Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr do velkého akvária (201 - 500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 21:05 Muž jandy [3] Re: Rennee
Zalezi, jak velke tvoje akvarium bude a podle toho musis zvolit prutok.
rybicky.net/vyrobky/p63
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 20:10 Žena Rennee [21]
Děkuji moc všem! Ještě jsem chtěla požádat, jesli by mi sem někdo mohl hodit odkaz (aspoň pro přehled) jaké čerpadlo k takové filtraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2019 19:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vlka
Já ten filtr mám v provozu přes rok a čistil jsem jednou první molitan a ani to nebylo potřeba. Ale mám ho v akváriu se spoustou rostlin a malinkými rybami. Super je, že u těchto filtrů můžu mít výstup z filtru spodem, což má pro mě spoustu výhod:
- Proud u dna sbírá nečistoty nad pískem.
- Mám ryby co se motají u dna a mají rády velký proud vody. Mají schovky z břidlice a do nich je vyveden proud z filtru.
- U hladiny naopak moc proud vody nechci. Mívám plovoucí rostliny a tady chci i časem tlamovcové bojovnice, které velký proud nemají rády.
- Nemusím filtr vypínat při výměně vody.
- Skoro vůbec nehrozí ani při silném zanesení filtru, že by šlo čerpadlo na sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:43 R Muž Anthrax [4762] Re: Rennee
Vývod může být jeden. Jarda má dva. Čerpadlo je jen jedno. Když něco vyčerpá do nádrže, tak se ta voda automaticky zas tlačí vodu zpátky skrz molitany do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:38 Žena Rennee [21] Re: Anthrax
Jo tááák, už tomu asi rozumím potlesk To jedno čerpadlo vodu nasává i vysává? A takže v té přepážce stačí jeden otvor na vytékání vody? Nebo jestli jsem to dobře pochopila z fotek jarda62, tak má vývody dva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:37 Muž vlka [3444] Re: NHKG
Moc se mi líbí systém co má NHKG. Při čištění by možná pomohlo, kdybych si nechal na obou stranách „vstupu do filtru“ nalepit proti sobě malé U profily, do kterých bych při čištění zasunul shora přepážku a tím filtr uzavřel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:13 R Muž Anthrax [4762] Re: Rennee
Není hloupé se ptát. ;-) Představ si, že tě ten filtr co je na fotce končí třeba ve 2/3 boční stěny akva. Bráno od zadní stěny akva. Z té krátké přední strany filtru není sklo. Pouze molitan zasunuty do té komory. Takže voda se nasává přes ten molitan v první komoře. Já tam ještě mám černou mřížku aby to nějak vypadalo. Vyfotil bych ti to ale nejsem u akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2019 19:03 Jarda62
Moje řešení, chtěl jsem to zkusit a už bych neměnil.

rybicky.net/fotogalerie.php…

rybicky.net/fotogalerie.php…

rybicky.net/nadrz/29028/42.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:02 Žena Rennee [21] Re: Anthrax
A kudy se voda nasává? Omlouvám se za asi hloupé dotazy hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 18:41 R Muž Anthrax [4762] Re: Rennee
Já ten filtr mám kratší než je na té fotce, takže ho nemám přes celou délku boční stěny akva. Voda prochází přes ty molitany. Žádná hadice tam není. V poslední komoře je kulatý otvor. Tudy tlačí čerpadlo vodu ven.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 18:14 Žena Rennee [21] Re: Anthrax
Já akorát moc nechápu jak je tam provedená hadice aby voda prošla všemi komorami, a kde je vývod. I z fotek jsem z toho trochu jelen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 14:30 R Muž Anthrax [4762] Re: jandy
Já to mám řešený trochu jinak. Komory nemám odděleny přepážkami ze skla úplně. Sklo mám jen tak aby se do něj dal zasadit molitan. (jako je to vidět zde www.tlamovci.cz/… ). Akorát mám tam těch přepážek méně než je na fotce. Nasávání mám přes celou plochu kratší strany filtru. Takže se mi to ještě nikdy neucpalo. Mám tam 4 komory. V první komoře hrubší molitan, druhá komora je prázdná (tam se dá právě nacpat v případě potřeby co chceš. Ve třetí komoře je jemný molitan a ve čtvrté čerpadlo.
