Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 11:34 lomelinde – dania
ahoj měla bych dotaz.včera mi zemřela již druhá danie vždy vpohodě žraly plavaly a chovaly se normalně, ráno se jí na tlamičce oběvily jakoby zvedlé šupiny a přes den se to rozšířilo na celé tělo.ráno už plavala na hladině. mohl by jste mi prosím někdo poradit o co se jedná a co stím bojím se o ostatní rybky děkuju :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:46 R Muž romant [27983] Re: maniac
Já bych v tý vodoléčbe pokračoval i nadále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:02 maniac Re: romant
Tak sameček ma za sebou 4 dny vodoléčby, bile chomáčky se mu tam už nedělají nicméně malé vřídky zůstávají. Je ale viditelně čilejši než dříve, samičky prohání jak drak a postavil si nové hnízdo. Je od věci zkusit teď 3 denní léčbu pomocí eSha 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 12:27 GreenLine – Rybka
Dobrý den, před týdnem jsem si koupila skupinku živorodek do akvária, vypadali dobře, žrali plavali po celám akváriu. Ale dnes ráno jsem našla jednu rybičku mrtvou na dně. Neměla zježené šupiny, vypouklé oči nic co by svědčilo o nějaké nemoci, jen byla ohnutá jakoby do oblouku. Nevíte co to je? Jestli je to ňáká nemoc, nebo kde se stala chyba. Akvárium je zarostlé s filtrem a topením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:32 R Muž romant [27983] Re: vojpesta
Pokud se ta rybka chová normálně, jako že normálně žere, plave, dýchý a nestraní se ostatních a je to jenom to jedno místo kde tu podle mě odřeninu na rybce pozoruješ, tak bych nasadil vodoléčbu v podobě častý výměny vody, klidně polovinu akvárka denně. Jestli máš možnost tu rybku odlovit do nějakýho menšího akvárka, tak bych tu vodoléčbu praktikoval tam a popř. přidal něco proti zaplísnění třeba Acriflavin a na podporu vitality třeba Fishtamin, jako vitamíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:17 vojpesta
Fotka k příspěvku Ahoj prosím o pomoc a hlavně radu moje samička čichavce má na bříšku jakoby odřeninu přikládám foto prosím co je to a čím to léčit? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:48 R Muž romant [27983] Re: zuzan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:41 zuzan – Krupička???
Dobrý den,
vrátil jsem se z dovolený a jak jsem dnes čistil akvarium zjistil jsem, že jedna neonka má na sobě 2 dosti velké bílé vystouplé tečky, jakoby bouličky (něco jako hlavička špendlíku, ikdyž menší). V akvariu jsem nemoc nikdy neměl, tak s tím nemám zkušenosti. Překvapuje mě to o to více, že dodržuji týdenní výměnu vody, odkaluji apod. Nevíte někdo co by to mohlo být a co s tím mám dělat? Vyfotit se mi to bohužel zatím nepodařilo..
Děkuji předem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:08 Pavla – Black molla - bile tecky nebo povlak a lapani po vzduchu
Fotka k příspěvku Ahoj, manžel si pořídil akvárko, má 54l a v něm zatím 4 black molly a 2 panceříčci a 3 kytky, které na tom nejsou moc dobře. 1 z blackmoll má hlavně ploutve bíle lemované - nevím, jestli jsou to tečky nebo povlak - přijde mi, že obojí a okolo pusy taky. Navíc mi přijde, že i ostatní začínají mít pár teček na těle. Večer pořádně vyčistíme a vyměníme vodu, zvedla jsem teplotu cca na 30 stupňů. Ale pořád z těch popisů nemocí si nejsem jistá, oč se jedná, tudíž, ani léčba nemusí být správná. Můžete mi někdo poradit?

