Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 15:53 zuzana Re: romant
jsou tam dvě malé anubias, šterk, nemam ani filtr ani vzduchování, voda měněna 1/3 týdně, jednou měsíčně čistím komplet celé akvárko, vodu upravui aquatanem a občas preventivne kápnu FMC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 15:18 R Muž romant [27987] Re: zuzana
Co prostředí v akváriu. Jak často je měněna voda? odkaluje se dno, jsou tam živý rostliny, je tam filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 15:10 zuzana – Pomoc!
Dobrý den, můj beťák má ,,záhadnou nemoc,, a já bych ráda zjistila co to je. Nejdříve mi to diaognostikovali, jako bakteriální rozpad ploutví. Koupil jsem tedy Baktopur a léčila podle návodu. Ten nezabral. Teď mi zase řekli, že to bude plíseň, ať koupím Omnipur, že ten zabírá na vše... Druhý den léčby, a stále nic.
Příznaky: roztržená jakoby vykousnutá uprostřed ploutev, bílé flíčky v oblasti hlavy na tlamičce. zásek kdy stojí na místě a hlavičkou začne stoupat vzhůru, tak, že plave až kolmo, pak se otřepe a plave dál. Žere normálně, plave normálně, nádrž 10litrů, teplota vody 25-26 stupňů, sám jen s jedním šnekem. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 00:20 Muž kortezhugo [983] Re: necar
No ak vsetko pochcipa? -tak najlepsie je Savo X-)
-lacnejsie a istota 100% :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:51 Muž j0hny [86]
Nikdy som tomu neveril, ale je to tak. Skusenosti v akvariu kamosa presvedcili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2012 21:16 Muž necar [2] - AfrikaRe: jendaskapuci
jenže i když rybky pochcípají zárodky krupičky budou ve vodě, v písku a filtraci nadále. Nejlepší je prostě koupit exit a dávkovat jak je v návodu. Mohu sám za sebe doporučit po aplikaci již druhý den bylo vidět jak silně zabírá a myslím že nemá konkurenci. Proto doporučuji mírně osolit vodu a exit a je 99% jistota že se krupice v celém akváriu zbavíte. Balení stojí stovku plus mínus a to zas není tak velice mnoho. Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:33 jendaskapuci Re: Yirka
to bylo úmyslné :) akvárko je jen takoví pokus.. :) a jsem začátečníci.. tak se snažíme akvárko nějak postupně vylepšovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 14:35 Muž kortezhugo [983] – Re: jendaskapuci
jendaskapuci napsal: nechápu tvou odpověď... :(

...predpokladam ze je tam uz len par pavich ok -ktore to uz maju pravdepodobne "zratane"
Yirka to myslel tak -ze ta malachitova zelen je dost toxicka...-a v podstate na vsetko zive...
lenze konkreetne v tomto pripade uz moc pokazit neide

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 14:06 jendaskapuci Re: kortezhugo
nechápu tvou odpověď... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:54 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
Ak si pozres tu nadrz? -tak ani nie ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:53 jendaskapuci – Re: kortezhugo
děkuju moooc za rady ale bohužel to budem muset nechat osudu...zvýšili jsme teplotu a uvidíme co a jak bude dál..přinejhorším zítra se vydáme do akvaristiky a něco budem muset pořídit..děkuju moc za rady:)a děkuju že jste měli se mnou se začátečníkem strpení a pochopení ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2012 13:50 Muž Yirka [9123] Re: kortezhugo
Hm, jenže..... ty škody v nádrži mohou mnohokráte převýšit cenu léku za stovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:43 Muž kortezhugo [983] Re: jendaskapuci
pokial ide o financie? -tak najlacnejsia je ta malachitova zelen
-bude dostupna v kazdej akvaristike a stoji kolo 20Kč

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:31 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Podívej se třeba tady rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
jestli se skutečně jedná o tu krupičku a nejde o nějakou plíseň, která se na rybkách v nestabilním prostředí může lehce objevit. Určitě bych se zaměřil na tu biologickou rovnováhu v akváriu, jak jsem již psal. To, že budeš denně měnit třetinu vody v akváriu, tím nic neskazíš. Pokud v akváriu špatně funguje nitrifikace, tak ta výměna vody tu činnost nitrifikačních bakterií supluje a nemusí se použít žádný další podpůrný prostředek jak jsem psal o několik příspěvků dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:30 Muž kortezhugo [983] – Re: j0hny
j0hny napsal: Uz vidim tie vypocty... esha 100Kc, nove ryby 60Kc, jasny vitaz
je to jasne...-navyse par pavich ok zozenie aj zadara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:29 Muž j0hny [86]
Pomoze, ale cakajte vyssiu umrtnost nez pri eshi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:27 jendaskapuci Re: j0hny
jakože ta sůl a zvýšená teplota nám nepomůže?nebo jak jsi to myslel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:26 jendaskapuci Re: j0hny
noo tak to fakt ne(ty tvé výpočty)... děkuju všem za rady a snad to nějak zvládnem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:22 Muž j0hny [86]
Uz vidim tie vypocty... esha 100Kc, nove ryby 60Kc, jasny vitaz hmm
Tak si na tie lieky od niekoho pozicajte, aspon na ten exit.
