Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2024 20:49 Žena Klárča [19] Re: Vedoucí
Díky, to jsem ráda. Půjdu do něho :-) . Přesouvám se do vlákna o stěhování zaběhlěho akvária do nového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2024 14:55 Muž Vedoucí [46] Re: Klárča
Mám ho asi 10 let. Slouží dobře a pokud nemáš dramaticky přerybněno, tak ten vnitřní filtr stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2024 10:25 Muž Lojza007 [1182] Re: Klárča
Vzhledem k situaci a možnosti si pro to dneska dojet, tak je to velmi dobrá varianta. Majitelé Juwelu si je pochvalují, já mám od nich skříňku, jejíž provedení se mi taky líbí. Vestavný filtr je jeden z nejlepších. Provedení deklu taky dobrý. Za mě je nejhorší část světlo, protože nejde regulovat, ale jinak svítí dobře a jde vyměnit za lepší typ.
Pokud nechceš "skládačku", tak je to jedna z těch lepších voleb na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 08:47 Žena Klárča [19]
Zdravím a mám dotaz. Protože mi včera začalo prosazovat akvárium, sháním nové (rybicky.net/forum/15832-akvarium-tece). Mate nékdo zkušenosti se setem www.hornbach.cz/…? Stojí za koupení? A případně setový filtr je použitelný, nebo shánět jiný? Děkuji za rady a hezký víkend.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 14:01 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: lukasbc
Jenže Chichiros není uzavřená nádoba, kde se to tolik rosí. Ale jinak souhlasím, že pokud tam nedošlo k nějaké poruše těsnění(pád apod), čekal bych to lepší.
Na druhou stranu jsou tu majitelé stejných světel už kolik roků a fungují.

Osobně mám oddělaný ten malý kulatý poklop(květen-říjen?), abych chladil akva a později i ten obdélníkový. Tím si snižuji mimo jiné rosení.

Už teď totiž atakuju teploty 24C(zn ideál).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 09:29 Muž lukasbc [50] Re: vlka
JJ přesně tohle. Taky jsem zklamaný. Na starém akva jsem provozoval chihiros nebo jak se to jmenuje a to jede dodnes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 18:31 Muž vlka [3444] Re: lukasbc
Čekal bych od Juwelu daleko větší životnost a hlavně odolnost proti vlhkosti. Pokud je to tohle : www.rostlinna-akvaria.cz/…, je to celkem darda a mělo by to něco vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 16:17 Muž Lojza007 [1182] Re: lukasbc
Pokud jsem to dobře pochopil, tak z toho zdroje leze ven 100V? Na to většina komerčních regulací stačit nebude, ty jsou obvykle do 24V. Jedině tam vlepit místo Multiluxu nějaký normální světlo jako je Twinstar a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2023 15:33 Muž lukasbc [50] – JUWEL MULTILUX rio 240 led
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak po cca 4 letech včera blik a tma. Odešlo osvětlení multilux led 2x29W. No nic, proměřil jsem trubice a obě najednou KO, divné. Po mnohých možných řešeních jsem přistoupil k objednání nového multiluxu na mé konečně nějak fungující akva. Uvažoval jsem i o helialuxu, ale tam si nejsem jistý rozptylem světla a navíc ta cena....A jak se říká, proč něco měnit, když to funguje...
TAkže jsem se jak demontovat poškozené osvětlení. Jde to relativně snadno. Je to nějak přilepné, ale trochu síly a šroubovák a ono to od sebe odskakuje. Už po prvním odskočení krytu nemilá věc - vyteklo trochu vody. TAk jsem pokračoval a více je vidět ve fotkách. Podotýkám, že do té doby světlo fungovalo parádně, chystal jsem se spíše na výměnu samotných trubic, chytají už mléčně zabaverní skla...
