Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:39 Muž wexli [-4]
to ja vim ze toho je tu dost,ale nektere nazory se lisi jde mi spis o zkusenosti .Ale dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Entizol? Jen jsem dal ve foru slovo Entizol najit a nasel tohle:
rybicky.net/forum/9310…
Bude toho ale jiste vic, staci hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jasně, ale tomu se dá přeci velice účinně předcházet tou vzpomínanou a zhusta opomíjenou karanténou. Zajímavý námět na anketu. Kolik z nás důsledně při zakoupení nových rybek důsledně praktikuje karanténní pozorování příznaků eventuálních donesených chorob a jejich následné zaléčení tzv. mimo halvní zónu? ;-) Samozřejmě, že nikdy nikdo asi nepodchytí všechny rizika. P.S. Já karanténu nepoužívám, rby v obchodech nenakupuji, ale to taky asi není úplně obvyklý příklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Presne jak pise romant, cti pribalove letaky. A dukladne cti, zbytecne detaily se tam vetsinou nepisi, na to v tolika jazycich nebyva na prilozenem papiru dost mista.

Co se tyce Entizolu, myslim ze staci prohledat zdejsi forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:29 Muž wexli [-4]
tak jsem jim to tam nasypal,akorad jsem porad nepochopil jak dlouho to opakovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Vsechno ma sve meze, prikladem pri krupici se vsechno v akvariu srovna az s vylovenim posledniho mrtveho kusu ryby, pokud se to necha jen tak na preziti silnych. :-) Ono akvarium bohuzel neni kusem prirody, kde si ona sama nejak poradi, je to moc zivota na moc malo mista. Nekdy se clovek rozhozeni akvaria nevyhne. I kdyz zrovna tak premyslim, ta krupice je spatny priklad, protoze by nejspis stacilo lecit jinde, akvarko nechat mesic bez ryb, a pak je vratit, takze totalni rozhozeni by uplne nutne byt nemuselo, nicmene i to je prece zasah a ne ponechani volneho prubehu s prezitim silnych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: wexli
Tak když už to musí bejt, tak se drž návodu a podrobně čti příbalové letáky, přeji hodně štěstí ať to dopadne ke spokojenosti všech obyvatel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:19 Muž wexli [-4]
diky za rady kluci, jen otazecka jak dlouho leky dávat:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Zacal lecbu Entizolem, filtr nechal jak byl, a druhy den bylo akvarium mrtve. Davkovani a vsechno ostatni pry O.K. Jiste ze lze tezko urcit, ze to na 100% bylo tim filtrem, ale jinou pricinu nenasel. V kazdem pripade jsem na tohle hodne opatrny.

Osobni zkusenosti s Entizolem nemam, co posledne zabralo byl Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:13 R Muž romant [27987] Re: Designer
Drsně řečeno, já bych stěma belíkama nelítal, protože dle mé teorie přežití silných jedinců bych jenom vylovil ty co už to mají za sebou, ale né následkem léčení, ale následkem nemoci. Ale to je o názoru a osobním setkání s obdobnou situací každého z nás. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jo, to se presne stane, a pak se lita s kbelikamam, protoze je potreba udrzet kvalitu vody v akvarku, ktere vlastne vubec nefunguje, a rozjezd neni mozny normalne s tim zhoupnutim ohledne nitrifikacnich bakterii, ony by to ryby nemusely prezit. Takze se pak meni voda den co den tretina, pak se doliji nitrifikacni bakterie, a pak to bud skytne a jede, nebo se meni voda dal ;-) .

Je to otazka pristupu, ja bych volil ten pracnejsi, vlastne uz jsem volil, litani s kbeliky jsem si uzil do sytosti, ale ten Tercovec je dnes krasny a zdravy, a nic jineho jsem si pri tom litani nepral, jen o nej neprijit :-) . Mozna ze jine ryby ustoji hlenovite cire vykaly bez leceni, to netusim, u Tercovcu to je nocni mura, vim o tom sve a je toho plne i zdejsi forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Designer
...Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr...
