší bouličku. Drží se spíše u dna, nedokáže vyplavat výše, spíše poskakuje než plave. Ale stravu přijímá. Mám dvě parmičky, ten druhý ji pořád postrkuje. Občas jen tak leží na dně a odpočívá. Nevím co ji trápí, mohla by to být zácpa ? :-O

btw. Snad tu bulku rozpoznáte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:54 misa
Ok:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:40 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Raději použij kapkové testy. Jsou podstatně přesnější než papírkové. Velmi dobré a za slušné peníze jsou testy Aquar. Po přesnějším změření se to dá řešit dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:37 misa
No nejsem si jistá, protože určit odstín není jednoduché. Na papírlu mi vyšlo 28. Ale z informací Káraný máme mít 10,98. Na hraně vody se dělá vodní kámen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:20 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Jaká je tvrdost vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:16 misa
To si koupím normálně. Jestě jsem se chtěla zeptat, mám něco dělat s tou tvrdou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:39 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Je sice dražší, ale pomůže. Dá se pořídit ve výhodné sadě s eSHa Exit www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:34 misa
Máš pravdu. Koupim eSHa 2000 (achjo ten je drahej) a bude! Tak děkuju moc za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:31 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Myslím,že to zbytečně moc řešíš. Doporučená eSHa 2000 je jeden z nejlepších léků na tyto problémy. Podle mého by každý akvarista měl mít doma pro jistotu eSHa Exit a eSHa 2000 a byl by připraven na většinu možných problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:27 misa
U toho bettáka šlo o ten bílí chomáč. nejsem si jista jestli ty ploutve u mečovkáče souvisí s tou vatou u mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:19 misa
A ted mě napadlo, když jsem nedavno léčila toho bettáka FMC(jediné co jsem měla) a má to být proti plísňovým infekcím, proti infekcím vyvolaným jednobuněčnými živočichy, proti kožním a žaberním červům a počátečním stádiím bakteriálních infekcí. A stále se to zhoršovalo, tak to znamená že ta nemoc ani jedna z tohoto seznamu..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:15 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Fotka k příspěvku Mělo by to zabrat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:13 misa
eSHa 2000 jestliže je na více nemocí, tak kdyby to nebyla plísen, je tu možnost náhodného vyléčení jiné nemoci? Například té Columnaris?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:10 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Baktopur direkt na plíseň není. Sera nabízí na plíseň Mycopur. Ideálně je použít eSHa 2000. Je širokospektrální (18 různých obtíží).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:05 misa
To není. A je na plísen i ten baktopur direct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 18:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: misa
Podle té fotky nejde nic poznat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 16:35 misa
Zítra jdu koupit lék, ale pořád nevím jaký, to se tady snažím zjistit. Jelikož jsem si toho všimla v pátek, nic jiného mi nezbylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 16:28 Muž NASREDDIN [1383]
misa napsala: Zatím léčím solí.

Sůl je možná nad zlato, ale je to vážně lék?
Co radši použít některý z vypsaných přípravků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 16:20 misa
Takže shrnutí: Na Columnaris se doporučuje Baktopur direct, který je na vážnější bakteriální nemoci. Nebo plísen léčba Acriflavinem, eSHa 2000. Jestliže ta plísen souvisí s brp, pak mě napadlo, léčit nejdřív baktopurem a když nepomůže tak acritavinem? Paví očka mají ploutve uplně v pohodě, vše se týká jen těch měčovek. Zatím léčím solí.
U columnaris jsou i poškozené ploutve.
