Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 20:34 Nobody Re: Speeder
Paví očka nebo živorodé halančíky,pokud chceš živorodé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 17:01 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Bože takové trápení... buďte trochu citliví, vemte nůž a udělejte to rychle....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:26 Nobody Re: Speeder
Lépe perlivá.U této to trvá déle,ale stále lepší než,aby se trápila s tou nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:26 Muž Speeder [10]
Co by jste mi teda doporučili do mojí nádrže za rybky? Chtěl jsem nějaký živorodkovitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:21 Muž Speeder [10]
Tak nakonec jsem našel trošku jemně perlivý. Dal jsem jí tam. Ještě se hejbe jsem zjistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:18 Nobody Re: Speeder
To není drsný. :-) Je to nejlepší způsob,jak utratit rybku.Vysokým obsahem CO2 ji uspíš-navždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:15 Muž Speeder [10]
Drsný. Minerálku ale nemám. Pustil jsem jí Novosvětskou od Dvořáka. Třeba jí to pomůže při cestě na druhý břeh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:13 Nobody Re: Speeder
Dobrá rada od Tudy.Nech akva bez ryb,jak jsi psal.Při nákupu nových rybek si je v obchodě pořádně prohlédni a kup si rybky zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Speeder
Jestli máš doma perlivou minerálku, tak ji nalej do sklenice, rybku tam přelov a zkrať její trápení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 15:59 Muž Speeder [10]
U mě nepomáhá nic. Výměna vody od kamaráda nepomohla, ale rybka k mému překvapení přežila další noc. Už je ale hodně špatná. Leží a heká. Když jsem jí probral naléváním vody, tak zmateně plavala všude možně, ale už moc neovládá svoje tělo. Nechám jí tam dožít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 15:38 Nobody Re: romant
Tak pokus úspěšně probíhá.Zatím hodnoty dusitanů a čpavku neměřitelné.Dal jsem rybky(už ráno).Uvidíme zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:06 Muž Speeder [10]
Dal jsem 10 litrů vody od kamaráda, ale rybka je zase zpátky ve stavu v jakým byla předtim. Neplave, leží na dně a jen hejbe ploutvičkama. Takže je to jistojistě nějaká choroba a ne otrava dusitany. Prostě mi je prodal nemocný. Vyčerpal jsem možnosti, už budu jen čekat jestli to dá, nebo zemře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:34 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Speeder
OK, to je také dobrý postup.

Edit: rybky také mohly zajít kvůli výrazně odlišnému chemismu vody v obchodě a u Tebe doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:30 Muž Speeder [10]
Test na NO2 jsem dneska zkoušel v dalším krámu a zase od Sery za 310Kč. Na to kašlu. Nebudu kroužit celý odpoledne po městě a shánět a hlavně na to nemám ani čas. Další ryby bych nezkoušel. Určitě ne hned, nechal bych to bez ryb pár tejdnů. Jedu ke kolegovi pro tu vodu, protože ta čerstvá část vody jí udělala evidentně dobře a mohlo by se podařit tu poslední zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Speeder
Sežeň si ten test na NO2 a čpavek. Určitě to vyjde levněji (od cca 120 Kč,-), než pořizovat další ryby a testovat to na nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:13 Muž Speeder [10]
Komu jim? Přežila už jen jedna a nemyslim si, že by měla vydržet do dalšího dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:05 R Muž romant [27983] Re: Speeder
Já bych jim tam žádnou jinou vodu ze zaběhnutýho akvárka nedával a měnil bych jim normálně vodu čerstvou, několik hodin odstátou a to denně 30% objemu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:57 Muž Speeder [10]
Nobody: Vypadá to, že tomu opravdu rozumíš. I můj kolega, který se akvaristikou zabývá už 15 let mi říkal, že to otrava dusitany nebo čpavkem nebude a že to spíš vypadá, že ryby byly nemocné už v pokročilejším stádiu, nebo nějakou nemocí, která má rychlý průběh. Kdyby to byly dusitany, ryby by měly lapat po dechu u hladiny a to se nedělo. Právě jsem dorazil z práce a přežívá už jen jedna rybka. Opět jsem jí vyměnil část vody a zdá se mi, že se trošku rozpohybovala. Mám ještě možnost jet ke kolegovi pro vodu z jeho zajetého akvária. Mám to udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 00:16 Nobody Re: romant
Dobře-souhlasím,pokus provedu.Zítra vyrazím pro písek do potoka(Brdy)-písek properu a dám do trouby na 200 stupňů.Do akva(25l)přidám kořen s anubisem.Dám bublifuk.V sobotu změřím hladinu čpavku.V neděli přidám 10 plat a opět změřím čpavek.
