Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 16:18 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: nemíček
Neštovice to nebudou :-) Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 16:16 Žena nemíček [1] – neštovice u závojnatky
Tak jsem si koupila už potřetí nové závojnatky.Nevím, kde dělám chybu, ale pokaždé, když je chci přelovit cca po třech týdnech z karantény do akvárka, tak mi chcípnou. Teď naposled jsem si přinesla tři karkulky a už mám jen jednu. První mi chcípla po třech dnech bez viditelné nemoci a ty druhé dvě měly na sobě pár vystouplých tmavých chumáčků. Jako plíseň nebo neštovice. Jinak normál žraly a plavaly a do rána mi dneska chcípla druhá.Vodu jsem dávala zajetou půl z akvarka a půl čerstvé.Celkem 25 litrů vody. To se cca týden jen vzduchovalo než jsem si koupila ryby. Aplikovala jsem medikal.Mám smůlu na obchodníky nebo si mám radši koupit morče. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 10:56 Muž TomášB [12]
závojnatky žerou rostliny normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 10:00 Vojtech
Dobry den ..ne ze bych mel nemocnou zavojnatku ale chci se ohledne zavojnatek na neco zeptat.Zavojnatky v mem akvarku mi kousou rostliny ...krmim je dvakrat denne. Nevim proc ukusuji ty rostliny kdys jsou nakrmene. Vedel by nekdo cim to muze byt?? chovam je tri roky a zacali to delat teprve ted.prosin napiste kdys budete neco vedet.dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 09:23 xx – Re: TomášB
Prorůstání dovnitř těla ryby nemusí být na první pohled patrné. Rychlost růstu záleží na mnoha věcech na imunitě ryby, čistotě a teplotě vody apod.

Fotky pro porovnání: do googlu stačí zadat "lymphocystis" a vyhledat obrázky.

images.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 09:08 Muž TomášB [12]
to jste mě teda dost vyděsil, jinak se to za ty 4měsíce nezvetšilo a ni nezměnilo tvar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 22:23 xx – Re: TomášB
Než se nádor zvětší natolik, aby tu rybu zabil, může to trvat hodně dlouho. Dělat se s tím nic nedá, jen nesmí dojít k protržení nádoru aby nedošlo k nakažení ostatních ryb, stejně tak se musí zabránit tomu, aby ryba uhynula v akváriu s ostatními rybami.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 22:08 Muž TomášB [12]
asi ste si nepřečet že ryba už o má přez 4měsíců a nic jí není, jen mě to kazí dojem akvária že jedna ryba má bouli, a ptal jsem se na to jak nebo jestli to vubec de odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 22:05 xx – Re: TomášB
Nedělá se s tím nic. Buď rybu utratíš (mimo akva) nebo přelovíš do karantény, kde ji můžeš nechat pomalu uhynout a pak karanténu pořádně vydesinfikuješ. Záleží na tobě. Rybám je to nakažlivé, když se jim to do dostane do otevřené ranky.

Kdyby to měla třeba na konci ploutve, šlo by to opatrně odříznout skalpelem nebo žiletkou a vydesinfikovat, ale na tělě se s tím nic dělat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 20:39 Muž TomášB [12]
ale tam píšou že je to nakažlivé a že ryba se má usmrtit a vydesinfikovat vše v akva,což není vůbec pravda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 20:37 Muž TomášB [12]
a co se stím dělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 18:22 Muž Robča08 [3]
Hmm, moc pěkně to nevypadá :-( Ale myslím, že to časem stejně nezvládne a možná se i teď trápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 18:16 xx – Re: TomášB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 18:13 xx – Re: Pfofíno
Bakteriální infekce, zkus Sera Baktopur Direct (nezaměňit s obyčejným baktopurem!, má to jiné složení).