Na fotkách je vidět celková vlhkost uvnitř a také odpálená součástka na led zdroji. Čert ví co tam mělo být :-)
Pro kutily možná přínosné, jak to vlastně uvnitř je a co tam je. Možná že se někomu podaří i rozlousknout, zda je možno připojit i regulátor osvětlení. Ale to spíše ne, jelikož výstupní napětí je 100 - 200V.
Každopádně jsem zklamán, že se mi tam dostalo relativně hodně vlhkosti, která uvízla i na tišťáku led zdroje...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2022 09:33 Muž V3ntur [1] Re: Roger
To celkem chápu.. Taky objednám Aquatlantis www.rataj-spk.cz/…
freshwater
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 09:07 Muž Roger [1873] Re: V3ntur
Na můj vkus led trubice jsou moc silné bez možnosti regulace. Dal jsem to pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 07:35 Muž V3ntur [1] Re: Roger
Já tam kryty zatím mám.. To originál světlo hodně vyzařuje směrem nahoru.. což mi příjde celkem rušivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2022 17:37 Muž Roger [1873] Re: Rovano
Světlo jsem koupil komplet, samozřejmě včetně zdroje a s kontrolérem zdarma. Plně připraveno k použití. Kryty nemám rád tak ho ani nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 17:01 Muž V3ntur [1] Re: Sha
Určitě bych nedával do těch patic. To se asi raději zbavím krytu.. a vzal bych tu verzi která je blíže k 800mm.. Rataj má stále controler zdarma. Tak by to bylo asi vyřešené.
Juwel světlo originál svítí méně než to co je v setu. A kupovat kvůli tomu dvě.. jedno za 5k se mi nechce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 11:11 Muž Sha [500] Re: Rovano
Svítidlo v paticích bude mimo střed, takže nejspíš rovnou dvě. K tomu kontrolér, zdroj (možná dva). Chce ještě externí filtr a už je na ceně cca tří Rií. hmm
Celkem palba na začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 10:47 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Roger
ale mělo by jít připojit do nástavců místo zářivek.
Potom by měl cílit na verzi 59cm. Za 3820Kč. Ale k tomu asi není zdroj.
Nebude tedy lepší už koupit Juwel za 5k? Nevím zda součástí je zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 10:27 Muž Roger [1873] Re: V3ntur
Kryty nepoužívám, ale mělo by jít připojit do nástavců místo zářivek. Ale nezkoušel jsem tak nezaručuji kompatibilitu. Každý výrobce setových akvárií si dělá akvária tak, aby znemožnil co nejvíce kupujícímu možnost jinou než jeho výrobku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2022 02:10 Muž V3ntur [1] Re: Roger
Tohle světlo vypadá parádně. Hádám ale že nepůjde použít s originálním krytem akvária.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2022 23:36 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: V3ntur
Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2022 22:39 Muž V3ntur [1] Re: Rovano
To ano, ale jen pokud měníte hned na začátku ne ? Už používám cca 2 měsíce minimálně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2022 21:56 Muž Roger [1873] Re: V3ntur
Mám Rio 180l a s filtrem jsem přešel na osvědčený biomolitan a čerpací hlavu jako v ostatních akváriích. Ne, že by mi vadil původní nebo nestačil, ale tuto klasiku mám jako oblíbenou. Světlo jsem ovšem nahradil za toto viz. odkaz. Vadilo mi, že se nedalo regulovat, trubice se jednotlivě nedali odpojit a světlo jako takové mi vadilo. Helialux je sice fajn, ale stojí rovněž gardu i se stmívačem a ve výsledku je co vím já slabší než originál který dodávají do setu. Světlo jsem zakoupil s originálním stmívačem zdarma v akci na Rataj
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2022 20:08 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: V3ntur
Někteří prodejci byli schopni odečíst asi 1500Kč, když jim necháte setové světlo a koupíte Helialux.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2022 17:05 Muž V3ntur [1] Re: Sha
Ale ano, pomohl. Helialux je cenový masakr. Za vyšší cenu než akvárium a skříňka smich . Pokud jde použít ta tetra s původním krytem tak mi to pomohlo dost. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2022 14:42 Muž Sha [500] Re: V3ntur
Filtr používám Tetra 800 plus. A světlo originální, svítí dostatečně. Dnes bych vnitřní setový filtr klidně nechal, je dle mého dostačující. Helialux svítidlo s kontrolérem je za pěknou pálku. Asi jsem vám moc nepomohl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2022 13:49 Muž V3ntur [1] – Juwel Rio externí filtrace a jiné osvětlení s původním krytem
Ahoj, používá někdo na Rio 125 externí filtraci s původním krytem? A popř. I světlo lepší než setové s původním krytem?