To foto je dost mizerné, zkusim lépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:05 Renata.k
Prosím poraďte mi někdo ,mám tetru černou a na kořeni prsní ploutve se ji udělal černý uzlík nejdříve na jedné ,to ještě plavala dobře a teď i na druhé ploutvičce :-( ,už se jí moc dobře neplave .Díky renča
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:24 lomelinde – dania
ahoj měla bych dotaz.včera mi zemřela již druhá danie vždy vpohodě žraly plavaly a chovaly se normalně, ráno se jí na tlamičce oběvily jakoby zvedlé šupiny a přes den se to rozšířilo na celé tělo.ráno už plavala na hladině. mohl by jste mi prosím někdo poradit o co se jedná a co stím bojím se o ostatní rybky děkuju :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:32 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Yirka
:-) díky,mám ji už pár roků,tak snad bych si všimla,že je jednooká:-)je to můj oblíbenec,takže mi šlo hlavně o to,aby to nebylo infekční,abych o ni nepřišla a aby se nemoc nerozjela.Jednooká mi vadit nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 08:56 Muž Yirka [9123] Re: glumča
Rybvka bez oka může klidně existovat. Stává se, že akvarista někdy takovouto rybku již koupí, nebo o něj rybka příjde při nějakém souboji. Mám jednookou skaláru a klidně koexistuje s ostatními již více než tři roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 17:05 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: glumča
Fotka k příspěvku nemocné oko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 17:03 Žena glumča [424] - Labyrintky – je to nemoc?
Fotka k příspěvku zdravím všechny a obracím se na vás pro radu.Dnes jsem zjistila u samice čichavce,že nemá jedno oko v pořádku.Hledala jsem v nemocích a nic mi k tomu nepasuje.Přikládám foto zdravého oka a nemocného.Napadlo mě taky,jestli jí to nemohl udělat sameček,občas se poperou.toto je foto zdravého oka Díky za názory
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 21:28 maniac Re: romant
OK, zkusim to tak a pak dam vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 21:21 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vypadá to na vatovou plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 21:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: maniac
Můžeš zkusit aplikovat Esha 2000, pro ryby neškodný (přežili jej i moji importovaní L sumci), nevadí ani filtru.. Měl by mít celkem široký záběr. Ale není úplně dobré lít léčivo do vody, když ani nevíš co se jedná. Výměnou vody jak píše Romant nic nezkazíš, akorát pokud by jsi ji prováděl při aplikaci léčiva, tak musíš úměrně vyměněné vodě přidávat léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 21:00 R Muž romant [27983] Re: maniac
Pokud je ta nemoc již tzv. hodně rozjetá, tak bych používání léčiv považoval za kontraproduktivní opatření v kontextu co se může použitím léčiva způsobit a co tím vlastně získám. Prozatím bych se držel té výměny vody a ukáže se jak rychle to zlomí na tu či onu stranu. Výměna vody je ta nejlepší prevence, než použití byť sebešetrnějšího léčiva. Praktikuj tu vodoléčbu po dobu 3-4 dní a situace se vyjasní. Možná Tě moje doporučení neuspokojuje, ale tohle je můj přístup apohled na věc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:51 maniac Re: romant
OK, a jak dlouho? Je to nejaka bakterialni nemoc? Nebude potreba pozdeji nejake lecivo, ze bych si jej preventivne koupil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:35 R Muž romant [27983] Re: maniac
www.akvarijni.cz/…
EDIT: Jako první opatření bych aplikoval vodoléčbu v podobě intenzivní výměny vody. Klidně 50% objemu akva denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:28 maniac – ještě jedna fotak
Fotka k příspěvku Přikládám ještě jednu fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:28 maniac – Co mu je?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
prosím co je to za nemoc? Dostal ji můj sameček Čichavce zakrslého a projevuje se tak, že u tlamky a na spodním rtu má nějaký bílý/průhledný vřídek. Dřív mu z toho trčel malý vatový chomáček, teď už ne. Taky jsem si všiml, že se mu tlamka špatna zavírá. Žere zatím normálně jen je trošku více plachý. Jak a čím ho mám prosím léčit? Děkuji za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 11:43 Thomas29 Re: zikyc
Fotka k příspěvku Ahoj.
Ať nezakládám další dotaz , připojím se sem.
Poraďte co se to děje s mím skalárem.Posledni tři dny má na spodku břicha kolečko tak 10mm vypadaných šupin.Čím to může být? Je to nemoc nebo parazit??? Ryba normálně funguje , žere zdá se v poho žádná jiná ryby ji nenapadá.Je to největší skalára v akváriu.Fotka je na rychlo dělaná telefonem a jako na potvoru se nenechala pořádně vyfotit.Díky za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:00 Muž ghost [0] Re: ghost
Tak to vypada docela dobre. Rybicka byla celou noc v karantene, rano uz plavala a ted vecer uz se zase prohani s ostatnimi v akvarku. Takze asi to byla nejaka nahla slabost. Porad je trosku bledsi, neni tak pekne vybarveny, jako ten druhy samecek, ale zere, plave a nebyt toho vcerejsiho "incidentu", tak si ani nevsimnu, ze by mu neco melo byt...

