Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 305

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Filtr Fluval 305
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Barney
Mrkněte na Atmany řady CF. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 15:31 Muž Barney [61] Re: Voky
No já bych řekl, že Fluvaly nejsou zrovna dvakrát dobré filtry. Sice jsem se nechal zlákat na Fluval 405, ale už bych to nikdy neudělal. Po měsíci je dost zanesený a musím ho proprat. Už si Fluval nikdy nekoupím - hučí, malý objem filtračních nádob, časté zanášení, blbé hadice jo a vysoká cena. hmm Prodávám ho, kdyby měl někdo zájem, piště hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:22 R Muž Silent [5949] Re: Voky
To není chyba filtru, ale vznášejících se nečistot v nádrži. Čím více "bordelu" tím více se zanáší molitanové předfiltrační patrony a tím se podstatně snižuje průtok. Většinou trochu pomůže častěji odkalovat a tím se do filtru dostane podstatně méně pevných částeček a neznečišťuje se tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 10:42 Muž Voky [23] - Cichlidy
tak ja mam stejny problemek. vycisitim filtr a do 14 dni uz filtrem tece tak 5 litru za minutu. myslem jsem ze vydrzi vic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 12:39 Žena Gabrielka [73] Re: Nedory
Nic jsem neradila, jen konstatovala. (Konstruktivní odpověď už tu přeci padla. :) Přeci jen je lepší 2x-3x týdně proprat návlek, než 1x týdně rozebírat filtr. ;-))
Pokud se to nesmí, (něco konstatovat, vyjadřovat názor na nějakou myšlenku ap.), pak sorry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 12:07 Muž Nedory [15] - SumciRe: Gabrielka
Jenže to je jaksi jiný problém. Pterygoplichthysové sežerou všechno krmivo a pro L168, Lorikárii a L128 skoro nikdy nic nezůstane, takže ti přežívají na drobkách, co odpadnou Pterygoplichthysům nebo pravděpodobně na řase. Ale tento problém řeším Pterygoplichthysové jsou prodaní a v pátek jdou pryč.

Každoupádně mi přijde jako konstruktivní odpověď "dej si na sací trubku bioakvacit", než "jo moc krmíš, ryby ti moc kálej"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 11:56 Žena Gabrielka [73] Re: Nedory
Signalizuje "dostatek" potravy. Nebo spíš nadbytek... :)
Ale to zvažujete i vy sám: "...dvaceticentimetrový Pterygoplichthys joselimaianus produkují takového odpadu, že to ucpává filtr..." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2009 11:53 Lucka Re: Nedory
Já místo sacího koše na trubku nasadím kostku hrubšího molitanu a filtr nemusím tak často čistit. Jenom nesmím zapomenou při pravidelné údržbě molitan propláchnout, jinak se průtok snižuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 11:49 Muž Nedory [15] - SumciRe: Gabrielka
no k čemu je mi kolonie, která ucpává filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 11:47 Žena Gabrielka [73] Re: Nedory
Ten hnědý sliz jsou s největší pravděpodobností kolonie nitrifikačních bakterií. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 11:34 Muž Nedory [15] - SumciRe: sokar
Z hadic mi létaly celé provazce hnědého slizu, když jsem to minulý týden proplachoval. Teď je průtok zase minimální. Používám v prvním koší keramické válečky od Hagenu a dva koše poreznich kuliček od JBL.

Krmimim JBL Pleco chips, mám tam jen sumce. Mám podezření, že skoro dvaceticentimetrový Pterygoplichthys joselimaianus produkují takového odpadu, že to ucává filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 06:18 sokar Re: Nedory
Toš to fakt není normální.
Zkus drbnout do hadic od filtru.Vylítávají ti z ní žmolky?Esi jo,tak je potřeba vyčistit proudem vody či kartáčem trubky.
Jakou používáš náplň?Pokud jemný molitan tak se nedivím.Jednou sem ho použil a opravdu se mi snížil průtok.Když sem krmil suchým krmivem tak se mě trubky aji filtr dost špinil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 02:40 Muž Nedory [15] - Sumci
Mám taky Fluval 305 ve 240 litrovém akva, ale každý týtden musím filtr rozebrat a všechno propláchnout, jelikož mi průtok klesá na polovinu... Nejdříve jsem neustále vytrhával z hadic a filtru jávský mech, který už jsem zrušil, ale pořád se ucpává... Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:42 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Roman
Dej ten větší..mám akva cca 300 litrů a 205 v něm nestihala..takže jsem k ní přidal Tetra tec 700...měl jsem ho za hubičku..takže ty dva to táhnou v pohodě..mám taky terčovce..ale jednoznačně jdi do té 305.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:38 Bouda Re: sokar
Ne, Myslím ucyhcení :) Jinak hadice od Eheimu může kupovat jen blázen :)
Ty jsem taky dostal, ale je to úplně obyčejná hadice, na které je nápis Eheim a je tak 10x drašší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:08 sokar Re: Bouda
Můžeš mi říct něco o tym systému hadic?Sou hladký nebo taky vroubkovaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:45 Bouda Re: Roman
Ahoj, já mam taky 240L
Měl jsem Fluval 305 a musim uznat, že ač jsem s nim byl spokojenej, tak se stávajícím filtrem se nedáí srovnat. Od kamaráda jsem dostal Filtr Eheim professional 2224 a tichý, snadná udržba, super systém na hadice. Prostě paráda a můžu jen doporučit.