Da sa to liecit aj solou, zvysenou teplotou atd... ale na to bude u vas uz neskoro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:16 Muž larix [1420] Re: jendaskapuci
Ani na ten Exit za 99 KČ? Stačí ho použiť aj samostatne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:16 Muž kortezhugo [983]
Viem -kazdy daako zacina...
ale tu podla mna nema cenu sa do liecenia pustat
cim to liecit? a kolko to stoji? -bolo poradene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:14 jendaskapuci Re: Yirka
tak na ty léky nemáme...zrovna na tom finančně nejsme nejlépe.. :( jsem nezaměstnaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:11 Muž larix [1420] Re: jendaskapuci
25 ml cca 300 KČ
Edit: 1ml = 20 l vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:10 Muž Yirka [9123] Re: jendaskapuci
larix ti to, již podruhé, píše. Nejosvědčenější kombinací jsou léky eSHa, které jsou nejméně náročné na aplikaci.
eSHa EXIT je přímo určen an krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:09 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Sůl Ti krupičku nevyléčí. Společně s tím zvýšemín teploty, dojde ke zvýšený tvorbě slizu co mají ryby po těle a tím se tomu parazitu(krupička) stíží schopnost se na rybách udržet a přichytit. Rozhodně to při výskytu krupičky chce přeléčit celý akvárium účinným a šetrným léčivem což je právě ta doporučená kombinace eSHa exit a eSHa 2000. Ten exit je důležitější a 2000 slouží jako podpora, takže se dá použít jenom ten exit.
Edit: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2012 13:08 R Muž Silent [5949] Re: jendaskapuci
Stoprocentní to nebude nikdy. Navíc bude nemoc patrně hodně rozjetá když už došlo v jejím důsledku k úhynům. Čím léčit tu bylo několikrát řečeno. Nejšetrnější je kombinace eSHa Exit (je přímo na krupičku) a eSHa 2000 ( na druhotné infekce, podpůrný lék). Ceny si zjisti na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:08 jendaskapuci Re: larix
a kolik tak stojí ?ten přípravek dvě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:07 Muž larix [1420] Re: jendaskapuci
1. Esha Exit + Esha 2000
2. Sera Protazol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:06 jendaskapuci Re: Yirka
tak jakou tedy zahájit léčbu a čím?aby to bylo sto procentní a přímo na tuto nemoc..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:04 Muž kortezhugo [983] Re: j0hny
O tie sutre neide...
