Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:10 Lubot – oranda
ahoj rano me vydesila moje oranda kdyz sem ji nasel bruchem vzhuru..stochl sem do ni o ona ozila :-) a vzapeti se zase otocila bruchem vzhuru takto plave uz druhy den..poradite?? diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 18:10 Annette Re: LiborSprysl
No tak to vidíte, to jsem ani nevěděla X-) Nechtěla jsem aby to vyznělo jako "voni řikali" :-P . Vašich rad a názorů si nesmírně vážím, jsem moc ráda že se tady dá s někým rozumně mluvit. Každopádně vana teda zabrala a Bimbo nejeví žádné známky nemoci. Vodu v akvu měním tak jednou za týden a všechno klape potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 16:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annette
Annette napsala: Hele měla jsem stejný problém, uplně jak popisuješ. Řešení bylo že jsem napustila plnou vanu a závojnatku jsem v ní nechala třeba dvě tři hoďky, pouštěla jsem jí i sprchu aby měla vzduchování. Takhle jsem to praktikovala do doby než jsem přinesla nové vyhovující akvo. Závojnatka byla evidentně otrávená. Taky mi tady říkali že je to ten plynovej měchýř, ale já jsem byla odhodlaná si Bimba zachránit. Teď je uplně normální. Proto si myslím že je zbytečné jí utratit (pokud už jsi to teda neudělala). Rybka se podle mě dá ještě zachránit, ale to bys jí pak musela dát do toho nového akvárka co plánuješ. Záleží na tobě jak se rozhodneš. Je teda ale pravda že jsem tu mojí musela dát do nezaběhnutého akvárka (jinak by to už nevydržela). Trošku se mi to vymstilo - za měsíc se mi tam udělal nálevník, no ale rybka žije a je v pohodě. Pokud tu rybku chceš, zkus to jako já
No děvucho...oni říkali :-)...ty jsi zcela na náhodu zkusila fintu, která na plynové měchýře občas pomáhá...Kdyby byla ta tvoje ryba otrávená, tak zkápne. Ovšem ta vana s čerstvou vodou vyvolala efekt, který se občas povede například v solné lázni. Došlo k velkému zvýšení osmotického tlaku působícího na rybu, a měchýř se nějak připlácnul, a začal fungovat. On se dovede při malých dírkách tímto srolováním jakoby posléze zajizvit a může nějaký čas fungovat...ale většinou ne moc dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:23 R Muž romant [27977] Re: Annette
Štěstí je tak krásná a přepychová věc. ;-) Píšeme, že je to, to či ono a vono to je třeba úplně jinak, to je stará vesta. Rozhodně nebudu znevažovat tvoje odhodlání, ale pokud to skutečně ten měchýř je(byl), ani to odhodlání rybu nezachrání, už to má napsaný a směřuje na druhej břeh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2014 11:58 Annette Re: Máša
Hele měla jsem stejný problém, uplně jak popisuješ. Řešení bylo že jsem napustila plnou vanu a závojnatku jsem v ní nechala třeba dvě tři hoďky, pouštěla jsem jí i sprchu aby měla vzduchování. Takhle jsem to praktikovala do doby než jsem přinesla nové vyhovující akvo. Závojnatka byla evidentně otrávená. Taky mi tady říkali že je to ten plynovej měchýř, ale já jsem byla odhodlaná si Bimba zachránit. Teď je uplně normální. Proto si myslím že je zbytečné jí utratit (pokud už jsi to teda neudělala). Rybka se podle mě dá ještě zachránit, ale to bys jí pak musela dát do toho nového akvárka co plánuješ. Záleží na tobě jak se rozhodneš. Je teda ale pravda že jsem tu mojí musela dát do nezaběhnutého akvárka (jinak by to už nevydržela). Trošku se mi to vymstilo - za měsíc se mi tam udělal nálevník, no ale rybka žije a je v pohodě. Pokud tu rybku chceš, zkus to jako já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 21:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: LiborSprysl
K tvojmu názoru sa pripájam ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Presne tak, a neni to vhodne obecne pro vetsi ryby. Takhle se da setrne utratit mala Tetra (skubne se a je po ni), ale vetsi ryba to muze mit na dele a uz bych o setrnem zpusobu nemluvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 15:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Turbínka napsala: Rybku nesplachuj, to jí to trápení ještě prodloužíš. Utrať ji humáně. Napusť si studenou (ledovou) vodu do nádobky a dej do ni pár kostek ledu až budou kostky ledu z poloviny rozpuštěné vlož do nádobky rybu, teplotní šok ji šetrně usmrtí. Nebo vem nádobku a přidej rybu i s trochou vody z akvária, pomalu přidávej neochucenou perlivou minerálku. Nebo jsou tu ještě možnosti vzít ji "jako kapra na Vánoce" za hlavou, ale na to někteří (včetně mě) nemají žaludek.
