Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koule

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2019 14:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2019 20:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – FB
Diana Walstad založila toto léto dvě koule a sdílela je na svém FB www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2019 14:40 Muž ZDRI [1415] Re: drvi
Ta Tvoje je zrovna hezká, já měl spíš na mysli ty různé sklenice od okurek, apod. :-).
2 PEPCO vázy už mám koupené, je menší, než se mi zdálo (vnitřní průměr 15 cm, výška 29 cm, objem necelých 5 l). Jednu s pár krevetkami si dám konečně v kanceláři na stůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.09.2019 14:36 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Vždyť já mam taky... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2019 14:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Fotka k příspěvku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2019 14:12 Silviebaris Re: drvi
Ono totiž má každý zafixovanou závojnatku v kouli,ale je potřeba si uvědomit,že né každej ji tam práskne...Ano,některé koule jsou krásné... ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2019 14:03 Žena drvi [2894] Re: ZDRI
Je to samozřejmě věc vkusu, ale řekni mi, co je takovéhle kouli nevzhledného :) ? Nemluvě o tom, o co jednodušší tady je údržba ;-)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2019 09:31 Muž ZDRI [1415] – Skleněný válec Pepco
pepco.cz/…
Hodně lidí má po oknech různé nevzhledné sklenice a koule. O víkendu jsem v PEPCu narazil na hezkou velkou skleněnou vázu, objem není uveden, odhaduji tak 7-10 l, výška cca 40 cm, cena 119,- Kč. Je čistě zpracovaná, ani moc opticky nezkresluje. Toto si dokážu představit i doma v obýváku nebo v kanceláři.
Byla by z toho i luxusní maxilíheň/odchovna na artemie :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 20:07 Maq Re: silviebaris
silviebaris napsala: ve zverimexu ma prodavačka řekla,že tím že plave dokola,že se zblázní
A já jsem myslel, že po podepsání Westfálského míru tyhle teorie upadly v zapomnění... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:37 Žena Morticia [118]
Mám tu na okně už nějaký ten pátek mikro kouli s plži a krevetkami. Techniku žádniu nemám.
Ale rybu bych do kulatého nedala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2019 17:12 Žena drvi [2894]
Podle mě, koule o dostatečném objemu a hustě osázená je super no-tech akvárium třeba pro ty krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2019 10:30 Silviebaris Re: Anthrax
No fakt je,že když jsem do té mojí koule asi před 8 lety chtěla koupit rybičku,tak ve zverimexu ma prodavačka řekla,že tím že plave dokola,že se zblázní a dýl jak půl roku nevydrží...nakonec jsem dvě malé rybky tehdy koupila,a žily skoro 3 roky...Ted už bych je tam nedala... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.04.2019 10:27 R Muž Anthrax [4739] Re: Smetany
Nevýhody koule jsou úplně jinde. Hůře se do toho kouká. Kulaté sklo zkresluje. Hůř se čistí a hůř se na kulatý sklo připevňuje technika. :-) O nějaké dezorientaci živočichů nemůže být řeč. Přírodní biotopy ve kterých ryby žijí taky moc pravých úhlů nemají. A světe div se, rybám to nevadí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.04.2019 07:32 Muž Yirka [9118] Re: Cataria
Je to jen jeden z mýtů. Přežitých a daných zřejmě tím, že objem koule je vždy trochu limitován a ne tak dobře se koule zařizuje technikou.
Ale obecně bude platit, že dobře zaběhlá a vhodnou technikou zařízená koule s k objemu odpovídajícími živočichy bude lepší, než špatně vedené klasické akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 03:23 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Když ryba v kouli plave podél skla, je konec v nedohlednu. Jak doleva, tak doprava hmm Na velikosti(objemu) záleží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 23:57 Žena drvi [2894] Re: Cataria
V mojí kouli "Antikouli" spokojeně už několik let žijí krevety, včetně jedné japoniky, dočasné tam plavali i tři samečci endlerek a žádné změny v chování - ani třeba plachost nebo ztráta chuti k jídlu - nic z toho nebylo pozorovano :) . O nějaké dezorientaci nemohlo být ani řeči, byli fakt v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2019 23:08 Muž Smetany [1226] Re: Cataria
Názor zajímavý ale stejně mám pocit že úplně stejně bude ryba trpět v 14l kostce. Pokud se budeme bavit o rybách vhodných do této velikosti akvária (moc jich nebude) tak pokud bude vnitřek akvária vhodně zařízen (velmi členitý a zarostlý rostlinami) bude skoro jedno jestli je to koule nebo kostka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2019 22:51 Žena Cataria [13] Re: Smetany
Teď nevím, spíš jen tipuju a říkám svůj názor. Ale jsem začátečník, tak mě prosím neukamenujte. :) Rybí oko je krátkozraké a okolí vnímá především pomocí tzv. "postranní čáry". Takže v kulatém akvárku by se asi cítila dost dezorientovaná, ne? Ale jak říkám, jen můj pohled na věc a spousta přečtěných článků, na kterých nebude ani zrnko pravdy. Jen přispívám svým pohledem. stydim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 22:40 Muž Smetany [1226]
Luccie napsala:koule je pro ryby absolutně špatný typ nádrže. Skoro bych to považovala za týrání :-O
A dost mi vadí, že je vůbec prodávají.

