Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 pomocí sycené vody

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 pomocí sycené vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2014 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepator
Na to se vykasli, napad davat akvariu kapacku jsem mel taky, ale rychle jsem to zaplasil z hlavy, pac tohle vyresit jednoduse a rozumne plynule neni uplne legrace. Kdyz te lahvi udelas otvor navic, bude Ti CO2 unikat a rychle ho prestanes dodavat. A kdyz ne, nejdriv to bude tu vodu z lahve vylozene tlacit a pak se ji zas nebude moc chtit...

Zkus si precist tohle: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:08 Muž ludvik [1082] Re: Pepator
Naivní to je. Ale jsou to dřevní doby přilepšování rostlinám v akvaristice :-)

Problém je spíš v tom, že asi nevíš, kolik je CO2 v té minerálce. A i kdybys to věděl, je to jen na krátkou dobu, dolít jednou denně bude k ničemu. A častěji je to zase otrava a podle mě už zase bude problém s minerály. Bych to radši nedělal ...

Někde jsem zahlédl, že sodovka má okolo 100mg/l CO2. Těžko říci, kolik toho vyprchá při otevření. Ale v deci je tím pádem 10mg. Pokud to chrstnu do 100 litrů, teoreticky zvýším CO2 v akváriu o 0.1mg/l. Což je jedno velké nic. A bude to tak, i kdyby toho bylo v sodovce řádově více (což nebude), nebo kdybys tam dával denně litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 09:54 Muž Pepator [9] – Doplnění minerálú a CO2
Nemá někdo zkušenosti s doplňováním minerálů a CO2 např. pomocí Magnezie nebo jiné neslazené minerální vody? Používám doplňování CO2 kvasnicema tedy kvašením v lahvi přes lipové dřívko, ale na začátku je proces bouřlivý-hodně CO2 a na konci je ho již pomálu nešlo by to např. přesněji dávkovat pomocí minerální vody či sodovky. Kdyby šlo např. do 100 l akva nalít denně 1-2 dcl sodovky buď doma ze sifonu či např. minerální vody s doplněním minerálů, páč máme v paneláku měkkou vodu, tak by to mohlo fungovat nebo ne?
Možná je to hodně naivní představa, tak mně prosím hned nekamenujte :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: citroon5
Dnes už to hádam skúšať nebudeš, je iná možnosť a dnes už aj za prijateľnejšiu cenu.
CO2 nieje hnojenie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 13:39 citroon5 – hnojení rostlin sodovkou
Takže mám jenom dotaz "je možné tou sodovkou přihnojovat,nebo je to blbost?
Kdyby se třeba nechala přes den odkapávat do akva? Že bych to tak jako levně pořešil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:40 Muž Feyd [10] Re: prisavnik
Bohužel nesedím pořád u akva,takže jednou denně(15:00 světla svítí od 12:30 do 22:30),a to ještě pokud vše nevypiju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:34 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Feyd
Ano, a davkujes raz denne? Alebo to mas rozdelene na viackrat po mensich davkach, aby to bolo *lepsie*?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:29 Muž Feyd [10] Re: prisavnik
Jistě,že postupné dávkování je lepší,psal jsem něco jiného ???

Jinak CO2 je vodě snadno rozpustné a nesouhlasím s tím,že vyprchá.I v týden otevřené flašce je koncentrace dostatečná pro potřebu rostlin.To, že se spotřebuje,s tím souhlasím.
Kytky mi ale bublají 4-5 hodin.Takže pokud beru náklady,je to PRO MNE jasná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:24 Muž kortezhugo [983] Re: prisavnik
...to som chcel povedat...pravidelne - rovnomerne - a menej ....je 100 krat lepsie ako tam naraz daco "supnut"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:17 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Feyd
Nemusi to byt lepsie, ako stale aplikovanie CO2. Ide o to, ze ty zvysis koncentraciu volneho CO2, len v urcitom okamihu, ked to tam nalejes a po chvily sa oxid uhlicity spotrebuje alebo vyprcha.
Tazke pre rastliny to nebude nic dobreho a pre ryby to iste. Ja osobne si myslim, ze stale aplikovanie, ci uz to bude menej ako zo sytenej vody, bude prospesnejsie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:05 Muž Feyd [10] – sycená voda
Máme v práci sifonovač takže mám sifon zadara.Voda je stejná jako ta co používám do akva,takže minerály navíc nejsou.Dávám denně pár deci sifonu,pokreji tím to co se odpaří.Do 10 minut rostlinky začnou bublat(z různých oděrek) Rybičky jsou čilé a žádné přidušení jsem nezaznamenal.
Jistě to není tak efektivní jako postupné dávkování jako z láhve,ale lepší než nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 22:29 JuraS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 21:17 Muž Mlatecek [0] - LabyrintkyRe: Farrael
Nadosmrti z nich budou mrtvolky.... To je příjemné zpestření pochmurného večera palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:32 pansuu Re: Farrael
Ke dnu coze Když jsem to přepísk, šly během 5 minut k hladině a pěkně lapaly po dechu. Ale v malým akva stačilo vyměnit kýbl vody a bylo to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 19:09 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Petr25
No jako fungujeto kytky po tom pojedou, a stačí to opravdu nalít. Ale je opravdu potřeba dát pozor co tam lijete a kolik. Neni sodovka jako sodovka. Zvláště ty levnější jsou tak fajnově nahuštěné tim CO2, že když to přeženete a ani Vám to nemusí přijít, tak uvidíte jak vám jdou rybičky ke dnu. A pokud je pak nevytahnete rychle budou z nich nadosmrti poloorchnutí mrzáci či mrtvolky. Já jednou takhle tam klasicky ji nalil a nezkontroloval si ve spěchu obsah CO2 a pak se nestačil divit a jednu gupka mi opravdu takhle ochrnula a později musela být utracena. Tzn jde to, ale opatrně a hlavně si to přečíst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 14:47 pe25tr Re: poltergeist
poltergeist napsal: podle mě to je blbost kupovat matoni za 15kč a měnit jí každej den by se mi nechtělo. Vím jak to vypadá když nechám otevřenou sycenou vodu den na lince.
Zdar, taky mohl myslet nalit pul litru matonky primo do vody ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 13:28 pansuu Re: tarik
Fotka k příspěvku Sycená voda NENÍ minerálka hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 13:03 Muž tarik [3] - RostlinyRe: pansuu
akurat nedavno som cital etiketu nejakej mineralky,obsah COcka 3,5mg/L v sytenej a 2,9mg/L v nesytenej a okrem toho kopec inych latok takze to asi nebude velmi dobre riesenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 21:56 pansuu Re: kaote
Ty budeš asi mudrc :-D
Nevím, školy nemám.... Ale, že by každou petku pumpovali co2 zvlášť???? To se zdá zas mě poněkud přitažený za vlasy hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2009 21:03 Žena datura [104] Re: katoe
kaote napsal: Balenou vodu za 2,90 bych nikam nelil - alespon bez radneho rozboru :). Muze to byt pekne svinstvo.
...a proto se to prodává lidem k pití, co? zase to tolik nehroť;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:51 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Trdej
voda+ocet+soda
:-D Dufam, ze si to nechcel liat do AQ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:47 Trdej Re: katoe
Moc děkuji všem,za všestrané názory.Udělam si burčák :) A ještě jeden dotaz-asi budu za blba,ale zeptat se musím smich Když jsem byl menší tak jsem si dělal sodovku voda+ocet+soda -byly tam bublinky(CO2) nešlo by to namíchat v akvu ? nejsu chemik,a ani se v tom nevyznam... tak mě šetřete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2009 17:40 kaote Re: Trdej
Balenou vodu za 2,90 bych nikam nelil - alespon bez radneho rozboru :). Muze to byt pekne svinstvo. Obecne si ale myslim, ze lit nekam jednou denne litr sodovky je hloupost - zmeny pH a koncentrace CO2 budou skokove a to asi nikomu neprospeje. Navic bych se skutecne bal predavkovani, on si clovek ani nemuze byt jisty, zvlast u noname vyrobku za 2,90, ze koncentrace CO2 bude v kazde lahvi stejna...

Doporucuji burcak, s tim nejsou problemy a je to doslova za par korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 16:58 Trdej Re: pansuu
Sycená?Myslíš třeba tu obyčejnou vodu za 2,90Kc ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:02 pansuu Re: fanda
Používal jsem pouze sycenou vodu, Matonku v žádným případě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 14:00 fanda Re: pansuu
ahoj,já bych to neriskoval,po matonce se poděláš ale rybky to nepřežijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:03 pansuu Re: Tvrdej
Taky jsem používal "metodu" sycené vody. Do 200l akva každý den litr. Např. v Penny chtěj 2,9kč za 1,5l. Do malýho jsem přidával asi 2dl, z dobře zavřené PETlahve toho moc neuniká. Rostlinky si krásně "bublaly", ryby jsem "šmrncnul" jen jednou a to když jsem do malýho (50l) hrknul asi 0.5l. Teď používám sifonovou lahev a obracenej zvon. 2 bonbičky asi na tejden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:25 Muž kortezhugo [983] Re: ustavprochore
...to je pravda...zalezi ake velke je aqua...dakomu to staci a vydrzi aj mesiac...
...mne tak 5-6dni ale aj s tim ze este pridavam cukor...-nie ze bi to "nebublalo" len uz mnozstvo je "nedostatocne"...
...ale vobec to neriesim drozdie+cukor stoja par korun... :-)

PS:este k tej mineralke netreba zabudat na to ze v akva sa voda "toci" a CO2 vyprcha "hned" - nie ako ked nechas otvorenu mineralku na stole...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 08:55 Žena ustavprochore [567] Re: matlala
To sice vydrží, sem tam nějaká bublinka, ale otázka je, jestli je to dostatečné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 08:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
DavidDizzer napsal: a vydrží ti to asi 5 dní kvašení
Tak to tedy nevím jak to mícháš, leda že používáš obyčejné kvasnice. Do burčáku se používaj sušené, s nima to vydrží klidně přes měsíc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 07:14 Beddy Re: Tvrdej
Minerálku nebrat. Proč se jmenuje minerálka?
Nicméně kdysi jsem dělal pokusy s kohoutkovou vodou ze sifonovače (sifonovač a akvarko mám v práci, taže níklady 0) Lil jsem do 100l akva 1l denně. Kytky rostly. jestli kvůli tomu nebo něčemu jinýmu, nevim. Ryby jsem rozhodně neotrávil (dosáhnout nebezpečnýho množství CO2 by vyžadovalo nalejt tam asi 10l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:19 Muž poltergeist [3] Re: Tvrdej
Teda jestli pán má pěstírnu rybiček tak to je asi "profesionál" jak ti může takovou blbost říct.
1. naliješ perlivou vodu do AQ a okamžitě máš včechno CO2 pryč
2. hromada minerálů, který tvrděj vodu
3. nedělej to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 21:51 švíco Re: Trdej
To bych ti radši doporučil sifonovou lahev a bombičky + pasivní difuzor. Já si to nemůžu vynachválit. Otázkou je však velikost nádrže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 21:45 kaote Re: Trdej
Mattonku v žádném případě do akvária nelej. To je minerálka a obsahuje spoustu minerálů, které v akváriu pravděpodobně nechceš. Pokud chceš lít přímo do akvária, musí to být obyčejná sodovka z obyčejné vody. A musíš mít vše přesně spočítané, riziko předávkování je dost vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 21:39 Trdej Re: DavidDizzer
Děkuji za vaše názory,asi jsme si nerozumněli,on říkal vylít tu matonku do akvarka.A nemusí to být matonka za 20,ale perlivá voda za 3kč .ikal,že 0,5l na 300l akvarka by melo stacit.Vylíval si někdo matonku uz do akvarka? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.09.2009 20:54 Muž DavidDizzer [26] Re: Tvrdej
burčák je určitě lepší a výhodnější než Neustále měnit láhve Vyprchajícího CO2 z Mattoni. Je to poněkud mnohem, mnohem dražší, než burčák. Kvasnice máš do 2 kaček. My vodu neplatíme :), ale vodu..., a cukr máš do 20,-Kč kilo! a vydrží ti to asi 5 dní kvašení pak uděláš nový jen z dalších ingrediencí. Prostě CO2 z kvasničovače neboli burčáku atd... je na 100% výhodnější, než nějaké flašky Mattoni, které využiješ poměrně zbytečně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:52 Muž Jurasek [137] Re: Trdej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:48 kaote Re: Tvrdej
Kdysi jsem to používal, fungovalo to, ale nebavilo mě neustále měnit lahve. Tak jsem používal burčák, slepil jsem si difuzér který v podstatě nedovoloval předávkování (CO2 při nadprodukci unikal z akvária) a bylo to naprosto bez problémů a téměř bez práce. Jen lidi na mě koukali divně, co blbnu s kvasnicema a CO2, tehdy bylo na netu jen pár zmínek v angličtině :) Takže funguje to, ale výhody oproti burčáku nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:41 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Trdej
JJ, bude to moc nakladne. Burcak je osveceny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:37 Muž poltergeist [3] Re: Tvrdej
podle mě to je blbost kupovat matoni za 15kč a měnit jí každej den by se mi nechtělo. Vím jak to vypadá když nechám otevřenou sycenou vodu den na lince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:30 Trdej – Co2 z Matoni?Co vy na to ?
Zdravím,nikde jsem to nenašel,tak jsem založil nové téma.Takže byl jsem u jednoho pána,který má pěstírnu rybiček.Ptal jsem se ho na Co2 ,(on sám používa Co2 v bombě) a říkal ,že na 300l akvarko stačí asi 0,5L matoni/nebo jiná nasycená voda(samozŘejmě bez příchuti)Říkal,že to budu mít víc pod kontrolou,jak ten burčak.Tech 0,5l je prej na cca 3-5 dni .Vždy mi poradil dobŘe,ale nemáte s tím zkušenosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 23:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: koblihcz
Ale já nekomentoval ani tak vaše úvahy o přihnojování sycenou vodou, jako spíš (podle mého názoru) zbytečné obavy z používání "kvasnicovače". (Viz regulace, škrcení, riziko "prdnutí"...) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 21:07 koblihcz Re: Sid
No omlovám se za tento začátečnický tok myšlenek, jen jsem měl naivní pocit, že mám k tomuto tématu "CO2 pomocí sycené vody" co říct. :-O
Nechtěl jsem zpochybňovat cenovou výhodnost kvasnic, jen mě napadlo, že když tu petku se sycenou vodou tu mám na stole a bublinky CO2 mizí bez využití napadlo me to využít, hledal jsem, našel jsem toto vlákno a napsal jsem.
Konec konců až mi petka s dobrou vodou s citrónovou příchutí dobublá a až ji vypiju v rámci pitného režimu, asi mi nic nebrání ji naplnit kvasnicemi a bublat vesele dál. Nějak se musí začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 18:54 Muž kalahare [11] Re: filipsi
Zapomněl jsem, že využiju jen 200g cukru na davku. No ale v Kauflandu před rokem měli chemolády citron za 4Kč, ty měli CO2 dost, víc bylo jen Éček.

Každopádně burčák je v porovnání s dnešními náklady na akvaristické potřeby je technikus za směšnou cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 17:44 Muž filipsi [1295] Re: kalahare
kalahare napsal: 1 darda burčáku na 3 týdny mě stojí tolik co 2-3 lahve dobré vody....
Tak to bych od tveho dodavatele sycene dobre vody chtel nakupovat, 1kg cukru cca 30kc, 10g susenych kvasnic (nevim, 5kc?), to je jedno namichani do 1.5l na 3 tydny mene nez 10kc.
Kdyz to spocitame na uvolneny co2, dostaneme se k cislum uplne jinym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 17:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: koblihcz
Samo není to asi pro moc velké nádrže, ale pro tu mou 54-ku se mi to jeví jako optimálni. Ikdyz teda kvasnicím se taky nebráním, tam bych ale měl asi větší obavu o regulaci, a při velkém zašrcení o to že to prdne
I tato úvaha je poněkud mimo... :-)
Při rozumném postupu při používání "kvasnicovače" není důvod k obavám "o regulaci" a už vůbec není nutné nějaké škrcení s rizikem následného "prdnutí". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 16:02 Muž kalahare [11] Re: koblihcz
1 darda burčáku na 3 týdny mě stojí tolik co 2-3 lahve dobré vody. Hlavně to dávkování asi bude nelineární, na začátku rychle a pak nic moc... Myslím, že je to zajímavá úloha, ale odsouzená.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 15:51 Muž filipsi [1295] Re: koblihcz
Tvuj tok myslenek bohuzel takto funkcni nebude, navic stale je to prilis drahe, nesycene napoje jsou levnejsi nez sycene, vyjde lepe pokud bublinky nerad kupovat tyto (nebo uplne nejlip pit normalni vodu s necim) a co2 do akva resit jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 14:36 koblihcz
No já o tom hnojení pomocí sycené vody uvažoval takto. Sledujte tok mých myšlenek.
Člověk by měl za den vypít 2-3l tekutin. Takže do toho je jedna 1,5l petka vleze v poho. Osobně nemám rád sycené nápoje. Ale co když vezmu petku jakékoliv sycené vody, slazené nebo neslazené, prostě podle chuti a napojím ji stejně jak se napojuje petka s kvasnicemi. Tedy neliju ji do akva, ale nechávám volně postupně uvoněný CO2 probublávat do akva?
Co se týká dávkování mám právě takto napojenou 1,5l petku značky "Dobra voda" s citronovou příchutí :), obsah CO2 je 5g/l, takže by v ní mělo být 7,5g a ja pro sve akva na cca 45 litrů vody bych měl mít alespoň 0,45g. To je teda asi 17x více a navíc nějaké CO2 tam už je, ale zase uvolňuje se to postupně, nějaký CO2 mezitím rostliny spotřebují, nerozpustí se ve vodě všechno a z petky se takto samovolně určitě neuvolní 100% CO2 (už jen proto že např. na protlačení přes kamínek to chce nějaký tlak). Budu to hlídat, ale možná ta jedna petka sycené vody - resp. množství CO2, které se během dne takoto samovolně vybublá do akva, by mohlo být optimální. Přijde mi to jako podstatně pozvolnější způsob dávkování než to tam nalít rovnou celou petku i s vodou pofiderní kvality. Navíc takto do akva přijde jen CO2 a řekl bych, že se toho CO2 i více rozpustí.
No a abych se vrátil k té nosné myšlence, na druhý den petky vyměním tu vybublanou během dne v rámci pitného režimu vypiju a tak pořád dokola :)
Samo není to asi pro moc velké nádrže, ale pro tu mou 54-ku se mi to jeví jako optimálni. Ikdyz teda kvasnicím se taky nebráním, tam bych ale měl asi větší obavu o reguaci, a při velkém zašrcení o to že to prdne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2006 22:20 Sidonius Re: Usine
Ano, souhlasím. Něco jiného najdeme v tabulce pro stanovení obsahu CO2 podle Scheurmannové, něco jiného uvádí "Eheim test", "Ratajova tabulka" rovněž a existují další více či méně se lišící jak způsoby propočtů, tak názory na optimální koncentraci CO2.
Domnívám se, že pro orientaci všech, kdož nemají potřebu v dané problematice bádat, Ratajova tabulka postačí ...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/884-co2-pomoci-sycene-vody