Jen si myslím,že to bude vcelku zbytečné,protože nic nenaměřím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 00:00 R Muž romant [27983] Re: Nobody
Nemyslím si, že bych přeháněl, stejně tak jako jsi Ty mě vyzval k onomu pokusu s 30 litrovým akváriem, mohl bych to samé doporučit já Tobě, ale s akvárkem né zcela čistým, jak navrhuješ, ale s normálně zařízenou nádrží, tak jak jí má tazatel a myslím si, že naměřený hodnoty čpavku budou ještě před tím, než tam půjdou po 5 dnech od založení ty ryby, lehce překvapující.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:52 Nobody Re: romant
To jsi asi malinko přehnal.
Pár odumřelých listů-nevzniká čpavek,to by naopak mohlo pomoci k rozvoji nitrifikačních a i denitrifikačních baktérií.Dno-pokud bylo nově zakoupeno,tak asi těžko,jedině ze starého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:41 R Muž romant [27983] Re: Nobody
Co třeba rostliny, který jsou po nasazení do nově založenýho akva velmi často ve špatný kondici a nějakej čas jim trvá než se chytnou a začnou růst a právě to je ta doba kdy jejich odumírající listy jsou velmi dobrým zdrojem čpavku a zvláště pak v tak malý nádrži, jako je předmětná. Jako další zdroj čpavku bych viděl dno samotný, ale tam bude záležet na tom, jak dobře je ten štěrk propranej, čím špinavější, tím lepší zdroj čpavku. Takže si myslím, že nejenom ryby jsou producenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:32 Nobody Re: romant
To myslíš,jak?Co produkuje čpavek v nově založeném akva,kromě ryb?
Uvedu příklad: Akva - 100x50x30cm,holé dno - filtry 2(zaběhlé bublifuky-15x15x25cm)voda odstátá 24hod,umístím 400-500ks neónek červených(obecných) ve velikosti 1,5-2cm -myslíš,že dojde k otravě čpavkem nebo dusitany do 24 hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:18 R Muž romant [27983] Re: Nobody
Nejen nově zakoupené ryby jsou v nově založené nádrži zdrojem čpavku. Nemyslíš? Tím samozřejmě nespochybňuji tu možnost nákupu již nemocných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:08 Nobody Re: romant
Prosím,čti pozorněji.Jen jsem zapomněl na čárku."Tam je příčina-nákup nemocných ryb".
Čpavek nevzniká v nově založeném akva bez přítomnosti producentů čpavku - ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:58 R Muž romant [27983] Re: Nobody
O.K. Souhlasím s tím, že to co těm rybám škodí daleko více je přítomnost čpavku, která je, alespoň podle mě právě ten 5 den od založení nádrže nejvyšší a začíná se postupně měnit na dusitany. Takže se jistě shodneme na tom, že výměnou vody se tomu částečně dá alespoň trochu pomoci. Osobně si myslím, že další zatěžování již tak "nedobré" vody léčivy, byť jsou sebešetrnější nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:52 Nobody Re: Haimdol
Závadnou vodu neodsuzuji.Tam je opravdu příčina v nákupu již nemocných ryb.
Vysoká koncetrace čpavku nevznikne za den,když se provzdušňuje voda.
