Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Smutná zpráva

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Smutná zpráva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2023 19:08 Muž RAP [1553] Re: Romy
Taky jsem si pro ně byl. Než je nalovil, stačil mi dát školení o pěstování orchideí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2023 17:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: RAP
Tak další kamarád...,první u nás rozmnožil adokety,já je měl od něj,bohužel jsem byl ten druhý...Čest jeho památce,budeš nám chybět Romane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2023 08:07 Muž jisyko [48] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Velmi smutná zpráva, upřímnou soustrast jeho rodině
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2023 21:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RAP
Nedávno jsem si s ním psal, to je hrozná škoda přijít takhle o kamaráda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2023 18:53 Muž lupara [22] Re: RAP
Hodně smutná zpráva!
Jeho a Raviolčiny cestovní deníky jsou už legendami.
Upřímnou soustrast všem blízkým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.03.2023 14:19 Muž RAP [1553]
Bohužel jsem se dnes dozvěděl, že v pátek 10.3.2023 zemřel Roman Rak. sad
Každý, kdo četl e-akvárium, se zajisté setkal s jeho popisy a fotografiemi z cest.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.10.2022 18:55 Muž rudolf [4681] – Odešel pan Ešpandr
Fotka k příspěvku Jsou zprávy, které nechcete slyšet, i když víte, že jednou musí přijít. Dnes zemřel pan Josef Ešpandr, legenda rychnovské akvaristiky, akvarista tělem i duší - zanedlouho by mu bylo 90 let...
Jaroslav Hofmann
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2022 08:25 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Přátelé akvaristi, kamarádi,

dnes nad ránem nás náhle opustil dlouholetý ex-předseda České halančíkářské společnosti př. Petr Horáček (*1943 + 2022)

předejte, prosím, tuto zprávu všem, kteří jej znali a na které jsem zapomněl.



Karel Brückler

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.12.2021 21:49 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Smutná zpráva pro celou Českou akvaristiku
Dnes večer odešel ve věku 83 let do akvaristického ráje doyen současné české akvaristiky, známý pražský akvarista a akvaristický spisovatel Ing. Karel Krček.

Chtěl bych toho napsat moc, ale nedostává se mi slov.

Sbohem Karliku, nikdy nezapomeneme.

Honza Burzanovský - mlynář

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   26.06.2021 12:25 Muž rudolf [4681] – Zemřel profesor Sterba
Necelý měsíc po svých 99. narozeninách zemřel 16. 6. 2021 profesor Günther Sterba, člověk, který pro mne byl a navždy zůstane největším vzorem v oblasti popularizace ichtyologie a akvaristické publicistiky. Trochu se bojím, že mladším generacím akvaristů už jméno Günthera Sterby mnoho neříká. Připomenout si ho mohou v článku, který jsem napsal k jeho devadesátinám.
www.aquatab.net/…
Jaroslav Hofmann
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2021 20:18 Muž Yirka [9126] – Dovolte mi oznámit
že řady akvaristů a nejen jich, navždy opustil akvarista, terarista, prostě chovatel všech možných zvířátek a potvůrek s velkým CH a majitel prodejny Chovenka Svitavy, František Petržela.
Čest jeho památce, jeho rady a zkušenosti mezi námi zůstanou navždy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2020 19:39 kdo?
Mizerná zpráva!
Odpočívejte v pokoji pane Protivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2020 23:31 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaDoplněno o celé znění ČCK:
ceskycichlidklub@centrum.cz
Vážení kamarádi a kamarádky z cichlid klubu. Někteří již víte, někteří dosud ne. S hlubokým smutkem ve svém srdci vám všem oficiálně tímto sděluji, že včera večer, krátce před půl desátou hodinou večerní, nás navždy, po krátké těžké, v dnešní době bohužel až velice aktuální nemoci, opustil náš laskavý kamarád, zakládající člen ČCK a dlouholetý prezident JUDr. Vladimír Protiva.

