Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Technické vybavení krevetária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Technické vybavení krevetária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 03:45 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Capricon
Tím molitanem mladé prolezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 23:39 Muž Capricorn [1] - MiniakváriaRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Vyřešil jsem to dle obrázku. Bál jsem se, aby vnější filtr nenasál krevetky.
Mám ve 22 litrovém akvárku 10 ks neocaridina cherry a 10 ks caridina tiger. Tedy, měl jsem. Vysadil jsem je v pátek, pohoda džez, během pár hodin se nádherně vybarvily, včera jsem jim přidal jako společnost 6 ks Endlerek. A dnes jsem našel jednu mrtvou ve filtru. Mám vnější filtr BLAU FM 120 přiškrcený na polovinu. Problém je, že je přiškrcen průtok, ale vrtulka se furt točí kolem dokola jak zběsilá a když krevetka vleze dovnitř, tak ji rozmasakruje. Nasát ji nemůže, to krevetka v pohodě uteče. Tak nevím, co s tím. Myslíte, že to byl ojedinělý sebevrah, nebo se to bude opakovat častěji? Mám na trubku k filtru nasadit nějakou chráničku? Ale tím zas zruším filtraci... Co s tím? Máte někdo zkušenosti s krevetkami a vnějšími filtry?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2011 23:30 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 23:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
Co to je plošný filtr? Myslíš půdní filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2011 15:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
pokud mluvis o tom molitanu na sani filtru, tak bych tam dal radsi jemnejsi... ja pouzivam bublifuk, nebo plosnej filtr s mensim prutokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:19 Muž malyLibor [5371] - Asie – Krevetky a filtr
Fotka k příspěvku Tak, dnes jsem viděl tu těhotnou samičku na čelním skle a opravdu má vajíčka. Povedlo se mi ji vyfotit. A s tím se mi vloudila otázka - někde jsem četl, že do molitanu s velkýma dírama mohou nalézt malé krevetky a pomřít tam. Že je lepší dát molitan jemný. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nerad bych, aby moje první cherrynky skončily v filtru. Mám dát jemný molitan místo toho hrubého, co tam mám? Prosím o radu zkušených chovatelů krevetek, ne těch, co mají informace jen vyčtené jako já. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 08:37 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: RadioactiWe
Tak mě se také podaří při výměně vody nasát nechtěně krevetku (red cherry), odpouštím vodu do 5l kanystru od destilky (ten průhledný z teska) a nechávám na zálivku květin. Po týdnu nebo dvouch jsem také zaregistroval, že se tam vesele prohání krevetky a to hladina má cca 5cm a nehýbe se. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 07:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RadioactiWe
schvalne zmer tam koncentraci NO3... jinak rozkladajici se veci to maj tyhle krevetky rady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2011 19:30 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ak by niekto riešil či môžu byť krevetky bez filtrácie, tak myslím že môžu. Mám na to aj dôvod. Dnes som mal totiž nejakú prácu okolo nádrže, do ktorej lievam všetku špinavú vodu a odkalený detrit z akvárií. Je to len holá nádrž bez akéhokolvek zariadenia, navyše s poriadne hrubou vrstvou detritu. No a dnes som tam zbadal malú krevetku Neocaridina heteropoda. Povedal som si že sa tam asi náhodou dostala pri poslaednom odkalovaní, aj napriek tomu, že vždy si dávam pozor aby som tam žiadnu nevylial. Rozhodol som sa ju preloviť, avšak kým som sa vrátil, niekam sa stratila. Popri snahe nájsť ju som tam našiel aj už dva dospelé jedince, jedna z nich bola dokonca samička s vajíčkami. Neveril som vlastným očiam coze Rozhodol som sa že keď sa im tam tak darí, nechám ich tam. Celé mi to propomenulo film District 9 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 22:49 Muž malyLibor [5371] - Asie – Chráničky
Tak jsem se rozhodl a koupil jsem v akvaristice náhradní náplň do filtru Juwel - molitan hrubý. Stálo to 99,-Kč, potvora. Řekl jsem si, že už nemůžu váhat, protože i v džungli (akvárko 80 l plné zelené vody, kterou se snažím vyčistit biologicky - tedy výsadbou rostlin a vypuštěním krevetek + pravidelnou výměnou 30% vody týdně) mám podobný venkovní filtr jako v akvárku v kanclu, jen dvakrát větší a dvakrát výkonnější. No a co se nestalo, když jsem filtr odpojil a šel vylít? Přímo v komoře filtru si hověl sameček krevetky neocaridina heteropoda a vůbec se mu odtamtud nechtělo ven :-D Jak se tam ten pacholek ve zdraví dostal, když přívodní trubka vede vodu do čerpadýlka, kde se euvěřitelně rychle točí vrtulka a žene vodu do filtru, to tedy nevím, to nevím, to nevím... Každopádně tam byl a byl čilý a zdravý. Po delší námaze jsem ho vysypal do akvárka a na nasávací otvor filtru jsem nasadil malou kostku molitanu. Totéž udělám s ostatními filtry, protože to, že jeden kreveťák přežil výlet do vnitřku filtr nic neznamená, v kanclu to jedna krevetka nepřežila a to mi stačí.
