Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:37 Muž Atomret [41] Re: MatyMaty
Byl jsem jí omrknout dneska v Hornbachu.-) Měli sice je 180 , ale vypadalo to bytelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 20:30 MatyMaty Re: Atomret
Ahoj, mám Trigona 350 a skříňka je fakt dobrá a pevná ;-) ...bude to stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 19:51 Muž Atomret [41] – 240
Ahoj, rád bych se zeptal jak moc je ta originál skříňka pevná pro 240 l. akvárko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 22:54 Žena gabinka632 [14] Re: Zip
Hm, zkusim to omrknout. Skoda, ze bilou nemaji na sklade, ale dodaci lhutu uvadi 6 dni... Diky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2019 09:13 Muž Zip [277] Re: gabinka632
Dovolím si upozornit na cenovou záruku u Hornbachu www.hornbach.cz/… ,já tak ušetřil dost peněz (podařilo se mi extra levně sehnat skříňku na netu, Hornbach dorovnal a ještě přidal 10% slevu :) ). Sestavení skříňky je jednoduché, pokud jsi jiné již sestavovala, tak to zvládneš ;-)
EDIT V rychlosti:
www.juwelakvarium.cz/… cena 5799,-
www.hornbach.cz/… cena 6490,-
Hornbach ti to stáhne na stejných 5799,- a ještě 10% dolu tedy 5219,- a ještě si to necháš rozbalit a zkontrolovat ;-)
Nemám s Hornbachem nic společného, ale já to využil, ikdyž to jsou 3 roky a spousta lidí tohle neví, jen nastudovat všechny podmínky na tu záruku ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 08:50 Žena gabinka632 [14] Re: TK
Moc díky. Bude jednodušší si to nechat asi od nich dodat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2019 08:11 Muž TK [28] Re: gabinka632
Složení té skříňky je hodně jednoduché, určitě bych se toho nebál ;-) Myslím, že to je na úrovni nábytku z Ikey :)

Co se týče nákupu, tak mám velmi dobrou zkušenost s obchodem pana Stöckla: www.juwelakvarium.cz Hlavně při dopravě nabízejí zkontrolování akvária při dodání, což je při úrovni některých kurýrů dost zásadní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 07:09 Žena gabinka632 [14] Re: Anďaska
Juwel Rio 180. Dlouho jsem vahala mezi 125 a 180, protoze se mi zdalo velke, ale tech 101 cm se mi do meho pidi obyvaku jeste vejde. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 01:16 Muž Luky13 [60] Re: gabinka632
Mám od nich vše a vřele doporučuji. Jsem maximálně spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 23:25 Žena Icestar [595]
Mám v plánu pořídit, mé další bude Juwel Rio 180 hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 23:00 Anďaska Re: gabinka632
Tak záleží jaký set konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:54 Žena gabinka632 [14] Re: Kata Eš
Super, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:44 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: gabinka632
Ahoj z osobních důvodů do fóra nepíšu, ale vřele doporučuji ;-) Mám od juwel.cz 350 set i se skříní, kupovala jsem před dvěma měsíci a naprostá spokojenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:36 Žena gabinka632 [14] – Koupě kompletu v e-shopu
Ahoj, máte někdo zkušenost s koupí kompletu akvaria (set+skříňka) v e-shopu juwel.cz a zaslání jejich přepravou? Nevím, jestli je lepší koupit akvárium přímo u Juwelu a nechat si ho poslat, nebo ho raději koupit v Hornbachu. V Juwel nabízejí i složení skříňky, tak nevím, jestli není lepší nechat si to složit od profíků, abych to nepokazila? Sice si všechen nábytek montuju sama, ale tady mám strach, abych to nepodělala. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 15:09 Muž Luky13 [60] Re: Jana
Namočit houbičku do octa a vyčistit zbytky lepidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 14:36 Jana – Juwel Rio - odstrani zbytku po lepidle
Ahoj, jak nejlepe odstranit zbytky po lepidle co zustaly na skle, kdyz jsem nozem odřízla vnitrni filtr co tam byl z vyroby ? Akvarko je nenapustene. Nemate někdo nejaky tip, cim by to mohlo jit dolu ?

Dekuji. J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 18:02 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: ZDRI
Ano, přesně na tuhle jsem koukal, že by byla nejvhodnější (i když bych zdaleka nevyužil celou délku)... díky za potvrzení, objednávám a pohraju si s tím. ;-) palec
(Výsledek, pokud bude stát za to, sem pak případně hodím jako doporučení.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2019 16:44 Muž ZDRI [1415] Re: Socrates
Kdysi jsem dělal rampy sám, ale dnes se s tím netrápím. Osvědčily se mi tyto rampy za pár korun: www.rostlinna-akvaria.cz/…
A kdyby nepasovala na výstup z Juwelu, snadno to napojíš přes krátký kousek měkké akvarijní hadice, který z jedné strany trochu rozšíříš něčím nahřátým. V akvaspeciálkách popř. mají i přechodové spojky/redukce na různé průměry trubiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 15:51 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Rozstřik Juwel Rio
Ahoj.
Pokud máte na Rio Juwelu rozstřikovací rampu, jakou jste použili?
Já už pomalu uvažuju o vlastní výrobě, ale pokud by seděla nějaká od jinýho výrobce, tak si samozřejmě radši ušetřím práci...
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 13:38 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Kata Eš
Tak jsem myslela ten skimmer, jen jsem to špatně vysvětlila :)
Každopádně rampu mám u sun sun, jelikož má docela proud, tak aby mi tam ty ryby neměl jak v pračce, ale u juwel ji nemám, výtok mám namireny mírně k hladině a žádný problém není a voda krásně cirkuluje ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 11:05 Žena gabinka632 [14] Re: Zip
Aha, to mně nenapadlo, s tím vrškem filtru. Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 10:37 Muž Zip [277] Re: gabinka632
Vnitřní filtr u RIA je v podstatě i skimmer, hladina prochází nasávací mřížkou.
Rozstřikovací rampa se dá udělat za pár korun a nebo koupit a jen vhodně napojit na čerpadlo. Přímo originál asi nebude. Jestli je rampa vhodná nebo ne, to ji jiné téma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 08:59 Žena gabinka632 [14] Re: Kata Eš
Díky moc, koukala jsem na ten skimmer pro Juwel, je jen jedna velikost? A dá se taky sehnat rozstřikovací rampa na Juwel, protože jsem někde četla, že ne? I když nevím, jestli je lepší dávat rozstřikovací rampu, nebo ne ... Teď ji v malém akvárku mám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 23:55 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: gabinka632
Ta juwel se čistí parádně, sice je filtrace uvnitř nadrze, ale zase tam schovás topítko, které se vkládá dovnitř a samotná filtrace jde schovat rostlinkama ;-) Tím, že mám jak vnější tak vnitřní, tak mezitím nevidím moc rozdíl. Navíc juwel má i takový pomyslný skimmer, který sbírá nečistoty z hladiny a ten u sunsun funguje jen chvilku a hned se zácpe, měla jsem ho tam na zkoušku a nenadchl mě. Tak snad Ti to pomůže v rozhodování se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 15:12 Žena gabinka632 [14] Re: Zip
Díky, za radu. :-) Chtěla jsem vnější filtraci, aby se mi líp čistila a nezabírala v akva zbytečně místo, ale je pravda, že za cenu toho filtru by bylo hodně rostlin, jak říká Katka Eš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:33 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: gabinka632
Ahoj, mám juwel Rio 350,osvetleni naprosto dostačující a filtrace perfektní a výkonná. Mám i filtraci sunsun v druhé nádrži Diversa, kde byl filtr absolutně nedostacujicí, ale na tom filtru můžeš hodně ušetřit a za tu cenu si nakoupit rostliny do celé nadrze ;-) Navíc filtrace je úžasné tichá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2019 13:15 Muž Zip [277] Re: gabinka632
Mám RIO180 ještě původně se zářivkami T5, nahradil jsem LED pásky z důvodu stmívání, jinak výkon byl v pohodě.