Příznaky otravou dusitany - dusitany blokují vazbu kyslíku na hemoglobin.Ryby při otravě dusitany hynou udušením.I při dobře provzdušněné nádrži vysí u hladiny a lapají po vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:21 R Muž Silent [5949] Re: Nobody
Pravda. Po jednom dnu se dusitany nejspíše nezměří. Jenže u syndromu nové nádrže není jako první nebezpečí NO2 ale amoniak a ten je ještě toxičtější. Takže bych závadnou vodu šmahem neodsuzoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:14 Nobody Re: Yirka
Je potřeba si dobře přečíst otázku tazatele(tu první)!
S otravou dusitany to namá nic společného.Zkuste s romantem si udělat malý testík.Jeden den si dejte vodu do 30l akva,dejte jen vzduchování nebo klidně bublifuk(nezaběhlý).Za den tam dejte 8 Black moll(zdravých,velikosti 3-4cm),za další den při běžném nakrmení změřte dusitany.
Myslíte si,že rybky budou otráveny dusitany?
Předpokladem je voda,kterou napustíte akva-bez dusitanů-pro test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2011 22:01 Nobody Re: Speeder
Pravá příčina problému je v nákupu již nemocných rybek.Dobrá rada byla ta první.Zkusit léčit nebo rovnou reklamovat zakoupené rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:28 Muž Dušan2 [1] – Bichirek kalabarský je divný
Koupil jsem v sobotu dva Bichirci kalabarslé. Jeden je v pohodě, ale ten druhej byl stále schovanej,v úterý se mě nezdály tak jsem nakapal sera omnipur (udělal jsem blbost že jsem spěchal a šoupl jsem je hned do vody). Dnes ten jeden byl celý den na hladině. Viměnil jsem část vody a teď je schovaný, jen mu leze ocas který má směrem ke hladině a ani mu nevadí když do něj šťouchá péřovec. Nemáte s tim nějaké zkušenosti? Jestli má ještě šanci?

Edit: Tak ten péřovec ho nakonec vyhnal, a je opět v rohu na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:12 Muž Speeder [10]
Nelze vybírat. Otevřeno měli jen v Globusu v místním zverimexu. Bohužel měli NO2-test od Sery, za který chtěli nekřesťanských asi 330Kč. To sorry, ale nebudu platit tolik, abych zjistil, proč mi umíraj ryby. V OBI, kde maji taky nějaký přípravky pro akvaristy bohužel tento test neměli. Takže to bude muset počkat nejdřív do zejtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:41 Muž Yirka [9123] Re: Speeder
Doporučuji kapkový, třeba Azotin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:39 Muž Speeder [10]
Tomu se mi nechce věřit. Jedu pro test NO2. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:38 Muž Yirka [9123] Re: Speeder
Najdi si v těch odkazech jak to v akváriu funguje s bakteriemi a bude ti to jasnější. Ano, v některých případech je možno aklimatizaci nádrže zkrátit, ale musí se tomu pomoci jiným způsobem (vodou z jiné nádrže, starým zaběhlým dnem, naočkováním filtru atd). Působení NO2 v tvé nádrži je prostě devastující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2011 18:28 R Muž romant [27983] Re: Speeder
Bohužel se pleteš. Tím, že jsi dal do 4 dny "starýho" akvárka tolik rybek, který by tam nepatřily ani kdyby to akvárko bylo řádně zaběhnutý, je to na ně malý, došlo k tomu, že se ty dusitany hromadí(na to není třeba test, to je prostě fakt)a ty nevyhovující podmínky na rybky působí tak, že se buď udusí a nebo se projeví další problémy, který popisuješ. Neřeš následky, ale příčinu a to je to nevyhovující prostředí. Nejúčinnějším pomocníkem v současný situaci je ta častá výměna vody. Nic jinýho bych nedělal a vodu bych nezatěžoval dalšíma léčivama, jejich účinnost bude spíše kontraproduktivní. Jinak co se týká přidání rybek po takto krátký době, tak jedině jednu tzv. startovací rybku a po 10-14 dnech postupně přidávat další, ale ne Black Molly, ty jsou velikostně nevyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:27 Muž Speeder [10]
Netvrdím, že není vhodné počkat pár týdnů, to rozhodně ne. Ve starší literatuře nedoporučovali vpustit rybky druhý den, ale udávali to jako minimální čas. Jsem ale přesvědčen, že by vpuštění po čtyřech dnech mělo mít takto ničivé účinky a proto si myslim, že v tom musí být něco jiného. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.10.2011 18:17 Muž Yirka [9123] Re: Speeder
Nemáš pravdu. Na zkušenostech není nic vědeckého. Ty rybky tam po 4 dnech rozhodně nepatří, zvláště takové fruhy a v takovém množství. Jednoduchý test na NO2 stojí kole padesátikoruny. Teď jedině obden měnit až 1/2 vody a počítat ztráty. (Ještě by mě zajímala ta starší literatura, která doporučuje vpustit rybky do nádrže 2. den ;-) ).