Taky jsem v džungli objevil samičku neocaridiny tentokrát už určitě s vajíčky pod zadečkem, ale vyfotit se mi ji nepodařilo. Foťák zaostřoval na listy okolo a samičce se po chvíli přestalo světýlko zaostřování líbit a zmizela v zelené hlubině. Ale budou první malé krevetky. Jen je asi neuvidím :-) I když, kdo ví. Kdo ví, co se stane, až do džungle začnu více svítit? Mělo by to podpořit růst rostlin a tím omezit zelené jednobuněčné řasy. Uvidíme.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 20:57 Žena Linduš [166] Re: Pipet
na to pozor, zrovna nové punčošky můžou být něčím napuštěné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 16:35 Pipet Re: malyLibor
Nebo na to sání (nevím, jak přesně to vypadá), natáhni silonku (dámskou punčochu, nebo jak se tomu říká)... Zanesenou vyhodím a dám nový kousek, ani to nepřepírám.
Molitan taky možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:22 Žena Linduš [166] Re: malyLibor
tak v klidu vypereš ten nasazený, no :-D
občas se blbě svlečou, sem tam úhyn je vcelku normální. pozoruj to, kdyby jich bylo víc... ;-)
jen tak namátkou. v noci rozsviť a mrkni, jestli ti tam neřádí ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
taky mám podobný filtr. Nasadila jsem na sání kostku molitanu jak už tu bylo řečeno rybicky.net/nadrz/10703/16.jpg Časem molitan obroste takže nepůjde ani vidět, nebo jde sehnat i v jiných barvách. Rozhodně je to přilepšení k objemu filtračních hmot, kterých v těchto filtrech není moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Linduš
To je pravda... ale zase se tam budou zachytávat hrubé nečistoty, které se mi jinak zachycují až na molitanu uvnitř filtru a ktré mohu potom v klidu vyprat... proto taky mám ten vnější fitr. Ale než aby mi vraždil krevetky, tak tam ten molitan holt dám.
Víc mne štve, že dnes ráno jsem našel na dně nádrže další mrtvou krevetku - samečka Neocaridiny, cherry... Přitom se zdá, že se krevetkám v akvárku líbí, jsou nádherně vybarvené, klidně se pohybují, pořád něco požírají... tak nevím. Snad to byla smrt přirozeného původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:37 Žena Linduš [166] Re: malyLibor
Měla jsem poruce ten hodně jemný šedý z bublifuku, ale myslím, že se hodí jakýkoliv, osobně dávám přednost hrubšímu zelenému. ten je na čerpací hlavě vlastně u krevet a prcci se na něm pasou.
Ono i ten kousek na trubce se osídlí bakteriemi, vznikne ti větší filtrační plocha. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 00:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Linduš
Endlerek tam mám 6 ks, z toho dva samečky, 3 samičky a mladě. A jejich počet budu udržovat maximálně do deseti, spíš ale okolo 7-8 ks. O tom molitanu ale opravdu vážně uvažuju. Protože kdyby mi měl likvidovat krevetky, tak bych ten filtr asi raději vyhodil. Jak hrubý jsi tam dala molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:49 Žena Linduš [166] Re: malyLibor
Kousek molitanu na konec trubky. Filtraci rozhodně nezničíš. mám podobný filtr a odchovávám u něj drobounký plůdek jikernaček. ;-)
Trochu jsem ho i vykuchala (vyhodila aktivní uhlí) a dala víc molitanu dovnitř.