A copak se přihodilo? Já léčil Entizolem sice jen 2x, a to se zapnutým filtrem, a nestalo se nic špatného... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:46 Muž wexli [-4]
no nedokážu představit proc by ten filtr mu mel zahubit ryby,podle me to nebylo v tom ze filtr bezel,ale treba se milim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:43 R Muž romant [27987] Re: Designer
Co se stane s bakteriema uvnitř akva? Dostanou záhul jako ty ve filtru? Pokud ano, tak je to jedno, stejně se z toho akvárka stane mrtvá zóna pro všechny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr. Druhy den uz nebylo co lecit. Mne jeho zkusenost bohate staci a jsem mu vdecen za to, ze mi to napsal. Taky mohl mlcet a nikomu nic nerict. Kdyz jde o bublifuk, pak ho dukladne vyperu a vratim, funguje pak ale jen jako ciste sitko na vodu, bakterie jsou pryc, je to cista houba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:21 Muž wexli [-4]
aaa vy mi davate:), rad bych se rozhodnul sam, ale bouzel s tim to zkusenosti nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2011 19:19 R Muž romant [27987] Re: wexli
Já jsem svůj názor napsal. Rozhodnutí bude na Tobě. Já bych to léčení nepoužil ještě z důvodu, že je to čertvě založená nádrž, ve který je biologiská rovnováha na hraně a nezatěžoval bych ten vznikající vodní svět nějakým léčivem. Ať se píše o neškodnosti léčiv co chce, já bych to považoval za zbytečnou zátěž pro tu nádrž. Samozřejmě, že něco jinýho bude platit u akvária který už nějakej čas bezproblému funguje a má tzv. daleko větší imunitu vůči vnějším zásahům. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:18 Muž wexli [-4]
mozna se ptam hloube ,ale co enchat filtr bezet?kdyz ho odstavim stejne zahubim bakterie.Chci to nechat pro cirkulaci vody.vitaminy porizene,entizol pripravenej jen se do toho pustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Jestlize uz ma cichlida derovou nemoc, tak to neni leceni vcas, tohle uz je dusledek.

Vymen v akvarku polovinu vody, vypni to CO2 co tam mas psano, odstav filtry - vidim u Tebe vnitrni, takze vyndat a vydezinfikovat, vratit az po leceni, poradne vzduchovat a zacit lecit, jestli hnojis tak to behem leceni vynech. Jestli Entizol, Sera Flagellol, Tetra HEXA EX, eSHa HEXAMITA, to je na Tobe. Po leceni bacha na rozjezd bakterii, i kdyz asi jak u ktereho leciva, ja uz s timhle problem po Flagellolu mel. Hlavne nepanikar, kdyz po leceni a vymene vody dle navodu, budes den co den menit vodu, ja ji takhle menil snad 2 tydny, i zacinajici bakterialni nakaza se muze takto zkrotit a akvarium se da udrzet funkcni (drina, ale kvalita vody je dulezita a v tom akvariu nic nefunguje). Mit po ruce eSHa 2000 neni nikdy od veci, resi ledacos co jeste muze nastat, ale pouzit az v nouzi, je to dalsi rozhozeni akvarka, ktere nemuzes potrebovat.

Pokus se po leceni obnovit chod filtru a vseho v akvariu (ono je vlastne nove, takze nastartovat, ne obnovit). Po leceni a vymenach vody by se Ti mohlo hodit tohle:
www.akvarista.cz/…

A co se tyce vyzivy tech ryb, urcite po leceni suche a klidne bych zkusil granule pro Tercovce. Mym rybam to ocividne udelalo dobre, nejen Tercovcum, dokonce i Platam, je to vyzivne a pritom je to prilis nezatezuje po leceni, navic to rady berou. Ty ryby potrebuji co maji ve vyzive mit (specialne cichlidy s derami) a co jim ted chybi, vitaminy nejsou od veci, ale i slusne granule obsahuji co je potreba.

Nezavidim Ti to, ale kdyz si vsechno rozplanujes co a jak, a budes to delat s rozmyslem, nemusi to dopadnout uplne nejhur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:10 Muž wexli [-4]
to jsem četl, mam jsem se dozvěděl o tomto leku, ale pořád nevím zda ho nasadit nebo ne:(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:09 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Mno...je to akvárko začátečníka, opravdu bych se nebál toho že průtok bude rozumný za 3 měsíce. Máte pravdu, není to hvězda mezi filtry, ja bych spíše dodal že je to totální zmetek. Tím spíše bych se alespoň snažil zachovat mechanickou filtraci, protože o té biologické při malém biomolitanu a aktivním uhlí nemá smysl mluvit. Ale to by bylo na dlouho.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2011 19:08 R Muž romant [27987] Re: wexli
Přečti si tenhle článek a dočteš se o tom to podstatný co je třeba vědět.
