Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:15 cleedec – Re: glumča
Jo, díky za kritiku, to zvládne každej.. Ach jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:14 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: jajaapaja
Taky mám příbuznou,co má karase v kouli...bez filtru,rostlinek...se divím,že jí ještě žije.Taky jí to nevymluvím,i když to komentuju pokaždý.Holt jsou někteří,kteří rybám porozumnět nechtějí tone a mají je jen na "ozdobu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:13 cleedec – Re: Yirka
Než jsem je dostal, byly ve stejné nádrži asi rok. Potom, co jsem je dostal, bylo tak 2 měsíce vše v pořádku, problémy nastaly až teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 20:10 Muž jajaapaja [174] – Re: glumča
Jo přátelé já teď v týdnu viděl dvě závojnatky v 5 litrech.Když jsem jim to vyčítal.Odbyli mě že tomu nerozumím a že jim to tak dali v prodejně.Hádejte se s v...m. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:07 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: cleedec
Ty se divíš,že ti závojnatky neprospívají?do 20 litrového akvárka můžeš dát tak samotnou bettu a ne dvě závojnatky...Ty rostliny ani nekomentuju.Závojnatky hodně znečišťují vodu,buď jim pořid pořádně velké akvárium plné rostlin,nebo je dej někomu do jezírka.Kolik tam máš vlastně stupňů?A uplně nejlepší by bylo,kdyby sis pořídil knihu o akvaristice,nebo se podíval tady na netu,co se doporučuje pro začátky.Ach jo... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:05 Muž Yirka [9126] – Re: cleedec
Divné to není.
1.- Nádrž je zřejmě krátce založená a tím pádem nezaběhlá, tudíž prostředí nevyhovující.
2.- Pro dvě závojnatky této velikosti je to plivátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:39 cleedec – jedna závojnatka lape po vzduchu, druhá polehává u dna
Ahoj, mám dotaz ohledně závojnatek. Mám 20-25 l akvarko, žádné živé květiny, svítím, krmím jednou denně, filtr ponorný spolu se vzduchováním(nejsem žádný profík v akvaristice, vše jsem dostal od známých, kteří se toho potřebovali zbavit). V akva jsou 2 závojnatky. Jedna oranžová bez dalších zabarvení asi 7cm, druhá žíhaná, skvrnitá, asi 13cm. Před 5 dny se jim začaly na koncích ocasních(pak i dalších) ploutví dělat bílé povlaky a následně se začaly třepit. Koupil jsem MULTIMEDIKAL, dávkoval dle návodu, nekrmil, hodně vzduchoval(bez filtrační vložky) a po dni a půl se jim ploutve uzdravily. Dnes jsem dokončil 3denní kůru (1.den 8 kapek, 2. a 3. den jen 4, abych je kvůli relativně malému akváriu neotrávil, jak mi nekde radili). Zítra se chystám vyměnit 1/2 vody. Problém je, že jinak dost aktivní ryby, najednou změnily chování. Menší je stále u hladiny, lapá po vzduchu a i když doplave dolů a přestane se hýbat, okamžitě se zase vznese k hladině. Zatímco druhá, velká, je celkem aktivní, ale dost polehává u dna, třeba na oblázku. Když se nehýbe, okamžitě klesá.. Není to divné?? Prosím o radu. Tomáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 21:15 helie
Já už tohle vyřešila, 2dny hladovku a bude to ok. Aspoň té mé závojnatce to pomohlo. Jeden den v týdnu většinou v neděli je nekrmim vůbec a jsou v pohodě:) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:39 Muž . : Hunter : . [17]
pls pomoc uz davnejsie sa mojej zavojnatke v jazierku pohorsilo.myslel som ze to vyliecim sam ale nepodarilo sa.ked som ju vytiahol z jazierky mala bielu hlavu okolo ziabri pliesen a okolo chrbtovej plutvy tiez akoby pliesen ale vyzeralo to akoby jej vystupovalo mäso.po niekolkych dnoch liecenia pomali stmavla (predtym bola zlata)a zda sa my ze pliesen trochu zmizla.pls pomozte sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 21:08 Muž pepik [6]
podle me je to odruda,ale s tim vznasenim nevim :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 16:38 callito – Re: David M.
neřekla bych že má nádor ale je to odrůda oranda či co..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:57 David M. – Re: ANETT
Anett,jde to..ryba bude růst,papat...bud je to nádor s infekcí nebo jenom nádor...poté co nádor dosáhne obrovských rozměrů tak praskne a ryba UMŘE sad!!!!!POZOR!!!!!JDE TO ODSTRANIT ALE NESMÍ SE ČEKAT!!!Zkuste se zeptat na obyčejné veterině jestli neznají ve vašem okolí rybího veterináře!
