Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 12:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cerv89
dusitany jsou pro ryby velmi toxické, i o něco zvýšeně množství může za krátkou dobu vyhubit celé akvárko. Pokud by stouply dusičnany (nedostatečná výměna vody, málo rostlin), ryby budou lapat u hladiny i když bude ve vodě kyslíku dost, nebude se jim okysličovat krev. Každý druh je vůči dusičnanům odolný jinak, ale při rychlejším nárustu by to taky dopadlo špatně pro všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
cerv89 napsala: to by umírali postupně a né že během dvanácti hodin jsou všechny rybičky mrtví.
no to se právě pleteš... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:48 cerv89 Re: katterinecka
Filtr je dobrý, myslím si že to tím nebude, protože to by umírali postupně a né že během dvanácti hodin jsou všechny rybičky mrtví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 09:19 Muž Yirka [9126] Re: cerv89
Odpověď je jednoznačná, filtr musí běžet nonstop. A k tomu provádět běžnou údržbu nádrže - výměny vody, odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cerv89
jak často si jim měnila vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cerv89
problém asi způsobil ten filtr, když to zapínáš jen na pár hodin tak už ho tam nemusíš mít vubec. Kdybys měla dobrý filtr (hodně filtrační hmoty), který by jel nepřetržitě, a jen ho po zanesení vymáchala ve vodě odpuštěné z akvária (vodovodní voda může zebít většinu bakterií), tak by ti hodně pomohl udržet potřebnou kvalitu vody.
Hlavně ve filtru žijí bakterie které mění pro ryby toxické látky na méně škodlivé. Potřebují kyslík a potravu, tím že filtr vypínáš tak jich v něm nikdy nebude tolik kolik by mohlo být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:46 cerv89 Re: cerv89
A velikost akvária je cca 75 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:46 cerv89 Re: katterinecka
Tři dospělé mečovky a šest pavích oček a asi 15 malých rybiček, ani né centymetrových. Živé rostliny: Sagittaria subulata, Egeria najas a jávský mech. Do teď jsem neměla s akváriem žádné problémi. Vždycky než jsem se začla vrtat v akváriu tak jsem si umyla ruce abych jim tam něco nezanesla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cerv89
a kolik mečovek a kolik oček si měla? V jak velkém akvárku? Byly tam živé rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:31 cerv89 Re: Tudy
Každé ráno jím nasypu lupíky, které jí od té doby co je mám, kvakrát týdně dostávají mražené nitěnky. Když se nají zapnu jim fitr, který je zaplí zhruba od osmi do desíti a jednou týdně jim měním asi deset litrů vody...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:05 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: cerv89
Podle příznaků otrava, nejspíše dusitany. Jak se staráš o akvárko (krmení, filtrace, výměna vody odkalování atd...)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:03 cerv89 – Náhlí úhyn rybiček
Dobrý den, chovala jsem mečovky a paví očka přibližně rok. Bez problému, krásně se mi množili, byli čilé a zdravé. Včera zničeho nic začli postupně vymírát a do rána nezbyla žádná, jenom šneci přežili. Rybičky měli vypoukle, krví podlité, oči a silně prokrvená žábra. Chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo neporadil, co to bylo za nemoc a jak mám nyní naložit s akváriem? Rybičky jsem vylovila, ale nevím co s rostlinami, je mi líto je vyhazovat, chtěla bych, aby mi aspoň ty kytky zbyli. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:35 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Masoxik
Mimochodem je jedna věc která trvá od rána a to že ryba plave nekoordinovaně nebo lépe řečeno jednou nakloněná na jeden bok potom na druhý a nebo leží opřená o stěnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:54 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Masoxik
Ještě jedna věc a to že když se dívám na fotky této nemoci tak to jde vždy od kraje ploutve ale ta má ryba má 3 takovéto přímo v prostřed ploutve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Masoxik
Nevím je to podobné ale nepřijde mi to stejné...Kdysi se mi to u jedné ryby stalo a po pár dnech to jakoby prasklo a zcela zmizlo...Ale nebylo to tak velke jak ted vůbec mě nenapadá co by to mohlo být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:44 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: smidakkuba
chce to foto, jeli to nejakych vetsich rozmeru tak to muze byt Lymphocystis. Pokud se to potvrdi, okamizte postizene misto ploutve uriznout a do karanteny.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:38 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
POtřebuju poradit můj terč má na jedné prsní ploutvi už asi týden takový hrbol furt se to zvětšovalo a ted to je jak puchýř před prasknutím...CO by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:21 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – RE: JO
Fotka k příspěvku mam stejny problem u jedne cichlidy Zebry RED-RED. Ale v mem pripade to vypada na souboje s thajkou jak rika Yirka. Moje Thajka je zlata a prohani jen ryby stejne barvy. A to zrovna tahle moje zebra je. Navic tim chudak silne trpi. Je hodne vybledla. Pravdepodobne bojuje s navic bakterii. Uz to trva pres mesic. zrava nastesti je, a chova se normalne.
na foto je videt vzadu pod hrbetem stejna svetla skvrna vytrzenych supin.