Ted sem měřila vodu: pH 6,8 .voda tvrdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:42 misa
Fotka k příspěvku Tady je fotka toho samce s rozstřepenou ploutví. Je ve špatné kvalitě, snad to k něčemu bude. Ta asi plísen na samici není na fotce vůbec vidět. Můžete se někdo podívat na Columnaris? Nevidím rozdíl mezi ní a plísní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 22:52 téčko94 – co za chorobu
dobry den.prosim pomozte mi. neviem co je mojej gupke. mam ju este len cca tyzden.
ked sme ju priniesli bola docela tlstucka. zdala sa mi trosku nafuknuta (ale to bolo asi len zdanie).v pohode papala. bola docela normalna. potom zacala byt cudna. najskor sa zdrzovala chvilu (1 alebo 2 dni) mimo ostatnych ryb a zdrzovala sa dost u hladiny a takmer sa nehybala ale jest jej chutilo.myslim ze aj trochu rychlejsie dychalala.potom sa to nejak unormalnilo a zaradila sa medzi ostatne ryby. lenze zrazu zo dna na den jej nejak zmizlo brucho. mlade myslim ze nemala(pokial ich ostatne ryby(=platy) nepozrali hned po narodeni). a fakt neviem preco tak rychlo schudla. a dnes uz ani nejak nezrala. rychlo dycha a pohybuje sa takym zvlastnym "mikanim". neviem co to moze byt. pozerala som si aj choroby ale z toho mi vzdy pasuje niekolko chorob. neviznam sa v tom. prosim poradte (a odpustte ten dlhy sloh :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 22:15 misa
Dobrá ano Zítra se ještě pokusím o fotku, vezmu na to lepší foták. Tak pokračování zítra..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 21:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: misa
Plíseň to bude, jde o to jestli nemají i BRP ;-) Detailní fotka by pomohla, jinak se to podle popisu určuje hůř X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 20:08 misa
No víte ty ploutve, měla sem bettu, mohla mu je pochroumat. Tak já nevím. Jak dlouhé štětinky má plísen? Já vidím tak 2mm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 19:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
misa napsala: Další mečovka samec má roztžené ploutvičky(ale je závojový a mohl se jen poprat) Další mečovka má kousek ploutve bílí.



Může jít o bakteriální rozpad ploutví, plíseň se běžně k tomuto onemocnění přídává, pokud by to tak bylo léčba probíhá na BRP ne na plíseň X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 15:21 misa
U té Columnaris radí PH minus, baktopur(ale slyšela jsem že je spíše preventivní než léčivý) a baktopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 15:19 misa
Mám seru katalog o nemocech, je to samé jako ta stranka. Nejvíce mi to připomíná Columnaris(červená plata na fotce). Plísen mi nesedí v tom, že ryby by neměli jist, bez reflexů, zůstavání na jednom místě. To nesedí. Také se to stane z poranění kůže, a že by se v jednu dobu poranily hned dvě ryby, to je divné, navíc FMC které jsem použila je i proti plísním,ale u té betty se to ipřes to porád horšilo.
Děkuju za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 14:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: misa
www.jbl.de
Klikněte na "online Hospital"
nebo
www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 13:58 misa
Mečovky 4 dospělé, čekám miminka. Ok je 6. Kytky živé(6) ale jedna je přes třetinu akva.
Fotky jsem se snažila vyfotit, ale u té mečovky je vidět jen hodně zblýska, je to drobné, není to na fotce vůbec vidět. A krunýřovec je vybledlý jen občas, ted zrovna není. Možná bledne ze stresu, když mu hodím jídlo, chce se najíst, ale bojí se divokých živorodek, kteří mu jí jeho a on se stahne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 13:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: misa
Kolik a jak velkých mečovek, kolik pavích ok?
Nějaké rostliny? Živé nebo umělé?
Co fotka - pro lepší představu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 12:51 misa
Proč označení "musí žít"?
Jsou to mečovky, paví očka a jeden krunýřovec. 54litrů, vodu měním každý týden 10litrů.Nebo za dva týdny 15litrů. Vzduchuji, filtruji, voda má 26C. Krmím dvoumi druhy krmení a mraženými patentkami. Občas přidám fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 12:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: misa
Zkuste ještě popsat podmínky, v jakých vaše rybky musí žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 12:39 misa
Asi se z toho zblázním. Popíši stav všech ryb. Takže betta a ted mečovka ma asi plísen, ale možná taky Lymphocystis, vypadá to stejně. Další mečovka samec má roztžené ploutvičky(ale je závojový a mohl se jen poprat) Další mečovka má kousek ploutve bílí. Ale není to 3D jako u té druhé. A krunýřovec je (občas) na boku trochu vybledlí, jako fotka pancéřníčka níže. Ale všichi se chovají normálně, jedí, plavou. Což u plísně nesedí.
