Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Je to tak jak říkáš, nejde mi o to, že by se odstranily baktérie, ale že budou hladové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:06 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
No v skratke: Kvôli rybám. Proces nitrifikácie štartuje minimálne dva týždne. Dve hnedovky tiež nie sú zrovna kombajny na dusíkaté látky. A ako už uviedol Haimdol, tou výmenou sa až tak veľa báktérií z akvária neodstráni. Ale nechcem sa hádať, to je môj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 17:06 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Tady to chce kompromisní řešení. Výměny vody nastavit tak aby N-látky nedosáhly toxické hladiny pro ryby a zároveň aby voda nebyla, jak píšeš, sterilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Jasně to máš pravdu, ale k čemu je dobrá ta výměna vody, když nebudou mít při tom "záběhu" co žrát, protože přilévaná voda bude ta sterilní? Když najíždím novou nádrž poté co je vyprodaná, tak měním první vodu zásadněji také až třeba za týden (samozřejmě podle počtu ryb)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2012 17:02 R Muž romant [27982]
V týden "starým" akváriu, kde je minimum kytek a jsou tam ryby je ustavující se nitrifikace v kritický fázi a o N látky zde nebude nouze, takže denní výměna vody se mě jeví jako velmi dobrou cestou k podpoře toho nitrifikačního procesu. Podpořit nitrifikaci třeba osvědčeným prostředkem jako je Nitrivec by zde jistě nebylo od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2012 17:00 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Libore, nitrifikační bakterie přece žijí přisedle. Ve vodním sloupci je jich minimum takže častější výměnou vody do procesu namnožení příliš negativně nezasáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
A mohu se zeptat proč? Za předpokladu, že si budu myslet o tazateli, že je normální, nehrne do nádrže krmení lopatou a nádrž je v záběhu. Pak je třeba dát šanci pozitivně pracujícím mikroorganizmům a ne je pořád vylévat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:55 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
Áno, to máte asi pravdu. Ja by som odporúčal 30% každé 2-3 dni. Ale rozhodne meniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
50 l. Mám v něm 6 živorodek, 2 pancéřníčky, 2 ks potěru??? Denně třetinu až polovinu??? No to je přece blbost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:50 Muž larix [1420] Re: Petr
Prikláňam sa k názoru vodu meniť. Microsorium síce čerpá živiny listami aj koreňmi ale jeho metabolizmus je veľmi pomalý = živiny odčerpáva tiež pomaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Já bych tedy s padesátilitrovou nádrží moc nemerglal...je čerstvě založená, ryb tam moc není, tak ať začne žít. Výměna vody tomu nepřispěje. Mikrosorko je kytka docela statečná, bere listy i kořeny z vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Petr
teď pomůže měnit častěji vodu, klidně každý den třetinu až polovinu. A pořiď tam mnohem víc rostlin. Počkej s pořizováním dalších ryb klidně měsíc, až se začne dařit těm novým rostlinám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:35 R Muž romant [27982] Re: Petr
Nehledě na to, jestli je to zakřivení způsobený tím stářím rybek, nebo ne, tak měň často vodu, klidně obden 1/3 akvária, nic než vodu tam nelej, snaž se sehnat další rostliny, hlavně rychleji rostoucí stonkovky a do akvária zasahuj co nejméně. S krmením to nepřeháněj a jeden den v týdnu nekrm vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Petr
týden není dost dlouhá doba, natož abys tam dal hned 6 živorodek. Jestli jsou tam jen ty dvě microsoria tak to je velmi málo rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:29 Petr Re: katterinecka