Proč ti vadí vnitřní filtrace? Funkčně nebo vzhledově?
Já jsem s ní spokojený a můžeš ji zkusit najít rybicky.net/fotogalerie.php… ;-)
Chceš drobné a celkem čistotné rybky, pokud to bude zarostlé, tak extra výkonnou filtaci nepotřebuješ a nehrozí ti vytečení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 12:50 Žena gabinka632 [14] – Juwel Rio 180×EHEIM Vivaline LED 180
Ahoj, chtěla bych porosit o radu ohledně výběru akvária:
váhám mezi Juwel Rio 180 www.akvaristik.eu/akvaria-a-skrinky/akvarium-juwel-rio-180-led-bile.html
a EHEIM Vivaline LED 180 www.akvaristik.eu/akvaria-a-skrinky/eheim-vivaline-led-180-bila-akvarium-s-osvetlenim.html
U Eheimu mi vyhovuje, že tam není setová filtrace, protože bych chtěla vnější filtr Sunsun, ale mám obavy, že to světlo nebude dostatečný. Naproti tomu Juwel Rio 180 má podle všeho osvětlení dost silné, ale vadí mi tam ta vnitřní filtrace.
Do akvária chci samozřejmě živé rostliny a drobné rybky (Dánio perlová, Tetra ohnivá, Pancéřníček panda).
Můžete mi prosím poradit, do čeho byste šli vy?
Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:35 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Barc
Záleží jaké akva máš a co v něm máš. Každopádně co mohu ještě říct, tak jsem i se zářivkami byl naprosto spokojen. Zaměření mám na rostliny a zářivky jsem měl obě typu Colour. Vše bylo perfektní. Juwel má dobré rampy, ale pokud chceš cenově levnější, jsou dostupné i jiné značky. Nejčastější jsou od Chihiros.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:24 Barc Re: brukiz
Moc děkuji za cenné rady. Nebyla jsem si jistá.
Myslela jsem si, že bude třeba nová rampa, ale vzhledem k ceně jsem si to chtěla ujasnit, aby se zbytečně neutrácelo, pokud by to šlo levnější variantou.
Ještě jednou děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:14 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Barc
Pokud máš rampu a v ní T5 zářivky, tak je nahradit za LED nemůžeš. Musí se koupit celá rampa. Zářivky pracují na 230V, ale LED pracují na bezpečném nízké napětí. Co se týče Juwelu, tak hledej osvětlovací systém MultiLux LED. Případně výprodejové HeliaLux LED nebo nové HeliaLux Spectrum LED.

Osobně již vlastní ty nové HeliaLux Spectrum LED a nemůžu si je vynachválit. palec Ovšem pořizovací cena je docela vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:03 Barc – světla LED
dobrý den,
máme akvárium Rio 350, řešíme, že bychom jednu rampu nahradily za LED osvětlení. Ale nedokážu nikde dohledat, jestli musím koupit celou rampu pro LED světla, anebo stačí zakoupit zářivky LED nové a zapojit pouze do stávající rampy, která byla součástí původního setu.
Děkuji předem komukoliv za reakci a omlovám se, zda jsem přehlédla podobnou komunikaci zde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 15:09 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Zip
Hotovo, zapsáno do deníku. Aspoň ty prvotní poznatky. Časem se určitě ještě něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 13:06 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Zip
Cena vyšší, ale taky kvalita a design. To jsou moje hlavní prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 12:24 Muž Zip [277] Re: brukiz
To je teda pálka, jsem zvědavý na zkušenosti.