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:04 Muž wexli [-4]
no taky mam tuhle tendenci ,ale nevim nevim,pockam mesic pokud to nebude lepsi nasadim leky(vzhledem k tomu ze jsem dneska sedel na ginde aby mi je napsali:) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:57 R Muž romant [27987] Re: wexli
Já jsem ryby nikdy neléčil, za což možná sklidím kritiku, ale podle mě je to příroda, která se s tím buď vypořádá a nebo ne. Kde se stala chyba je zřejmý a víš o ní, takže příště se to už opakovat nebude. Je to poučení z krizovýho vývoje, kterým si v té, či oné formě většina akvaristů zřejmě musí projít, aby to příště už bylo jenom lepší. Samozřejmě, že když budeš chovat ryby za x tisíc, tak to léčení smysl má a určitě bych k němu přistoupil i já, kdybych takový chov měl. Takže moje kacířská rada zní, nechat tomu volnej průběh a zaměřit se na prevenci v podobě výměny té vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:50 Muž wexli [-4]
jojo to ja vim, ale ty parazity jsem pritahl z akvaristiky,bouzel karantenu jsem nedal(ma oblibena akvaristika) ty posledni skalari co tam maji(z tehle davky i me) jsou uz temer po smrti,takze budto doufat ze se stim poperou sami(nemam s tim ani moc zkusenosti jestli to lze) nebo jim pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:40 R Muž romant [27987] Re: wexli
Teď budu hodně upřímný. Podle mě jsi to uspěchal a ryby jsi do toho vcelku čerstvě založenýho akvárka nasadil brzy a tím pádem se u nich začínají projevovat příznaky počínajících nemocí. Netvrdím, že ta výměna vody bude zázračná, ale rozhodně bych jí teď aplikoval jako první. Vyměň 50% objemu akva a za dva dny klidně znovu. Taky je docela dobrý dodržovat karanténu, před tím než se rybky vpustí do společnýho akva. Prostě to né zcela vhodný prostředí ve kterým jsou ty rybky nucený žít je spouštěcím mechanizmem nejedný nemoci. Ty rybky si to tzv. nosí v sobě a nemoc propuká v momentě kdy se jí k tomu dá příležitost. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:31 Muž wexli [-4]
pruhledne vykali, dirky v hlave.chci to potchytit v cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:29 R Muž romant [27987] Re: wexli
A co je těm skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:28 Muž wexli [-4]
no je to orisek co ted,jelikoz jsem chtel nasadit tedka entizol kuli skalarkum a predpokladam ze to bude v celem akva tak ho chci prelecit komplet,ale bojim se abych neublizil ostatnim:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:12 R Muž romant [27987] Re: wexli
Udělej první preventivní opatření a tím je výměna vody. Díval jsem se do tvý prezentace a podle údajů tam napsaných, tak to akvárko je měsíc založený a Ramirézy jsou trošku citlivější na parametry vody, tak pokud tam ještě dokonale nefunguje nitrifikace, tak by se mohlo jednat o reakci na zvýšenou koncentraci dusíkatých látek. Můžeš změřit NO2 a vyměnit tu vodu, to bych udělal já. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:08 Muž wexli [-4]
100% samice,ale nezda se mi proste je divna,ale kdo vi asi to necham prirode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: wexli
A nebude se spíš chtít třít? Je to samec, nebo samička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:50 Muž wexli [-4]
Ahoj,mam dotazek jedna ramirezka mi hodne ztmavla a vypada plaše.Nic jineho na ní nevidim.Jen se chci zeptat jestli se nemůže jednat o nějakou nemoc:(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 23:52 Žena Yasmine88 [0] Re: Deathbull
Nene,v akvarijnej vode,samozrejme:)Nuž,je to jeden z tých menej kvalitných..Časom bude lepší...Už nebol čistený možno až tri týždne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:38 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
O.K. může klidně být, ale když se ten průtok nebude viditelně snižovat, tak proč do něho šťourat každých 14 dní? Klidně se může stát, že ten interval bude nepravidelný, ale to bude záležet na tom, jak se bude chovat v tom či onom konkrétním akva. Jsem si vědom, že to není žádná hvězda mezi filtry, ale zastávám názor, že je lepší filtr nechat běžet klidně i delší dobu s menším výkonem, než ho piglovat a přicházet tak o nitrifikační bakterie zbytečně podle nějaký poučky co 14 dní. Samozřejmě, že to moje doporučení stran těch 2-3 měcíců může znít také jako poučka. Bude třeba se naučit s akváriem a obslužnou technikou pracovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Podíval jste se co má za filtr? V tomhle případě bych ten interval 1x za 14 dní viděl jako +, tedy v případě že se nebude čistit pod tekoucí horkou vodou v koupelně..jako jsem to teď měl tu čest vidět u jedné známé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:24 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Tak až na to, že ten filtr čistit až když se viditelně začne snižovat jeho výkon, což nebude dříve jak za 2-3 měsíce, tak je to O.K. Takže to nesahání se týká i toho filtru. Pochopeno. Já myslím, že teď už ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:17 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Jasné,d´akujem ešte raz krásne!!!Čiže si to zrekapitulujem,pridať rýchlorast.a plávajúce rastliny,vybrať dekorácie,koreň ešte nedávať,pridať živorodky a kŕmiť pomenej,jeden deň v týždni nechať bez krmiva a vodu meniť klasicky.Nič nestrihať,nevyhadzovať a filter čistiť raz za dva týždne.Rozumela som?:P
Ešte raz veľmi pekne d´akujem,dúfam,že o pár týždňov budem mať riasu preč:)Vtedy dám koreň,ked´zmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:59 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
S rostlinama bych nic zásadního nedělal. pokud se vytvoří vhodný podmínky, tak ta řasa zmizí sama. :) Tuhle řasu velmi rádi požírají živorodky, tak tam třeba dvě platy, nebo mečovky můžeš zkusit dát, ale nepředstavuj si, že to za dva dny vyluxujou a bude po problému, tomu tak nikdy není. Krmil bych spíš míň a jeden den v týdnu jim nech hladovku, ať je to nutí si něco sehnat samy(to platí o všech rybách). Žádnou speciální léčebnou kůru nebo desinfekční opatření bych nedělal. Pravidelná týdenní výměna 30% objemu vody je dobrou prevencí a prospěšnou jak pro rostliny, tak pro ryby. Čím méně zásahů do akva, tím lépe, žádný zbytečný šťourání do dna ani do filtru. Chce to klid a nechat bakterie, který filtr adno obsahují nechat dělat svoji práci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:47 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Že?Pekná je:)
Ale nie všade!!!To už je znak nerovnováhy,ked´ to je na skle,na štrku,a na rastlinách...Rastliny mám úplne chlpaté.To ma najviac štve.Dobre,zajtra nakúpim.Čo s tými chlpatými rastlinami?Mám ich tam nechať,vyhodiť al.kompletne oholiť listy? :-D
A ešte posledné,mám akva nejak preliečiť?Pre istotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:40 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Já bych si jí tam klidně nechal, čemu vadí? To, že je porostlej nějakej kámen nebo dekorace, bych nepovažoval za nějakou špatnost, vždyť je to přírodní prostředí. :) Ale pokud s ní chceš zkusit bojovat, tak bych rozhodně přidal ty rychlerostoucí kytky a lehce bych přistínil hladinu nějakou plovoucí kytkou. Těmhle řasám se většinou daří v dobře osvětlených, ba přesvětlených nádržích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:33 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Ok,radšej ich vyberiem.Riasa je zelená vláknitá,prikladám nekvalitné foto:)Veľa rád tu padlo,odmerať NO3 v akva vode a vo vstup.vode,nasadiť rýchlorast.rastliny,nekŕmiť ryby 14 dní,chcela som Neritinu,ale vraj sa jej nechce na rastliny vyliezť atd´.,tak som vzala prísavníkov,tie to zatiaľ nežerú tiež...Krokov na zbavenie sa toho by aj bolo,ale