Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být krevetky spolu s ***?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mohou být krevetky spolu s ***?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2023 15:18 Muž vlka [3441] Re: PaulZy
... to ,,Čokoládky,, této velikosti by byly s Pestřenci hotovy raz dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2023 09:27 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Anthrax
Malé nejspíš jo, většina ryb sezobne, co se jim vleze do tlamky. Momentálně třeba přemýšlím, co za ryby do 160 l. Původně jsem zvažoval čichavce perleťové nebo parmičky čtyřpruhé, jenže pak se v jinak prázdném akváriu namnožily krevetky (což je jasné, jak by dopadlo).

Znovuzaložené akvárium, bez většího porostu mechu, hustšího trávníku... navíc je to jediné akvárium, kde se ani malé Neocaridiny neschovávají. Takže to ještě musím promyslet, i když takové hejno drobnějších teter nebo razborek taky není od věci. :-)

EDIT: Jinak dospělé Japoniky jsou velcí suveréni, včera jsem viděl video, kde se Japoniky praly o tabletu s párem Pestřenců: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2023 17:10 R Muž Anthrax [4739] Re: PaulZy
I ty neonky modrý malé cherryny občas zobnou. :-)

Ale jde o zařízení akvária. V hustě zarostlém 360l tátově mišmaši za ta léta prosperují nebo prosperovaly cherryny i japoniky postupně se vším jmenovaným (až na betty, ty tam nebyly nikdy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2023 17:05 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Japoniky, Cherry - moje pozorování
Neonka modrá, razborky, malí pancéřníčci do 4 cm (pygmej, hastatus, habrosus, nanus) - bez problému. Nepožírají ale ploštěnky.

Betta - záleží na rybě, jeden je ignoroval, další zobal mladé, třetí vyluxoval celé paludárium od cherrin a nejspíš i okružáků
Endlerky - velké samice mohou být problém, ale měl jsem je dlouho s cherrinami.
Paví oka - Pokud jsou menší, akva hustě zarostlé, zakryté... 4cm samice vidí 1cm krevetku jako potravu. Moje Japoniky to ustály, ale bez přikrytého akvária by vyskákaly.
Mečovky - Dospělé bych nedával ani k velkým Japonikám, ale už jsem je nechával dvakrát rodit v akva s cherrinama, občas nějaká padla. Mláďata sezobnou mladé krevetky, ale i ploštěnky.
Platy - možná.
Tetra černá -dospělé cherriny nezdecimují, ale mláďata jo.
Cichlidka Ramirezova - neplánovaná kombinace. Japoniky a dospělé Cherry ignorují, pokud jim nelezou do "hnízda". Mám už 2. pár v 84l akva s populací Cherry krevet. Malé okružáky a ploštěnky likvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2023 21:13 Muž vlka [3441] Re: Tunakovi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak píše ctibum, Caridina japonica, to je jiné kafé, klidně do nich běž. Mám je třetím rokem a bez problémů. Párkrát mně při údržbě vyskočila některá z akvárka a nestačil jsem se divit, jak rychle dokáže doslova ,,valit,, po zemi...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2023 19:26 R Muž ctibum [6870] Re: Tunakovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 19:07 Tunakovi Re: vlka
Děkuji za reakci. Nebudu to riskovat. Nerad bych tam obyvatelům nasadil nějaké šikanátory..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 19:06 Tunakovi Re: ctibum
Díky moc za odkaz. Když jsem to tak pročetl, tak to asi riskovat nebudu. Původně jsem tam chtěl dát nějaké cheriny, ale ty by tam asi dlouho nevydrželi.. i když je to akvárko docela zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2023 17:48 Muž vlka [3441] Re: Tunakovi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čokoládky se mně množily až moc rychle a dlouho jsem se jich zbavoval. Jsou to dravci, kteří se klidně pustí do Neocaridin, Okružáků i menších rybiček. Dokáží dorůst slušné velikosti. Na první fotce baští červenou krevetku (omluva za špatnou fotku), na druhé Levatku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2023 17:30 R Muž ctibum [6870] Re: Tunakovi
Mně běžně požíraly malé šneky i lovily malé ryby.