Kazdopadne cast vody jsem vymenil a budu ho bedlive sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 08:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ghost
já bych vyměnila část vody a třeba druhý den to opakovala, tím se nic nezkazí a jestli už žádná rybička neumře tak jedině dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 07:45 Muž Yirka [9123] Re: ghost
Že občas uhyne rybička bez zjevné příčiny se stává. V tomto je to stejné jako u lidí. Pokud si myslíš, že v nádrži je vše OK, nedělal bych si s tím starosti, zvláště u krátkověkých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:56 Halančík21 Re: ghost
Dobrý den. Ako je na tom rybička? Chodí sa nadychovat na hladinu alebo je pri dne?Javí aj iné príznaky? Napr. Nafúknuté brucho,zježené šupiny,rozpad plutiev? Aké velké je akvárium? Každopádne fotka rybičky a akvária by pomohla. ;-) A skús ju prelovit do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:28 Muž ghost [0] – Endlerka - nahle neplave, nehybe se, ...
Zdravim a prosim o radu. Mam 20l nanoakvarium, je jiz cca 2 mesice zabehnute a jsou v nem uz pres mesic krevetky (Red Cherry). Ted je to uz temer 14 dni, co sjou tam i endlerky (2 pary). Vsem se darilo vyborne, krevetky se mnozi...

Ted k problemu: dneska zcela nahle jedna endlerka prestala plavat, rano normalne cile plavala, byla krasne vybarvena (samecek) a zrala. Odpoledne jsem prisel z prace a jen lezela na brise na dne a prakticky nejevila znamky zivota, resp. drobny pohyb je videt u zaber (dycha), ale ploutvemi pohne jen zridka. Pro jistotu jsem ji prelovil mimo akvarium a dal ji odstatou cistou odstatou vodu. I barva je slabsi - cerne flicky prakticky zmizely.

Zadna dalsi rybicka, ani krevetka postizena neni, vsechno bezi jako by nic...

Napada nekoho neco? Mam koupit nejake lecivo? Mam obavy, ze timto tempem se chudera ani nedozije rana a ted uz nic nekoupim... Kazdopadne prosim o jakykoliv napad.