myslite ze by ji pomohlo osolit vodu? ale nevim jakym pomerem. mam 205l cisty obsah vody 170l-180l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 18:42 Muž Yirka [9126] Re: jo
Nemáš s nimi přísavku thajskou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 17:32 Muž Rounce [30]
Zdravím nevite co se me to stalo s parmickou ? plave neustale hlavou dule a nekdy bruchem navrch
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 15:38 JagerMaister
nemá to od súboja ? sú tam aj iné skaláre ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 14:37 R Muž romant [27987] Re: jo
Fotka nic moc, ale řekl bych že je to nějaká odřenina, myslel bych si, že se ta rybka někde přimáčkla, nebo mezi něco tzv. napasovala. Použil bych standartní vodoléčbu v podobě časté a intenzivní výměny vody, klidně 50% objemu akva denně, nebo obden. Nějakým přípravkem proti plísni se taky nemůže nic skazit, třeba Acriflavin, ale podle mě by měla postačovat ta vodoléčba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 14:24 jo – bílé skvrny na černé skalaře
Fotka k příspěvku Dobrý den , na černé skalaře se mi ojevily bílé skvrny , jedna asi 2 mm v průměrů ,další cca 4,5 mm průměr (tyto jsou na levé straně ) a na pravé neurčitý tvar cca 10 x 15 mm . Poraďte mi prosím co to je . Skalary jsou dvě ve 240 l AQ ta druhá je naprosto perfektní
(jedná m á na výšku cca 15 cm ta s flekama má cca 17 cm ). Staří obou je přibkižně 2 roky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:36 Muž Kyssi [1] Re: katterinecka
Děkuji, tohle mě opravdu nenapadlo hledat - poučení pro příště stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kyssi
rybicky.net/forum/15576 tady je o tom celá dlouhá diskuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:47 Muž Kyssi [1] Re: pavelbartek
Dobře tedy, no léčba je bohužel na žábrohlísty nákladná.
Po vylíhnutí v nádrži přežívaj až 8 dní - je tedy otázkou, jestli už stihl naklást vajíčka, nebo ještě ne.


Vzhledem k bílým výkalům bych asi nasadil entizol kvuli střevním parazitům. Rybičku s možnýma žábrohlístama tedy utratím pro "blaho většiny"
Jen bych se chtěl zeptat, jak nejlépe a nejšetrněji pro rybku provést ten mord? Aby nebyla stresovaná a "nemyslela" na to. Rozhodně ne spláchnutím, želvě ji taky nedám aby ji zdlábla (kvuli těm parazitům - jistota je jistota).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:38 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Kyssi
Ahoj,takto se můžeme jen dohadovat a rozhodně si z fotek netroufám něco určit,ale popisované příznaky by dle mého názoru pasovaly na žábrohlísty.Jak ale říkám,takto z fotek se nedá nic s určitostí říci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 12:10 Muž Kyssi [1]
Fotka k příspěvku Kyssi napsal: ...

