Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 15:06 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Zavojnatka123
Strč si hlavu do igelitového pytle, když ty dvě ryby máš v 5 litrech, tak dobře, sobě dej taky 5 litrový pytel, nemusíš ho uvazovat a nech si ho na hlavě celej den, nebo týden záleží jak dlouho tam ty ryby máš, tím sobě navodíš trochu podobné podmínky, v jakých chováš ty ryby... Jestli to myslíš s chovem vážně, já osobně doporučuji pro tyto dvě ryby nejméně 200 litrové akva, čím větší, tím stabilnější podmínky.... Filtr s průtokem minimálně nad 1000 l. za hodinu, objem filrační náplně ideálně 10 litrů, ne méně 8 litrů... Tohle je děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2023 06:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Zavojnatka123
Pořiď si akvárium odpovídající velikosti, hodně živých rostlin a nějaký filtr,například čerpadlo a kostku bioakvacitu. Často se tady darují přebytky rostlin,tak sleduj téma darování a možná se něco najde ve tvém okolí. rybicky.net/forum/19452
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2023 22:20 R Muž Anthrax [4739] Re: Zavojnatka123
Jídlo jim teď nesyp. Krmivo kazí vodu a i proto jsou ryby teď otrávené (ano, to postupně vede k úhynu). Těmi výměnami vody jedy v akvárku alespoň naředíš.
Nemáš k dispozici vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 22:11 Zavojnatka123 Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Toto je problem. Takže nijak neexsituje možnosť aby rybka sa nedržala hore a viacej jedla?
Edit: Takže môže aj zomrieť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 22:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Zavojnatka123
No co na to říct. Šel bych jim to vrátit, když ti tohle odkývali. Na prodavače nemůžeš dát, jeho povoláním je prodat. Člověk si musí něco napřed nastudovat sám. Pak tě nemůžou napálit.
Edit: Chce to nastudovat alespoň základy, než si pořídím nějakého živočicha :-( : rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 22:07 Zavojnatka123 Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Tak akvárium mám vraveli, že takéto stačí pre zavojnatky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2023 22:04 R Muž Anthrax [4739] Re: Zavojnatka123
To nemá budoucnost. 5 litrů je málo na jakoukoliv rybu, natož na takové prasátko jako je závojnatka. Ty ryby v takto malém akvárku rychle otráví samy sebe.
Měň jim denně vodu a co nejdříve je daruj je nebo vrať. Krm je co nejméně (i když teda nevím čím vlastně krmíš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 21:59 Zavojnatka123 Re: Anthrax
Zavojnatky mám pár dní akvárium mám úplne obyčajné kruhové tak 5l keď som kupoval krmivo tak my povedali že to najvhodnejšie krmivo vodu v akváriu som menil včera a dnes to róby ťa zavojnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2023 21:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Zavojnatka123
Ahoj. Zkus dát nějaké info o podmínkách ve kterých se nacházejí (velikost nádrže, její stáří, teplota vody, údržba, krmivo atd.). Bez informací se těžce radí. :-)