Zdenek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 02:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matejw
To ti tady asi tezko nekdo neco k tomu rekne,urceni diagnozy je slozite,procti si tady clanky o nemocech,prelov ji do karanteny a neco vyzkousej,tady je kazda rada draha..... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:00 Muž matejw [0] – parazit na ploutvi
Zdá se mi že se to zvětšuje a rybka nemůže s tou ploutví moc hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 14:00 Muž matejw [0] – prosím pomoct
A ještě jeden dotaz: Nemůže se rozmnožit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 17:53 Muž matejw [0] – parazit na ploutvi
Fotka k příspěvku Dobrý den potřeboval bych poradit. Na tetře černé jsem spozoroval no ploutvi nejákého šedo-černého parazita nebo plíseň. Nevím co to je a jak to léčit. Prosím pomožte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 23:25 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: romant
Dobře, na odkazy ted koukám, moc děkuju za rady budu se jich držet a doufám, že vše dobře dopadne. Děkuju Katka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 23:16 R Muž romant [27983] Re: kačí
Ne, do 30 litrovýho akvária neonky nepatří. Snížil bych tu teplotu a pokud máš možnost, tak přidej vzduchování. Pokud je tam filtr, tak ho měj nastavený tak, aby výtok vody čeřil hladinu, čímž se voda zároveň prokysličuje a při 31 stupních je třeba intenzivního provzdušňování. Nic do akvárka nelej, jenom měň tu vodu. Filtr nech neustále zapnutý a nech ho dělat svoji práci. Po dobu několika dní nekrm vůbec, nic se nestane a voda se bude méně zatěžovat. To co v současnosti pozoruješ je otrava dusíkatejma látkama a to hlavně dusitanů(NO2). Tím, že se do tzv. nezaběhnutý nýdrže daly hned rybky, tak daleko více zatěžují celý systém akvária a tou výměnou vody se bude suplovat prozatím nefunkční tzv. biologická rovnováha. Podívej se na ty linky co jsem Ti posílal a určitě s toho spoustu začneš chápat ve více souvislostech, protože o tom je akvaristika především. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 23:08 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: romant
Přemýšlela jsem také o ponechání neonek v tomto akva a přendání živorodek do jiného. Bylo by to vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 23:01 R Muž romant [27983] Re: kačí
Je to všechno tak trochu od konce. Jedinou léčbu kterou teď aplikuj, je tzv. vodoléčba, nebo-li intenzivní výměna vody. Denně klidně 50% objemu akva. Velmi jednoduše řečeno, jedná se o syndrom nově založený nádrže, který je kombinovám s nevhodnou skaldnou rybek a přerybněním. Prostě zatím všechno špatně, ale chce to něco lehce nastudovat a ono se to zlepší.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:55 Žena kačí [0] - Živorodky – Více nemocí najednou?
Dobrý den, poradtě mi prosím, comám dělat? Odpoledne byly rybičky ještě normální, během dvou hodin jsou všichni u dna, jsou zpomalené a neonky ztrácejí barvu, black molly měla krupičku a tak jsem koupila lék a zatemnila akvárko a zvýšila teplotu. Dnes měla léčba končit ale molla má bílé tečky ještě znatelné a neonky se nedrží vůbec pospolu jako vždycky a jsou vybledlé. Všichni jsou u dna a vylézají jen při krmení. zlatá molla dnes za sebou táhla bílý až průhledný nitkovitý výkal, který byl ale po hodině opět normální. Také se mi trochu zdá že má většina rybiček trochu bílé okraje ploutví ale ne všechny, nijak se nerozpadají ale mají jen nepravidelný bílý lem. Poslední 3 dny byla teplota 31 stupnů, ale nevím jestli to je mohlo nějak ovlivnit. Bylo to kvůli té krupičce. Akvárko je pouze 30-ti litrové s deseti rybkami neonky+plata+black mola+zlatá molla+ancistrus. Nevím jestli nemám špatný počet rybek. Před týdnem mi také umřel jeden ancistrus, který měl červený flek okolo řitního otvoru a asi hodinu poté umřel a jedna plata, která přestávala vnímat ..žádné jiné příznaky neměly. Poradtě mi prosíííím :( akvárko mám 14 dní a už to jde jen z kopce..:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 23:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: oggo
Bohužel foto je špatné,není toho moc vidět,s bleskem proti sklu už skoro vůbec ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 23:28 oggo Re: Romy
Fotka k příspěvku Tak jsem se pokusil to vyfotit, ale moc pěkně to nevyšlo. Při tom focení jsem si všiml, že druhá tetra to začíná mít také. Připadne mi to jako kožní parazit, ale jsem úplný začátečník, tak to ještě nepoznám. Zvláštní je, že to má jen na jedné straně. Dýchá mírně obtížněji a trošku má "záškuby"...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:28 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: oggo
