Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 16:58 - Re: Marcelko
Ok.Napísal som ti to už v ss.Napíšem teda znova a priamo.S odkazu čo si pôvodne dal je re bežného akvaristu použiteľné len aktívne uhlie.Bodka.
Ak sa nerozumieš ionexom a ich použitiu resp.regenerácii(je ich totiž nespočetné množstvo),tak sa do toho zatiaľ nepúšťaj.Mohol by si si s rybkami (akvárkom) narobiť viac problémov ako úžitku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 12:58 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Marcelko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 12:58 Silviebaris Re: Marcelko
Neřeš filtraci,ta ti při počtu těch ampulárii stejně nepomůže..ty jsou největší problém... ;-) Jak si se dopracoval k počtu 50kusů?Taky by jsi mohl častěji měnit vodu,ale to už ti někdo psal,ty řešíš vodu a filtr,ale to co ti plave v té vodě,je ten problém...ryby a ampulárie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 11:57 Mist Re: Marcelko
Marcelko, já jsem ti slušně odpověděl, že to jsou pro tebe vyhozené peníze, že POKUD MÁŠ V AKVÁRIU DOBRÉ PODMÍNKY, BUDE TI STAČIT BIOMOLITAN a voda bude tak jako tak čistá. To znamená, že na to jdeš špatně, pokud máš v akváriu podmínky na nic, žádný filtrační médium ti nepomůže, protože to neřeší příčinu ale následky. A to nefunguje. A ty jsi ještě zlý a vztekáš se, ať se nestarám o tvé penize. Dobře Marcelko, když jich máš teda tolik, tak si kup všechny filtr. média, vyzkoušej to v tom tvém rybníku a pak se pochlub co tedy nejlépe funguje. Je to pro tebe lepší odpověď, nebo ani tohle nepobereš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2018 11:42 Muž larix [1420] Re: Marcelko
Možno by stačilo častejšie meniť vodu, napríklad menšiu časť aj každý druhý deň (,kým sa nevyrieši situácia s prerybnením).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 11:39 Alindur Re: Marcelko
Po znovu precteni prvni otazky ti asi nikdo tady neda nazor na ty filtrace. To spis napis na ten eshop treba ti pomuzou vic kdyz to prodavaj. A druha otazka jestli jsou vhodny pro vnejsi filtr
, no to asi budou protoze by se prez to mela cistit pitna voda a ta se filtruje prevazne vnejsim filtrem treba pod drezem v kuchyni ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 11:24 Muž Jarry [1433] Re: Marcelko
Tak si nejprve přečti popis jednotlivých položek z tvého odkazu a polož dotaz k nějaké konkrétní, pro jaký účel bys jí chtěl použít. Zase chceš, aby někdo provedl průzkum za tebe. Přečti si to a použij vlastní rozum, pak se ptej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2018 10:31 R Muž Anthrax [4739] Re: Marcelko
Ty na to ale nejdeš opačnou cestou. Ty sem hodíš odkaz na dvacet médií a ostatní starejte se. Takhle to nefunguje a ty to odmítáš pochopit a pak se divíš. Na to se ti v lepším případě každej vyprdne nebo tě pošle do háje. Máš si vybrat ty média která dusičnany snižují něco si o nich zjistit a pak se ptát, pokud to není něco jasné.
Omlouvám se za OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 10:30 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
To viem tiez, ale riesim filtracnu napln a to je tu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 10:28 Maq Re: Marcelko
Máme tu vlákno "Jak snížit dusičnany". Je tam přes 500 příspěvků...
Ale přesto Ti stručně odpovím.
Rybky nejsou zdrojem dusičnanů. Napřed jsou organické látky s obsahem dusíku, pak z nich mikrobi udělají amoniak, a z amoniaku pak jiní mikrobi udělají dusičnany. Možná řekneš, "no a co, však tak jsem to myslel", ale praktický význam toho rozlišování je náramný. Ty totiž můžeš ten dusík odchytit už dřív než se na dusičnany přemění.