Doporučil bych raději tuto: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:38 Muž Speeder [10]
Nemyslim si, že by vpuštění rybek po čtyřech dnech od spuštění akvárka mělo mít takto drastickej vliv. Bohužel dusitany nemám jak změřit. Spousta lidí co znám dává rybky do akva druhej den a četl jsem to tak i ve starší literatuře a zpravidla to problém není. Dnes se na všechno jde moc věděcky. Mohl by kořen mít nějakej zásadní vliv na pH. A vlastně...může mít změna pH mimo správnou toleranci takhle destruktivní vliv? Třetinu vody jsem vyměnil a nakapal preventin, protože příznaky odpovídají tomu co píšou na krabičce u bakterie columnaris (bílé okraje na šupinách, stažené ploutve a šíří se velmi rychle). Ryby hekají u dna, ale občas nějaká vyjede a snaží se plavat. Stav se momentálně nezhoršuje, ale je stále kritický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:21 R Muž romant [27983] Re: Speeder
Tak pokud je to akvárko založený 8.10. a včera tam přišly ty rybky, tak to otrava bude a to jmenovitě otrava dusitany, protože ta nádrž je tzv. nezaběhnutá a nefunguje nitrifikace. První pomocí je častá výměna vody, klidně denně, po dobu tak týdne, čímž se bude částečně suplovat to nedostatečný odbourávání těch N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:00 Muž Speeder [10]
No ten úhyn je tak rychlej, že si začínám myslet, že se jedná o nějakou otravu. Dvě z osmi to maji za sebou a zbylých 8 dodělává. Jen by mě zajímalo, co je mohlo otrávit. Dyť tam mám jen kořen a pár kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Speeder
Může jít o bakteriální rozpad ploutví, projdi si tuhle stránku: www.akvarijni.cz/…

dovolil jsem si část okopírovat:

bakteriální rozpad ploutví - Poměrně běžná bakteriální infekce, při které se objevují postupně se zvětšující bělavá místa na tlamce, šupinách i ploutvích, tyto se dále třepí, odpadávají jejich okraje a postižená místa napadají plísně. Rozšíření bakteriálního rozpadu ploutví u ryb ve značné míře ovlivňují hygienické podmínky v akvarijních nádržích i stresové faktory (přerybnění nádrží, utlačování ryb dominantními jedinci apod.).
