Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ludwigia repens - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ludwigia repens - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:29 Muž sporinek [15] Re: romant
u mne také jdou bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:58 Muž kofejn [963] Re: romant
Fajn :-), tak snad zakrácená kytka neuhnije. Naštěstí nemám problém s opadáváním listů v nižších patrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:55 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ano je, pozoruji to pravidelně, nejen u Ludwigií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kofejn
Nikdy jsem to u sebe nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:51 Muž kofejn [963]
Je normální, že po zastřihnutí stonek bublá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:47 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Vrcholový řízek by měl růst dál, zbytku to chvíli bude trvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:22 Muž Vašek [56]
Mám tuto rostlinku poprvé. Zkraje relativně rychle dorostla k hladině. Né tak rychle jako Egeria a tak jsem ji chvíli nechal válet po hladině. Před týdnem jsem ji vyndal z akvária a o polovinu zakrátil. Od té doby stojí. Zkrátil jsem ji moc, nebo je normální, že po zakrácení chvíli stagnuje? Nechal jsem cca 20cm vysoké odnože.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 04:40 Muž dome [6] - Rostliny
No jako mnoho kolegů mám podobný problém s L.Repens.Roste jako divá,ale uhnivá odspoda a to zejména lístky(hnědnou,chřadnou,jsou dírkované poté upadnou),ale u jedné rostliny uhnil i stonek.další rostlinu jsem vyhodil úplně a zjistil jsem že její stonek byl hodně křehký(u ostatních spíše pružný).rostlinky mi bezproblému rostou,větví se,ale moc nevybarvují.
ve dně jílové kuličkyPMDD+N ,osvětlení-0,7W/l,hnojivo 1xtýdně Brutus,1xd easy life easy carbo...
světlo a easy carbo nově.tak zkusím pokračovat v této strategii a když neuspěšně tak přestanu hnojit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:28 Muž Ad@m [1051] Re: sivon
Ja som zasadil aj tú odstrihnutú hornú časť ale tá odhnila takmer okamžite. Neviem či je na ňu toho svetla málo, ale doteraz bola v pohode tak neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:01 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Johan
Ono asi také záleží na tom, jak silné má člověk v akváriu osvětlení. Co jsem přidala do zadu LED lištu, jsou ochotné růst i ty zbytky. Před tím asi měly málo světla, proto většinou skončily jako potrava šneků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:33 Muž Johan [4945] - Rostliny
Mě neuhnívají ani ty ustřižení, ani s nimi nijak nehýbu. Prostě v paždí listů mi začnou vyhánět nové lodyhy a roste dál. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:29 R Muž romant [27987] Re: sivon
Tu spodní, velmi často již nevzhlednou a bezlistovou část je možno vytrhnout ze substrátu a znovu zasadit, což jí nutí znovu kořenit a potom i dát nějakej ten výhon a k tomu zahnívání obvykle nedochází. Je třeba to zkoušet, u těchto rostlin to není problém, zkušebního materiálu je dostatek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:07 Žena sivon [1694] - PlžiRe: romant
100% souhlas
Nutno dodat - zasadíme horní část ;-)
Pokud se rostlině ustřihne horní část opravdu často uhnije.