1. Rozpuštěné organické látky (s obsahem dusíku) odstraníš filtrací přes aktivní uhlí nebo Purigen.
2. Na zachycení amonia/ku je bezvadný obyčejný zeolit - levný, účinný.
3. Na dusičnany pak příslušný anex. Velké rozdíly v ceně a kvalitě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 10:22 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
Viem velmi dobre a budem sa zase opakovat, ze pricina mojho velkeho NO3 sú rybky, ale nove rybky uz dlhsie nekupujem a samozrejme, ze redukciu rybiek chcem urobit v co najkratsom case, ale nemam ich komu darovat a zabijat ich samozrejme nechcem. palec
Takze musim ist teraz asize opacnou cestou, nemyslis "Maq"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.12.2018 10:00 Maq Re: Marcelko
Jasně, ale pořád na to jdeš z nesprávného konce. Najdeš webovou stránku plnou "filtračních" médií, a položíš souhrnný dotaz, zda by se některá nedala použít v akvaristice.
Rozumný postup je opačný. Například: Řeknu si, že bych potřeboval snížit obsah dusičnanů. Tak začnu prvně pátrat po zdroji, odkud se mi tam berou - zdali bych ten zdroj nemohl "přiškrtit". Potom po způsobech, jak se dusičnany dají odstraňovat, když už v akváriu jsou. A teprve potom, takto řádně poučený začnu browzdat po Netu, kde se dá něco takového koupit, třeba levněji a líp, než v akva-obchodech. V tu chvíli už budeš rozumět tomu, co hledáš a jak to funguje, a většinou budeš sám schopen posoudit, zda se Ti to hodí.
No a k tomu, jako závěrečný stupeň průzkumu, se můžeš optat na fóru, jaké mají lidi zkušenosti s konkrétním výrobkem.
Ty začneš tím, že hodíš do fóra otázku, a očekáváš, že to všechno ostatní uděláme za Tebe. A když Ti nakonec někdo odpoví, tak se ještě dočká toho, že brbláš, že odpověď není dostatečně jednoduchá a srozumitelná. Protože prý "doba se změnila".
Mimochodem, milánku, touha po jednoduchých a jasných odpovědích je věčná. Ještě jsme nebyli na světě, když s takovými udělal velikou kariéru třeba Hitler. Tak se nad sebou zamysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 09:13 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Mist
Ja to nechapem a neviem co stale riesite to, ze zbytocne vyhadzujem peniaze za to a to, atd... - kde som prosim Ta pisal o tom, ze si to chcem kupit? hmm (a keby si to aj kupim, tak su to predsa moje peniaze a nie Vase ;-) )
Len sa o to zaujimam a zistujem ako akvaristicke obchody predavaju niekolkonasobne predrazene produkty, ktore sa daju kupit ovela lacnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2018 09:01 Mist Re: Marcelko
Marcelko, místo těhlech blbostí si kup raději něco dobrýho na zub, vyhazuješ peníze za nesmysly. On bude bohatě stačit biomolitan, pokud budeš mít dobré podmínky v akváriu, budeš mít čistou vodu tak jako tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 06:40 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: ludvik
Ani "Filtračná náplň Anex"?
www.cistavoda.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.12.2018 22:55 Muž ludvik [1082] Re: Marcelko
0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 22:48 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Co poviete na tieto filtracne naplne? - ktore z nich su vhodne do vonkajsieho filtra?
www.cistavoda.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 14:57 Maq Re: Eva
Nebylo mým úmyslem se Tě dotknout. Omlouvám se. Chtěl jsem tím vyzdvihnout prospěšnost aktivního uhlí v situacích, kdy není jasné, s jakým problémem se potýkáme. A to vzhledem k bohaté zkušenosti, že především začátečníci na "radu ve Zverimexu" kupují specifická léčiva, aniž dokáží nemoc/problém správně určit.
Nijak jsem tou zmínkou nepředjímal to, co jsi vzápětí bezděky potvrdila, totiž že to je přesně i Tvůj případ. O ParaGuardu dokonce ani výrobce netvrdí, že by účinkoval proti infekční vodnatelnosti. Je to léčivo na vnější parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 12:26 Muž MichalV [327] Re: Eva
vyzdravela preto, že to nebola infekčná vodnateľnosť, tá liečiteľná nie je, ale vodnateľnosť spôsobená pravdepodobne NO2.
Ja som mal takto "infikovaného" prísavníka. Už som ho chcel odpísať, ale prelovil som ho ešte do malého akva s čistou čerstvou vodovodnou vodou, dal som mu tam len vzduchovanie a trochu kuchynskej soli. Pár dní som ho nekŕmil a jeho stav sa výrazne zlepšil. Soľ proti NO2 pomáha, to som vtedy ešte nevedel. Prísavník sa vyliečil, vrátil som ho do pôvodného akva. Asi o týždeň zdochol.