rybicky.net/forum/19598-macrobrachium-dayanum-chov-odchov

Tady se o jejich chování dočteš víc...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 12:45 Tunakovi – Krevetka čokoládová
Zdravím, máte někdo zkušenosti s chovem krevety čokoládové ve společenksém akváriu? Líbí se mi, přemýšlím o pořízení. Nechci jim ale dělat zvláštní akvárium. Dal bych je do mojí společenské 360-ky. Mám zde tetry,skaláry,perleťáky,ancíky,panďáky. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2022 16:55 Muž vlka [3441] Re: Graylag
Já myslím že nic nenajdeš, protože co nedobaští Beta, dojedou ostatní Krevetky a pokud máš šnečky, tak taky šnečci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2022 00:47 Muž Graylag [9] – Krevetky s Bojovnicí
Trochu hloupě znějící dotaz, ale jak poznat, jestli bojovnice žere krevetky?
Mám kombinaci krevetek s bojovnicí necelý měsíc, přičemž jsem do toho šel plně s vědomím, že je riziko, že bojovnice bude krevetky žrát. Černý scénář se nenaplnil a od počátku se spíše ignorují. Zásluhu v tom má určitě i hustá vegetace. Čas od času bojovnice sice krevetku prožene, ale častější je situace, kdy si ryba hledí svého a krevetka jen pár centimetrů od něj spokojeně hledá něco já zub.
Začínal jsem s 8 krevetkami, včetně samice s vajíčky. Po měsíci kdy se rostliny rozrostly že bojovnice skoro neměla kam plavat jsem je docela agresivně prostřihal, což mi dalo šanci krevetky přepočítat. Napočítal jsem 6 kusů plus asi centimetrové mládě. Chybějící dva kusy můžou být samozřejmě schované, ale logicky podezřívám i bojovnici, že si někdy přilepšila.
No a teď ta otázka, pokud někdy sežrala nebo ještě sežere dospělou krevetku, jak to poznat? Zůstane z krevetky něco snadno identifikovatelného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2022 20:14 Muž trouba [2] Re: Lojza007
Každopádně dneska dcera objevila malou krevetku. Takže to vypadá že se množí. Uvidíme jestli se dožije dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 15:50 Muž vlka [3441] Re: Tudy
No jasně, Neonky dokáží spořádat červíky z hub i lískáčů, velké komáří larvy, tak proč by si neporadily s Krevetkama. Jakmile budou mít hlad, pustí se do velikostně přiměřené živé potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 15:21 Muž Tudy [330] - Krevetky – Neonka červená
Fotka k příspěvku U mě se Krevetky červené nemnoží vůbec a jsou většinu zalezlé v "džungli" blízko hladiny. Ale ani jich neubývá a žádné ryby co mám v akva si jich nevšímají, parametry vody jsou OK. Mám podezření na Neonky červené, že se o veškeré mladé "postarají". Macrobrachia jsem přidal před 10 dny, takže ta jsou zatím mimo hru. Mohou je likvidovat ty Neonky ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2022 14:45 Muž Lojza007 [1180] Re: trouba
Krevetky především potřebují hustou zeleň jako schovku. Jinde se moc množit nebudou a předpokládám, že těch malých si už tetry budou všímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 13:51 Muž trouba [2] Re: vlka
No doufám že ne. I přes den se pohybují mimo úkryty a tetry si jich nevšímají. Každopádně jsem jim přidal keramický úkryt a do rostlin vzadu kam se schovavaji se tetry nedostanou. Ale uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2022 22:05 Muž vlka [3441] Re: trouba
Krevetky se u tebe nemají kde schovat, budou dál mizet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2022 20:41 Muž trouba [2] Re: trouba
Tak aktuální stav je takový, že tetry už se o krevetky nezajímají a krevetky začínají být aktivní i přes den. Každopádně sice se počítají blbě, ale myslím že tři nebo čtyři z původních dvanácti to počáteční atakovani od teter neustálo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2022 08:51 Muž trouba [2] Re: vlka
je to tak krevetky. jsou přes den schovaný a aktivni jsou v noci. posvitil jsem si na ne a v noci rejdi po celem akvariu. dokoupil jsem jim keramicky ukryt a mechy tak snad se rozkoukaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2022 11:33 Muž vlka [3441] Re: trouba