(Teda je fakt, že jsem všechno dostal už jetý, tak nevim jak by se filtry chovali, když bych je dostal jako nové :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:34 sokar Re: Roman
Mám taky cca 240L a mám tam fluval 305.Dej tam radši silnější.Nic tím nepokazíš.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:28 Roman – Fluval 305 na 240l?
Mam 240l akva, co je lepsi koupit fluval 305 nebo 205? Budou tam tercovci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:38 wobbler Re: MK
Stačí sním trošku zatřepat a vyhnat zněj vzduch a mít co nejmíň prohýbaný hadice ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:58 R Muž Silent [5949] Re: MK
Samozřejmě je třeba filtr před spuštěním napustit vodou. Nesmí běžet na sucho mohl by se poškodit rotor. Takže po napuštění jen strčit do zásuvky a občas s ním zatřást aby se uvolnily vzduchové kapsy a hotovo. V návodu je to přesně popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:48 MK Re: Silent
V predchozim prispevku z 23.12. Danila o tom pise. Nevim zda to nemelo byt spis pred zapnutim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:34 R Muž Silent [5949] Re: MK
Kde jsi to vzal, že se má před vypnutím natlakovat?. Mám tu návod před sebou a nějak to nevidím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:24 MK
S potesenim muzu konstatovat, ze filtr se skutecne po cca mesici ztisil. Neni to takove jak nekdo psal, ze ho ma v loznici volne vedle postele a nerusi ho. Mam ho v obyvaku a schovan do skrinky a to uz je takove, ze hlucnost nevadi.
Co znamena pred vypnutim natlakovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 19:59 R Muž Silent [5949] Re: Nedory
Sice to sem opravdu nepatří, ale ta výška je 140cm a ne 104cm. Takže těch tvých 150cm je celkem v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 19:48 Muž Nedory [15] - Sumci
Vím, že to sem nepatří, ale dneska jsem koupil Fluval 305 a chtěl jsem se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s tou výškou? píše se tam 104cm ode dna filtru ke hladině vody a já mám 150cm určitě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 09:48 Muž Walker [66] - CichlidyRe: libca
No kdyby byl muj filtr slyset tak, jako kdyz nam sepne lednice, potes panbu...to bych si dal :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 01:16 libca Re: Danila
Taky mám filtr Fluval 404 a musím konstatovat bez problémů. Po zapojení nějakou dobu, asi tak půl hodiny byl malinko hlučnější,ale to vypouštěl vzduch. A jinak je slyšet, asi tak jak lednička když sepne. Toto jsou asi nejlepší filtry bych tak řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2008 22:38 Žena Danila [4489] - SumciRe: apinek
Mám přes rok Fluval 305 a je úplně tichej, a co se týče trubek, neucpávají se vůbec,jsem je po roce čistila a kdybych to neudělala, tak by to bývalo nevadilo:-)
Spokojenost naprostá, chrčí jen když je blbě nasazená vrtulka nebo v něm necháš vzduch - nevypumpuješ ho při znovuzapojení po čištění... palec

Dporučuji držet se návodu výrobce a před vypnutím filtr natlakovat. Pak se s ním cvičit nemusí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 13:31 apinek Re: MK
hele,když napustíš akvárko chlorovanou vodou,jsou po celym akvu miliardy bublinek.fluval má velkej výtlak a tim pádem toho i hodně nasaje,samozřejmě i s bublinkama.když chlor po 2 dnech vyprchá,filtr se vzpamatuje a všechno šlape.sám jsem si ho před týdnem koupil do 250l akvárka a první den to bylo strašný.ted už je to ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 12:59 MK Re:
Diky vsem za odpovedi. Z odpovedi mam aspon nadeji, ze se hluk casem snizi. Filtr jsem naklanel, zapinal, vypinal a porad z nej vychazeji nove a nove bublinky. Ne trvale ale jenom pri nekterem z uvedenych ukonu. Jenom se zeptam, toto me ceka po kazdem cisteni filtru? Pokud ano tak konstrukce filtru asi neni uplne nejlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 12:00 artognov Re: Ludek
Mam tento filtr doma už rok a časem se hlučnost opravdu sníží. Ovšem často dělá rámus kvůli kyslíku co je uvnitř. Mě se vyplatilo sním pár krát zakývat a uvolnit tak bublinky které blokují průchodu vody. To má za následek rachot vrtulky která jede jakoby naprázdno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 21:45 Muž Ludek [39] Re: MK
Mám 305 v provozu rok ve skříňce a nevím o něm co se hluku týče. Pokud běží takhle krátce bude to nejspíš vzduch v čerpadle, s filtrem stačí zaklepat, nebo s ním o něco klepnout, filtr vzduch vyžene a je klid. Na začátku se vzduch uvolňuje z filtračních náplní, takže se toto musí dělat první dny. Pak už je vše v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:33 apinek Re: Jva
jestli bude tahle vrčet i po třičtvrtě roce provozu,prodám ho.je to opravdu dost slyšet(i přez opravdu hlučný hadr disc v pc) :) ....