Ked pozeram na tie rastliny,ryby? -tak to viac ako 10 nema :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:03 Muž Yirka [9123] Re: jendaskapuci
Nepřemýšlej o soli. ale o skutečné léčbě. A ta je níže několikrát zmíněna. Sůl není lék...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:03 jendaskapuci Re: romant
když tady všichni doporučuji pár kávovích lžiček soli do akva a zvýšit teplotu vody tak jak?jsme úplný začátečníci a neví si rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:02 jendaskapuci Re: j0hny
noo a co ta sůl kolik dávek na takovej objem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:56 Muž j0hny [86] Re: kortezhugo
Ee, je tam hrube dno a dost velke dekoracne sutre. Ja to odhadujem tak na 40-50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:48 Muž kortezhugo [983] Re: jendaskapuci
90 litrů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:38 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Pokud je to akvárko důkladně vyčištěný, včetně propranýho dna, jak jsem se dočetl v prezentaci, tak bych se zaměřil hlavně na stabilizaci systému, protože i když je eSHa šetrná, tak je to stejně zásah do stability akvária. Určitě zde není od věci pouvažovat o podpoře nitrifikace, jako vhodný přípravek se jeví Nitrivec od Sery. Ona latentní přítomnost krupičky se podle mě projevila právě po zhoršení toho prostředí, takže na to bych se zaměřil nejdříve a teprve potom léčil krupičku. Buhužel beze strát se to s největší pravděpodobností neobejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:32 Muž larix [1420] Re: jendaskapuci
1. Esha Exit + Esha 2000
2. Sera Protazol
Lepšie by bolo poslať kvalitnú fotku lebo nie všetko, čo vyzerá ako krupička aj krupičkou naozaj je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2012 12:30 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
eSHa exit v kombinaaci s eSHa 2000. Dodržet návod.
Edit: rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:28 jendaskapuci – Kupička na rybkách
Dobrý den potřebuji radu měli jsme neonky v akvárku a ty nám postupně z 6 pochcípali všechny měli na sobě takovou krupičku... hnedka co jsme na to přišli mrtvé neonky jsme hnedka vylovili...a vyčistili komplet akvárko,ale teďka se ta krupička objevila i na pavích očkách a mají ji všechny už nám umřel kvůli tomu dneska i sumeček antistrus.. (nevím jak se to píše) prosím o rychlou radu léčiva... nebo nám umře celý akvárko :( :-( :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.01.2012 11:06 Katka
Dobrý den,
dneska jsem si koupila v akvaristice bojovnici. Dala jsem ji do akvárka a asi po půl hodině se zdržuje jen na hladině, je na boku a sem tam sebou mrskne. Nevíte čím to může být způsobeno? Nikdy jsem mi to nestalo, v akváriu mám kojeneckou vodu. Dá se tomu příště nějak předejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:15 R Muž romant [27987] Re: Tranda
Měň denně tu vodu a když uvažovat o nějakým podpůrným prostředku, tak Nitrivec, čímž si podpoříš činnost nitrifikačních bakterií a s hodnotama NO2 se vypořádají a přetaví je na NO3 a ty vužijí rostliny. Nic víc netřeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:04 Tranda – ??
Tak jsem se stavoval v zverimexu ze bych potreboval neco na snizeni N latek v aqua a chtel jsem sera toxicovec ale ten nemeli tak mi rekli ze nitraty a N latky odpourava i sera phosvec. A to se mi moc nezda pac ten je proti fosfatum ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 16:03 Tranda
To jsem ted prave dodelal jeste s tim budu do konce tydne pokracovat a snad se to da doporadku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tranda
nemusí to být způsobené jen nedostatkem kyslíku, jestli je ve vodě moc dusičnanů tak ty blokují vázání kyslíku v krví, takže se ryby můžou "udusit" i když je ve vodě kyslíku dost. Jestli ti to příjde neobvyklé nebo jen chceš mít jistotu tak raději znovu vyměň část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:52 Tranda – rybky
Nevim ci se mi to ted jen jak je ted pozoruji zda ale pride mi ze se rybky drzi vice u hladiny nez drive. Muze to nejak souviset s tim prekrmovanim? Protoze kysliku by meli mit dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:58 Tranda
Presne to doufam ze zejtra sezenu jen bych volil asi mensi pac mam maly akvarko a na dne mam jeste k tomu kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tranda
zkus si sehnat třeba takovýto jednoduchý odkalovací zvon www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:51 Tranda
No polovina vody vymenena. Dno jaks taks odkaleno mam kratkou hadicku :( zitra skocim pro novou. A rybky se zdaji byt aktivnejsi jidlo jim dnes uz sypat nebudu a uvidime snad se zmatori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tranda
dobrá je i konvička a nalívat to třeba přes boční sklo nebo na ruku
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198221x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7392