Potřeboval bych něco doporučit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 17:39 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: martondra
Nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2022 17:07 Olafson Re: martondra
I když nejsi z Prahy, tak by neměl být problém se na výměně osvětlení domluvit. Dopravu mají svoji a zdarma. Sám jsem si nechal přivézt Rio 240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 16:53 martondra Re: Rovano
Jeste se te zeptam. Ty boky jsou sundat kdybych se rozhodl pro neco jinyho ?
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:45 martondra Re: Shimi
Ok zkusim jim napsat jestli mi to prodaji s jinym svetlem. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2022 15:43 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: martondra
To je součástí skla. Přilepené. Kup si celý set.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2022 15:42 Muž Shimi [682] Re: martondra
Jedno světlo navíc si kupovat nemusíš, už jsem tu dneska jednou psal, že v prodejně Juwel v Praze ti to vymění, takže budeš mít jedno akvárko s jedním světlem a jedním ovladačem. Složit si akvárko po částech samozřejmě jde a levněji to ve většině případů vyjde. Teď je jen otázka, jestli by měla být cena tou hlavní prioritou. Abys potom nebyl zklamaný, že to esteticky neladí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:33 martondra Re: Shimi
Nikdo mi v tom nebrani. Jen me zajima jestli me nevyjde levneji si to slozit po dílech kdyz nebudu muset kupovat 1svetlo navíc a akvarium si nechat slepit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:31 martondra Re: Rovano
Nasel jsem tohle www.juwelakvarium.cz/…-/
to jsem nejaky plasty na zakryti ? Nebo se tam da pridelat i to svetlo ?

Kde vezmu ty boky? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:29 Muž Shimi [682] Re: martondra
A on ti někdo brání si to Lido koupit? Nějak tě nechápu. Jestli se ti Lido 200 líbí, tak si ho kup. Jestli chceš ovládat světlo, tak si akorát připlatíš za jiné osvětlení + stmívač. V čem je problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:25 martondra Re: Shimi
Takze asi bude lepsi kryci sklo nez kryt? libi se mi akvarium o rozmerch co je Lido 200 .Klidne bych bral i vetsi ale nenasel jsem vetsi stolky pod akvarium,takze jedine neco na miru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:23 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: martondra
Ano, hledej poklopy Juwel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 15:13 Muž Shimi [682] Re: martondra
Na modely co mají odnímatelný kryt samozřejmě dají, tím ale Lido 200 není, pozor na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 14:44 martondra – Juwel Lido 200
Jěště se zeptám dají se zehnat kryty na akvária Juwel ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2022 10:36 Muž Lojza007 [1182] Re: Shimi
To je bohužel jenom pro Pražáky a východní Čechy (předpokládám, že nabídka platí i v druhé prodejně). Když si pro to člověk pojede odněkud z Moravy, tak při dnešních cenách pomalu zaplatí víc na dopravě než na úspoře. Navíc to závisí na dobré vůli prodejce, pokud se rozhodnou to nenabízet, tak smůla.