Ten popis je velice chabý,jestli se to týká jen jediné ryby,ostatní jsou v pořádku,není to nejspíš nakažlivé.Jestli špatně dýchá,může být jakýkoliv problém s žabrami,jejich schopností přivádět kyslík do těla a následně s prokrvováním tkání,to by mohly být ty tmavé flíčky,pokud ano,ryba se stejně udusí.Těžko z psaného popisu diagnostikovat.Jestli si myslíš,že se trápí,je to sice proti mysli mnohých,ale šetrně jí to ukonči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:12 oggo Re: Romy
A tak neprosperuje - je vidět, že jí něco je, a mně vadí ji nechat osudu... A ty šedivé, v podstatě až černé fleky má fakt velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:09 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: oggo
Pokud se v podstatě normálně chová a žere,neřeš to,ne každý flíček značí nemoc...Nicméně,každé léčivo by mnohonásobně převýšilo cenu rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:02 oggo Re: stetinka
Chytnul mne tento příspěvek. Nemohu se zbavit nemoci. Mám jednu Tetru red/blue, která má na sobě šedivé skvrny. Skvrny se objevily od doby, co jsem si zanesl do akvárka šneky. Jiné ryby to nemají. Postižená rybka je mírně plachá a je vidět, že se jí ne moc snadno dýchá. Na druhou stranu žere v podstatě normálně a kromě mírné plachosti se i chová normálně.
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 10:26 Muž TomV [13] Re: Hxuser
Každopádně bych ho přelovil jinam, aby nenakazil ostatní ryby a měnil bych víckrát více vody (třeba každý den 20 - 30% vody... Když mám u sebe na něco podezdření, skoro vždy to funguje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 10:24 Muž TomV [13] Re: Hxuser
nemohlo byto být toto? rybicky.net/nemoc/aerocystitis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 09:27 Hxuser – ryba se už 3 dny převrácí
Mám panceřníčka, který se už asi 3 dny převrácí, nedokáže udržet rovnováhu.. často ho vidím jak leží na kamenech břichem nahoru. Už jsem si myslel, že je po něm, chtěl vylovit a on najednou uplaval.. Když plave, je vidět, že mu dělá problém plavat rovně, že se kymácí ze strany na stranu a když zastaví, zase se převrácí břichem nahoru.. Nevíte někdo co je to za nemoc a co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 13:01 R Muž romant [27983] Re: evuše...
Bude velmi záležet na velikosti nádrže v níž jsou ty závojnatky chované.
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Podle toho jak to popisuješ, tak to působí dojmem nevhodných podmínek a následnou otavou dusíkatýma látkama, neboť závojnatky jsou velmi zdatnými producenty odpadních látek a když se akvárium neudržuje v náležitý čistotě, tak může docházek k problémům. Jako první co udělej je výměna vody, klidně 50% objemu akva a to opakuj několikrát po sobě v následujících dnech a zhodnoť svoje stávající možnosti a podle toho se rozhodni, zda-li jsou závojnatky to pravé pro Tvoje akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 12:48 evuše... – pomoct
Dobrý den, mám problém v akvárku jsem měla 2 závojnatky, které jsem koupila ve stejném zverimexu, asi za 2 týdny jsem koupila v jiném zverimexu další závojnatku, ze začátku bylo vše v pohodě, ale asi před týdnem se 1 z těch 2 závojnatek začala povalovat po dně a plavat na boku na vršku akvárka a měla mírně začervenalé žábry, poté začala ztrácet barvu, prostě začala bít víc bílá, ona měla předtím jen bílej ocásek, a nakonec umřela a to samé se stalo té druhé závojnatce a ta mi umřela dneska, byla uplně celá bílá, přestože byla včera krásně zlatá a měla normálně bílé bříško už od začátku....mám strach o tu poslední, nevím co mám dělat, nevím jestli to bylo tou novou závojnatkou a nebo tím, že ty 2 byly už nemocné z toho zverimexu prosím poraďte mi děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 08:02 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj vsem, prosim o pomoc.
chovam cichlidy z Malawi. Behem poslednich 3 tydnu mi 3 umrely. problem ale je ze nejevi zadne znamky nemoci. teda aspon pro me ne.

vzdy pred smrti se dana rybka schovava, je hodne placha, spise nekde polehava, nezere a do dvou dnu je konec.
dnes rano zemrela 3ti. ted s vyditelnou podlitinou pod skrelema viz foto, kterou vecer jeste nemela.
pred 2ma tydny jsem lecil esha exit + esha2000 po dobu 5dni s podezrenim na obrnenky.

Ted mam podezreni na zabrohlista, ale nejsem si jist. rano nasazen GyroTox, ale porad je to laborovani :(

namerene hodnoty vody: no2: 0, no3: 25, PH: 7.7, teplota: 26°C, tvrdost: 11,5Gh;7,3Kh





 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7900