každopádně filtruje velice dobře,až jsem mile překvapen.ale štve mě že to nemá rozstřikovací rampu(i když jsem ji měl na všech vnějších filtrech sundanou,ale je to jistota),má to hrozné hadice,v nich se bude držet hrozně moc bordelu a nepujde to nejspíš vyčistit(k tomu ještě nejsou průhledné),kolínka jsou taky hrozná.no uvidíme časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 21:19 Muž Jva [6] Re: apinek
Mám take Fluval 205 (305 bude stejný, kromě objemu filtračních náplní)a po jeho koupení jsem byl co se týká hlučnosti celkem dost zklamaný. Ale po cca 1/4 roce se velmi ztišil a v současné době (13 měsíců provozu) není prakticky slyšet ani z velmi malé blízkosti (a dle doktora se mi sluch zatím nezhoršil :-)). Má mít keramickou hřídelku, takže asi dost dlouho trvá, než se zajede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:54 apinek Re: MK
no já si před týdnem koupil fluval 205 a opravdu je slyšet.a to ještě nemám skříňku,ale pouze stojan z jaklu.ale jsem rád,že alespoň neteče a filtruje jak má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:46 MK – Fluval 305 - hlucnost
Ahoj. Chtel bych se zeptat na zkusenost s Fluval 305. Mam ho pusteny jeden den a pomerne hodne v nem chrci. Je ve skrini a i tak je slyset. Mate s tim nekdo zkusenost a muzete poradit jak to odstranit? Vim, ze tu o tom clanky jiz byly ale jde mi o konkretni zkusenost co s tim. Predem diky za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 18:46 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Barney
koupim atman cf-1200,z finančních důvodů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:59 Muž Barney [61] Re: Kuca
A jo vlastně, ty tam chceš geophagy, no tak to bych potom sáhl po 405ce jak píše Romy. Perleťovky jsou prasata, ale jsou nádherný. :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:55 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Kuca
Perleťovky jsou docela velké ryby a jako ostatní cichlidy ne moc,,čistotné",rády si pochutnají i na rostlinách.Větší filtrace,dle mého,by tady nebyla od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:48 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Romy
geopfágové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Barney
405 je pro akvária do 400 l,ale výkon čerpadla je vždy brán bez vnitřních náplní.Když filtr naplníš,jsi sotva na polovině,tady jde spíš o objem médií.Předpokládám,že Fluval 305 má menší objem,než Fluval 405.Záleží hlavně na tom,jaké budou ryby v akváriu,a co se týče protiproudu,dá se regulovat kohouty.Delší interval čištění je také neocenitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:32 Muž Barney [61] Re: Romy
Fluval 405 je moc, ryby by tam měly protiproud, to neni dobré. 405ka je v pohodě i pro 480l akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:31 Muž Barney [61] Re: Kuca
Fluval 305, je akorát. Když vezmeš, že tam budeš mít aspoň 40kg písku, kořeny, kameny, rosltiny ... tak rázemm ti ubyde 80 l z objemu, takže v pohodě bude stačit. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:30 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Kuca
Filtrace by měla být vždy lehce naddimenzována.Fluval 305 je do 300 l,takže si myslím,že by se dalo přidat.Tak akorát by byl Fluval 405.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 16:34 Muž Kuca [43] - Cichlidy – fluval 305 a akvárium 375l
fluval 305 do aqua 375l ano či ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9135-filtr-fluval-305-?od=101