Ten to poté může odstranit skalpelem nebo tenkou jehlou jak ale říkám nesmí se čekat!!!

Hodně štěstí vám i vaší rybě ;-) ahoj

David M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:55 David M. – Re: ANETT
Anett,jde to..ryba bude růst,papat...bud je to nádor s infekcí nebo jenom nádor...poté co nádor dosáhne obrovských rozměrů tak praskne a ryba UMŘE sad!!!!!POZOR!!!!!JDE TO ODSTRANIT ALE NESMÍ SE ČEKAT!!!Zkuste se zeptat na obyčejné veterině jestli neznají ve vašem okolí rybího veterináře!
Ten to poté může odstranit skalpelem nebo tenkou jehlou jak ale říkám nesmí se čekat!!!

Hodně štěstí vám i vaší rybě ;-) ahoj palec

David M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 11:03 Muž Alexandross [2] – Re: Maťa
Jedna z mých závojnatek zřejmě něco podobného měla na hlavě, nevím (foto zde není), vypadalo to jako krupička a jako by se loupala. Nakonec to za pár dnů odeznělo samo i bez použití přípravku.
PS: Když už nic, tak alespoň ať ty umělé kytky vyfičí, nasaď živé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 22:29 Maťa – Re: kristian
To já ale přece vím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:57 Muž kristian [80] – Re: Maťa
To myslite ty zavojnatky v 55L nadrzi co mate v profilu i se skalarou? Omlouvam se nejsem odbornik na zavojnatku, ale to jsou rby do jezirek, nebo alespon hodne vetsich nadrzi!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:51 Maťa – Závojnatky - nemoc
Ahoj, mám v akva 4ks. závojnatek a skoro všem se objevila na hlavě taková bílá kůže. Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 12:00 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Rado
Ještě nikdy jsem v akváriu žádnou chemii, ani léčivo nepoužil. Takže opravdu nevím. Na nemocné nebo postižené rybky používám pouze jednu metodu. Rychlé ukončení trápení a spěšné odstranění nemocného jedince od ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 09:38 Rado – Re: FranzFritz
Ještě mě napadlo, když jsem si je pořídil, tak jsem aplikoval léčivo Preventin, dává se při každém novém pořízení rybek. Ale nevím, zda to těmto "studenovodním" rybkám neuškodilo. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 09:24 Rado – Re: FranzFritz
Tento druh závojnatek je zcela bílo-stříbrný a na hlavě má tu červenou skvrnu - od toho taky pramení název red cap, ty červené podlitiny se začínají více a více rozšiřovat přes celé břicho, mám to už cca u 10 závojnatek a dokonce už i u oranžově zbarvených. Ta, u které se to vyskytlo jako u první, začíná poléhávat u dna. Asi se blíží její konec. Taková škoda, kdybych věděl, jak ji pomoci, neváhal bych, ale jak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 07:36 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nejsem odborník na závojnatky, ale bílo-stříbrné asi být nemají. Ta červená je jejich normální. Hodně ryb po přenesení z odchovu nebo obchodu se začne přebarvovat do své typické barvy. Viděl jsem to u teter, čichavců a snad nejvíc i malawských cichlid. Ty se přebarvily z původní vybluté barvy do nádherných barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 06:23 Rado – Re: Onďa
Když jsem si je před týdnem pořídil, byly celé bílo-stříbrné a jen na hlavě měly červenou skvrnu. Cca po 3-4 dnech se jim začaly objevovat ty rudé podlitiny. Nechci, aby mi uhynuly, stále čekám na nějaké vaše zkušenosti a rady, díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 22:52 Muž Onďa [32]
Řekl bych že je to naprosto normální. Prostě tam kde je slabší kůže prosvítají žilky :-) . Měly to i dříve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:57 Rado – Rudé podlitiny u závojnatek
Fotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat, zda nevíte, co způsobilo rudé (krvavé) podlitiny především kolem žaber, na spodní části hlavě a u prsních ploutví závojnatek red cap (karkulka). Zda se jedná o nemoc, jak ji léčit, pokud je vyléčitelná. Moc děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 20:07 Egon
Tak už nám zemřela sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:50 Muž . : Hunter : . [17]
mojim zavojnatkam sa casto objavuju cierne skvrny a taktiez aj miznu.jedna mala tiez zlomenu chrbtovu plutvu a papa a papa a potom kaka takze v poriadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:44 Egon – Re: nemíček
Díky,snad to pomůže,už je trošku živější,ale pořád nežere a ta druhá do ní pořád strká sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 18:23 Žena nemíček [1]
Zčernání poškozené ploutve není nic neobvyklého.Po zhojení se časem ztratí, závojnatky se zbarvujou dost dlouho. Spíš bych ihned po nákupu aplikovala Sera baktopur DIRECT. Přeléčí ji to, bohužel závojnatky si s sebou nesou spoustu nemocí a většinou se jim to spustí až když se dostanou do klidu. Zvlášť po koupi toho mají moc za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:49 Egon