no Zrovna závojnatky bych teda teplotně netrénoval...vydrží poměrně dlouho dost velké + i - ... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   19.04.2014 14:18 Žena Turbínka [2558] Re: Máša
Rybku nesplachuj, to jí to trápení ještě prodloužíš. Utrať ji humáně. Napusť si studenou (ledovou) vodu do nádobky a dej do ni pár kostek ledu až budou kostky ledu z poloviny rozpuštěné vlož do nádobky rybu, teplotní šok ji šetrně usmrtí. Nebo vem nádobku a přidej rybu i s trochou vody z akvária, pomalu přidávej neochucenou perlivou minerálku. Nebo jsou tu ještě možnosti vzít ji "jako kapra na Vánoce" za hlavou, ale na to někteří (včetně mě) nemají žaludek.
Jdi do příště poučená a snad se rybky budou mít lépe ;-) A až budeš zabíhat to nové akvárium klidně hned od prvního dne s vodou nasaď plže - pomohou zkvalitnit záběh akvária, jsou užiteční a krásní a hlavně jim čerstváček nevadí tak jako rybkám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 14:09 Máša Re: romant
Moc děkuju za odpověď, jsem si to myslela, že je to trápení... jen nemám odvahu ji usmrtit.... a spláchnout ji do wécka mi příjde fakt taky hodně nechutný..... Akva už mám objednaný 200l ale závojnatky už v něm rozhodně nebudou... Příště si fakt nechám poradit v akvaristice... pána bych poslala taky na druhej břech nejradši.... s přesvědčením mi tvrdil.... že to musí vydržet i ve 30l plivátku a že dva dny na založení akva fakt stačí a vzduch že jim tam přidávat nemusím.... Už jsem přečetla snad všechno co jde, ale pozdě..... a dneska vím, že pán by zasloužil gilotinu a to moje akva je dobré tak akorát na karanténu..... bych někoho zabila...no ale jsem poučená..... to větší nechám minimálně měsíc běžet bez ryb.. chci mít jistotu.... tohle mně fakt nebaví ani neuspokojuje....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 07:04 R Muž romant [27977] Re: Máša
Pošli jí na druhej břeh, s největší pravděpodobností namnožený bakterie, který prožírají stěnu plynovýho měchýře, což je pro rybu konečná. Někdy vzdorují velmi dlouho, ale postupem času je to umoří. Zaměř se na kvalitu prostředí, měň často vodu, odkaluj dno, měj výkonnou a hlavně účinnou filtraci, to jsou základy a akvo aspoň 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:36 Máša – Dýchá jen jednou žábrou, plave ne boku...
Fotka k příspěvku Zdravím všechny.... měla jsem dvě čínské závojnatky... jedna už je v pánu.... Začalo to plaváním u hladiny a lapáním po dechu... vymněnila jsem číst vody začala intezivně zvduchovat, ale bylo to dobrý pár hodin.... ráno zase trčely u hladiny svisle jak svíčky a ani se nehly.... jen na žrádlo, to normálně plavaly, najedly se a zase zakotvili někde v roku na stojáka... Vyměnila jsem zase část vody.... a pár hodin byly dobré, ale pak zase u hladiny viz foto... a jedna pupkem hore.. ta už za pár hodin nebyla... ale ta zbývající se drží..... prozm,ěnu začala plavat na boku na hladině.... jak uberu vzduchování, tak se přestává hýbat úplně a přestává i dýchat.. už vypadala že je mrtvá a chtěla jsem ji spláchnout, ale když jsem ji chtěla vylovit, tak se rozplavala jako by nic... ale jak přestane plavat, šup ke hladině a na bok..... když se zabpř do rostliny, tak tam taky leží na boku.... tak jsem si konečně všimla, že dýchá jen jednou žábrou.... to bude si celý problém.. druhou má jakoby přilepenou... Může to být otrava CO2? ostatní rybky v pohodě.... už mně napadlo, že se jí na tu žábru mrknu, ale obávám se, že bych jí spáš ublížila... jinak pořád jí a plave.. sice blbě, ale plave..... ale vzduchování musí valit naplno, jak uberu, tak umírá.... co mám dělat? Jde jí ještě pomoci? foto před dvěma dny... dnes u leží na boku...