doporučení : štěrk převařit. Osadit akvárko rostlinami, pustit filtr, nechat týden běžet. Pak nám poradili dát rybky do akvárka tak, že budou hodinku na hladině v pytlíku, kvůli vyrovnání teploty, a pak vpustit , ale nevylívat vodu z pytlíku. Udržovat teplotu 22-24C. jo a taky jsme dali předepsanou dávku toho hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr
Tuhle křivici dostávají většinou ryby stárnoucí. Je to důsledek toho, že v některých obchodech raději prodávají obrovské živorodky, co nejbarevnější. Ale staré, často vyřazené z chovu, pro již malý počet mláďat. U mladých ryb se to většinou nestává. Takže to asi choroba nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Petr
co jsou ty doporučená opatření? Jak dlouho jelo to akvárko než si tam dal ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:17 Petr – zkřivená živorodka
Prosím o radu! Před časem jsem založil akvárko, 50 l. Mám v něm 6 živorodek, 2 pancéřníčky, 2 ks potěru. Přes dodržení všech dopor. opatření ze zakoupených ryb 2 uhynuly( samičky, po vykladení potěru), taky chcípli 2 šneci (vše z jednoho zverexu). Teď je nějakou dobu klid, ale jedna živorodka se prohnula do boku. Jinak nejeví znaky nemoci, přijímá potravu. na pár dní to zmizelo, teď to má zase. Ostatní ryby nejeví známky nemoci nebo stresu. v akvárku je filtr, topné tělísko, teplota 22-24 C, dvě rostliny mikrosorium, na dně drobný štěrk. Voda odstátá, vodovodní. na dopor. prodavače jsme při zakládání přidali hnojivo, údajně rybám nemá škodit. Za rady předem dík!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 16:45 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku skalarovy spravilo toto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 16:44 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku podla všetkého je to parazit, len neviem aký a jak sa lieči
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 12:56 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: odikcz
nedokazu presne urcit, co to je, ale u parmicek nadhernych se mi neco podobneho vyskytovalo take, velky bolak, vicekrat po tele, tak do dvou tydnu jim jakoby "vypadl". opakovalo se to u nekterych parkrat za tri roky. netusim, co to je, ale nikdy mi na to zadna ryba neumrela (ty tri roky ziji v pohode) a ani se dalsi nenakazila. ryby v podstate maji jen tohle, jinak zerou, plavou. upozornuju, ze cistotou v akva to nebude, mam velke akvarium a vyborne zabehle, pravidelna pece, v podstate zadne nemoci me zatim nepotkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2012 11:46 R Muž romant [27982] Re: odikcz
Pokud rybku v první fázi hned zlikvidovat nechceš, tak jí určitě odlov a můžeš jí tzv. sledovat někde jinde, ale jakmile se její stav bude horšit, tak bych přikročil k tomu usmrcení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: odikcz
stál dvacku maximálně...léčiva budou stát přes stovku...ptáte se co je lepší? Já vám to nevnucuji, ale ptal jste se zda to nedostanou ostatní ryby...To ví jen pán Bůh, protože nikdo do vašeho akvárka nevidí. Tak než riskovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 11:37 Muž odikcz [114] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Než riskovat, okamžitě zlikvidovat.
na to je mi jí líto, chová se totiž úplně normálně ... ale s něčím takovým jsem se ještě nesetkal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 11:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: odikcz
Než riskovat, okamžitě zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 11:02 Muž odikcz [114] – paví očko
Fotka k příspěvku U jednoho samečka pavího oka se z ničeho nic objevila malá červená skvrna na ocase ... ta se postupně zvětšovala a teď se z ní stal už spíš takový jakoby bolák (trochu nafouklý, místy odchlipující)
jinak na jeho chování se nic nezměnilo, chová se stejně jako všechny ostatní ryby ... plave, žere, ...