Uááá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 12:20 misa
Tak sem to pročetla. Je to pravděpodobně plísen. Dočetla sem se různé tipy na léčbu a sem z toho zmatená: sůl, lázně nebo celé aq, acriflavin, esha 2000, sera baktopur, bez kytek, ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 11:50 misa – co je to za nemoc?
Zdravím. Před cca dvěma týdny jsem musela utratit bettaka, protože i přes léčení(v karenténě) FMC(jedníné co jsem měla) se mu rozrůstalo cosi bílého na oku, později na žábře. Bylo to bílé a podobalo se to vatě. Němělo to určitý tvar. Bettak byl samotářský, ale jedl normálně. Ke konci ležel na dně. Utratila sem ho. Dnes sem ale zpozorovala na mečovcé to samé, na pusince.
Co to je? Čím to mám léčit?
Děkuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 18:27 Muž leontin [46] - Cichlidy
Podobné probl. mám taky na komnikách.Esha 2000 pomohla,ale postižené místa už zůstaly stříbrolesklé ne černé a teď to vypadá,že se to vrací,ale ty postižené místa jdou barvou do zlata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 22:54 R Muž Silent [5949] – Re: mildas
Nejspíše to bude počínající bakteriální infekce, možná s rizikem zaplísnění. Doporučil bych použít přípravek eSHa 2000 ideálně v karanténě. Na tyhle problémy zabírá celkem spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 18:39 Muž mildas [12] - Rostliny – kominíček
Fotka k příspěvku ahoj onemocněl mi kominík jeden ze čtyř, loupe se mu kůže na bocích, co by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 18:51 Pája
Vypadá to jako ty obrázky s bakteriální infekcí(pátý obrázek), nebo plísní(ta předposlední plíseň bez chloupků) . Můžu dávat najednou léky na oboje?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 18:09 Mystka – Re: Pája
www.jbl.de/… skus, ci nieco nenajdes tu, diagnoza podla obrazkov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 17:16 Muž O.Tom [439]
Ahoj, potreboval bych opet poradit. Na plate se mi objevily jakoby pevne bile kulicky ktere se zvetsuji a pak zmizi, asi odpadnou. Co to bude ? nejaky parazit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 16:08 Pája
Poraďte prosím někdo, už nevíme co těm rybičkám dát. Sera battopur dostávali 3 dny zlepšení se nedostavilo, tak jsme ho vysadili a začali je léčit na plíseň anti-mikotinem + lžička soli. Už třetí den a rybička vypadá že se jí to ještě rozšířilo. :-( :-( Mají to jen mečovky. U druhé mečovky to začalo tím, že nejprve za hlavičkou před hřbetní ploutví jakoby zprůhledněla(průměr cca 4mm souvislý flek), přijde mi to jako kdyby přišla o šupiny v tomto místě. Pak se začal na tom to místě dělat bílý flek. Ta nemocnější to má na stejném místě, ale u ní se první bílý flek objevil na bříšku. Má roztřepanou hřbetní ploutvičku. Poslední mečovka vypadá že jí nic není, jen má taky průhledný flíček na hlavičce a to ho měla jako první. Nejnemocnější mečovka plave i přež nemoc normálně, schovává se, je agresivní, skoro nejí. Poraďte prosím nějaké léky. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:14 TERA – MOLA
Mam ribicky moli a jedna z nich (je cerna)plave na krivo zacalo to dnes,chci se zeptat jestli je to nemoc,a jesti ano,je smrtelna.Prosim napiste co nedriv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 21:49 Joul – Žlutý ancistrus
Mám založené akvárium se smečkou danií a přidal jsem nějaký druh žlutého (zlatého) - v akvaristice napsáno gold, (ale nemyslím si) krunýřovce, do druhého dne uhynul a měl černé žábra. V akváriu je čistá voda - 23 C kvuli daniim, vzduchuju, rostliny, dania vesele lítají po nádrži. Čím to muže být?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8507