Vypadá to ale dost škaredě. Doufej, že to zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 17:49 Muž TomášB [12]
ryba to má pořád, nc jí není,krásně žere, roste,plave, ale nejak mě to kazí dojem akvárka, nedalo by se to nějak odstranit? Ještě mě napadlo zda to nemůže být něco normálního (třeba jako mají karkulky bouly na hlavě) tak tadle na boku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 17:38 Pfofíno
V aq jsou jen 2 závojnatky a ty už jsou spolu celkem dlouho :). A ten řitní otvor je spíše roztáhlý a zhnisalý :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 17:34 Muž TomášB [12]
nevím co to je, ale mě osobně to připomíná kus masa i s kostí pryč coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 17:30 Pfofíno – Závojnatka čínská - hnisající řitní otvor
Fotka k příspěvku Prosím o POMOC!!! Tuto závojnatku mám už několik let. Nedávno se jí u řitního otvoru začala dělat menší bílá tečka, myslel jsem si že se to samo zpravý, ale po tom co jsem se vrátil z chaty (byl jsem tam na 4 dny) to vypadá takto. Prosím o "pomoc".

PS: Na to jak jsem tu závojnatku držel jsem si dával velíký pozor, měl jsem mokré ruce a držel jsem ji co nejjemněji vím, že to asi nestačí ale snažil jsem se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:21 Muž Johns [30] - Cichlidy
Mylsím si že nejsou nemocný pigment je normální a vypouklé některé závpojnatky oči maj viz odkaz zdravá závojnatka www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:12 Blonda
Fotka k příspěvku Posílam ještě jednu fotku... jo a kdyby ste pls někdo měl radu tak tady je me icq 243013803, Děkuji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:12 Blonda
Fotka k příspěvku Posílam ještě jednu fotku... jo a kdyby ste pls někdo měl radu tak tady je me icq 243013803, Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:08 Blonda – Zavojnatka
Fotka k příspěvku Ahoj, může mi pls někdo poradit? Dostala jsem od kamráda 3 závojnatky, neboť je měli v práci a nikdo se o ně nestaral. Připadají však , že nejsou nják v pořádku. Májí vypoukle oči a njáke fličky po těle (asi hnědé). Prosím poraďte mi někdo jestli to je v pořádku nebo ne. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:36 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Diky za rady :) zkusim to a snad neco pomuze . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:11 Žena petrys [107]
a nebo stačí obyč FMC od dajany, je to levnější a stejně účinné, co popisuješ bude nejspíš druh bakteriální infekce, použij FMC, vyndej nápln z filtru a nech ho běžet bez náplně, FMC dávkuj na noc a po dobu léčby sviť minimálně, krm méně a za pár dní budou ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:02 Muž stanovsky [29] - Živorodky
zkus použít přípravek eSHa 2000 + exit ... možná to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:41 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Co jsem je zatim zkoumal, nic jsem nenasel . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:17 Muž prisavnik [51] - Rostliny
nemaju nahodou take biele bodky po tele? Lebo toto iste mi robili ked mali krupicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 16:27 Muž Fajnxman [1] - Rostliny – Zavojnatky
Ahoj, mam v aqa male zavojnatky a dve z nich jsou asi nemocne. Vyhledavaji klidna mista pod vytoke z filtru, maji slepene ploutvicky, plavou splasene a trhane a otiraji se o dno. Zkousel jsem tady hledat, co by to mohlo byt a nejak jsem neuspel. Ma nekdo nejakou radu? nebo cim ybch mel zacit preventivne lecit? Diky za pomoc . . .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 18:33 petra – nemocna závojnatka
Zdravim,mohl by jste mi prosim nekdo poradit se závojnatkama tzv.karkulka?Problémy jsou dva,mám je asi 4 roky a začaly strácet zabarvení hlavy,zkoušela jsem snad všechny druhy krmení(určený přímo pro ně)uspěch žádnej.A druhej problém jedna z ryb má jakoby naježený šupiny na těle.na ploutvých žadný problém nevydim,sice žere ,ale více polehává.díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 10:53 Ja
má zápal plynového ?mechúra? ktorý je v bruchu , čo spôsobuje že ju nadvihuje a preto pláva hore bruchom
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 19:21 Muž TomášB [12]
možná je to vodnatelnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 18:45 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Sabina
Nepomůžeš jí nijak, prostě časem chcípne. Ztráta rovnováhy je běžným projevem spojovaným s degenerací velkého procenta závojnatek. Je to daň za vyšlechěný tvar těla. Někde na netu najdeš procenta degenerovaných ryb v běžné populaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 17:13 Muž Yirka [9126] – Re: kardinalka1
Nechápu jakmůže Preventin v daném případě pomoci: zaprvé je na prevenci, za druhé je prakticky nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:03 Gi-Gi-Gi-Gigolo
no tak si kuppreventin a ten ti pomoze do 1dnaa nekrm ju.daj ju do karaanteny s cistou odstatou vodou az silnym filtrovanim .to jej pomoze. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:58 samot10
v ziadnom pripade nechod do ziadnej akvaristiky lebo tam ti povedia ze je to beznadejne a ze hned musis kupit druhu :-) drz sa nizsie napisanych prispevkov a bude to OK, ja som mal tiez zavojnatku a mozem povedat ze predychala asi vsetky choroby ake existuju :) zavojnatka je silna ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:52 Muž matrix069 [79]
skus aspoň dva dny nekrmit,zvýš vzduchovanie a vymeň cca 1/3 až polovicu vody. Vypadá to na zápal plynového mechúra(stráta rovnováhy),ale niekedy sa závojnatkám stáva že sa prejedia granúl(doslova hltajú) a potom ich to nafúkne. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:47 Zero0o
skus dát ruce do vody a vzduchovat já si takle zachráníl 20 ryb ale rychle a dlouho uvidíš jestli to pomuže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:45 Sabina – Závajnatka mi plave brichem nahoru
Mam skoro rok zavojnatku, je sama v akvariu a dnes mi zacala plavat brichem nahoru. Nevim, jak ji pomoci, vim, ze akvarium neni uplne podle predpisu, je tam malo rostlin, ale vydrzela mi takhle dlouho a nemela zadny problem, jelikoz je sobota, nevim do jakeho zverimexu se jit zeptat, nebo jak ji pomoct. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 17:31 Muž TomášB [12]
ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:15 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak nádor by se neměl přenášet z ryby na rybu. (možná se tady s tím nikdo nesetkal). Nechal bych to zatím tak jak to je a pozoroval bych jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:13 Muž TomášB [12]
jj je to nádor, vádí to rybe, nemužou to dostat ostatní, jak se zjistí jestli je to plné nebo jen boule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nechcu nic říkat ale trochu mi to připomíná nádor. Možná že to nebude nic hrozného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 08:52 Muž TomášB [12]
pls X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 20:26 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 20:25 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku u mí jedny závojnatky se objevila u ocasní ploutve obrovska boule, možná se to tady už řešilo ale nenašel jsem odpoved,jinak žere, ale nekdy je stranou od ostatní skupinky závojek, ale vetšinou je snimi, vipadá normálne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 08:03 Honza
No prave ze ne. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:39 Muž Jurasek [137] – Re: Honza
Měly to už v době nákupu? Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:43 Honza
Dobry den pred tydnem jsem si koupil 2 cervene zavojnatky a jednu cernou s teleskopickyma ocima . A ty 2 cervene zavojnatky maji na hlave takove jakoby bile boule. Nevite co to muze znamenat? Dekuji predem a prosim ozvete se (rychle). sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 19:24 Žena petrys [107]
akvárium je příliš malé a při počtu třech závojnatek na 30l je dost pravděpodobné, že problémy způsobila špatná kvalita vody, neboť závojnatky ji dost zaneřádí, vyměň 10litrů vody za čerstvou odstátou a pořid si mnohem větší akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 23:42 Erika – závojnatka pláva navrchu a má otrhaný závoj
Ahojte. Môte mi niekto poradiť? Mám v 30 l akváriu 3 závojnatky už asi 4 roky. Pestovala som ich od takých maličkych mrňúsov až po dnešné 10-12 cm. Nikdy som s nimi nemala žiadne problémy. S ako členovia rodiny, majú aj mená. Teraz má však jedna z nich Nemo (bielo oranžová) , tá najmenšia, asi nejaký problém. Pláva stále pri vrchu, aj keď je čulá, vyzerá to že je stojí veľa námahy dostať sa na dno - stále ju to vynáša hore , dolu hlavou, občas obracia na bruško. Všimla som si, že narozdiel od tých druhých dvoch má nejaký dotrhaný a menší ten závoj . Mohli jej to spraviť tie druhé dve závojnatky ? A prečo, keď doteraz si nevadili. A dorastie jej to ? Alebo je to nejaká choroba? Ak , áno , dá sa liečiť? Prosím, poraďte mi, som z toho nešťastná. :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=1213