Honza Burzanovský, sekretář ČCK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2020 22:28 Muž LiborSprysl [9015]
V 70 letech je to zbytečně brzo ... ale zatím se nenašel nikdo, kdo by připomněl Vláďu Protivu,plzeňáka tělem i duší, který včera umřel... Tak už je to nebe bohatší o dalšího skvělého akvaristu a bezva chlapa, který tak moc bojoval o český název šnekáčů - ulitník. Tak nás tu uličník nechal!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2017 14:41 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Odešli v květnu 2017

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   20.05.2017 12:17 Muž rudolf [4681] – Zemřel objevitel červených neonek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V pondělí 15.5.2017 zemřel tři týdny před svými 90. narozeninami dr. Herbert R. Axelrod. Byl to on, kdo objevil v roce 1954 neonku červenou, vědecky popsanou o dva roky později a pojmenovanou na jeho počest. Druhů, které nesou Axelrodovo jméno, existuje několik desítek - a kromě druhů po něm byl pojmenován také jeden rod. Od 50. do začátku 90. let 20. stol. byl H. R. Axelrod jednou z nejvýraznějších a nejvýznamnějších postav akvaristické publicistiky na světě a zasloužil se o popularizaci akvaristiky a její šíření jako málokdo jiný. V roce 1952 založil dodnes existující časopis Tropical Fish Hobbyist a nakladatelství T.F.H. Publications, v němž vyšly takové pilíře (nejen) akvaristické literatury jako Géryho Characoids of the World nebo Burgessův An Atlas of Freshwater and Marine Catfishes. Dr. Axelrod´s Atlas of Freshwater Aquarium Fishes a Dr. Burgess´s Atlas of Marine Aquarium Fishes byly referenčními standardy už dávno před začátkem vydávání "mergusů". Zejména posledních 20 let přidalo do mozaiky Axelrodova života, který by vydal na dlouhý román, i temnější tóny, ale z pohledu ichtyologicko-akvaristického šlo o nepřehlédnutelnou, neopominutelnou a nezapomenutelnou osobnost.
Jaroslav Hofmann
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 12:34 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: AKVA
slyšel jsem že jeho vnuk ale nevím .... taky jsem tam často chodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 12:30 AKVA Re: LiborSprysl
je mi to líto chodil jsem tam každou chvíly pro věci do akva
sad upřímnou soustrast sad
a kdo to ted vede?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 18:58 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 16:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Další umrtí
Tuto sobotu, 12. prosince, zemřel Norbert Dokoupil. :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2015 21:51 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: LiborSprysl
je mi to líto akvaristiku jsem začal dělat až asi před rokem ale byl to jediný akvatista z našeho okolí kde se dalo získat mnoho vědomostí pokochat v pěstírnách a nakoupit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 20:48 JoKa Re: LiborSprysl
No jo no Libore, neuděláte nic... Bohužel, tak to je, dobří lidé odcházejí nejdřív, svině se drží...
Upřímnou soustrast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2015 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynář
Fotka k příspěvku A už to zase na mne padá... :-( ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.11.2015 18:34 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: LiborSprysl
Rozloučení s J.Brádlerem na portálu AKVA CZ:

akvacz.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 17:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bludička
No budete muset zkusit Jilemnici nebo Hostinné... bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2015 16:28 Žena Bludička [26]
Taky jsem k němu ráda chodila, poprvé někdy před 20 lety... poslední dobou docela pravidelně pro živé nítě, pokoukat a pokecat. Ryby měl vždy zdravé a dokázal poradit, cokoliv sehnat, vždycky přidal něco navíc jako pozornost podniku :-). Když někdo rušil akvárium tak neodmítal vzít ryby jako jiní... bral ode mě i přebytky rostlin výměnou za krmení. Pro mě též jediná pořádná akvaristika v okolí, s odborníkem a milým člověkem navíc :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2015 20:42 Muž Sagittariusi [19] Re: LiborSprysl
Všetky rybičky a krevetky som mal od neho....jediná dobrá akvaristika pre mňa v okolí...neviem kam budem chodiť teraz....je to obrovská škoda...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:56 host Re: LiborSprysl
Škoda ho srandisty, byl to dobrej kamarád. I ve vzpomínkách jím zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.11.2015 14:46 Muž LiborSprysl [9015] – Zemřel Pepík Brádler
Nemám rád zimu z mnoha důvodů od dob, kdy jsem přestal lyžovat, a také protože na zimu mi odchází hodně kamarádů. Před dvěma hodinama mi pinkla SMS s touto zprávou. Pro mnohé je Pepa jen jedním z krámkařů kdesi v Krkonoších, pokud jej vůbec znají. I když pokud mohl, nevynechal žádnou akvaristickou akci. A postavička to byla legendární, takže ho zná kdekdo.
Pro krkonošské akvaristy je to člověk, který mnohé k akvaristice dovedl. Já poznal Pepu před 15 lety. Dobrák od kosti měl krámek ještě ve vrchlabském pionýráku a pořád se kolem něj motalo hejnko dětí. Myslím si, že jsem toho u něj moc nenakoupil, ale na pokec jsem stavěl hodně často. Pak ho z pionýráku vyšoupli. Otevřel nový krámek a jel dál. V pondělí jsme se měli potkat... sháněl jsem pro něj rájovčíky, aby si mohl s nimi hrát... No nic. Zbudou mi a zkusím je... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 19:55 JoKa Re: Rudolf
Ať je mu země lehká...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 17:48 R Muž afc1886 [14682] Re: Rudolf
R.I.P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 17:45 R Muž Silent [5949] Re: Rudolf
Smutná zpráva. Upřímnou soustrast jeho pozůstalým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2015 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rudolf
Fotka k příspěvku A blíží se zima... jako každý rok. Čas těch hnusných pohřbů...Jaroslav Eliáš umřel. Další legenda akvaristiky a AT nás opustila. Je mi to fakt líto... Protože jsme spolu strávili před několika roky skvělé odpoledne v Rychnově. Já už ho "pohřbil" tenkrát. Aniž jsem si všiml jsem že sedíme kousek od sebe a všichni jsme se tomu pak hodně nasmáli. A co mně ti Brňáci nandali... :-) Tak teď už bohužel veselo nebude...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2015 17:26 Muž rudolf [4681] – Zemřel Jaroslav Eliáš
V sobotu 26. 9. 2015 zemřel známý brněnský akvarista a akvaristický publicista Jaroslav Eliáš. Svými fotografiemi předběhl dobu o dlouhá desetiletí a zejména jeho snímky tření mnoha druhů akvarijních ryb patří stále ke světové špičce akvaristické fotografie.
Čest jeho památce!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 19:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
Fotka k příspěvku vcelku brzy... sad ti nejlepsi odchazeji prvni... mimo vseho ostatniho mu jeho vhozenim "Amano Shrimp" do akvaria na pozirani rasy vdecime za dalsi - dnes hodne uz hodne rozsireny - dil do skladacky sladkovodni akvaristiky... krevetky a vse kolem nich... palec cest jeho pamatce.. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.08.2015 15:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: kortezhugo
No jak v kterých... ;-) smich ano ... myslím že z některých by se i v hrobě obrátil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 10:34 Muž kortezhugo [983]
Všetka česť.Amano je v našich akvárkach nesmrtelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 23:20 Žena drvi [2894] Re: Mrakoplash
Velka skoda, byl genialni. Cest jeho pamatce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 23:09 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Kamilstrom
Tak to mi je velice líto. U tohoto skvělého pána jsem viděl spoustu prezentací při stavbách rostlinných akvárií. Je jich hodně uvedených na youtube.com
Čest jeho práci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 16:37 jitkaS Re: Burik
Ale i přes svou nemoc byl stále nepřekonatelný. The Road to the World’s Largest Nature Aquarium” - First shot: Digest https:// www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Voky
Bohužel...zápal plic s nějakým onkologickým onemocněním :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 16:57 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Mrakoplash
jo koukal jsem na fcb. :(
A to mu jeste nebylo tolik let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 11:52 R Muž Mrakoplash [1776] – Opustila nás další akvaristická ikona
Fotka k příspěvku Akvaristický svět přišel o další "legendu".
Odpočívej v pokoji.

en.wikipedia.org/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.06.2014 16:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: harpunar
harpunar napsal: Doufám že Karel II bude ve šlépjejích otce pokračovat a udrží tohle království rostlin na vysoké úrovni,jaké bylo doposud
Teda nevím jaké má mladý Karel šlépjeje smich ale šlépěje mu šlapou už řadu let dost dobře s ohledem na provoz... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2014 20:16 harpunar Re: Danila
Doufám že Karel II bude ve šlépjejích otce pokračovat a udrží tohle království rostlin na vysoké úrovni,jaké bylo doposud :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 16:09 JosefVavra Re: Danila
upřímnou soustrast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 16:06 Muž visek [75] - TetryRe: Danila
skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2014 08:29 Muž Tomson [1] Re: Danila
Ano je to velka ztrata,,nebojte i nadale bude prospesny dobrym lidem, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 07:40 jitkaS Re: Danila
Odešel VELKÝ ČLOVĚK sad , ale jeho odkaz a idea bude žít dál v jeho knížkách a v nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 00:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Danila
to by mě zajímalo, kdo mi teď bude radit a s kým se budu dohadovat - ať je ti země lehká

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 5555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8857-smutna-zprava