Každé řešení má něco do sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 14:20 zdzd Rennee
Rennee:
Přepadový filtr mám také a ve srovnání s nasáváním někde pod hladinou to filtruje mnohem účiněji v mém případě.
Zkoušel jsem jen tak brát vodu pod hladinou a akvárium bylo mnohem špinavější.
A aby ti přepážky do filtru udělali z černého skla, aby nebyly vidět vnitřnosti a špína uvnitř.
Ještě by se hodilo udělat ve dně filtru díru, dát tam průchodku a dolu kohout a při čištění vypustit kal, který je ve filtru, abys to nemusela vysávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 14:12 Muž jandy [3] Re: Anthrax
Pokud mrknes ke me do prezentace, tak moje varianta pri cisteni zadny bordel v akvariu neudela. Nevyhoda je, jak uz bylo napsano, zmenseni prostoru v akvariu. Druha nevyhoda, ze je vstup do filtru je jenom z hladiny, takze na dne na leve strane se usazuje trosku bordel, ktery cca jednou tydne musim odkalit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 13:22 Žena Rennee [21] Re: NHKG
To je super, jak máš to tmavé sklo (či co to je za materiál), že ty molitany nejsou vidět. No budu muset v okolí najít někoho, kdo by mi to komplet takhle zhotovil, včetně připojení čerpadla, protože pro mě - technického antitalenta, je to španělská vesnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2019 13:18 Muž PetrO [752] Re: Rennee
Ahoj. Taky se přidám. Dnes bych do Sunsunu pro velké akvárium také už nešel.
Vadí mě, že je hlučnější. Skimmer na sání se mi taky neosvědčil, filtr se přes něj spíš zavzdušňoval.
Spíš bych se opravdu prohlédl po Eheimu nebo JBl.
A nejlépe možná i ty vylepené komory na způsob Hamburského filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2019 13:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rennee
Ano, vlepí ti tam sklo a ty pak osadíš čerpadlo a molitan.

rybicky.net/fotogalerie.php…

Moje řešení, jedno z nejjednodušších. Výstup z čerpadla mám trubkou skrz molitany. V tématu výroba filtru najdeš promakanější řešení.
Hlavní nevýhodou je, že filtr zabere kousek akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 12:49 Žena Sára73 [68] Re: Rennee
Osobně bych do sunsunu už nešla, měla jsem problém s hlučností....po zkušenostech s filtry JBL bych asi volila tento. Také mám v plánu větší akvárium...kolem 450 litrů a přemýšlela jsem o dvou filtrech JBL e902...taková pojstka, když jeden filtr náhodou vypoví službu, tak pořád jede ještě jeden. Když jsem reklamovala sunsun, tak jsem byla ráda, že v akvárku pořád běžel původní filtr, protože jinak bych v tu chvíli byla bez filtrace....ale nevejde se to cenově do 4000,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:37 Žena Rennee [21] Re: Rennee
Děkuji všem za tipy. O těch vlepených přpepážkách slyším prvně, ale moc se mi to zamlouvá (mám panickou hrůzu z velkého množství vody a proudů a představa vytečení filtru ve mě vyvoláva panický záchvat smich ) Takže když si nechám slepit nádrž i s těmi přepážkami, tak tam pak už jen dokoupím molitany, vatu atd + čerpadlo a to je vše pokud jde o filtraci? Z ryb tam budou určitě nějaké větší druhy krunýřovců a zbytek zatím nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:58 Muž 4Sima [1894] Re: Rennee
Určitě bych se podíval na spotřebu elektřiny, protože srovnatelné filtry od Eheim a JBL mají poloviční spotřebu oproti Sunsun. Navíc jejich provedení je lepší. Osobně bych volil ten vlepený přepážkový. Anebo by se dal zkombinovat malý vlepený a menší externí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:38 Muž Riccihifi [13] Re: Rennee
Ahoj, osobne mam v 450 2ks tohto SunSun a plna spokojnost:
www.wiltec.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rennee
JBL1502 by mohlo stačit. Záleží dost na tom, kolik a jak velkých ryb tam bude. Slabý proud se da posílit proudovým čerpadlem.