Pokud je rozvětvená, lze odstřihnout a zasadit delší výhon, ten druhý pak pokračuje v růstu normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:02 R Muž romant [27987] Re: Sera
Moje zkušenost s touto rostlinou je taková, že když jí po zastřižení znovu zasadím(je skrácená na polovinu), tak jí nějakej čas trvá než se zase rozjede jako před zástřihem. Já to přisuzuji tomu, že se musí dostat k více světlu a potom už když je toho světla tzv. dostatek, přirůstá velmi slušně a červená se taky pěkně. Akvo mám 60 cm vysoký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 20:49 Muž Ad@m [1051] – Ludwigia ovalis
Ahoj. Nedávno som zostrihol rastlinky vrátane ludwigie. Tá dovtedy rástla ako divá, ale teraz sa rast zastavil, dokonca začína odhnívať. COčkujem, osvetlenie je 36w, nehnojím. Ostatným rastlinám sa darí. Neviete čím to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:54 Muž soubi [32] Re: Filip980
jo mě to doklaplo až když jsem to odeslal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:12 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
Ne to já psal o svojí ludwigii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:05 Muž soubi [32] Re: Filip980
ne je po ní...exitus :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:57 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
Tak jsem teda docela rád, že se vzpamatovala z toho uhnívání, jen mě mrzí, že mi asi odejde úplně lindernia, ale to už sem nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:54 Muž soubi [32] Re: Filip980
no jo už je to... nic neuděláš :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:47 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
Teda no tak tohle by mě mrzelo kdyby se mi to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:37 Muž soubi [32] Re: Filip980
koukni se do mé prezen. 84ka fotky složka "tak jde čas" a uvidíš jak to rostlo(foto z 29.10.2011) a během pár týdnů bylo hotovo.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:06 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: soubi
No mě právě odhora krásně a některé i do červena rostou. Což jsem rád, protože nemám zase tak silné osvětlení na to, aby udržela svou krásnou červenou barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 16:03 Muž soubi [32] Re: Filip980
mě to uhnívalo odhora(nepřišel jsem na nic)....neudržel jsem jí....už neni sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 15:55 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Odhnívání stonků
Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám tuto rostlinu a krásně mi roste, jenomže mi začala odhnívat odspodu. Celkově několika stonům rostlin, odhnil dole asi 1 cm stonku a rostlinu jsem musel znovu zasadit. Nevíte čím to může být proč tak odhnívá, ale přitom se jí celkově daří. Jinak teď už celkem přestala takhle odhnívat, dělalo to takhle asi pět stonků , teď už je to ale bez problému. Chtěl bych se, ale optat stejně čím to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:42 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
..jo tak tohle bude asi ono...mam to taky, už jsem udělal v akvárku "průvan"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 10:59 HaDaS Re: sivon
Sestřih provádím zásadně v podvečerních hodinách. Mám takovou, možná mylnou, představu, že rostlinka přes noc nabere síly a ráno se z té rány zotaví :-D . V každém případě po sestřihnutí do dvou dní vyhodí "véčko", a jede vzhůru.
Možný problém v odumírání "mateřské" rostlinky v tvém případě, bych hledal v intenzitě osvětlení v nižších partiích akva - hlavně u těch stonovek.
Jinak se mi líbí teorie od larixe. Dává to smysl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 09:16 Muž kortezhugo [983] Re: sivon
No ja nemam tento problem a striham pomerne casto.Ja zas co odstrihnem -to vyhodim.Mne to vyhovuje ze ked sa ostriha tak sa spomaluje rast.A listy opadavaju len tie co su uplne naspodku a v tme.
Inac to ze sa nerozvetvuje tak ako chceme? -sposobuje to ze rastlina sa taha za svetlom.Ak ju nechate plavat na hladine bude sa rozvetvovat v kazdom pare listov.
Tede ked vam ide o rychle namnozenie.Alebo ju nechat rast nech sa "kruti" pod hladinou.A potom z toho nastrihat kolko vam treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 01:01 Žena sivon [1694] - PlžiRe: kortezhugo
S těmi odřezanými částmi právě není vůbec problém, problém je s těmi, co zůstanou v substrátu.
Myslíš to tak, že ta odříznutá část rozvětví a pak z ní udělám dvě rostliny? U mne ty odříznuté nemají snahu rozvětvovat, pouze pokračují v růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2012 23:41 Muž larix [1420] Re: sivon
Skús tú zakorenenú časť vytiahnuť a skrátiť korene o dve tretiny. Osvedčilo sa mi to pri presádzaní Echinodorusov. Moja neoverená teória je, že po odstrihnutí terminálu nastane nerovnováha nadzemnej a podzemnej časti a zostávajúce listy nestíhajú "živiť" veľký koreňový systém. Ale je to len úvaha...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:31 Muž kortezhugo [983] Re: sivon
sivon napsala:Nedaří se mi tedy zvýšit počet jednotlivých rostlin.
Skuste to co sa odreze nezasadit...iba nechat plavat na hladine.