Na túto vodnateľnosť mi zdochla skoro polovice osádky, kým sa akva stabilizovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 10:29 Eva Re: Maq
Používám seachem Paraguard protože se u mě vyskytl problém a infekční vodnatelnosti. Rybu co byla nakažena jsem dala mimo a kupodivu se zdárně uzdravila, nicméně je pořád v karanténě. Jelikož se jedná o velice infekční onemocnění, poradili mi ve zverimexu přidávat tento přípravek i do společenského akvária jelikož by mohlo hrozit, že se nakazí nebo jsou již nakazeny ryby tam a není to zatím viditelné. Takže opravdu se nesnažím bezhlavě kupovat lahvičky, snažila jsem se před koupí poradit a že každý doporučuje něco jiného, to už je bohužel věc názoru.
Nicméně, děkuji za odpověď :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2018 21:55 Maq Re: Eva
Aktivní uhlí.
(1) V případech ne zcela specifických problémů je nedostižně jako nespecifické "léčivo" zlepšující poměry v akváriu. Lidé by je měli používat raději, než bezhlavě kupovat flaštičky.
(2) V případě použití speciálních léčiv je třeba aktivní uhlí z filtru odstranit. Po skončení léčby postupujeme podle návodu ke konkrétnímu léčivu.
(3) Aktivní uhlí se vyčerpá. Nikoli však během hodin, jak se někdy píše, spíše během dnů až týdnů. Záleží na znečištění vody. Čili čím špinavější, tím kratší doba výměny. Větší otrava, ale za to nemůže AU, za to si může akvarista.
(4) Riziko že déle ponechané AU zpátky "uvolní" co předtím zachytilo, je malé. Přesto je rozumné ho tam nezapomínat a měnit pravidelně.
(5) Jako osídlovací plocha pro bakterie je AU málo vhodné. Jeho póry jsou o jeden až čtyři řády menší, než jaké by bakterie mohly využít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 21:13 Eva – Léčiva a filtrační média
Chtěla bych se zeptat, jak je to v případě filtračních médií během léčení. Čtu v přípravku (Seachem ParaGuard), že mám odstranit chemické filtrace jako je aktivní uhlí, rašelinu apod. Snažila jsem se vygooglit všechny možné chemické filtrace, ale všude píšou výše zmíněné. Proto mě zajímá, mám filtr Tetratec Ex800 plus se složením:
1. Tetra CR keramické filtry, kroužky
2. Tetra BF Biologická filtrační pěna
3. Tetra BB Bio filtrační kuličky na podporu usazení filtračních baktérií
4. Tetra CF Carbon filtrační médium pro odstraňování škodlivých organických látek
5. Tetra FF filtrační vata - spolehlivě odstraní jemné částice a podporuje čistou vodou

Chápu, že bod 4. tam teda nemá být, ale pro jistotu se ptám, co ten zbytek? Musí se odstranit ještě něco?
Pak ještě k aktivnímu uhlí. Přečetla jsem tu diskuze a pochopila, že se používá v případě, že chci vytáhnout pozůstatek léčiv z vody. Moje otázka zní: Musím to po léčení použít a odstranit ta léčiva z vody nebo když to neudělám tak to "nějak" vyprchá samo? A jakmile pomine životnost toho uhlí, může zůstat ve filtru nebo je lepší ho odstranit?

Snažila jsem se tady toho nastudovat co nejvíc, než napíšu, ale stále si nejsem jistá. Někdo psal, že se má odstraňovat, že to může uškodit, někdo, že to nevadí, že se v tom začnou usazovat "ty dobré" bakterie, tak teda nevím. Díky moc za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 23:30 Muž AsusKD [85] Re: freem1
Skús toto e-pisky.cz/… . Cenovo určite lepšie než špeciálne odstraňovače NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 20:42 Silviebaris Re: freem1
U každýho připravku dole,je tabulka,kde se můžeš dotyčnych pánů zeptat,určiťě ti poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 20:29 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Co poviete na tieto produkty?
Mate s nimi nejake skusenosti?
Ktory z nich je najucinnejsi?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 14:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: freem1
Ano, psal jsi něco o vodě, nějací moli, pak ti někdo oponoval a argumentoval jsi nejlepším cichlidářem v Evropě. Předpokládám, že to mělo souviset s tou vodou. Pokud ne, tak sorry jako, kousek odsud na Hukvaldech se narodil Leoš Janáček, takže to tam asi taky je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 06:09 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: DavFM
A kde ja pisem o vode, ktoru on pouziva??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 00:02 Muž AsusKD [85] Re: freem1
Neurážaj sa hneď smich
Ja žijem v okrese Beroun a mám krasne mäkku vodu zo Želivky :-P .