Ještě jedna fotka - zde si prosím všiměte té hřbetní ploutve a opět barevné probarvení žaber.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 12:07 Muž Kyssi [1] – Parazit?
Fotka k příspěvku Ahoj,
již delší dobu pozoruji jednu God Mollu.
Cca před 14 dny jsem si je koupil v jedné akvaristice, přinesl domů a jedna z nich se mi nelíbila hned od začátku co jsem je vypustil - dost často neplave s ostatníma a místo toho je někde zalezlá.
Zdá se mi, že má velmi červené žábra (červená žábra mají i ostatní, ale u nich to tak těma skřelema neprosvítá a není to tak velké). Navíc se mi zd, že jí trochu skřele odstávají - rozhodně je nemá takové jako ostatní.
Pořád otvírá tlamu - víc než ostatní.

Hřebtní ploutev nemá vztyčenou jako ostatní a má ji skoro pořád slehlou.

Když je krmím, tak se jde nažrat a žere s chutí bych řekl.

Nejdivnější ale je, že když už plave tak abych ji viděl, tak čas od času začne plavat po zpátku (během krmení si toho všimnu několikrát) bez zjevné příčiny.

Včera jí vysel na skoro průhledném delším "vlasu" kus výkalu a když začala opět kálet, tak se to neodloučilo, ale drželo se to toho nového výkalu.

Měl jsem podezžení na žábrohlísty, ale žádné parazity jsem na ni neviděl.

V akvárku (čistý objem kolem 135l, celkem 8 rybek + šneci) jsou rostliny, externí přepadový fltr + 5 dní neustálé vzduchování přes kamínek, abych vyloučil nedostatek kyslíku (což je ale vzhledem k parametrům nádrže a odkryté hladině a filtru asi zbytečné). Akvárium je odkryté.
Myslím, že nedostatek kyslíku to nebude a vzhledem k tomu, že ostatní ryby se mi zdají být v pořádku, bych vyloučil i nějakou otravu
Voda dobrá, z městského vodovodu, 10 min převařená (10 minut vře), přes 18h odstátá aby sedl a vysrážel se koloid vodního kamene, pak přelitá do kýble ve kterém si voda zase nějakou dobu (cca 6 hodin) pobude kvuli dalšímu usazení a nakonec přelitá do zásobního barelu.

Jak říkám, myslím, že odemne to z vody nepřišlo, pravděpodobně ji jenom transport oslabil imunitní systém a nemoc se projevila. Otázkou je, jestli je to vůbec nemoc a pokud ano, tak jaká a jak nákladná bude léčba, popřípadě co by se stalo, kdybych ji dal skrmit do jezírka želvině (myslím tím, co by se mohlo stát se želvou - o tu mi jde přecejenom víc než o rybku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:47 Žena kačí [0] - Živorodky – gold molly
Dobrý den, dnes jsem si všimla u své rybky průhlednobílých vystouplých teček,nevím co by to mohlo být, je to něco jako krupička s průhlednými tečkami, u ryby je to vidět spíše jako průhledný hrbol než jako tečka, po těle toho má celkem dost, ale objevilo se jí to náhle a zvláštní chování nemá. Poraďte, prosím, co by to mohlo být za nemoc, když ne krupička. Bojím se aby se to nepřeneslo na ostatní rybky. Děkuji Katka
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 00:18 Žena Linduš [166] Re: Dareba
ploštěnky? hlístice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 00:17 Žena Linduš [166] Re: ryba
jaká ryba to je? nemůže to být neonková nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 19:34 R Muž romant [27987] Re: Dareba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 18:47 Dareba
Celé ekvárko mi pokrývají malincí čevíci do max 2 mm. Co se to děje a jak se jich zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 18:44 Dareba
Mám samečka bojovnice a teď má hodně vyboulené jedno oko. Co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 07:36 lucky luke – závojnatka
Prosím nevíte co je zy nmoc to že má naše závojnatka na čele takovou