Levnější by bylo, kdyby ti tam filtr vlepili při lepení akvária. Navíc jako bunus pak nehrozí, že ti filtr vytopí byt. Dva filtry ti nedoporučuji. Zvýšíš riziko havarie a vyjde to dráž.
Možností je spousta a nejde říct, která bude pro tebe nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:33 R Muž Anthrax [4762] Re: Rennee
Vnější filtr ti neporadím. Ale můžu doporučit vlepené přepážky a čerpadlo k tomu.
Výhody: Práce je s tím minimum. Cena nesrovnatelně nižší než 4 litry. Nehrozí vytečení filtru. Můžeš do toho kdykoliv sáhnout aniž bys musela něco rozdělávat a pak zavzdušňovat. Záleží na čerpadle ale provozní náklady jsou zpravidla nižší než u těch externích filtrů. Do těch komor mezi molitany si můžeš vložit co potřebuješ (aktivní uhlí, rašelinu a co já vím co ještě).
Nevýhody: Zabírá místo v akvárku, při manipulaci s molitanama se ti dostane část bordelu do akvárka. Třeba někdo ještě ty nevýhody doplní ale mě teď nic dalšího nenapadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 11:26 Muž Celsiq [50] Re: Rennee
Názory se liší. Já osobně bych do Sunsun už nešel. Po půl roce jsem řešil výměnu hlavy - tekl. Při konzultaci s prodejcem, mi mezi řečí řekl, že se mu vrátilo minimálně 50% prodaných na reklamaci. Pokud ovšem neteče, funguje jak má ;-) Je o trochu hlasitější, ale při podložení utěrkou o něm nevím. Skimmer mají ovšem na 3 věci, velmi často se ucpává a nasává pouze sporadicky. Doporučil bych JBL nebo Eheim. Bohužel, pro tvoje akvárium se asi nevejdeš do rozpočtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 11:09 Žena Rennee [21] – Filtr do velkého akva
Dobrý den, prosím poraďte filtr do velkého akva (475L). Sedím nad tím už několik týdnů, ale pořád v tom tápu a recenze se hrozně různí. Měl by být spíš vnější a aby s ním bylo co nejmíň práce. Akva bude s rybkama i rostlinkama. Nejvíc se mi asi zamlouvají Sunsun nebo JBL. Cena by měla být tak do 4000,- víc asi ze své skromné peněženky nevylovím.
A ještě druhý dotaz nad kterým tápu, není lepší pořídit dva méně výkonné filtry než jeden silnější? Děkuji za tipy i názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 11:13 Muž kami [0] Re: Olin
Olin napsal: Osobně jsem měl podobnou zkušenost s filtrem tetratec ex 1200.(taky tekl) Pak jsem pořídil novější verzi tetratec ex 1200 plus. Ty nové tetratec s označením plus už mají lépe řešené těsnění. Od té doby mám klid a s tetratec jsem spokojený. Ale pokud to máš na akva 240l viz prezentace , tak bych neřešil tetratec ex800 ale šel bych určitě do tetratec ex 1200 plus. ......

Na Ex 1200 jsem ani nepomyslel, v dřívější době měl příšernou pověst. No zařadil jsem ho tedy taky do výběru i když jsem si říkal, že bych se rád vešel do 2500 kč. Taky jsem se díval na dostupnost náhradních dílů pro budoucnost a tady vede Eheim s Tetrou. Rád bych i zohlednil ekonomiku provozu, tady jsou obrovské rozdíly 8- 20+ W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 17:13 Muž vlka [3444] Re: RAP
O náplně z Hydra Filtronu. Např 3DM Nuggets.