neviem,čo skôr,preto prosím o radu.Viem,že sa toho zbavuje ťažko,a ešte,ked´tam mám tie biele veci na dne a ryba mi ochorela...Veľmi mi pomôže tvoj názor,lebo vidím,že máš krásne akva,máš tam rovnováhu a ja som narobila veľa chýb a mrzí ma,že trpia ryby.Ale napriek tomu sa nevzdám,chcem sa v tomto obore čo najviac vzdelávať a vytvoriť rastlinám a rybám čo najlepšie podmienky,aj ked´ to asi potrvá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:21 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Tak pokud ty dekorace jsou z nějakýho materiálu, který ovlivňuje parametry vody, tak bych je vyndal, protože to tzv. kazení vody bude pokračovat neustále. Pokud má to dánio odstávající šupiny, tak to může být nějaká nepříjemná choroba(nejpravděpodobněji infekční vodantelnost a tady léčiva většinou neúčinkují), takže šetrné utracení je možným řešením. Na ientifikaci těch řas by to chtělo si něco nastudovat, abychom se mohli zaměřit na konkrétního protivníka.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:07 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Keby som vybrala dekorácie a nechala len rastliny?A čo rastliny,napadnuté riasou?Obstrihať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:05 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Ach bože.....Niekto iný mi zase poradil,aby som vybrala dekoračky,lebo zvyšujú alkalitu vody....Čo by si mi povedal k tým bielym šulcom v tých riasach?Sú čisto biele,nie priesvitné,ako parazitmi napadnuté výkaly.Medzi nimi sú také isté,ale hnedé,to sú asi hovienka:)
A čo tie odstávajúce šupiny u dánia?Nemá nafúknuté bruško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:00 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Tak pokud bojuješ s řasama, tak bych tam ten kořen zatím nedával. Oni si kořeny a řasy mnohdy velmi rozumějí, takže proč dráždit kobru bosou nohou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:50 Žena Yasmine88 [0] Re: stetinka
Slíže sú také dlhé akoby vlasy,hrubé pár milimetrov:)
Neviem,ako to vysvetliť:)Raz za týždeň.Kvôli riasam,aby nemali živiny nazvyš.Ok,d´akujem.Mám kúpený nový koreň,chcela som ho tam dať až zajtra,ked´ kúpim rastliny,ale spravím to asi dnes.Vymením polku vody,vyberiem štrk,na kt.je riasa,odkalím,odstrihnem listy,porastené riasou a miesto dekorácií tam dám koreň.Niektoré rastliny mám komplet porastené a nejde to dolu,mám ich vyhodiť?Ryby to nechcú žrať z rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:45 Žena stetinka [270] Re: Yasmine88
jak často měníš vodu? Tím bych začala, každodenní výměna až poloviny vody. Poctivě, nevynechávat.
Jinak mi dělá problémy slovenčina. Čo je to "slíže","sulčeky" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:33 Žena Yasmine88 [0] – vodnatelnosť?
Ahojte.Všetko som pokašlala.V akva riešim premnoženú vláknitú riasu,nekŕmim asi 4tý deň.Chystám sa kúpiť rýchlorast.rastliny,Neritinu,mám dvoch Ancistrusov,zatiaľ to žerú len Otocinlusy,aj to pomenej.Jeden z nich má nafúknuté brucho,po akva sa povaľujú bledé slíže,niektoré majú koniec červený,pravdepodobne výkaly.Nevidela som nikoho vyprázdňovať sa,iba prísavníka,mal svetlý výkal.Sú tam aj čistobiele šulčeky,väčšinou dole v riasach na štrku.Živorodky tam nemám,tie môžu mať fareb.výkaly.Predchvíľou som si všimla,že jedno dánio má zježené šupiny navrchu tela,tak som ho odlovila.Bruško nemá zduté.Ostatné sú zatiaľ ok.
Neviem,čo mám riešiť skôr,či zbavovať sa riasy al.parazity al.vodnateľku,ak to vôbec je ono.Pomôžte,prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:36 R Muž romant [27987] Re: Alice111
Bohužel o jakou nemoc se jedná Ti neporadím, ale jednu radu Ti dám. Udělej preventivní výměnu vody 30-50% objemu akva. To je první věc, která se dá udělat. Ta tmavší barva a to dýchání by mohlo signalizovat nějaký druh otravy.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8164