Ovšem nemyslím, že by byl tak dobrý, aby utáhl větší množství odpadu viz. endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:20 Muž malyLibor [5371] - Asie – Krevetky a filtrace
Mám ve 22 litrovém akvárku 10 ks neocaridina cherry a 10 ks caridina tiger. Tedy, měl jsem. Vysadil jsem je v pátek, pohoda džez, během pár hodin se nádherně vybarvily, včera jsem jim přidal jako společnost 6 ks Endlerek. A dnes jsem našel jednu mrtvou ve filtru. Mám vnější filtr BLAU FM 120 přiškrcený na polovinu. Problém je, že je přiškrcen průtok, ale vrtulka se furt točí kolem dokola jak zběsilá a když krevetka vleze dovnitř, tak ji rozmasakruje. Nasát ji nemůže, to krevetka v pohodě uteče. Tak nevím, co s tím. Myslíte, že to byl ojedinělý sebevrah, nebo se to bude opakovat častěji? Mám na trubku k filtru nasadit nějakou chráničku? Ale tím zas zruším filtraci... Co s tím? Máte někdo zkušenosti s krevetkami a vnějšími filtry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:22 S Muž invalida [3881] Re: bonsator
Na filtru obíraj bordýlek...chutná jim..to je celkem normální
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:11 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Mám 3 krevetky red a 3 japonské ve 20L a vůbec nevidím pohyb.Dnes jsem si všim,že jsou asi 3 natěsnaný za filtrem,nevíte proč?Ani je nevidím vycházet na krmení.
Není to tím,že jich je málo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2010 15:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gamermichal
záleží na hodně věcech, kdybys mel ve 200 litrovým akvárku bojovnici, mechýřovku a krevetky s plno rostlinami tak by to samzřejmě šlo. Pokud máš 5ti litrový plivátko tak to nejde ani s filtrací ;-) Jenže tys žádný informace nenapsal, tak to nemůže nikdo vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: gamermichal
Každopádně pokud tam navíc máte i bojovnici a měchýřovku, tak filtrace bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:08 švíco Re: gamermichal
Na to, aby mohlo být akvárium bez filtrace, musíš mít nějaké znalosti. Akvárium musí být v naprosté rovnováze a musí fungovat samo o sobě. Ale stejně je vhodné mít nějaké honítko, co vytváří proudění vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:05 Acinonyx Re: gamermichal
Zalezi od viacej veci, poctu rastlin, velkosti akva, ako sa on planujes starat a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 14:57 gamermichal – mozu byt krevetky beez jakekoli filtrace
Mozu byt krevetky beez jakekoli filtrace? Chtel bych si dat krevety k Měchýřovce východní a bojovnici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:38 Muž hop [26] - RostlinyRe: MarioAndre
nejlepší hamburský plošný, bublifuk, kytky alespom microsorium, mechy, řečanku atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:25 Žena Linduš [166] Re: MarioAndre
filtrace určitě, nejlepší je bublifuk, či čerpadlo s kostkou biomolitanu, rády se na něm pasou.
rostlinky mají rády jemnolisté, ale uvítají prakticky cokoliv. platí to samé, jako u ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:22 MarioAndre
Dobře, to jsme probrali kryt a co technika v krevetáriu. Vzduchování? Filtrace? Doporučená rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:15 Muž Chem [837] Re: MarioAndre
Krevetky rády ven nelezou. Lezou ven v případě nevyhovujících podmínek v akváriu. Nevyhovujícími podmínkami mohou být i predátoři v akváriu s krevetkami. Poměrně úspěšným lezce, (je schopna po suchém koberci překonat i více než 10 m) je Caridina japonica. Věttšinu svých nádrží mám přes léto odkrytých a krevetky mi ven nijak často nelezou - neshledával bych kryt nutnou podmínkou pro krevetkárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:13 Žena Linduš [166] Re: MarioAndre
Asi takhle: mám ho tam, ale otevřené a zatím žádná nevylezla.
Pokud jim nejde o život, nemají potřebu opouštět vodu, na suchu umírají.
