Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Vojmach
kdybys jim nedal nic , udělal bys líp, v akvárku si vždycky něco najdou , z tlející okurky se zřejmě v malém objemu udělal nálevník a krevety se udusily ,nebo to tlení tak zbořilo biorytmus že se N látky vymkly kontrole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:55 Vojmach – Pozor na okurky
Koukal jsem na net, jak přilepšit krevetkám, když jedu na prodloužený víkend pryč, tak jsem jim dal kousek okurky. Dnes jsem se vrátil, všechny krevetky vzhůru nohama a od okurky vede na všechny řasy a kytky takovej divnej povlak...

Chov v čudu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 11:19 Muž Yirka [9118] – Krevetky jsou fakt na sladké
Vedle běžného přikrmování banánem a jablkem jsem dnes zkusil i rozříznutý hrozen vína a klasika. Za 5 minut obsypaný krevetkami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 21:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Indi
Rozhodně tolik druhů v takovem akva to neni dobré, ale že by ti 3x během tydne zabily krevety jinou... to je teda hodně podivné. Sám jsem sice u sebe jednou viděl jak se na zraněnou krevetu vrhaly ostatní aby ji dorazily, ale trvalo jim to hodně dlouho a bylo jich na to potřeba opravdu hodně. Pochybuji že by se tak chovaly, protože by byly vyhládlé. To bych spíš čekal že ti začnou likvidovat rostliny.
Jinak abych odpověděl na tvou otázku, já když jsem ještě měl krevet hodně, jsem jim tam většinou hodil velký kus spařené kopřivy. Pak jsem sem tam přihodil nějakou granuli nebo tak a až byla kopřiva za pár dní sežraná, počkal jsem 2-3 dny a dal tam novou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2014 12:52 Žena Turbínka [2558] Re: Indi
Zkus jim přilepšit tím, že najdeš vhodnější nádrž, 3 druhy krevet v 10 l? To nebude dlouhodobě dělat nikdy dobrotu, i krevety mají jisté životná nároky! Ono vůbec chovat caridiny a neocaridiny spolu není zrovna nejlepší řešení s ohledem na různé nároky na vodu.
Pampelišky bych jim nedávala, o hluchavkách nemám tušení, ale rozhodně krmit častěji, pestřeji a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 12:45 Indi Re: Turbínka
Jde o 10L akvárium, je tam vyšší-užší kořen s mechem, a pak další velký kus mechu na substrátu. Krevetky se schovávají do mechu a pod kořen, je v něm dutina. A pak ty dvě řasokoule v zadních rozích. Je tam 6x tiger, 6x babaulti a cca 20-30 sakura red. Většina jsou krevetky do půl roku. Zkusím jim něčím přilepšit. Je možné místo kopřiv dávat pampelišky nebo hluchavky? Kopřivy na zahradě asi nenajdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2014 12:13 Žena Turbínka [2558] Re: Indi
Jaká je litráž akvária, kolik je tam kusů? Jak moc velkou možnost mají úkrytů, fotka či prezentace by na tyhle otázky odpověděly lépe. Může se objevovat rodičovský kanibalismus při nedostatku potravy, tím bych vysvětlovala proč přírůstků tolik není. Ale krevety mají dosti tvrdé krunýře a jiné krevety podobného druhu nejsou schopny je zabít, existuje tu eventualita, že daná kreveta již zemřela a až poté byla sežrána či byla napadena právě po svleku, kdy jsou nejzranitelnější nebo nějak výrazně oslabená např. špatně vytvořený krunýř.
Ale i tak mi přijde, že krmíš málo a nepestře. Zkus jim nabídnout banán, meloun, spařené kopřivy a více druhů komerčních krmiv. Osobně krevety krmím denně ve společenském a ob den v krevetáriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:55 Indi
Ahoj, zajímalo by mě, jak často krméte krevetky? Tento týden jsem se už 3x setkala s tím, že mi krevetky napadly jinou živou a roztrhaly jí. Mám je v akvárku s mechem a dvěma řasokoulemi, na stěnách se tvoří řasa a jednou za dva až tři dny jim dám granulky Biomax. Mám to chápat tak, že prostě touží po masu? Tím se asi vysvětluje také to, že i když spousta samiček nosí vajíčka, tak mláďat tam pak tolik není. Mám společně Caridina tiger, babaulti a sakura red a zrovna tiger se mi zdá dost agresivní...všehny tři krevetky, co byly sežrány, byly sakura red a u všech byl tiger, babaulti jsou hlavně v mechu. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:04 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: DrChila
dobryho nepali? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:01 Muž DrChila [243] Re: predator3313
tak buď máme unikátní kopřivy a neb nevim. Ale já trhám lupeny normálně holejma rukama a nepopálil sem se stonek když vezmeš holou rukou tak to je něco jiného :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-D No já je spařuju hlavně proto abych se nepopálil pak..:-D OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 23:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Zkus kopřivu nespařovat, ale vrazit ji tam tak, jak je. Vydrží o něco déle, protože je pevnější... ale kreveťule a šneci ji stejně během několika dní zlikvidují :-) Kopřivy se spařují právě proto, aby se kreveťulím snáz "krouhaly" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dracecek
to může bejt věcí a faktorů co to ovlivňují. Pokud neuděláš prezentaci, těžko ti někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 19:34 Muž sajfrdík [14]
třeba krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 18:19 Dracecek – Malé krevetky
Ahoj, vím že to sem asi nepatří ale snad mi někdo poradí.
Už asi dva roky chovám krevetky Red Cherry v 20 litrovém akva, mám jich asi 30 dospělých které se narodily u mě. V poslední době ale mám problém s tím že když samice "porodí" a malé se rozběhnou, vidím je pár dní a pak už je nikdy nevidím, nejspíš tedy uhynou.
Krevety chovám bez ryb. Nevíte někdo proč ??? Dospělé krevety nemají problém s donošením vajíček, prostě jen když se narodí, do několika dnů všechny zmizý.
PORADíTE, DíKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
No tak u mě by to asi spíš chutnalo těm živorodkám... ale jak máš větší kusy aspon ti to nikde nezapadne do dna nebo tak...zustane to ležet a máš přehled kolik tam toho ještě je a tak...takže já zustanu u větších kusu :-D
Dříve jsem si pohrával s myšlenkou zkusit takle spařit cele kopřivy a pak je naaranžovat jako kytky v akvarku...:-D ale nikdy jsem se k tomu nedostal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 15:10 amrtin Re: predator3313
No jo,ale fakt jim to šmakovalo :-D Pohrávám si s myšlenku to zkusit ve větším a pak tu kaši dát zamrazit na zimu...ale teď nemám komu bych to dával :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 15:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
:-D Nakládaná kopřiva jo? :-D tak to mě teda nenapadlo dělat jim až takové specialitky..:-D
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Bella
No já nedávno dobral zásoby z podzimu a tím dotazem jsi mi připoměla že bych měl zajít nasbírat. Kromě krevetek tím krmím i živorodky, které se do nich pouští s velkou chutí. Řekl bych že tak 1/4 jídelníčku u mě tvoří kopřivy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:07 amrtin Re: NooBob
Ale chutná jim i ta kaše:já jednou zapoměl kopřivu v kyblíku s vodou až z ní byla kaše(takže ani neprošla mrazákem) a chutnala jim stejně jako ta čerstvě spařená :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 15:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: NooBob
:-) Tož to nvm jak to mrazíš, ale já v normalnim mrazaku a po roztátí to má prakticky stejný tvar, takže mi často v akvárku plave třeba půlka kopřivy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:20 Muž PedroRabiaSorda [83]
Když se nemrazí v šokovém mrazáku, tak po povolení je z toho kaše. Bylo by dobré nechat si to zamrazit přes známé na nějakém hotelu, kde ho mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 14:13 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: predator3313
Ok, dik. Vidis - mrazak :-) napytlikuju na zimu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 14:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Bella
Já myslím že pokud to do druhého dne zmizí, tak není co řešit a klidně jim můžeš zas přihodit, já pokud mám zrovna kopřivu v mrazáku, tak jim hodím tak 2x tydně, ale to dost velké množství (trvá tak cca 2 dny než to spořádají všechno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 10:28 Žena Bella [1047] - Rostliny – krevetky x krmeni koprivou
Jak casto je vhodne predkladat krevetkam sparenou koprivu? Hodila jsem jim dva dny po sobe vrsek se 4ma listama, do rana zpracovane, krome nejhrubsiho pletiva - to dojizdeli sneci. Rada bych jim doprala, ale nevim jestli tohle dopravani nema svy limity...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:21 Muž DrChila [243] Re: andrejka007
sera shrimps natural
sera crabs natural
tablety ke dnu jakékoliv.
ale ty od sery jsou docela drahý za tu jednu krabičku 135kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:03 Žena andrejka007 [42] Re: seic
Koprivu dávám...listí jsem ještě nezkousela :-)
Nechala jsem se unést a už mám druhé akvicko a v tom jsou rilinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 09:28 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: andrejka007
- nejspis to chces pro svoje Red Cherry, ty zerou uplne vsechno :-) bezne vlocky, tablety, wafery, rozdrcene sneky, mrazene krmeni, neni pro ne problem stahnout si krmeni treba i z hladiny
- co se tyce specialniho krmeni, dnes uz vetsina znamych/beznych znacek ma sve krmeni pro krevetky a raky
- od ceske Dajany (10g za 18,-) az po Hikari (10g za 90,-),
- specialni "kreveti" znacky jako Shirakura, Mosura, Ebi-gold - cena muze u nekterych baleni stoupat i za 100,-/10g
- ja osobne mam otestovano Tropical, Sera, Tetra, Hikari... nestalo se, aby nektera z Neocaridin neco odmitla/nezrala...to se spise muze stat u narocnejsich Caridin ...

P.S. jsem zapomel na prirodni krmivo zadarmo - cerstva kopriva, suche dubove listi/olsove sisticky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 09:18 Muž Yirka [9118] Re: andrejka007
Znovu zopakuji: Co se krmení týče, tak musím říci, že krevetky skoro blázní po BRINE SHRIMP od Dajany, co se ovoce a zeleniny týče, vede banán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 08:55 Žena andrejka007 [42] – krmeni
Zdravím...
Jaké krmivo se vám pro krevetky osvědčilo? Diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:31 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: jamajcan
:-D Budu si to pamatovat, ale blíž to budu mít asi na zahradu od nějáké s mých babiček..:-D a nebo na tu chatu kde už mám listy nachystané v krabičce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:18 jamajcan Re: predator3313
Tak až budeš mít cestu,do daleké :-DBílé,Opavy,nabalím Ti jablečné,z mé zahrady :-) Tou Bílou Opavou jsem neměl na mysli etnické složení,ale pan Bezruč,jí tak nazval,pro její čistotu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jamajcan
:-D Mandlovník mám doma taky, jelikož jsem si udělal pečlivou zásobu listí a pak jsem ho zapoměl na chatě...tak mam mandlovník no...:-D protože listí co se válí na zemi v ostravě se mi moc dávat nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:11 jamajcan Re: predator3313
Bukem/dubem nekrmím,ale to ovocné/suché/,jim vážně jede.To zase budou na...ní,prodejci Mandlovníku mořského :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 14:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jamajcan
Jako suché? jak buk/dub?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:58 jamajcan Re: predator3313
Já je k vlastenectví,taky vedu.Milujou jablečné listí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:42 jamajcan Re: predator3313
Tak musím říct,že u mě to byla fakt bleskovka.To víš,tropické ovoce :-) U mě jsou zvyklé tak na třešně a hrušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jamajcan
Tak jsem to zkoušel, byl o banán zájem, ale s kopřivou se to nedá srovnat. Nicméně ho zařadím do jídelníčku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 18:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jamajcan
Tak upřímě jsem na to nějak zapoměl...:-D ale už jim to tam jdu dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 17:06 jamajcan Re: predator3313
Venco,taky jsem to hned vyzkoušel a musím říct,že po banánu,se jen zaprášilo! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 16:35 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Yirka
:-D Fakt? já banánem krmím jen zlatohlávky, ale jdu to hned zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 14:27 Muž dimmur [283] Re: Yirka
tak to musim vyzkouset, jen ukrojit a napichnout na spejli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 14:17 Muž Yirka [9118]
U mých krevetek z ovoce a zeleniny jednoznačně vede banán. Když jim tam dám kolečko, je jich tam vždy 3x tolik než si myslím, že jich mám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 13:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: optimus2x
Já to teda nezkoušel ale věřím tomu že by mohly chutnat :-) . Nicméně pochybuju že víc jak kopřivy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2014 13:15 Muž optimus2x [3]
vratme se k otazce ... co ty pampelisky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.03.2014 12:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
No, nevím jak u vás, ale u nás na vesnici už máme vodovod, každý doma koupelnu, v kuchyni dřez a tyto vynálezy asi na rozdíl od tebe i využíváme. Takže čaj z čisté mladé kopřivy chutná jako čaj z čisté mladé kopřivy. Pokud ty máš rád s nějakou specifickou psí příchutí, je to tvoje věc. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 12:49 Muž dimmur [283] Re: malyLibor
jj presne tak, hned se po nich zaprasilo a behem chvile byly koprivy komplet pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 12:25 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
A nejvíc chutná ten čaj když tam choděj pejskaři:) Má to specifické aróma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 12:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dimmur
Jojo, kopřivy jsou super, obzvlášť teď ty malé. Jen je spařím, čaj vypiju, listy i se stopkama dám do akvárka - moje krevetky je milují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 12:02 Muž optimus2x [3]
jj na koprivu taky cekam :-P to bude boj.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=330