Jak píše Lojza 007, nejsou tam schovky pro Krevetky. Dej na hladinu husté konce Růžkatce v trsu jako plovoučku a hned tam budou všechny Krevetky schované. A je to také o krmení, mám roky různé druhy Teter s Krevetkama a ty se množí jak o život. Přestanu-li ,,dostatečně,, krmit, jsou na jídelníčku Krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 20:16 Muž Lojza007 [1180] Re: trouba
Pravděpodobně je budou prohánět pořád. Pokud jsou ty tetry dospělý, tak je nejspíš i doženou. Navíc v tom akvárku není pro krevetky moc schovek, aby se měly šanci množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 20:11 Muž trouba [2]
Máte někdo krevetky s tetrou žhavou? Přidal jsem pár kusů neocardina a hned po přidání je tetry celkem proháněli. Dneska jsou krevetky schovany v rostlinách, že je vůbec nevidím. Pouze se odváží na filtr a hned zpátky. Je šance že si vzájemně zvyknou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2022 21:34 Muž Radek87 [5] Re: vlka
Také mě to už napadalo se zbavit parmiček a místo nich si tam dát buď neonky nebo rasborky espeho + ty krevetky. Nicméně je nechám v klidu dožít a až umřou tak to zkusím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2022 21:30 Muž Lojza007 [1180] Re: vlka
To je lepší pořídit někam na stůl 20l nebo 30l malý akvárko jenom pro krevety. Hezky se to pozoruje a úplně bez ryb jsou nejaktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 20:55 Muž vlka [3441] Re: Radek87
Já bych raději vyměnil rybičky. Krevetky jsou parádním spestřením života v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 11:27 Muž Radek87 [5] Re: Lojza007
Díky za odpovědi, krevetky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 09:25 Muž Lojza007 [1180] Re: Radek87
Přesně tak, ty krevety ani neuvidíš. A pokud tam ty parmičky už máš, tak se dospělosti krevet ani nedočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 07:44 R Muž afc1886 [14655] Re: Radek87
Já bych tam ty krevety nedával, budou stejně jenom zalezlé a stejně si je pořádně neužiješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 23:04 Muž Radek87 [5]
Myslíte že mohou být společně Neocaridina davidi a parmičky čtyřpruhé? Když budou jíst mladé tak mi to nevadí, spíše jesli nechají napokoji dospělé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 09:11 Muž KarásekLut [89] Re: Silviebaris
Tak ja bych krevetky nasadil tak po mesici az mesici a pul od zalozeni a rybky treba tri nebo ctyri tydny pote :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 16:29 Muž ds [53] Re: Lojza007
Tak jistě že je to svým způsobem kompromis na úkor krevetek. Já bych to spíš nazval rovnováhou.
Pokud krevetky nemám zejména na chov, tak jich nepotřebuji mít stovky. Já ke svým rybkám přidal na začátek cca 20 kousků malých až středně velkých. Po pár měsících jich bylo dvakrát tolik. Pak jich ubylo, ale to byl problém filtru :) Teď už jich mám zase dost. Při posledním počítání mě to u 50 přestalo bavit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:38 Silviebaris Re: Lojza007
Já po zkušenosti,kdy skončili jako potrava asi do 10 minut už je mám samostatně,jen občas jim tam hodím pár samic bett..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 13:54 Muž Lojza007 [1180] Re: Silviebaris
Není problém nasadit třeba pancéřníčky a bornejky. Ti krevety zcela ignorují. Pak pár týdnů počkat, krevetky, pár týdnů počkat, až trošku odrostou a nasadit další ryby...
Mně ty články celkem taky pomohli, pořád jsem přemýšlel, jestli mám dát ke krevetkám razbory hengelovy nebo neonky modré a podle toho článku jsou bezpečnější ty nenonky, tak mám vybráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2022 13:38 Silviebaris Re: KarásekLut
Každopadně první nasaď krevetky,a poté ryby..Já to udělala obraceně a hned krevetky padali do tlam ryb.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 13:34 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Je to tak, jak je to tu i jinde mnohokrát napsáno.
www.krevetkus.cz/…
www.shrimp.cz/…
V hustě zarostlé nádrži krevetky budou prosperovat a množit se i v přítomnosti větších ryb jen s drobnými ztrátami.
Neonky červené si občas rády zobnou. A stejně bych je do 54 l nedával. Ostatní zmíněné druhy taky mladou krevetkou nepohrnou ale jejich populaci rozhodně nezdecimují, mají-li se kde krevetky ukrýt.