Edit: www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:56 RAP Re: UndeR
Vlka chtěl zachovat náplně ze stávajícího filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:45 Muž UndeR [80] Re: vlka
Filtrační náplně si následně můžeš vyměnit dle libosti... Osobně bych volil filtr podle jiných vlastností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:36 Muž vlka [3444] Re: romant
Mně šlo hlavně o filtrační náplně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 16:03 R Muž romant [27987] Re: vlka
Bohužel, zde je vcelku žalostné zpracování plastů. Už jsem měl tu čest, za mě nebrat, za obdobný peníze se dá pořídit třeba Eheim, nebo Jbl, kde je kvalita zpracování když ne o řády, tak určitě o řád výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 15:47 Olin Re: kami
Osobně jsem měl podobnou zkušenost s filtrem tetratec ex 1200.(taky tekl) Pak jsem pořídil novější verzi tetratec ex 1200 plus. Ty nové tetratec s označením plus už mají lépe řešené těsnění. Od té doby mám klid a s tetratec jsem spokojený. Ale pokud to máš na akva 240l viz prezentace , tak bych neřešil tetratec ex800 ale šel bych určitě do tetratec ex 1200 plus. ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 15:29 Muž vlka [3444] Re: kami
Došlo mi emailem od Rataje. www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 15:12 RAP Re: kami
Osobně mám slabost pro JBL, zdají se mi ideální co týče výkon a cena.
U své 240litrovky mám Eheim professional 3, typ 2073(kupoval jsem celý komplet z druhé ruky). Taky slušný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 09:57 Muž kami [0] – Náhrada Tetratec Ex 700
Prosím o radu. Po letech mi opět teče filtr Tetratec ex 700. Už jsem na něm měnil těsnení a ventily a zase pár let jel.
Teď teče kolem pumpy a nedaří se mi to utěsnit. Zkusím ji vyřadit přelepit.
Přesto má asi nárok na výměnu.
Tady nevím co vybrat? Našel jsem si Tetratec EX 800 (790 l/h), Fluval 306 (1150 l/h), JBL 902 (900 l/h), Eheim 2215 a 2036.
Nabízí se Tetratec ex 800, stačilo by našroubat staré hadice a vzít náplně ze starého a dát do nového (měly by pasovat).
Přesto se poohlížím po jiném a trochu výkonějším (možná zbytečně).
Můžete dát nějaké návrhy a zkušenosti s dlouhodobým používáním filtrů? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 00:51 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vlka
"Čerpadlo s keramickou hřídelí je velmi tiché, na hranici slyšitelnosti, pokud posloucháte s uchem na akváriu."