Můžu znát tvůj názor proč je 14l koule horší než 14l kostka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 18:07 Žena Miruš [15] Re: drvi
Průměr má 35cm a má být na tom stole..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 18:06 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
Jirko já myslela tu zarivku co je na stropě právě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2018 17:05 Žena drvi [2894] Re: Planorbella
Jo jasně, blbě jsem to přečetla stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:24 Muž Planorbella [643] Re: JirkaŠčobák
Je to jen má úvaha ale nemyslí tou žárovkou tu zářivku na stropě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Záleží, jak vysoko nad koulí bude ta žárovka. Pokud těsně nad ní, tak to úplně stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 14:54 Muž Planorbella [643] Re: drvi
Koule by měla být v kadeřnické salonu na stolu u okna pod žárovkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 13:25 Žena drvi [2894] Re: Miruš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mě nejvíc zajímá, jaky průmer má ta koule - ten parapet na fotce se mi zdá moc úzký. Nebo bude na stolku u okna? Ja mám kouli na parapetu a vyřešené osvětlení mám lampičkou z Ikea, viz foto, snad to je na fotkách trochu vidět. Přes den ale nesvítí, jen když se setmí, od okna je světla dost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2018 13:13 Muž Planorbella [643] Re: Miruš
Kdyby nebylo osvětlení tak bys tam mohla dát dozadu hromadu egeria densa, víc dopředu třeba microsorium nebo anubiasu a úplně dopředu sagittarii subulatu;Z živočichů třeba okružáky(jestli chceš tak i takové ty albíny) no a pak i piskořky a levatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 12:54 Žena Miruš [15] Re: ctibum
Nějaké nenáročné.. Ale třeba kdyby bylo fajn osvetleni tak by mohli být i náročnější.. Nevím.. Jen chci využít tu kouli co mi tu leží.. Líbí se mi i něco jako Wabikusa ale nemám vůbec žádné zkušenosti.. S rostlinami i snekem si též nechám poradit.. Mech asi sežerou že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 12:27 Muž Tommo [828] Re: Miruš
To bude ten mech krásně zastřižený smich omluva za OT ;-) , ale nedalo mi to
Aby to nebylo úplně mimo, také asi velikost té koule, mechy obecně nejsou na světlo náročné a šnekům to bude asi jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 12:24 R Muž ctibum [6870] Re: Miruš
Asi bys měla upřesnit, jaké pékné rostliny. A podle mě především jaké(ho) šneky(a)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 12:19 Žena Miruš [15]
Fotka k příspěvku Zdravím, pořadí mi prosím někdo s osvětlením cca 10ti litrové koule? Rada bych v ní měla mech, pěkně rostlinky a šneka. Velkého.. Nebo více malých.. Koule by měla být v kadeřnické salonu na stolu u okna pod žárovkou, ale myslím že to nestačí.. Jsou nějaké malé led lampičky se žárovkou na růst rostlin? A jak silná by měla žárovka být? Moc dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 17:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: nekdo, Zip
Děkuji! Hlavní ze všeho je nepřítomnost kazů. Čili vyřešeno, koupím Diversu ano Ještě tedy zkusím napsat do Akvamexu, tam mají koule s podstavou, zda je to také Diversa.
Děkuji pánové!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 17:20 Muž nekdo [353] Re: RE5PEKT
nene, R-A budou rostlinna akvaria řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 17:03 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Zip
Tím R-A myslíš Rataje? Tam jsem žádnou kouli neobjevil. Je možné, že je prodávají jen v kamenných prodejnách? Chtěl bych ideálně tak 5-10 litrů, maximální průměr 25cm. Ale i s menší bych si poradil.