Výměnou části vody jistě nic nezkazíš. Pozoruj pak, zda se jejich stav zlepší/mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 21:47 Zavojnatka123 – Zavojnatka kto skoro neje
Dobrý večer chcel by som sa opýtať mám doma dve zavojnatky jedna rýchlo plavé a druha sa stále drží na vrchu akvaria a malo je stále sa obtiera o sklo akvária neviete čo s tým?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2023 19:14 R Muž afc1886 [14655] Re: Nela akvr
Měnit, měnit a potom zase měnit vodu. Vodoléčba by mohla pomoct. Jak často teď měníš vodu a kdo všechno obývá akvárium? Prezentace akvária by byla fajn.
Edit- a to větší akva bude nutné, jestli chceš v chovu pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 18:42 Nela akvr – Zavojnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, mám závojnatku v 34l akváriu pretože nám v akvaristike povedali ze to je pre ňu vhodné. Samozrejme som sa dozvedela ze to nie je pravda. Závojnatka je chorá neviem presne co je to za chorobu. Má krvavé fľaky na plutvách a jednu plutvu ohnutú a teraz ma aj biele výstuple fľaky na hlave. Rozmýšľam že kúpim 100l akvárium ale neviem či už nie je neskoro lebo závojnatku som sa opakovane pokúsila vyliečiť no liečba nezabrala.Ryba rýchlo pláve a obtiera sa o sklo ale žerie v poriadku. Ďakujem za všetky rady vopred. +prikladám fotky ryby aj liečiva
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 16:05 Muž Jozef [311] Re: BuboBubo84
Výmena filtra a to nervózne správanie, by mohli naznačovať rozhodenú rovnováhu - vyššie dusíkaté látky (následne ďalšie problémy - choroby). Ako prebiehala výmena? Kus za kus, či bežali nejaký čas súčasne.
Po výmene filtra kus za kus, by som na čas robil častejšie výmenu vody.
Počkaj si na skúsenejších ohľadom príznakov, ale výmena vody bude len na prospech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 10:29 BuboBubo84 – Krvavá ocasní ploutev + vypouklé oko Teleskopka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Teleskopka, cca. 3 roky, v posledních dnech je buď apatická, poléhává na místě nebo naopak rychle plave z jednoho konce akvária na druhý. Z pravé strany ocasní ploutve má zvětšující se červený krvavý flek s šedými místy a zvětšené vypouklé pravé oko s viditelnou bílou boulí ze spodní strany oka. Má tendence se o oko otírat o sklo a také ploutev tře o rostliny a skla. Z levé strany v pořádku.
S plaváním, rovnováhou a pohybem obecně problém nevidím, žere normálně.
Akva 125L, osázeno 40%, pár ancitrusů, +/- 5 endlerek, 6 sekavců, všichni bez problému. 20 stupňů C, filtr Hailey MV 600, vzduch, led zářivka, světlo 10 hod./den.
Měněn filtr za nový cca. před týdnem, přidán kokosový ořech jako úkryt, jinak beze změn, 3 roky bez problému.
Prosím umí někdo určit nemoc/příčinu a případnou léčbu?
Děkuji moc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2021 21:57 Muž Yirka [9123] Re: Michal
To je bezesporu záslužné.
Ale je třeba si uvědomit, že tvá rybka je blízko horní hranice dožití. Ale její věk svědčí o tom, že ses o ni dobře staral.
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2021 18:01 Michal – závojnatka choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o radu závojnatka stáří cca 9let, již cca 3 měsíce se jí začali dělat malinkaté boláčky na jedné straně, teď se začali hodně zvětšovat, ryba se chová normálně mám chuť k jídlu.

děkuji za rady PH a EC neměřím, v nádrží pouze s ancistrusem

chci jí pomoci... děkuji za rady

m.karlas@centrum.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 20:03 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Powa256
No víte, na 5 let je strašně malá ale to bude asi tím akvariem, já mám 3 leté ryby skoro 2x tak velké ale taky je mám v půl kubíku, šterk určitě nežere, jen ho bere do tlamy a pak plive, to je normální činnost, spíš je ta vaše ryba řízlá s druhem Ruikyn, ty jsou podobného tvaru, pokud je její chování normální, žere, plave normálně včetně těch výkalů a tento stav je víc než měsíc, neřeště to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 01:26 Muž Powa256 [0] Re: Petan26
Ona normálne funguje. Má normálne výkaly. Má asi 5 rokov, ale vôbec nemá problém s plávaním a ani so stravovaním. Myslím si, že žere štrk a netravi jej ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 09:49 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: ctibum
Ano to především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 05:37 R Muž ctibum [6876] Re: Powa256
Také by to chtělo kompletní aktuální informace o nádrži, ve které plave...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 21:11 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Powa256
Jaké má výkaly? Plné, prázdné, bublinky? Čím krmíš a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 19:56 Muž Powa256 [0] Re: ctibum
Je oveľa tučnejšia. Prešiel som atlasy, google a našiel som iba zápal plynového mechúra, ale to by ťažko plávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 06:00 R Muž ctibum [6876] Re: Powa256
Porovnej fotkami z atlasu rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska případně googli. Je ta tvoje výrazně víc nafouknutá než 'normákní" závojnatka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 22:54 Muž Powa256 [0] – Nafúknutá závojnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, poraďte mi čo sa deje s touto závojnatkou. Pláva bez problémov, hore, dole, vôbec ju nevyvracia nabok. Správa sa ako keby jej nič nebolo, ale je strašne tučná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 19:57 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Janina
Pro začátek eSHa 2000 plus Sera Fishtamin, foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 07:28 Janina – Zavojnatka nemoc
Dobrý den, prosim o radu . Jedna moje zavojnatka ma ze spodu cerveny flek,jak se to léčí, pokud to jde....dekuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.01.2020 16:28 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Kerda
Už jste se vrátil z práce?! Osobně mě mrzí, že poměrně dost uživatelů žádá o pomoc, zatím co když sami mají pomoci jakousi zpětnou vazbou, nikdo jim za to nestojí. Nedej bože, když nikdo nereaguje. Při tom napsat, ryba je na druhém konci, nebo ryba je ok, asi byla opravdu přežraná atd. nestojí nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 22:40 Kerda Re: ctibum
parametry vody ok, pred chvili jsem delal testy. dle zahranicnich for jsem ho mozna jen prezral...zitra budou mit pust tak uvidime az se vratim z prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2020 19:44 R Muž ctibum [6876] Re: Kerda
Tak aktualizuj prezentaci ;-) Protože tak, jak to máš v prezentaci teď - objem a "filtr", je to dost bída i na jen jednu závojnatku, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 17:02 Kerda Re: ctibum
Ano, z Forrest.
Edit: Jinak je teda uz triochu jine...2x filter + jeden filter pudni, pisek na dne (ten je tedy uplne nove).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 15:48 R Muž ctibum [6876] Re: Kerda
To je z prezentace Forrest?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 14:10 Kerda – Nová závojnatka polehává na dně, červené hrbolky pod tlamou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím o radu. Před 4mi dny jsem si pořídil další závojnatku. Předevčírem jsme si všimli dvou "červených bradavic" pod tlamou, začala se schovávat a dnes začala polehávat na dně. Ocas jí visí dolů (už od druhého dne po pořízení). V akváriu jsou ještě dvě závojnatky, které vypadají vpořadku (ty mám již půl roku a měsíc). Já blb jsem tentokrát samozřejmně neudělal karanténu. Nějaké rady? Nechat být, vylovit a něčím přeléčit? Euthanasie?

Díky za rady,
Kerda
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 19:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Ono, až ti vypnou elektriku, tak budeš mít s tím americkým řešením docela fofr. Podle mě by akvárium mělo být schopno fungovat pár dnů bez elektriky a nutnosti většího zásahu.

Sice to vypadá, že píšu pozdě, ale koukám, že po tvém teatrálním odchodu a opětovném smazání prezentace jsi stále online a chodíš sem dál. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.08.2019 14:35 Muž Yirka [9123] – Re: pavel1234
Měnit v jedné 200 litrové nádrži více než 2000 litrů vody měsíčně coze ?

To se vyplatí! :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.08.2019 12:26 R Muž Anthrax [4739] Re: pavel1234
Kdybys alespoň nekecal.
RE5PEKT napsal: Rostliny vytahují z vody odpadní látky z ryb a tím přispívají ke kvalitě vody. Vy tam máte jen jednu rostlinu a to ještě ne akvarijní.. měla by mít ponořené jen kořínky, takto vám brzy zajde. Anubias je krásná rostlina, ale moc práce nezastane, protože roste ultrapomalu. Potřeboval byste nějaké plevelné rychle rostoucí nenáročné rostliny, jako třeba Egeria densa, Ceratophylum demersum, Limnophila sessiliflora, Pistia Stratoites, aj..
Anthrax napsal: Aby to nějak fungovalo by jsi musel měnit skoro každý den vodu i dál. A jak mě nevadí běhat kolem akvárka denně tohle by byl opruz.
RE5PEKT napsal:
Další věcí je filtr. Na filtračních médiích se udržují prospěšné bakterie, pokud filtr není nebo má nedostatečný objem (rozuměj povrch), jsou tyto bakterie přítomny ve dnu a a dekoracích atd. ....... Pokud nemáte dostatečný objem filtru, visí to na dnu.. a pokud často odkalujete (respektive ničíte bakterie usazené ve dnu), nebudete mít nikdy stabilní prostředí. Chov závojnatek se bez odkalování v takto přerybněném akváriu neobejde, proto bych být vámi pořídil filtr s pořádným objemem, klidně kostku molitanu napojenou na čerpadlo (levné a efektivní).

To jen namátkou. Nehledě na spousty sz, kde ti lidi doporučovali ty rostliny fakt nepodceňovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   12.08.2019 11:59 pavel1234 Re: Petan26
Já už jsem se zachoval jinak. Zde v Česku to nemá pořádnou kvalitu, jako někde v Americe. Šel jsem tedy na americké stránky a poradil se s nejlepším akvaristou přes závojnatky. Řekl mi, že drtivá většina lidí nechová závojnatky třeba dvě ve 400 litrech, jak píše český atlas, ale dají jim třeba 300 litrů pro 13 závojnatek nebo tak. Mají filtraci dobrou, prý ta moje krásně vystačí. Rostliny by to chtělo hladinovky. Moc hladinovek. A měnit denně vodu. Na mých 200 litrů cca 80 litrů, což mi přijde v pohodě. Takže co tady lidé psali, je vlastně kravina a stačí těmto rybám jen dát rostliny, aby braly látky ve vodě. Filtr, aby ty látky měnil na méně škodné a naposled měnit vodu, jelikož jejich výkaly jsou dost bad. Ale toto mi zde nikdo neřekl. Takže jde vidět, že to zde stojí za prd. Nashle, už jdu od tud pryč. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 10:01 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: pavel1234
takhle Pavle 200 L na rybu je nesmysl ale hodně "odborníků" to tady rádo užívá, těch proměnných je tam hodně, můžete mít třeba 10 ryb ve 200 litrech pokud tomu uzpůsobíte další věci přednostně filtraci, pokud jí zdvojíte, ztrojíte není problém spíš jde o to aby ryby měly taky nějaký komfort... a co si budeme vykládat esteticky to potom nepůsobí nějak závratně.... kolem a kolem Vám ale bylo poraděno správně a vězte nejste první ani poslední kdo se uráží...chovám Závojnatky šestým rokem, nic jiného nemám, nechci nic jiného, jen Závojnatky, za tu dobu jsem poznal hodně ale pořád se učím, dokonce s mým "staříkem" 8 let stará ryba jezdím pravidelně každý rok na veterinu 120 km :-) stojí mi za to, hromada " odborníku" mi tu doporučovala utracení, byl jsem obviňován z populismu tuším, člověk, který tu je hodně uznáván mi tvrdil, že tímhle se nikdo nebude zabývat apodobně... chce to informace hodně přebírat... přeji hodně zdraru PM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 21:53 pavel1234 – Omluva
Tak to se omlouvám, že jsem se zeptal na nějakou věc. Pardón. Komentovat to nebudu a zařídím si to podle sebe, jak říkáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2019 21:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Pavle, když to je těžký. Např. v atlase píšou "Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody". Ty jich máš v 250 čistého objemu devět. Teda jestli sedí ta tvoje prezentace. To máš něco přes 20 litrů na rybu. Ať je jí co chce, tohle se musí časem někde projevit. Je to možná jen můj názor, který v poslední době asi moc nebereš, ale v dobrém, buď máš celkově moc ryb a nebo malá akvária. A to nejen u závojnatek.
Tam bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2019 18:15 pavel1234 – Esha 2000?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
je tato nemoc nějak spojená se zaplísněním? Vyléčit celou nádrž? Na postižené místo se chytají bublinky. Teď už moc ne, ale chytaly.

Děkuji, s pozdravem Chára Pavel.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 19:06 Enkii Re: Anthrax
Keby som chcela konkrétnu radu tak by som sa pýtala na celkovú liečbu - čiže na niečo konkrétne. :) A nie na to, či to vôbec riešiť. A keďže sa už táto debata vôbec netýka fóra tak ju odmietam ďalej rozvíjať keďže to tu ani nemá zmysel :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 08:47 R Muž Anthrax [4739] Re: Enkii
To je konkrétně kolik?
Problém je v tom, že chceš konkrétní radu ale poskytuješ jen neurčité údaje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 20:26 Enkii Re: vaclav
Robila som niekoľko papierkovych testov (keďže som nemala kvapkový) a preto !niekoľko! lebo s jedným by to bolo diskutabilné, veď ty si "odborník" ty vieš ako to chodí ;) a ph bolo v norme...takže nie podľa mňa ale podľa testu :)