s tou pigmentovou skvrnou nevím - že by se jí vytvořila? dřív ji neměla. navíc se nám fakt zdálo, že ploutvička byla nalomená... rybka hlavně vůbec nejí. uvidíme, co bude dál no... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:29 Muž jung [24]
Moje to má už 5měsíců přesně na stejném místě jako Tvá.Nijak jsem to neřešil.Plave,papá.Dříve tedy byla celá černá po pár letech zčervenala.Je to teleskopka.Nemůže to být nějaká pigment.skvrna?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:25 Muž arnošt [37] - Rostliny
možná nějaká antibiotika - někde jsem tu četl, že někdo rybky antibiotikama léčil, ale nevím - každopádně pokud se to nechá být, tak nekróza rybku celou otráví a bude to pomalá a nehezky vzhlížející smrt... ale třeba se mýlím, rád bych, a někdo ti napíše něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:53 Egon – Re: arnošt
dá se to nějak řešit? asi ne, co :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:47 Muž arnošt [37] - Rostliny
nerad bych děsil, ale to vypadá na nekrózu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:14 Egon
Fotka k příspěvku a jeste zde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:14 Egon
Fotka k příspěvku zde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 15:43 Vak. – Re: Egon
Fotku nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 15:42 Egon – Černá ploutvička u závojnatky
Dobrý den, před cca 14 dny jsme si koupili závojnatku a až doma jsme zjistili, že má trošku zlomenou hřbetní ploutvičku. Ta jí asi před 5 dny trošku zčernala, závojnatka přestala jíst, nemá sílu plavat a je schovaná v koutu akvárka. Co s ní? V akvárku máme ještě jednu, která tam byla před tím, a ta vypadá v pohodě. Děkujeme za odpovědi :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:05 Muž TomášB [12]
tak dneska me příde že je to zase o trochu menčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 23:52 Muž TomášB [12]
zítra se na to kouknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 23:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: TomášB
Promiň,ale nikde tam není uvedeno,že jsou ryby vybledlé,nebo bílé.Takto je tam popisován průběh nemoci a postižené místo.Ale píše se tam,že k infekci dojde poraněním kůže,je možné,že vir už v nádrži byl,nebo se dostal potravou.A pokud vím,rybí,či jiná moučka je běžně do krmiv dávána,a to i do kvalitních.Přečti si složení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 23:38 Muž TomášB [12]
příznaky možná trochu jo, ale nejdsou nijak vybledlé, bílé ani nic co tam píšou, jen je to proste rozpadající se boule, ty 3mesíce to byla kulatá boule která se nijak nezvetšovala, jinak přičina podle tady nemocí vubec neodpovídá, žádný ryby sem nekupoval, v akvárku sou jen tydle závojnatky už nekolik let, a krmím kvalitní tetramin, sera goldy a sak mix takže by tam nejaká moučka nemela být, jinak ryba si spokojeně plave, a s rybama sem taky nijak nemanipuloval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 22:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: TomášB
Asi tě nepotěším,ale řekl bych,že je to lymfocystóza,příznaky tomu odpovídají...,neléčitelná.
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:34 Muž TomášB [12]
a mám ji krmit jako normálně nebo nekrmit či víc krmit,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:29 Muž TomášB [12]
v karanténě si krásně plave, a když byla ted nekolik mesícu s nádorem i ted s tím ošklivím, tak si pořád plavala hezky klidne v hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:27 Muž vezir [5]
Nejsem odborník, ale podle mě je to konečná. Poraněná tkáň je moc velká. Přesto si taky přeji aby to zabralo a nedošlo k nejhoršímu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:44 Muž TomášB [12]
dal sem ji do karantény, nakapal multimedikal, přidám sůl, kolik soli na 16litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:56 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku ještě nejaká fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:55 Muž TomášB [12]
video
uloz.to/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:53 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:40 Tumek
já jsem měl taky závojnatku s nádorem na hlavě,vypadalo to jako (dámy prominou) velký jebák.no a jednou jí na ten nádor spad špendlík a okamžitě umřela v prospěch vědy.takže pokud se chceš ještě nějako dobu? kochat tak vpich do nádoru nedoporučuji.určitě to mají z toho šlechtění a přešlechtění. :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky--nemoc?od=1135