EDIT: Také bych to nepřenášel jako vocas, ale oběma rukama zespoda. Ale mám srovnání s tou po tátovi, tu můžeš držet jak prase kost a drží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 16:51 Muž Zip [277] Re: RE5PEKT
Osobně mám kouli od R-A 4litry. Plnou vody, sklo je tenké, ale běžně to přesouvám při údržbě a nic se neděje, kazy nejsou. Nevím jaký chceš objem, ale u pár litrů bych to zase tolik nehrotil, zvlášť pokud to máš na wabi kusa ;-)
Přesouvám to oběma rukama a ne za jeden okraj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 16:35 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: nekdo
Díky moc. Bohužel mi to nevyhovuje, protože bych potřeboval samotnou kouli bez jakékoliv techniky. Světlo bude sluneční zvenku. Budou v tom maximálně jen malí šnečci. Voda bude jen do třetiny, maximálně poloviny, takže styk se vzduchem tam bude dobrý. Už jsem jednou wabi kusa měl, ale nemám fotku. Vypadalo to podobně jako na této fotce
www.google.cz/…:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 16:25 Muž nekdo [353] Re: RE5PEKT
biorb, ale je to akryl
nicmene v ramci jakehokoliv zivocicha, ktery v tom ma bydlet bych doporucil co nejvetsi objem na plochu, ktery sezenete (a ne kouli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 11:18 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších. – Wabi Kusa
Zdravím!
Nevíte prosím kdo vyrábí/prodává kvalitní skleněné koule? Co jsem tak zmapoval nabídku, tak na trhu jsou koule:
Diversa (Poláci)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Aqua Szut (Poláci)
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
pak nějaký noname (patrně Diversa soudě z totožných litráží)
www.akvamex.cz/…
a pak nějaký noname z Hornbachu
www.hornbach.cz/…

Popravdě jsem se šel osobně podívat jen do Hornbachu a byl jsem kvalitou těch koulí zděšen. Sklo silné asi 2 mm plně bublinek a jiných vad. Prodavač mi potvrdil mé obavy se slovy: "Já bych do toho vodu rozhodně nedával. Měli jsme tu asi 20 koulí bez vody, naplněných do třetiny pískem. No a když jsem je bral do ruky, tak se mi skoro každá druhá rozpadla v ruce." (ukazoval jednoruční úchop s palcem ven a ostatními prsty uvnitř otvoru). U takové koule bych vskutku ocenil, kdyby se dala přenést i s vodou uvnitř (1/2 plná). Po otci jsem zdědil 3,8l kouli, která nemá jedinou bublinku a sklo je asi 4-5mm silné a má 3 nožky.. takovou jsem nikde nesehnal.
Pokud se nezadaří, tak si koupím skla a slepím si hranatá akvárka, ale koule by byly estetičtější ano Poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 11:54 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Hrábnuto - nic podezřelého, piskořka nikde, kořeny možná - je to kousek od Rotaly,která fakt pěkně roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2017 14:44 Maq Re: Morticia
Kořen nějaké rostliny.
Rostliny pumpují kyslík do kořenů. I když do dna nezasahuješ, kořeny mají krátkou životnost, odumírají a rostou nové. Tak se mohlo stát, že rostlina pumpovala kyslík někam, kde jí "unikal plyn".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 13:38 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
A hráblas? Já bych hrábnul... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 13:34 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Tak to byly nějaké plané bublinky. Dneska nic. Všecko žije. Nic nesmrdí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 22:36 Žena Morticia [118] Re: ctibum
No,já ani nevim, zda tam je. Od vpuštění jsem ju neviděla a vzhledem k tomu, že přes léto jsem měla 1 šnečí kalamitu-uhynulo mi v jednu dobu dost šneků - přes vedra, kdy jsem byla pryč delší dobu než obvykle a nevyměnila se voda. Takže bůh ví, zda tam ještě vůbec je.
Hrábnu zítra, jestli bude ještě bublit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 22:26 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
To nevim hmm Třeba tam zemřela a vypustila duši... Zkus tam hrábnout pinzetou nebo špejlí, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 22:21 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Ony takto pouští bublinky??? Šlo to stále z jednoho místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 22:19 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Žeby ta ztracená Piskořka? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 22:17 Žena Morticia [118] Re: jarda62
Tak jsem to šla očuchat a nic není cítit, ale taky už to nebublí. Tak buď to byl planý poplach, nebo to v noci přestalo, (nebo na to ne úplně dobře vidim?...Né, myslim, že vidim dobře..Třeba krevetky tam docela řádí.) No, zítra pofereruju.
Každopádně šlo o úplně mikro bublinky, vždy jedna, za chvilku druhá, ale pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 20:40 Jarda62 Re: Morticia
A je to po něčem cítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 20:20 Žena Morticia [118]
Mám dotaz k mojí nádrži Šnekokóla (info v prez). Z jednoho místa mí z písku jdou mikro bublinky. Už je pozoruju cca od 16-ti hod. Co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2017 23:23 Žena Morticia [118] Re: Maq
Jo joo, kóla! smich My Hanáci. X-)

sivon: Aha,mě právě překvapilo, že se mi ořasilo sklo. Přestěhování zkusím zvážit (moc nemám kam: kytky, nutnost nechat"otvíratelné"okno..)a vymyslet.Zatím jsem trochu odstínila čtvrtkou - dočasně.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/864?r=254