Bude sa rychlo a rovnomerne rozvetvovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
tak to by me taky zajimalo, mam podobny problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:17 Žena sivon [1694] - Plži – Ludwigie
Prosím o radu, zda je to obvyklé. Mám v akváriu asi 3 druhy ludwigií a u všech se objevuje stejný problém. Rostlinka krásně roste až k hladině, je zbarvená do červena a má velké listy. Když odstřihnu cca 20 cm a znovu zasadím, pokračuje řízek po zakořenění dále v růstu bez problémů. Zbytek rostliny (10-15 cm), i když mu zůstal dostatek listů a má vyvinutý kořenový systém, skomírá. V paždí listů se sice objeví nové růstové vrcholy, ale nové listy jsou mrňavé a neduživé. Rostlinka začne od spodu přicházet o listy a časem ji musím odstranit. Nedaří se mi tedy zvýšit počet jednotlivých rostlin. Hnojím pouze do vody PMDD, bublám CO2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 08:21 Muž soubi [32] Re: soubi
tak jsem jí zašpípal a uviíim jak bude regovat. Na tech spodních patrech ty díry nebyly. Je možný aby ty rychle vyrostlé stonky rostlina nestíhala vyživovat? Tyhle stonkovky berou asi hlavně listem. Tak uvidíme X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:52 Muž soubi [32] Re: romant
jo.. už jsem po výměně vody tam nic nedával. Uvidíme co to bude dělat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:19 R Muž romant [27987] Re: soubi
Pokud máš ve dně, nějaký zásobní hnojivo, jako že si myslím že máš, tak bych už tam nic nelil do vodního sloupce. Ono je klidně možný, že tam je některýho prvku tzv. už přes míru a blokuje příjem ostatních. Mě tahle kytka normálně prospívá v nehnojeným akvárku(jenom ryby) s pravidelnou výměnou vody 30% a klidně i více co týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:11 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
tak jsem vyměnil 1/2 vody a zaštípal to napadané a nechal jenom dole mladá odnože. Pokud to nebude dobrý tak jí vyměnim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 07:06 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
tak tohle zatim to odnesla jenom Ludwigia repens , Hygrophila corymbosa se zatim jeví docela v pohodě. Ještě se podívám na to hnojiho jestli obsahuje taky draslík ale myslím že je tam psaný. Zatím dík za info. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:10 Muž kortezhugo [983] Re: soubi
Fotka k příspěvku na corymbose nedostatok K vyzera takto...
ako som pisal zo vsetkeho co mam -reaguje prva...
popritom ako som casom zistil -staci ak akva trochu zarastie -tak v miestach kde voda "stoji" bude derava napriek tomu ze v akva bude K dostatok X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:25 Muž kortezhugo [983] Re: Johan
moze...
ak je "derava" aj corymbosa -na tej to badat najskvor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 09:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: soubi
Nebude to jen málo draslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 09:00 Muž soubi [32] Re: kortezhugo
dík za radu...zkusím vyměnit víc vody. Já měním každy týden 20litrů, tak zkusím vyměnit dvojnásobek a vysadím hnojení(o to se mi už postarají paví očka). Doufám že se probere k životu protože byla pěkná a byla by jí škoda. :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 13:25 Muž kortezhugo [983] Re: soubi
...ona je vcelku nenarocna rastlina
ja som ju mal rok na parapete v uhorkovej flaske a raz za tyzden som tam vymenil vodu...a rastla bez akychkolvek problemov...
preto vam poradim -skuste vymenit polku vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: soubi
Šnekama to nebude. Mam taky tuhle rostlinku, šneků až až a problémy s ní nemám. přijde mi jakoby od něčeho spálená. Jestli hnojivo, nebo nějaká látka ve vodě co jí nesvědčí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:47 Muž soubi [32] Re: Mrakoplash
používám honojivo od DAJANA a ostatní kytky rostou pěkně(až na tyhle). V nejhorším případě je něčím nahradím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:35 R Muž Mrakoplash [1776] Re: soubi
To vypadá jako by jí něco scházelo. Ovšem co to se bude muset vyjádřit někdo povolanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 08:16 Muž soubi [32] Re: deCORF.OBRAEN
copak tam máš za šneky? jestli to neprokoušou ty malý potvory no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:39 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: soubi
mne sa to robí taktiež :-( ..tak som zvedavý čo to má za následok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:35 Muž soubi [32] – co je té rostlině
Fotka k příspěvku nevíte co by to mohlo být, co dělá ty dirky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:19 Muž tomas3000 [15] Re: Johan
Díky za odpovědi. reagoval jsem tím na příspěvek od Soubiho. pokud se v akva nic moc nezměnilo, tak to může být i tímto, že v různých obdobích kytky rostou různě. U mě se v tomto období, hůře daří rotale green

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8840-ludwigia-repens-problem?od=132