Já přešel u RIO180 z T5 na 4 řady LED pásků a kontroler TC420 a spokojenost ;-)
Cena materiálu cca 4000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2019 11:24 Muž brukiz [85] - Rostliny – Juwel HeliaLux Spectrum
Mám již zakoupeno osvětlení Juwel HeliaLux Spectrum včetně Juwel HeliaLux SmartControl a o prvotní dojem se poté s vámi podělím. Jednom předem upozorním, že přecházím z T5 zářivek, takže můj dojem může být více znát oproti tomu, když někdo již LED osvětlení vlastní. :-)

Jedná se o typ 800 na akva Rio 125. Cena za rampu nádherná od Happyzoo.cz a to 3.483,- Kč. potlesk Kontroler standardně za 2.818,- Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 22:19 R Muž ctibum [6903] Re: teakmon55
To byl jen vtip ;-) Nicméně pokud by tam kromě konfirmátů byly i kolíky a lepidlo, tak už by to vtip nebyl... Ale podle návodu tam kolíky nejsou, takže asi v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:15 Muž teakmon55 [6] Re: ctibum
ne Prečo by nešla?To dufam nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:15 Muž vlka [3444] Re: ctibum
Proč by nešla složit? Je to normální skládačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:11 R Muž ctibum [6903] Re: teakmon55
Tak rozebrat půjde docela určitě... Otázka je, jestli pak půjde zase složit... smich

Na té stránce máš ke stažení návod na sestavení. Desky, konfirmáty… Mělo by to jít ;-) www.superzoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 22:08 Muž teakmon55 [6]
Zdravím,nevie niekto,či je možné rozobrať skrinku JUWEL?
www.superzoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 07:14 Muž DH [335] Re: MikiG
Věta "Zmizí po zaběhnutí akvária a filtru" je ve většině článků o rozsivce (hnědé řase) co jsem četl.
www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 21:03 Muž KMatteo [36] Re: Cancita
Pokud Ti ty peníze nebudou vyloženě chybět, tak je regulace fajn. Na druhou stranu z mé zkušenosti nemám se setovým LED MultiLux žádný problém - kytky rostou skvěle a řasa se mi objeví pouze, když výrazně přetáhnu dobu svícení, pak se mi rozjede GSA na anubiasu. Zaujal mne Lukyho postřeh s tím, že když se mu rozjedou kytky v zadní části akvária, tak mu celkově dost stíní, MultiLux je řešený jinak, jako dvě klasické trubice. Jsem zvědav, jak to pořešíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 18:28 MikiG Re: DH
Jak jsi dospěl k tomu, že by se ti rozsivky po půl roce v akva neměli tvořit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:34 Žena Cancita [4] Re: Luky13
Díky za názor, palec asi mi také přijde rozumější mít tu možnost setmět, než abych toho pak litovala a řešila řasy... A v létě se ti akvárko od světla zahřívá, nebo je to v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:29 Muž DH [335] Re: afc1886
Jo já s dobou - intenzitou pořád laboruji. Teď už mám hladinu zakrytou komplet pistií, svítím 7,5 a řasa se netvoří, takže zkusím prodlužovat dobu svícení. Jakmile mi začne hnědnout dno (předpokládám, že to jsou rozsivky, které by se mi už po půl roce dávno neměly tvořit, ale asi se jim u mě líbí) tak zase uberu na době svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:27 R Muž romant [27987] Re: DH
Spíše než o množství odpadu jde o jeho "kvalitu", ale už toho nechám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:21 Muž Luky13 [60] Re: Cancita
Za mě to zbytečné není. Jestli ty peníze nebudou chybět tak bych do stmívání investoval. Udělal jsem to přesně tak jak popisujes. Setové světlo zůstalo u prodejce a já dostal slevu na HeliaLux. Pohodlně si pak nastavíš svetlo podle tvoji představy a postupné stmívání se mi hodně líbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:20 Muž DH [335] Re: romant
Jo o tom jsem vedl dlouhou debatu ve vlákně o štětičkové řase. Možná máš pravdu, možná ne, ta želva má 47 g a denně ji krmím 1,5g mraženého mimo nádrž. Bioodpadu podle mne nebude víc, než mají lidi co mají v akváriích větší ryby. Třeba NHKG psal, že dává rybám mnohem větší dávky a problém s řasou nemá (má samozřejmě větší nádrže, ale ryb tam dost). Pokud by měla želva 500g+ tak už by to bylo o něčem jiném. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:09 R Muž romant [27987] Re: DH
Ten problém s řasou bude u tebe v něčem jiným, nebude to tolik o tom světle ale o obyvatelích nádrže tedy si myslím. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23280x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=360