Neviem, čo ti nakecal SEVAK, ale Bytča je napajana z dvoch zdrojov, Bytča-Hlinik a Predmier. V lepšom pripade maš tu mäkšiu okolo 3mmol/l. V horšom máš tu z Predmiera. Čo tak skočit ku chovateľovi a kuknuť na to, ako on tu vodu upravuje/neupravuje, než tu spamovat vo fóre? Cichlid je cca 1500 druhov so širokým spektrom požiadaviek na parametre vody ako sú napr. ph a tvrdosť. Bude asi trochu rozdiel v chove kančika, čo ma rád tvrdšiu vodu a terčovca ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 23:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: freem1
Asi ti nedošlo, že p.Fuljer dělá afriku, ten vodu naopak ještě tvrdí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 22:46 R Muž romant [27982] Re: freem1
Dát Platinum soil do filtru je sebevražda, bude z toho velmi brzy jenom bláto, tuto myšlenku rychle opustit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 22:45 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: AsusKD
Vidno, ze to mesto ani len trosku nepoznas, ked vypotis taku hovadinu z ust. tone tone tone
Ked uz tak, tak z Bytče je aj najvacsi a najuspesnejsi chovatel a predajca cichlid, a nielen na Slovensku.
Ty sa pochval, odkial si?
A pisal som 2,7 a nie 2,2 a mam to priamo oficialne od Sevaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 20:30 Muž AsusKD [85] Re: freem1
Niekde si tu vypisoval, že si z Bytče. Neboj, ja viem, kde ta diera je. V tom okrese mám svokru :) . Je tam tvrda voda ako prasa. Neviem, odkiaľ si zobral tych 2,2 mmol/l, ale SEVAK uvádza až 4mmol/l.
Na to maš len dve možnosti:
1. prispôsobiš sa, zoženieš si rastliny a osádku, ktoré budú v tvojej vode prosperovať
2. Kúpiš reverznú osmózu a naštuduješ ako ju nastaviť, zistiš čo je permeát a retentát...
Ine umelé znizovanie alkality a ph ti nepomôže a nečuduj sa, že pridávaš toľko co2, koľko pridávaš pri takychto parametroch vody.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 17:35 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
Okrem tej raseliny, co by bolo este vhodne do vonkajsieho filtru na okyslenie vody a jej znizenie alkality?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 17:19 Maq Re: freem1
freem1 napsal: balenie Platinum Soilu a dam ho do externeho filtra
Mám docela rád všelijaké nápady tohoto druhu. Myslím že tohle by nefungovalo dobře, z následujících důvodů:
(1) Není to fyzikálně úplně stabilní materiál. Takže by to asi zanášelo filtr a zhoršovalo průhlednost vody.
(2) Ve srovnání s mnohem levnější a vhodnější rašelinou, která vodu (a) okyselí, (b) sníží její alkalitu, (c) obohatí o huminy a taniny, Platinum Soil zřejmě méně efektivně udělá totéž, ale současně přitom uvolní řadu dalších organických i minerálních látek. Ty jsou možná vhodné v substrátu, ale ne ve vodním sloupci. Navíc ve filtru, v prostředí rychle tekoucí vody, by se zřejmě uvolňovaly rychle a ve velkém množství. Očekával bych kalamitu.
=
Je to s Tebou pořád stejný problém. Spekuluješ na základě velmi velmi povrchní znalosti věci. Jsi učebnicovým příkladem toho druhu akvaristů, kvůli kterým o mnoha potenciálně šikovných metodách začátečníkům z opatrnosti říkáme "s tím si nezahrávejte". Držte se základních, blbuvzdorných zásad a metod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 15:21 Muž nekdo [353] Re: MirekSazava
osobne si myslim, ze podlehl reklamstine...
protoze v reklamnim materialu psali, ze to "Snižuje pH na hodnotu 6,5" a taky "Snižuje tvrdost vody"
zdroj (ne reklama) www.rostlinna-akvaria.cz/…

co už si nepřečetl, je to, kolik tam toho musi nasypat aby to fungovalo (na stejne strane)
"Pokud chcete mít garantováno pH a tvrdost vody, použijte následující množství substrátu:
Pro 35l akvárium – 6-8l substrátu
Pro 57l akvárium – 8-11l substrátu
Pro 157l akvárium – 24-32 litrů substrátu
Tato množství jsou nutné jen pokud chcete mít pH a tvrdost na požadované úrovni – např. pro chovatele krevetek."