ale když se snaží, umí plavat rovně :-D ( krmení ) potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:21 Annette Re: Verča
Kup jim aqa aspon 100 litru. Za chvili ti tohle bude delat i ta druha... 40litru cisteho objemu je teda extra malo... Pokud nemas moznost velkeho aqa, tak je daruj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:15 Muž patamatix [408] Re: Verča
Tvé akva má cca 40l čisté vody(bez písku,dekorace atd). A závojnatka by měla mít 100 l a více,nebo radši zahradní jezírko. Nemoc ryb je mimo jiné následek chování ryb v nevhodných podmínkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:47 R Muž romant [27977] Re: Verča
Zřejmě nějací paraziti a to jak vnitřní, tak žábráci. Jak je to s tím sdržováním se u hladiny? Nemá náhodou problém s koordinací pohybů a s potopením se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:43 Muž Legioix [574] Re: Verča
Asi klaustrofobie z toho malého prostoru. tone
Hlavně že víš, že je to malé akva a koupíš tam další....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:27 Verča – Třes
Ahoj, mám dvě závojnatky v 54l akvárku, vím že je to málo, ale pravidelně čistím a odkaluji. Jednu závojnatku mám starší ale druhou mám koupenou před 3 týdny. A jsou to dva dny co se drží u hladiny a vůbec nejí, dnes měla snahu ale všechno hned plive zpátky. A taky se chvílemi třese, jako by doslala křeče. Hlavně se ji třese hlava. Nevíte někdo co ji může trápit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:08 Annette Re: Domčí
Ty jo tak to je mi moc lito... tak zaloz aqo znovu a spravne. Zaloz prezentaci, at muzem sledovat jak se ti dari....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 16:09 Domčí – ...
Ahoj, velice děkuji za Váš zájem a snahu Annette ... moc si toho vážím a jsem Vám všem co jste zareagovali na mé prosby vděčná .. Ale s rybičkou jsme v pátek ráno bohužel prohráli náš boj .. bylo to zlé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:49 Annette Re: Domč.
Tak jak je na tom ta tvoje závojnatka? Lepší se?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 10:54 R Muž romant [27977] Re: Domč.
Pomoc potřebuje nejen ta ryba, ale hlavně Ty, aby jsi byla schopna správně o akvárium pečovat a i proto bude vhodné, když se zde na stránkách zaregistruješ, založíš si prezentaci, kde uvedeš co nejvíce údajů o nádrži kde jsou ryby, o technice, dáš fotky atd. Studuj ty odkazy jenž jsem Ti dával, aby jsi začala více chápat souvislosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 10:49 Annette Re: Domč.
teda už na téhle fotce nevypadá dobře. Snad se z toho dostane, moc jí držím palce. Je uplně stejná jak ta moje, koukni do prezentace :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.02.2014 10:25 Domč. – Re:
Jo a to zvlastni.na "hrbete" mela.nejspise.od ryb ze zverimexu, pani.rikala ze ji dala.do.akvarka.k.rybkam a ze se.na.ni vsechny.strhli a napadli ji, tak.ji.museli odlovit a byla v akvariu ve zverimexu sama ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 10:22 Domč. – Re:
To.je.moje teleskopka, kdyz.byla.jeste.zdrava .. ale.jiz.na.teto.fotografii.jde videt.jedna bila.tecka.na.ocasni.ploutvi .. nevedela.jsem ze je to.nejaky problem, nemoc.:-( je.mi.lito ze jsem.nezakrocila.drive ... foto kde uz je chudinka oteckovana cela nemam v telefonu(ale v PC) tak.kdyz dnes.najdu chvilicku .na PC tak vam mozno zaslu i.jak.je oteckovana .. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 10:16 Domč. – re:
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 09:20 Annette Re: Domč.
Nechceš udělat pár fotek a založit prezentaci? Chtěla bych jí vidět, mám totiž asi stejnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 09:16 R Muž romant [27977] Re: Domč.