bílou bouli. :) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 22:19 ryba – nemoc
Fotka k příspěvku Prosím mrkněte zde www.glad.cz/… obrázek je jen ilustrační pro představu (vytvořil jsem ve photoshopu). jedná se o vystouplý hrbolek na ocase. v průměru cca 2mm. Rybka se drží na místě, nehýbe se. V druhém akváriu po přelovení i plave a normálně žere. nevíte o co může jít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:05 R Muž romant [27987] Re: Luminus
Podle mě je to nějaký zakřivení páteře, který obvykle vzniká z nevhodnejch podmínek kde je rybky držena a nebo se může jednat o dědičnou záležitost, ale to by jsi pozoroval již dříve. Osobně si myslím, že ta rybka může normálně fungovat i s touto poruchou, ale je otázka do jaké míry je to pro ní život. Utracení v tomto případě bych viděl jako správnou volbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:51 Muž Luminus [3]
Ostatní rybky-razborky, tetry a otíci jsou v pořádku. Právě se mi moc nechce lít nějakou chemii, když je podezřelá jen jedna. Ale stejně bych rád věděl co s ní je. Připadá mi nahrbená. Jinak žere a plave celkem normálně-snad jen pomaleji.Já jsem čekal reakci.jéžiš to je to či ono....tak to ještě nechám a uvidíme co bude. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Luminus
Pokud takhle vypadá jen jedna ryba tak při zhoršení bych místo léčby volil utracení ;-) Stejně bych změřil NO2 a NO3 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:41 Muž Luminus [3]
Vodu měním pravidelně. Naposledy včera. (ten zákal je nitrivec-pral jsem filtr)Tahle ryba je v tomhle stavu více než týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Luminus
Spíš než léčivo bych vyměnil třetinu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:58 Muž Luminus [3] – Nemocná ryba?
Fotka k příspěvku Zdravím a děkuji za případnou odpověď. Nejsem si jistý, jestli mám použít baktopur k léčbě téhle rybky.Má ztažené ploutve a je taková přihrbená-všechny ostatní jsou v pořádku.Myslel jsem, že to je rozpad ploutví, ale ploutve se zdají celé. Fakt nevím co to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:11 Žena RedCube [0] Re: romant
No chudinka nežere, už se ani nesnaží plavat. Takže krmení je zbytečný a dno jsem odkalila :-) doufám, že to rozdejchá, velmi nerada bych o ní přišla. A díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:08 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Nepolevuj v těch denních výměnách vody, čím více tím lépe. Pokud ta rybka má ty ploutve jenom tak slepený a není na nich vidět, že by tam byla plíseň a ty ploutve neztrácí, tak bych to považoval za normální reakci na pobyt ve špatným prostředí. Tvoje podezření je velmi pravděpodobné, už jsem to překrmení v dobách dovolených zažil nesčíselněkrát. Klidně můžeš dno i trošku odkalit, pokud jsi to neudělala a ničím bych teď pár dní nekrmil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:03 Žena RedCube [0] Re: romant
Teď samozřejně vyměňuju vodu každej den, ale neleze mi na mozek proč je to horší a né lepší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:02 Žena RedCube [0] Re: romant
Nene to akvárko funguje dlouho, dřív fungovalo jako odchovna pro rybky. Vyměňuju vodu 1x týdně, ale teď jsem byla na 10 dní pryč a když jsem přijela domů tak jsem našla akvárium v tomhle stavu. Trochu podezřívám rodiče, že mi s dobrým úmyslem chtěli krmit Bettu, ale místo toho jí překrmili a pak začala zahnívat voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:52 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Jak to praktikuješ s tou výměnou vody? To akvárko je založený toho 19.7.11, jak je uvedený v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:47 Žena RedCube [0] Re: RedCube
Fotka k příspěvku Ještě přikládám fotku z dneška :-( Betta se mi zdá i pobledlejší, většinou je na hladině a občas se nadechne
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7815