pro freem1 :
ano jako substrat to muze fungovat, na druhou stranu ale nevite jak dlouho, takze proste vsichni tady se vam snazi ochranit investici (i kdyz to tak nevypada) = na toto pouziti do filtru je to vyhozeny peniz ... krome toho nevite, co dalsiho je v tom pribaleno za latky a jak se to uvolnuje, takze si to dovnitr urcite nedavejte....
n
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 14:03 R Muž ctibum [6870] Re: freem1
Dát tam můžeš klidně zmuchlanou ponožku. Otázka je, co od toho očekáváš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:26 Muž MichalV [327] Re: freem1
freem1 napsal: Prosim Vas kebyze kupim napr. iba 3l balenie Platinum Soilu a dam ho do externeho filtra, tak bude to mat nejaky vyznam alebo?

S Platinum Soil nemám skúsenosť, ale pred pár rokmi som skúšal dať rašelinový substrát do externého filtra. To bola asi najväčšia hovadina, ktorú som svojmu akváriu vyviedol, a že si pri mne už toho vytrpelo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:24 Silviebaris Re: freem1
Tak to vyzkoušej a pak se přijd pochlubit,co to udělá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:22 Muž MirekSazava [71] Re: freem1
No a k cemu dosli krome toho, ze je to hovadina :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 13:20 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: MirekSazava
Pretoze to viaceri uz skusali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 13:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Jsi tu za trolla když se stále dokola jakoby naivně ptáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 13:12 Muž MirekSazava [71] Re: freem1
Ses normalni? Proc bys daval substrat do filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 12:52 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Prosim Vas kebyze kupim napr. iba 3l balenie Platinum Soilu a dam ho do externeho filtra, tak bude to mat nejaky vyznam alebo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 14:33 Muž AsusKD [85] Re: vaclav
Som na to narazil náhodou v zahradníctve. Malo to konzisteciu ako sklenená vata. Z toho čo som našiel na rôznych nemeckych stránkach mi príde, že to je na jednorázové prečistenie, bez možosti regenerácie. Neviem, či to tu niekto používa, ale nikde som o tom nenašiel zmienku. Zrejme ďalšia nová zbytočnosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 11:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AsusKD
Sice jsem kdysi skoušel siporax ve filtru ale nezjistil jsem nějaký rozdíl oproti molitanu. Stejně se časem póry ucpou a vyčistit jsem to musel v savu. Jsem k takovýmhle filtračním mediím trochu skeptický zvláště pokud se kouknu na poměr cena výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 09:43 Muž AsusKD [85] – Sera crystal clear
Zdravím, je to k niečomu dobre: www.sera.de/… , alebo len reklama a na ho...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 16:29 Muž PeCh [77] – Seachem de*Nitrate
K filtru som dostal Seachem de*Nitrate. Pozerám ako ho použiť a zisťujem, že voda by ho mala obtekať dosť pomaly - 80-200 l/h. Výkony väčšiny filtrov sú ale o dosť väčšie. Osobne mám Sunsun 702 s 1000 l/h (reálne po zabehnutí očakávam do 500 l/h, stále však viacej ako optimum) a 96 litrové akvárium. Ak máte niekto skúsenosti, ako ste ho použili?

Ja uvažujem zatiaľ ho nedať do filtra ale do nejakého vrecka/sáčku/pančuchy a zavesiť ho k výtoku filtra, kde prúdenie bude menšie ako vo filtri. Neskôr (asi tak po mesiaci) by som ho dal do filtra. Uvažujem tak preto, aby jednak pomohol pri zábehu so snižovaním dusíkatých látok, a následne zabehnutý filter bude mať nižší prietok a budú v ňom pracovať aspoň aeróbne baktérie na povrchu tohto média (hoci anareróbne baktérie vo vnútri tohto média nebudú dostatočne efektívne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 12:55 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Tomáš
Tak ti odpověď napsal O.Tom, je to náplň do filtru. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 12:43 Tomáš Re: bobik0cz
je to tvrde ako kamen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2018 11:32 Muž O.Tom [439] Re: Tomáš
Vypadá to jako
www.jbl.de/…
Ale těžko říct na dálku z fotky... klidně to můžou být i kuličky hnojiva :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043-filtracni-media?od=762