Sklo pomůže udržet teplotu vody a zabrání napadání prachu atd... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:59 tomik Re: MarioAndre
Prý ano. Chystám se na krevetárko a už jsem si to zjišťoval. Plno druhů rádo leze ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:38 MarioAndre
Mám možná blbou otázku, ale zeptám se. Je kryt, popř. krycí sklo u krevetaria nutné? Lezou snad ty potvůrky ven?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 13:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lolok
Určitě ano. Třeba takové Sulawesi jezera jsou jen z lávy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 13:25 Lolok
a neviete ci mozu ist do krevetaria aj lavove kamene ?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 17:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: galbin
Není 25W jako 25W. ;-)
Např. klasických žárovkových 25W/10 l je tak akorát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 15:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: galbin
25W na 10l ???
Muže, pokut je třeba tolik svítit pro náročné rostlinky.
Ale krevetkám se to moc líbit nebude, ty mají raději stín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 12:19 galbin Re: Semtex
dik moc a může být světlo lampa 25w ahoj a dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 10:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: galbin
spíš do šířky než do výšky a nádrž určitě větší než 10l....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 10:13 galbin
ahoj chci si pořídit krevetky a nevím jestli si mám vyrobit akvarium spíš do šířky nebo do výšky kolik vody tak potřebují krevetky stačí 3litry děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 08:21 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
To zní zajímavě. Podle mého je na trhu velká díra co se týče krytu na akva 35 nebo 40 krát 30. Je to tak akorát pro zářivky T5 8W. Když má člověk takové ty lampičky ala Dennerle Nano, tak buď má krycí sklo a to neustále čistí, abyakva prosvítil a nebo nemá krycí sklo a pak mu padá do nádrže prach a spol. Zatím jediné řešení je kryt od Farao za cca 2500,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:19 Muž hop [26] - RostlinyRe: Gustav
Nechceš krevetárko od nás? Děláme je i se světlem š60 x h40 x v25-30cm v několika variantách....jestli jsi z prahy stav se u nas. T5 osram 24W 1x pokud chceš 2x 24w. Světlo je z plechu, lakované práškovou barvou cca 200mm vysoké s odklápěcím předkem, funguje to božsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dvorak
presne tak
nove 12L akvarko cca 200kc (pouzite na burze cca 40-50kc)
kryci sklo jednoduche 75kc (u sklenare jen na prekryti 30kc)
bublifuk 25kc
vzduchovaci moturek 100-150kc
svetlo 11W 303kc www.nasezahrady.cz/…
nebo stolni lampicka ci domaci svetlo 300-700kc
pro malou wataz doporucuji kompaktni zarivky s patici G23 pripadne usporky s obyc. zavitem

takze tady je videt ze kdyz si to poskladas vyjde to levneji

kytky sezenes na burze nebo od jinych akvaristu v okoli (javskej mech, rasokouli apod)
dno flexyobklady cerny pisek
pripadne koren, suseny listi, olsovy sisky apod. to si muzes obstarat sam ci od kamaradu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:11 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Gustav
No,tak prodávají se Dennrle Nano cube(myslím) ale je fakt,ze 10 l akva,stojí v Hronbachu 2000 Kč(v úterý sem tam byl(brno))
Když si poskládáš akva techniku sam/a vyjde tě to o něco levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:08 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: gaume
Taky mslím, že set je zbytečne drahý. Ale je fakt, že drahé koupené akvárium s krytem vypadá lépe než levné vyrobené doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:51 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Gustav
Set bych si nekoupila, zbytecne drahy spas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:37 MatroneK Re: Gustav
Každý ti řekne že AQ je lepší udělat sám, ale pokud chceš akvárium, a o nic se nestarat, klidně zvol set, jen je to značně dražší X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:36 Gustav – Krevetarium
dchci si poridit krevetraium .. vyplati se koupit neakej set nebo ti zlozit akvario sam ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 16:08 0 Re: brabenec
Fotka k příspěvku Nemusí , když nebyly vychovány ve stále teplé vodě a záleží o jaký druh se jedná. Moje Neocaridiny dentic. i 'r. cherry' nyní mají zimní klid v teplotě vody +13°C , snižování bylo pozvolné od léta. K rozmnožování opět teplotu zvýším nad +20°C.


Snímek mých krevetek , foceno dnes 17.11.08.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 13:02 Muž Killer [133] - SumciRe: chicko
myslim že mojim red cherry to vůbec nevadí..přes den topí lampička a přes noc máme otevřený okno na koleji,takže je to ráno strašně ledový..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8764-technicke-vybaveni-krevetkaria?od=120