Ještě aby to externí průtokové čerpadlo bylo slyšet s uchem na akváriu... :-D

No, věřím, že bude tišší, než filtry, které znám. Čerpadlo oddělené od samotné filtrace u sebe nemá takovou ozvučnici. Na druhou stranu je tam zákonitě více zranitelných míst. Při té cenovce asi úplně nespatřuji ten přínos (leda by hlavním kritériem opravdu bylo odhlučnění). To bych spíš pořídil pořádný okurkáč, samotné čerpadlo a dvě průchodky a vznikne totéž s poloviční cenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 23:28 Muž vlka [3444] – ASAP 800
Hezký večer, nemáte někdo zkušenost s tímto filtrem? www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 11:43 Dušan Re: Jarry
Jeden ventil mi trošicku pretekal, a tak som ho rozobral a ovinul teflonóvou páskou a už netečie. Pre istotu som to urobil aj na druhom ventile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 11:11 Žena lucie.aqua [511] Re: drvi
Děkuji moc za reakci, už jsem nedoufala, že se někdo ozve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 10:57 Muž Celsiq [50] Re: Dušan
Přidám mojí zkušenost. Mám filtr Sunsun 702B a po 5 měsících byl na reklamaci - tekl - vadná hlava. Dle mých informací nejsem zdaleka jediný. Plánuji kompletní prodej současného akva a pořízení většího při stěhování. Rozhodně půjdu do JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 10:11 Dušan Re: NHKG
Takže obidva filtre AQUA NOVY predať, a aký kúpiť namiesto nich? SUNSUN 702 by som si nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 10:07 Jarda62 Re: Jarry
Mi protékal přes ventil i nový kus. Ale naštěstí kdo má doma nějaké o kroužky tak si to opraví sám. :-) Jinak si na ten filtr nestěžuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 09:58 Muž Jarry [1437] Re: Dušan
Začnou protékat přes ventily, když si najdeš fotku, jak ten ventil vypadá rozebraný, pochopíš proč. Jinak je to docela škoda, protože nebýt těch ventilů, přišlo mi to za ty peníze jako docela povedený filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2019 09:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dušan
OT: Hlavně se nedívej na recenze na Heurece. To jsou recenze těsně po rozbalení, ty ti o problémech s užíváním filtru nic neřeknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 09:12 R Muž ctibum [6908] Re: Dušan
Například profiplants.cz stáhl tyto extrrní filtry z prodeje pro poruchovost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 09:00 Dušan Re: NHKG
No neviem, som teraz na vážkach, lebo názory sú rôzne na tie AQUA NOVY, niektorí vychvaľujú a sú s nimi spokojní, a druhí zase kritizujú a nadávajú, tak ja neviem čím to bude...mozno aj tým, že rôzny ľudia majú rôzne nároky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dušan
2 filtry jsou sice trošku lepší, ale vyjdou dráž, mají větší spotřebu a u externích máš dvojnásobné riziko vytopení bytu (bytů).
Kudy ty filtry tekly nevím, zkus si to vygooglit. Vím jen o kamarádovi a tomu vypustil akvárium kolem kabelu, takže v místě kde není žádné vyměnitelné těsnění. Nechtěl bych bydlet pod tebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:39 Žena drvi [2894] Re: lucie.aqua
Já tedy nejsem vůbec expert na technické vybavení akvárií, ale sama používám v chovných nádržích dva , někdy i tři vnitřní filtry a jsem s tím spokojená. S počtem filtrů se samozřejmě úměrně zvyšuje i jejich účinnost (fltrační plocha), ale taky proud vody(nebo proudění obecně)- to je ale v každém akvu jiné, jestli větší proudění je ke škodě nebo k užitku hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 08:31 Dušan Re: NHKG
AQUA NOVA filtre sa mi páčia v tom, že majú oveľa váčší objem, a to NCF-1200 má 11,7l a NCF-1500 má 14,7l a majú aj celkom nízku spotrebu 20W, pričom ten SUNSUN 702 má objem iba 6,6l a spotrebu 15W.
Tie AQUA NOVY pretekajú cez hlavu, ventily alebo cez čo?
Ja mám obidva tie novšie typy, čiže s modrými samostatnými ventilmi. Aj tieto novšie typy pretekajú, či to len tie staršie typy?
Prečo je lepší jeden silnejší filter ako dva slabšie? Nemalo by to byť práve naopak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2019 08:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dušan
Pokud chceš za každou cenu šetřit, kup si čerpací hlavu a molitan. První 2 filtry spoustě lidí tady z rybiček protekly a vytopily byt. Poslední je snad nejlevnější filtr na trhu, jeden na 300l stačit nebude. Lepší než dva bude koupit SUNSUN HW-703, ale zrovna u externího filtru bych si připlatil za kvalitu, protože při poruše jsou z toho velké problémy (obzvláště jak ti filtr vytopí sousedy pod tebou).
Já bych ti doporučil :
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
Ale i ten je výkonově na hraně. Objem dostatečný, ale čerpadlo ti asi udělá malý proud s rampou, s tryskou už to bude OK.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14657x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-251-500-l-?od=33