Léčba je možná v počátečním stadiu některými léky obsahujícími antibakteriální chemoterapeutika (TERAP-AB, Bactopur). Prevence spočívá v udržování co nejlepších podmínek chovu (čistota a údržba nádrží, zajištění nízkého obsah dusíku i fosforu, dostatek kyslíku, podávání pestré potravy, vhodné parametry vody, minimalizování stresu u ryb).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 14:52 Muž Speeder [10]
Zdravím. Včera jsem koupil v akvaristice 8 black molly. Hned co jsem je doma vypustil jsem si všimnul, že jedna má jakoby naježený šupiny, hlavně na hřbetu. Měla na sobě i jednu nebo dvě bílé tečky. Dal jsem jí teda do karantény, zavedl jsem vzduchování a nakapal costapur. Ostatní vypadaly zdravě, těm jsem nakapal trošku preventinu. Bohužel dnes jsem přišel domu a ve společné nádrži jedna mrtvá a ta v karanténě už taky dodělává. Tečky na sobě nemají, nevim co to může bejt, ale všechny maji stažený ploutve, moc se nehejbaji, žere jich už jen pár. Zdá se mi ale, že mají nějak světlejší šupiny. Nebo spíš jejich okraje. Co by to mohlo bejt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:46 Tomáš – Parmičky krásnoploutvé
Zdravím a obracím se na vás s prosbou o radu. Bráchovi dneska vymřely 4 parmičky krásnoploutvé. Kromě nich jsou v akvárku siamky a Apistogrammy a ty jsou (a snad to tak i zůstane) v pohodě. Nenapadá vás, čím by to mohlo být??? Mně siamky přijdou jako dost podobný druh a na druhou stranu Apistogrammy by měly být náchylnější třeba na dusíkaté látky ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:01 Muž ales288 [1]
ales288 napsal: Nevíte co to může bý když jedna razbora klínoskvrnná má zvětšéné břicho do šíře a plave trošku ocasem dolů? Už se mě to stalo u jedna razbory ale pořát nevim o co go . Prosím poradte :-(
Nebo mě jestě napadlo jestli to nemohlo byt vtsim vymenenim vody minule kdyz jsem premistoval akva tak se to jedne razborce taky stalo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 17:50 Muž Flector [0] – Parmička čtyřpruhá (Nafouklé břicho)
Fotka k příspěvku Zdravím,

Chtěl bych poradit ohledně jedné parmičky. Už je to druhý případ po dlouhé době, ale z ničeho nic se té rybce nafoukne břicho,celá vybledne a špatně plave . Ostatní rybky v akváriu jsou v pořádku. Přikládám i fotku. Předem děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:32 Muž ales288 [1]
Nevíte co to může bý když jedna razbora klínoskvrnná má zvětšéné břicho do šíře a plave trošku ocasem dolů? Už se mě to stalo u jedna razbory ale pořát nevim o co go . Prosím poradte :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 17:36 frretka
a ještě jsem si teď všimla že další gupce se začíná rozpadat jedna ploutvička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 16:58 frretka – na papíru
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 16:56 frretka – Prosím poraďte
Fotka k příspěvku Ahoj, prosímvás co to může být ? V poslední době (3-4týdny) mi uhynuly 2 gupky, a 2 další jsou vyhublé(jedna z nich má nejspíš i krupičku, proto jsem teplotu vody zvedla na 32 stupňů, jinak mám 26stupňů), moc nežerou, ale jinak vypadají v pohodě - plavou si po akvárku s ostatníma rybkama. Včera jsem si kontrolovala akvárko a všechny rybičky (kromě těch dvou gupek) vypadaly v pořádku, radostně si plavaly a nejevily žádné známky nemoci, ale dneska, když jsem přišla ze školy, našla jsem jednu Razbora Hengelovu mrtvou na hladině akvárka. Byla bez ocasu, měla na sobě taková lehce bílý povlak, vypadalo to jakoby se jí slupovala kůže. Přesně takhle vypadaly i ty gupky, které uhynuly. Po úhynu tech gupek, jsem do akvária dala Dajana-Prevent a trochu soli. Přiložím par fotek mrtvé razborky, ale nejde tam toho moc vidět, bohužel :( prosím poraďte co by to mohlo být a jak mám proti tomu bojovat, nechci ztratit dalšé své milované rybičky :( Měním 1/3 vody každý týden, občas co 14dní.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7684