Každopádně chov ryb a malých ktevetek je vždy tak trochu kompromis na úkor krevetek. Zkrátka ne vždy se dá vše skloubit, tak aby to bylo stoprocentní pro obě strany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 13:10 Muž KarásekLut [89] – Danio nebo neonky
Zdravím. Založil sem znovu akvárium 54 l a budu tam dávat krevetky neocaridiny a přemýšlel jsem jakýma rybkama akvárium doplnit. Přemýšlel jsem nad Dánio perlové, neonky modré nebo neonky červené. Podle toho co píšou v popiskách by se všechny tři druhy měli s krevetkama dobře snášet. Co myslíte vy? Jsou tyto rybky v pohodě? Děkuji za komentáře

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 11:03 Muž ds [53] Re: kubin
Zdravím. Ač začátečník, mám krevetky spolu s betou, rasborami a neonkami. Neonkám a rasborám jsou krevetky úplně jedno. Beta si jich většinu času také nevšímá, ale párkrát do měsíce má snahu je prohánět.
Ale krevetky jsou tam neskutečně rychlý, že beta nemá šanci. A je to labyrintka jako čichavec, a myslím si, že s rychlostí na tom může být lépe než beta. Ale na krevetky nemá. Možná že ta moje v lovu párkrát uspěla, ale krevetky se úspěšně množí dál. Takže žádné zásadní škody.
Důležité je mít nějaké úkryty (nejlépe z rostlin), kde se mohou krevetky případně schovat. Já osobně bych v čichavcích problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 16:28 Žena patka [112] Re: kubin
Drahé krmivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 15:58 Muž Yirka [9118] Re: kubin
Na ty menší si počíhají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 15:23 kubin – krevetky a čihavec perleťový
Ahoj chtěl bych do svého akvárka, kde jsou i krevetky dát číhavece perleťové 2kusy. Myslíte, že spolu dokážou žit nebo ty krevetky sežerou? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 07:15 Brodys Re: Aleš
Přesně nevím,ale projdi atlas a něco najdeš. Akorát některé druhy ne vždycky mají a je třeba hledat nebo počkat. Jinak velké jsou, ale kdyby ne,tak už u nás nejsou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 22:50 Aleš Re: Brodys
To jsou moc velký, raději bych menší. Nejsou nějaké z Amazonie? Ať zapadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 22:00 Aleš Akv 200l
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 21:39 Brodys Re: Aleš
Mně vydrželi asi 5 minut, nejdražší krmení v životě smich Teď máme Gabonské a ty už jsou v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 21:26 R Muž Anthrax [4739] Re: Aleš
Nevýhodou je, že neznámé tvoje akvárko. V dobře zařízené (zarostlé) nádrži můžou fungovat i malé krevetky s podstatně většími rybami. Pokud chceš být úplně v klidu, tak zvol krevety japonské. :-) Ty jsou dostatečně velké. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2021 21:25 Muž vlka [3441] Re: Aleš
Fotka k příspěvku Pokud máš v akvárku nějakou ,,schovku,, tak se Krevetky dokáží schovat. Mech nebo třeba Růžkatec, alespoň u mě to funguje. A druhově si vyber, které se ti líbí, mám Caridina cantonensis crystal red, nebo Neocaridina davidi, nebo Caridina multidentata, nebo Neocaridina davidi blue dream, ty jsou moc hezké...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 18:39 Aleš – Krevetky a Tetry
Ahoj prosím o radu, rád bych přidal nějaké krevetky do 200l akv. středně zarostlé, mech. Posádka jsou neonky, tetry žhavé, tetry císařské, panceřničci, ancistrusove, ampularie.
Případně jaký druh?
Díky Aleš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 21:05 Muž vlka [3441] Re: Korny
Žádné strachy, můj velký Ancistrus mi je nevyhubil a Krevetky se množí jak o život...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8759-mohou-byt-krevetky-spolu-s-***