byl koupený v Hornbachu (asi nějaký export) ... vydržel docela dlouho (oproti jiným kupovaným v místních akvaristikách), ale bojím se spíš, aby to nebylo něco přenosného na ostatní ... jde mu nějak pomoci (+ aby to nedostali ostatní) nebo přišel jeho čas? setkal jste se s tím někdo?

díky

PS: ostřejší fotku bohužel nemám :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2012 09:58 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Jasně, takže po léčení není ryba přeléčena, ale byla léčena. Já preventivní léčbu nedoporučuji nikdy, ale používám ten termín "vodoléčba", což je ono zlepšení podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No je jenom léčení. Aplikace konkrétní chemie na konkrétní nemoc. Přeléčení jako často používaný terminus je blbost...Je to jen proces, kdy se někdo domnívá, že preventivní použití nějaké chemie je rybám prospěšnější, než třeba tebou často ordinovaná "vodoléčba". Což je hluboký omyl. Zatímco pravděpodobné zlepšení podmínek v akváriu po výměně vody rybám určitě neuškodí, aplikovaná "preventivní"léčiva udělají nejspíš pravý opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:43 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Trochu nerozumím, kde jsem se tak provinil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   17.01.2012 09:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Méně chytračit, více znát...Píšeš U těch importů se je snaží každý překupník zbytečně odčervovat (zdravá ryba žije bez problémů v simbióze se svými parazity) a ke koncovému chovateli se dostane ryba v takovém stavu že většinou brzy chcípne a potom se jen píše jak jsou importy háklivé :-D Ale když se člověk dostane k těm dovozcům a vidí že ty ryby plavou v úplně fialové vodě a to několikrát, tak se není čemu divit ...Znáš mechanizmus a časy při přepravě ryb? Pak bys nemohl napsat takovou kravinu... Není zbytečného odčervování či používání preventivních přípravků, je pouze aklimatizace ryb po dlouhé cestě...Pokud nejsi schopen si uvědomit, že odchytové ryby se do Čech dostanou někdy i více než po měsíci od odchytu a pořád s nimi mezi tím někdo někam šíbuje, pak prostě tvé poznámky jsou poznámkami zcela neinformovaného redaktora. Ono je to podobné i s rybami z farem...Ale i při transportu ryb u nás...Když dáváme ryby na vývoz, dva, tři dny před balením nežerou...Dostanou se k vývozci...další dva dny a jeden přebal. Pak jsou na místě...další změna vody a pořád ještě nežerou. Mezitím se přihodilo, že třeba při posledním transportu jedna ryba chcípla a došlo ke zmnožení bakterií před tím, než je obchodník vybalí. Co udělá? Musí použít nějaké přípravky, aby neohrozil ostatní ryby...Hochu, hochu...pozor na rychlé soudy.... no ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Co je to "přeléčéní"??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:13 Muž Yirka [9118] Re: Haimdol
Já bych řekl, že ta denitrifikace tam probíhá každých 14 dní. Jestli jsem tedy dobře rozuměl poznámce o tom způsobu "čištění". Tam bych také hledal příčinu problémů. Ono zakládat každých 14 dní nádrž nezachrání, ani když použiješ polovinu staré vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:50 Muž larix [1420] Re: zuzana
Áno, čítal som to. Ale je rozdiel medzi prípravkami Baktopur (tekutý) a Baktopur direct (tablety). FMC a Omnipur sú na baktérie dosť slabé a nešpecifické. Určite by som nepoužíval FMC preventívne (aj keď niekto to odporúča), je to dosť veľké svinstvo.
Ako už bolo uvedené, treba zlepšiť podmienky v akváriu - v prvom rade zabezpečiť substrát pre nitrifikačné baktérie (vhodné dno, filter s vhodným filtračným médiom) ako aj samotné baktérie (napr. Sera Nitrivec - nie je nutné ale všetko sa urýchli), ďalej do akvárka umiestniť maximum rastlín (a zabezpečiť im vhodné podmienky) a nakoniec pravidelne 1 x týždenne (minimálne prvé dva týždne častejšie) meniť dostatočné množstvo (30%) vody za čerstvú rovnakej teploty (Aquatan netreba).
Čo sa týka liečby platí to, čo som už písal. Navyše je vhodné zvýšiť teplotu vody na 30°C (stabilne počas liečby, neskôr je ideálnych 28°C, je to teplomilná ryba). Avšak, ak nebude splnená podmienka vhodného prostredia pre ryby, liečba naozaj nemá význam a aj po prípadnom vyliečení aktuálneho ochorenia sa skôr alebo neskôr objaví ďalšia choroba.

Edit: Nitrivec treba dať do akvárka až po ukončení prípadnej liečby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:48 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Ježíš! Máte pravdu. Oprava: nitrifikace. stydim denitrifikace je až další fáze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:48 R Muž romant [27982] Re: zuzana
Ano, to je klidně možný, že to ta ryba nepřežije, nejsem cinik, to je konstatování faktu. Viděl bych to na dvě možnosti do budoucna. Buď zůstat u toho 10 litrovýho akvária s tím rytmem výměny vody, jak jsem napsal. Nebo se poohlédnout po větším akváriu(alespoň 20 litrů) a vybavit ho jednoduchou filtrací(třeba bublifukem), živejma rostlinama(stačí plovoucí) a standartní péčí o to akvárium daleko jednodušším způsobem udržovat normální podmínky v té nádrži. (týdenní výměna 1/3 vody, údržba dna, nepřekrmování ryb atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:47 zuzana Re: Haimdol
to opravdu nevím, ani nevím jak to zjisti či upravit... používám je aquatan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Haimdol
Denitrifikace? To by tak ještě scházelo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:44 R Muž Silent [5949]
Roman má pravdu. V nádrži kde prakticky neexistuje řádná denitrifikace se za týden nakumuluje velké množství toxických dusíkatých látek (NH3, NO2). Ještě dotaz. Nakolik je stabilní chemismus vody (pH, alkalita)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:42 zuzana Re: romant
no tak já jsem šťastná, že mi to někdo asi na posedmé radí dobře... zatím mi všichni tvrdili, jak to stačí... :-/

Ono je to stejnšě asi ale jedno, protože mi už stejně chcípne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:40 R Muž romant [27982] Re: zuzana
O to víc to svádí k doporučení každodenní výměny té vody. V 10 litrech vody se velmi složitě udržuje biologická rovnováha a ta intenzivní výměna vody je jediným správným postupem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:38 zuzana Re: Haimdol
v akváriu je 1 ryba, v 10 litrech vody, a cca 2 střední anubiasy a dva milinké co plavou u hladiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 22:34 R Muž romant [27982] Re: zuzana
Ono to FMC, když se nepostupuje dle návodu, mám na mysli fázi po použití toho přípravku, dokáže dobře vyvraždit nitrifikční bakterie, který jsou velmi důležitý pro přeměnu škodlivých dusitanů, na méně škodlivé dusičnany a když v akváriu je málo rostlin, nebo žádné, tak jediným způsobem, jak ty škodliviny z vody dostat je ta výměna vody. V akváriu kde není filtrace, je dobrý tu 1/3 vody měnit ob den, poř. denně, čímž se činnost té filtrace supluje.
Edit: Než já to vyvoslím, tak mě Honza předběhl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2012 22:30 R Muž Silent [5949] Re: zuzana
Pokud není v zarybněné nádrži filtr je výměna vody jednou týdně třetina velmi málo. To je frekvence výměn v nádrži s filtrací. V případě nádrže bez filtru bych měnil třetinu vody obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:26 zuzana Re: romant
já nejsem tak tvrdohlavá jak vypadám... vím že chemie pro ryby dobrá není a ve sterilním Marvin nežije. FMC jsem používala dvě kapky do 10litrů v případě, že jsem přinesla novou kytku, rybu, jako prevenci... dokud jsem nepřinesla tu samičku z pet centra, tak jsem sním nikdy za ten pul roku problém co se týče nemocí neměla, tak se asi tak špatně neměl.

Voda byla měněná 1/3 týdně, tak jak mi poradil betarista, kvuli tomu, že nemam filtr, vzduchování, a protože to akvárium je malé. Sice jsem napsala že jednou měsíčně komplet čistím, doplním to informacemi, že cca 1/2 vody co jsem odebrala ze zhora bylo s rybou přenecháno a vyčistěná byla druhá polovina s kamínky a kalem, takže nikdy tu vodu neměl úplně komplet novou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:13 R Muž romant [27982] Re: zuzana
Já si budu, jak ten mezek pořád trvat na svým a budu tvrdit, že ta ryba svoje onemocnění, byť ho přesně nedokáži identifikovat, utrpěla pobytem v nevhodným prostředí a Ty se snažíš léčit následky a příčiny jsou lehce opomíjeny. Bude to znít možná drsně, ale to je můj přístup. Vrátil bych se na začátek a utvořil v tom akváriu, nebo se o to alespoň pokusil, to správný prostředí, tak aby tam nějaká ryba dokázala přežít. Znovu zopakuji, že si myslím, že tím léčením se stav neustále zhoršuje. Ono ta poznámka, že občas použiješ FMC je docela zásadní. Nic proti použití nějakýho léku, když se ví proč ho člověk používá a o jeho účincích, hlavně těch vedlejších. Vím, že jsem Tě nepotěšil, ale to je můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:08 zuzana Re: larix
zkoušela jsem vodoléčbu, Baktopur, Omnipur, FMC... ano jedno nepomohlo... to už jsem také někde psala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:01 zuzana Re: romant
ano jedná se o tu samou zuzanu... a natržená ploutve to není, tak blbá nejsem, navíc matka je 20 let nadšený akvarista, tak nějaké základy mam. bohužel všichni se věnují jen té ploutvi a přitom já pořád píšu bíle fleky, krvavé fleky, odstáté šupiny... mimo to jsem i upozorňovala, že ta fotka je nekvalitní a není to na ní vidět, že ta ploutev je rozpadlá a ne natržená, on si to navíc nemá o co udělat...

za odkazy děkuji, ale knihu mam doma taky a kdybych to dovedla určit podle nich, tak už to vím... břišní vodnatelnost by to mohla být, ale oči ani břicho nijak nafouklé nemá, žere s chutí... technicky podle všech knih a rad už by měl být minimálně dva týdny mrtvá a není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:22 Muž larix [1420] Re: romant
No jo, tá plutva podľa všetkého s tým ostatným ani nesúvisí a naozaj ide o (podľa mňa bakteriálne) ochorenie z nevhodného prostredia a stresu. Ak sa podmienky pre rybu nezlepšia, liečiť je zbytočné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.01.2012 21:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
U těch importů se je snaží každý překupník zbytečně odčervovat (zdravá ryba žije bez problémů v simbióze se svými parazity) a ke koncovému chovateli se dostane ryba v takovém stavu že většinou brzy chcípne a potom se jen píše jak jsou importy háklivé :-D Ale když se člověk dostane k těm dovozcům a vidí že ty ryby plavou v úplně fialové vodě a to několikrát, tak se není čemu divit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:09 R Muž romant [27982] Re: larix
Pokud se jedná o stejnou zuzanu, která se tady v pátek dotazovala na rozpad ploutví a vyklubala se z toho normálně natržená ploutev, tak se mrkni jaký brekule s tím akváriem jsou prováděný, je to na předešlý stránce.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7284