Edit: poprosím bez irónie, už ma to nebaví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 19:17 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Enkii
Co je u tebe PH v pořádku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 16:49 Enkii Re: vaclav
Ph je v poriadku to som merala pred nedávnom. A fotka bola fotená večer + mám žlté svetlo (teraz na leto - kvoli tomu že čo som mala druhú žiarovku - bielu, tak tá veľmi vykurovala akva) a aj tým že tam je teraz neonka ktorá svieti nažlto to vyzerá ešte viac "hnedé". Celkovo sa farba vody už filtruje takže s tým si hlavu nerobím. A čo sa týka rastliniek tak rastú v zadu za koreňom keďže som sadila ťahavé dlhé dozadu aby to tam rástlo.. Lenže kvoli večernej fotke nie je nič vidno a môj mobil zase tiež nefotí HD fotky, na čo treba tiež brať ohľad. Btw. Rybke oči splasli (takže ďakujem za "rýchle" "rady" tomu kto sa ozval) :) :-) Keď budem na fóre nalepená častejšie možno aj tú prezentáciu spravím dakedy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 09:09 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Enkii
Jde o to aby jsi neměla příliš nįzké pH které rybám dlouhodobě nevyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 08:07 R Muž Anthrax [4739] Re: Enkii
Oni po tobě tu prezentaci po tobě nechtěj jen tak z hecu. Poznalo by se tam například, jak často měníš vodu, čím krmíš, co máš za vodu, jaká tam je teplota, jaký máš filtr a jak se o něj staráš atd. Takhle z tebe ty informace lezou jak z chlupaté deky.
Tím bordelem ctibum evidentně myslí látky, které nejsou vidět, tj. dusitany, dusičnany. Máš je jak změřit?

A rostlin tam máš opravdu málo, na to aby zpracovaly to co závojnatka vyprodukuje. Promiň ale řasokoule je ti naprosto k ničemu v tomhle ohledu.

To že výrobce píše, že filtr je na 90 litrů ještě nic neznamená. Záleží spíš jestli v reálu dokáže nádrž utáhnout a tím nemyslím, že umí v akvárku roztočit vodu. ;-)

Zkrátka buďto chceš poradit a dáš si s poskytnutím informací trochu práce, nebo tu budeme akorát věštit z křišťálové koule. Třeba bude stačit měnit jen častěji vodu a dodat kytky. Nebo už se ryby dorostly do velikosti, kde už akvárko takovou biologickou zátěž nezvládne ani tak. Prostě podle poskytnutých informací se kloudně poradit nedá. To neber nijak úkorně. ;-)

Edit: Ještě k tomu zabarvení z kořenu. Ona fotka může klamat ale nic se nemá přehánět a tak je to i v tomto případě. Když se to přepískne, tak to rybám neprospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 23:45 Enkii Re: vaclav
nie nie, voda je stále, Keďže koreň nebol vyvarený.A akva má rok. Ale už sa to vymýva ano A čo som čítala na jednej stránke (nepamätám názov) tak vraj trvá cez rok-dva kým sa to vymyje úplne bez vyvarenia a rybkám by to škodiť nemalo + To má taký "riečny" vzhľad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 23:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Enkii
To máš tu vodu stále takhle zbarvenou. Nebo si kořen přidala nedávno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 23:03 Enkii Re: ctibum
Pre tvoju informáciu mám tam rastlinky. V predu a aj v zadu ťahavé + riasogule a aj rastlinky. Nemôžem za to že kvalitu fotky moj telefón nedáva väčšiu :) zivorodky sú 3 a doteraz sa rybkam darilo výborne máš pravdu. Bez žiadnych problémov :) filter mám od aquaelu na 80-90 litrov :) bordel nemám keďže sa mi oň starajú rastlinky prisavniky a ine rybky ^^ toto je prvýkrát čo mám problém (okrem molly ktorá bola uhnaná) so závojnatkou. A nie momentálne nemám čas na trtkanie sa s prezentáciou :) potrebovala som len rychlu a stručnú odpoveď ktorej som sa nedočkala a dočkala som sa len irónie a žiadnej pomoci :) očividne zostanem pri anglických fórach čo sa mi už overilo. Toto vôbec nestojí za reč ano ahoj kurnik ešte sa tu doťahovať zbytočne s niekym..
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky--nemoc