Stačilo by úplně předělat zapojení a dát tam 12/24V adaptér a propojovací konektor. Pak by si tam do toho originálního krytu člověk mohl dát světla dle vlastních představ nebo prostě jenom dokoupit stmívač. Vidím v tom snahu především vydělat maximum, když člověk zjistí, že mu základní světlo nevyhovuje. Nemusí to být ani to časované stmívání/rozednívání, ale spíš bude dost chybět možnost regulace intenzity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2022 10:28 Muž Shimi [682] Re: Lojza007
V Juwel Praha (Stöckl) se dá domluvit, že ti origo Multilux vymění za Helialux + ti dají menší slevu. Je to sice takové nouzové řešení, ale aspoň něco. Jinak samozřejmě souhlas, Juwel by se měl jako firma zamyslet nad tím, že už jsme v 21. století a stmívání/rozednívání je tak nějak standard, takže by měli dávat ten Helialux už z výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 10:27 Muž Rovano [233] - RostlinyJuwel
Někde jsem tu četl o možnosti se dohodnout s prodejcem. "Vrátit" MultiLux a odečtou z ceny HeliaLuxu cca 1500,-. Prostě to ještě na prodejně vymění za HeliaLux.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2022 10:13 Muž Lojza007 [1182] Re: Shimi
Teď jsem se díval do Juwel akvária a do Invitalu a Lido 200 se prostě prodává jenom s MultiLux. Takže pokud člověk nechce MutliLux, tak si prostě musí připlatit a zbyde mu navíc MutliLux. Dokonce i Tetra dělá sety s normálním led světlem na 12V a s konektorem pro stmívač. Tolik k té normalitě od Juwelu. Musím říct, že za ty prachy bych čekal trošku lepší přístup.
Juwelácká filtrace je velice dobrá, o tom není pochyb, taky se mně líbí možnost koupit dekoraci, která tu filtraci zakryje, ale zbytek je za tu cenu nic moc. Sám jsem kdysi Juwel Rio zvažoval, ale jsem rád, že jsem radši šel cestou poskládání. I s příplatek za optiwhite mně to nevyšlo o moc dráž než Rio + HeliaLux. Kdybych koupil obyč sklo, tak mně to vyjde levněji i s externí filtrací, předfiltrem a UV lampou.
Proto radím před koupí setu od Juwelu zkuste zvážit možnost pořídit si normální akvárko a dokupte k němu příslušenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 09:41 Muž Shimi [682] Re: Lojza007
A on Juwel dělá nenormální akvária? Člověk s tím akorát musí počítat a koupit si takovou variantu, která stmívání umožňuje, jak jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 07:40 Muž Lojza007 [1182] Re: martondra
Možná by to šlo vyřešit zásahem do toho krytu, ale lepší je koupit normální akvárium a k tomu normální světlo s možností regulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 00:47 Olafson Re: martondra
Akvárium Lido 200 se standardně dodává s osvětlením MultiLux LED, u kterého stmívání nefunguje. Musel bys jej nahradit osvětlením HeliaLux a to doplnit o controler HeliaLux SmartControl.
Popis zde:
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 22:18 martondra – Juwel Lido 200
Ahoj.
uvažuji o akváriu Juwel Lido 200 a chtěl bych se zeptat jestli lze stmívat světlo. Jestli ne co mi doporucite na predelani .
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 17:38 zroman Re: muťa
Ahoj, aj si to riešil tie odlepené výstuhy na tom RIO 450?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2022 20:08 Lil Re: muťa
Mám Juwel 240. Vše je jak má. Už před koupí jsem si nechala poslat fotky, jak to tam funguje. Měla jsem z toho obavy, ale vše drží a plní svou funkci a člověk si na to zvykne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 16:47 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Shimi
Taky dobrá zpráva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2022 16:26 Muž Shimi [682] Re: muťa
Žádný rám odlepovat nemusíš (stejně by se ti to nepovedlo), ty výztuhy jsou i tak ke sklu přilepené, akorát ten silikon není dotažený až do konce jak to má Roger. Já jsem to měl u Ria 125 taky jenom do půlky. To je prostě daň strojově vyráběných akvárií. Máš dvě možnosti, buď to nebudeš řešit, což by udělala většina lidí a nebo vezmeš tubu se silikonem a celou tu mezeru, respektive mezery, vyplníš. Samozřejmě po předchozím vyčištění.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio