Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Správné vyhodnocení testu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Správné vyhodnocení testu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:05 Muž fanysek [0] Re: Silent
Fotka k příspěvku No pravě, neni to asi moc přesne, přidavam CO2 ale začala se mi dělat takova řasa na listech jakoby sinice a je to plne bublinek, přikladam foto jestli někdo neví co s tim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:54 R Muž Silent [5949] Re: fanysek
V článku z Romanova odkazu je vše. GH je celková tvrdost. Pokud jsi naměřil 20°dGH jedná se o velmi tvrdou vodu. Ovšem testy typu vše v jednom je třeba brát s rezervou. Velmi velkou rezervou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:52 Muž fanysek [0] Re: Romant
Tak z toho už vubec nejsem chytrej.... tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:41 R Muž romant [27977] Re: fanysek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:40 Muž fanysek [0]
zdravim, chtěl bych se zeptat někoho. Měřil jsem si vodu pomocí testu 3 v 1 PH okolo 7 KH okolo 6 ale zajímalo by mě co je GH to jsem měl vysoke okolo 2O nebo i víc, muže mi někdo vysvětlit? děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 22:03 Žena Zinka [1] Re: Teflon
Jestli se ti nezbarvi ani ten s jejich vodou, tak davas prasku moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 20:56 R Muž Silent [5949] Re: Teflon
Než se zlobit s přesným dávkováním u tohoto testu je jednoduší a rychlejší použít testy od Aquar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 20:54 Muž Teflon [0] Re: sokar
na stránkách od rataje sem nasel, ze kdyz se tam da moc toho prasku, tak to muze zkazit ten test, tak to zkusim znovu a uvidime :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 20:44 sokar Re: Teflon
Občas se mě stalo, že sem v tom bordelu s lahvičkama nakapal no3A test + no2Btest.
Taky se mě stalo, že sem přehodil prášky z jinýho testu za ten z no3.

Nic z teho nehrozí?

Pokud ne, tak co když výrobce blbě polepil lahvičky,nebo je prošlej či už nevím co.

Zkus koupit novej a změř to znova.
Nandi si na netu podle tvýho bydliště obsah no3 ve vodovodní vodě.Určitě tam bude tak 20-30mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 20:39 Muž Teflon [0] Re: sokar
ja sem postupoval presne podle navodu, tak nevim kde je (byl problem)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 20:30 sokar Re: Kastyn
To že se ti u testu na NO3 od rataja zbarví zkumavka moc do růžova někde k 50mg/L a víc neznamená, že de o život!!To je kravina.
Limit no3 v pitné vodě je do 50mg/l.Některý ryby sice sou citlivější,ale u většiny o život nejde.
Ani iontoměniče co mám v akva ti no3 nesrazí na 0.

To že mu nejde test je sice divný,ale třeba jenom nepoužil destilovanou vodu.
Že sou testy nepřesný je normální.

Můj známej chová ryby v akva, kde má no3 na hodnotě 170mg/l a rozhodně nejde o život.Dokonce velmi úspěšně ryby množí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 19:54 Žena Kastyn [0] Re: Teflon
Zdravím, včera jsem ten test dělala, nic na tom není, toho prášku se tam dává jen trochu. Taky si myslím, že pokud se nezabarvil vůbec, tak je možné ho zkusit znovu, přesně podle návodu, nebo další možnost je ta, že se ve vodě žádné škodlivé látky nevyskytují. Test trvá cca 15-20 minut. Po splnění instrukcí podrž zkumavku 2cm nad barevnou stupnicí. Test by ji měl obsahovat, jestli tam nebyla, tak si ji u Rataje vyptej. Šlo by o život pokud by se zabarvila voda ve zkumavce hodně do růžova. Někteří tvrdí, že ty testy od Rataje nejsou spolehlivé, nebo nefungují. Mě fungují. K PH když je tmavší, nebo spíš modrozelený, je zapotřebí PH snížit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 18:20 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Teflon
ked je už oranžová tak už netreba prikvapkávať, už len vyhodnotiť X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 18:08 Muž Teflon [0] Re: MichalS
jeste nevim, kdyz se dela ten test na KH, tak tam se prikapava po jedny kapka do roztoku az ma byt roztok oranzovo cerveny - tak jen nevim, ze zacatku je modry jak se prikapava, tak svetla a pak najednou je do oranzova, tak to je ono, nebo se ma jeste dal prikapavat a cekat na naky tmavsi vybarveni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 18:00 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Teflon
tie farby sa úplne zhodovať nebudú, tieto ,,kvapkové,, testy nie sú úplne presné, tam to treba brať s rezervou, ale na približné stanovenie stačia. Ja to robím tak, že mám spravené porovnávacie roztoky (napríklad na Fe alebo pH) a podla nich a priloženého papierika približne určím farbu a aj hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:56 Muž Teflon [0] Re: Zinka
s tim praskem mas pravdu - ten se tam dava....a nezbarvil se mi ani ten vzorovej, takze tam davam toho prasku moc nebo malo?
myslis koukat shora na tu zkumavku a koukat na dno nebo to nak naklonit a koukat na dno?
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:51 Žena Zinka [1] Re: Teflon
Tipla bych, ze mas pridrzet zkumavku a pak porovnat barvu dna s barvou na vzorku.
Jinak jestli mas ten test od Rataje, kam se ma pridat spetka takoveho sedeho prasku, a voda se ti nezbarvi, je mozne, ze ho tam davas proste moc. Mel bys mit jeste treti lahvicku, se kterou si muzes test udelat s tim rozdilem, ze misto akvarijni vody pridas tu jejich, pak bys mel mit v ampulce syte ruzovy odstin. Kdyz ho nedosahnes, davas nejspis blbe ten sedy prasek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:50 Muž Teflon [0] Re: MichalS
Mas pravdu, ty porovnavaci hodnoty tam jsou, ale napr. kdyz jsem si delal test PH, tak jsem udelal ten PH7, ten co vysel me, tak je tmavsi, ale od oka ho pripradit k PH 7,2 az 8 mi prijde celkem nemozny .....
jediny co umim posoudit je ze je tmavsi nez PH7....ikdyz kdyz vezmu roztok s PH7 a dam ho ke stupnici, tak se mi nezda, ze by se ty barvy uplne shodovali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:37 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Teflon
tieto testy mám aj ja... pri každom sa tuším dájú spraviť aj porovnávacie roztoky (všetko je v návodoch, napríklad pri pH si vytvoríš roztok ktorého farba sa bude rovnať pH=7) a pomocou nich a pomocou stupnice na papieriku už jednoduchšie odhadneš hodnotu
A pokiaľ sa NO3 nesfarbilo tak je u teba buď nemerateľné alebo skús test zopakovať možno si sa len v niečom pomýlil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:26 Muž Teflon [0] – Výsledná barva testu
Ahoj,
pořídil jsem si některé testy od Rataje a potreboval bych poradit, jak je sravne vyhodnotit...

v návodu je něco jako že se ma zkumavka pridrzet 2cm nad papírem a pak se kouknout na dno...ale neni mi to moc jasny

diky

P.S. a kdyz jsem udelal test na NO3, tak ten se nezbarvil vubec..:-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 10:55 Muž sportsmen [62] Re: Štěpán
Kazdy vyrobce to muze mit trosku jinak. U testu od tetry to mam primo prilozit z boku na barevnou stupnici a jineho testu, ted bohuzel nevim vyrobce, ale tam to je napsano ze porovnavat se ma cca 3 cm nad barevnou stupnici! Pokud to nemate uvedene v navodu tak uz bych ten test vicekrat nekupoval protoze tohle je dost podstatna vec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 10:12 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Štěpán
U Rataje je to: "Zkumavku se zbarveným roztokem podržte asi 2cm nad prázdnou kružnicí."

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 08:55 Muž ghostik [81] Re: švíco
Je to i v ceskem navode napsano ze polozit na barevnou stupnici. Alespon v mem jsem se to docetl !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 21:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: švíco
Maximální hodnota dusičnanů pro pitnou vodu je 50mg/l.Kolik jich ve vodě opravdu je,se dá zjistit i zde,na fóru se to už probíralo,snad si svého dodavatele najdeš. rybicky.net/forum/6376
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2008 21:48 Štěpán Re: švíco
Under natural daylight, set the vial on the white area of the color chart and compare the colors from a position above.

Čili postavit NA papír, nikoli nad. Čerstvá vodovodní voda obsahuje dusičňany, kolik přesně by měl vědět dodavatel vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 20:24 švíco Re: Yirka
Díky. myslím že to odpovídá. Jinak bych měl i u čerstvé vody pořád hodnotu 10mg/l.
V tom případě mám NO3 nulové...díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 19:02 Muž Yirka [9117] Re: švíco
Nemám SERU, mám RATAJEm aleprinci je myslím stejný. Výsledek by se měl porvnávat cca 1cm nad podložkou s barevnými vzory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 16:10 švíco – Správné vyhodnocení testu
Prováděl jsem testy na NO3 (SERA) a pro porovnání s tabulkou se uvádí pozorovat ampulku sezhora. Má stát ampulka na papíře nebo ji mám držet při pozorování kousek nad podložkou, aby došlo k prosvícení objemu? Poku stojí přímo na podložce, je barva daleko sytější... díky za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8792-spravne-vyhodnoceni-testu