Costapur pomůže, ale rybu vyléčí dobrý prostředí, který se v akváriu vytvoří, tedy o což se budeš alespoň snažit. Jak jsem psal, podařit se to nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 09:09 Domč. – Re:
Jeste bych se.chtela zeptat, myslite ze ten Costapur.vyleci.i ty.roztrepene ploutve? Ma to vcelku hodne, ted jsem.ji.predchvilkou budila na "kontrolu" a je znat, ze se ji plave obtizneji .. Jinak kdyz.jsem.ji vzbudila a rozplavala se, odpadavali z ni.kousky.toho pruhledneho.povlaku s bilymi teckami .. ale.stale.spousta povlaku a tecek na.ni zustava .. :-/
Jinak.jeste jednou.dekuji za radu.a postup, zachvili vyrazim.do.obchodu pro.Nitri a toxivec, rybka zit.chce, ma.chut do zivota, tak se pokusim.udelat vse, aby tu semnou.zustala, kdyz to.nevyjde.budu alespon vedet, ze jsem.se.snazila.udelat maximum a.do posledni.jeji.chvilky se ji.venovala ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 07:54 R Muž romant [27977] Re: Domč.
Ano, udělal bych to následovně. Vyměnil polovinu vody, aplikoval Toxivec a Nitrivec dle návodu(voda se zakalí, je to normální) a další den normální aplikaci Costapuru, jako by se před tím nedával, prostě celej léčebnej cyklus. Nemusí se to podařit a ryba to nemusí dát, to je třeba si sdělit, aby očekávání nebyla přehnaná. Tak hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 07:46 Domč. – N,T
Dekuji mockrat za rady, zakoupim tedy nitrivec .. a toxivec .. myslite ze je muzu tedy ihned pouzit? I kdyz lecim tim.costapurem ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 07:03 Annette Re: Domč.
Jj, ten filtr by měl asi stačit. Použij ten toxivec a nitrivec jak psal romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 23:24 amrtin Re: Domč.
Ten molitanový stačí,jde jen o to,jak je velký,aby stíhal kvalitní nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 23:19 Domč. – Re:
Filtr.mam.pouze.ten.jednoduchy.molitanovy se vzduhovacim moturkem danym pro vel. meho.akvaria .. pokud.by.mohl.vykonnejsi, lepsi filtr pomoci, mohu ho.zakoupit ... Jinak.mockrat dekuju za pochopeni, rady a.nazory :)) uvidime.jak to dopadne..
Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:26 R Muž romant [27977] Re: Annette
Jen se klidně zapojuj. Všichni se stále učíme. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:21 Annette Re: romant
Stale se mam co ucit, necham tedy rady na starsich (lepe tedy zkusenejsich :-P ).... brala jsem to podle sebe, jak lecim ja.... zatim sem vzdycky vsechno vylecila, tak jsem se chtela podelit... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:17 R Muž romant [27977] Re: Annette
Spíš než ty tabletky bych v tomto případě doporučil přípravek Nitrivec a možno před jeho aplikací použít ještě přípravek Toxivec, čímž se budeme snažit o eliminaci škodlivých N látek(v tomto případě NO2).
Edit: Nitrivec obsahuje nejenom ony startovací bakterie, ale především mletej zeolit, jenž dokáže ty N látky na sebe efektivně vázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:14 Annette Re: romant
No tak aspon ty tabletky nitr.bakterii by tam dat mohla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:56 R Muž romant [27977] Re: Annette
Domča má problém v tom čerstvým akváriu a tam je třeba každý nitr. bakterie a preventin je trochu utrejch a do takto čerstvýho akvária nepatří. Některý věci se zachránit nedají, to je život, to jsou nepřenosný zkušenosti, byť trpký, ale jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:53 Annette Re: romant
Ja to delam tak, ze kdyz se mi neco nezda, vymenim pul vody a pridam ten preventin... ale mas pravdu ze cim min chemie tim lip. Ale domce vodolecba asi moc nepomaha kdyz se to zhorsuje. Pritom 54 litru neni tak male aqo pro jednu malou zavojnatku... rada bych jeji rybce pomohla... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2014 20:48 R Muž romant [27977] Re: FrantisekH
Moc málo věcí, vodoléčba je jednoduchá a účinná. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 20:41 R Muž romant [27977] Re: Annette
Místo preventinu raději výměny vody, tím prospěješ akváriu daleko více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:39 Annette Re: Domčí
Mas v tom aqu filtr? Jaky? Mozna bych zkusila dat do nej tabletky pro nove zalozena aqa. Jsou to takovy ty hodny bakterie ktery se tobe v aqu jeste nestihly vytvorit. Jmenuje se to biofilter tabs od f Dajana. Pak bych se nebala nakapat do vody prevetin, tim nic nezkazis. A uvidis, treba to zabere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:32 Muž rybka1 [178] Re: romant
Ja osobne som to nikdy neriesil zalozil som akva komplet naraz,aj z rybami.nooooo uz som nazor zmenil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:27 R Muž romant [27977] Re: rybka1
Ono to co je v nepořádku, je to, že to je, bylo uspěchaný, ale to už tazatelka začíná tušit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:25 Muž rybka1 [178] Re: Domč.
Nevesaj hlavu...... vsetci sme nejak zacinaly:-):-):-).mozno nemas v akva nieco v poriadku!! Ked sa ti to stalo po zalozeni.niekedy staci ze v chovprodukte je ina voda,rybka uz ma na sebe bakterie no v tej vode sa neprejavii a donesies ju domov do inej vody a tam to priide.urcite kazdy zacinajuci akvarista presiel tym co ty...a aknie tak klamuuu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:18 Domč. Re: rybka1
Dobre, zkusim pridat jeste sul tedy, ja dala pouze 3 male lzicky vrchovate .
To je asi malo ... Mockrat dekuji za radu. K prispevku nize.. jiz jsem.psala ze je.mi to.lito co.jsem zpusobila .. mela.jsem.malo zabehnute akvarium .. ani nevite jak me to mrzi a kdyby sel vratit cas, neham.zabehnout.akvarium treba mesic .. dekuji moc, ale Vase odkazy (cetla jsem je, jsoi dulezite) ale.rybicku.uz mi ted bohuzel nezachrani ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:35 Muž rybka1 [178] Re: Turbínka
V sobotu som menil vodu,pridal som sol do vody 1lyzicka cajova na 10l akv.vody.bez chemie a rybka je okiiiiiiiii hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:48 R Muž romant [27977] Re: Domč.
Budeš si muset o tom, jak provozovat akvárium, jak ho správně založit a čemu se vyvarovat opravdu ještě hodně nastudovat. Léčíš následky, ale příčina je v tom, čerstvým akváriu, kam ta ryba šla moc brzy a tudíž ten problém. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

Takže spíš než k doktorovi, do knihovny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:40 Domč. – Teleskopka cerna - bile tecky, roztrepene ploutve :-(
Ahoj, zdravim Vas vsechny .. vazne uz si nevim rady a nevim kam smerovat sve dotazy, tak opet.pisu sem.k.Vam do fora, jak jsem jiz zminovala, poridila jsem si zavojnatku, konkretne teleskopku cernou. Prvni den u nas jsem.si vsimla, ze ma na zadni ploutvi tecku, myslela jsem si ze je ti nejaka bublinka, ale za necely tyden se mi chudinka zavojnatka cela velice.osklive oteckovala, na Vasi radu jsem hned zakoupila lecivum-Costapur, jine nebylo k.sehnani a dle prilozeneho strucneho navodu jsem zacala s lecbou(nyni jsou to 4 dny), akvarium jsem zatemnila tmavym prehozem na radu pani ve zverimexu, nesvitim, vzduchovani bezi, zakoupila.jsem i topitko, vytapim na cca 28°, na radu jsem jeste trochu posolila vodu.. snazim se zkratka.delat co mohu, ale.misto.zlepseni vidim.akorat zhorseni ... Rybicce se.k.tomu vsemu.roztrepila zadni.ploutev a.jde videt jak.od.ploutve odstava takovy kousicek bileho.povlaku.ci.jak.to.nazvat. Opravdu nevim, co delat dal, jsem zacatecnik. Je.jeste nejaka.sance ze by se rybkapodarila vylecit ?? Nechci aby mi zemrela .. :-/ prosim o.nejake drahocene.rady, jak nejlepe.lecit, aby mi prezila .. je to.tedy mala Teleskopka cerna a je sama v 54l. Akvariu .. predem.dekuji za jakekoliv reakce .. nejradeji bych ji vzala k rybimu doktorovi :-D kdyby nejaky existoval .. :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:53 jamajcan Re: domčí
cs.wikipedia.org/wiki/Kožovec_rybí
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22452x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=401